کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > بهار آمد، بهار رویش گل، صدای قمری و آواز بلبل

بهار آمد، بهار رویش گل، صدای قمری و آواز بلبل

جمعه 20 مارچ 2009, بوسيله‌ى بصیر هلمندی

درود و سلامی به سرسبزی بهار و رایحه گلهای بهاری،تقدیم بشما دوستان و همراهان خوبم در هر گوشۀ ازین گیتی که هستید

شماهایی كه سال 87 خورشیدی را با فراز و نشیب های خاص خودش و خاطرات و اتفاقات خوب و بدش در حال پشت سر گذاشتن هستید و به استقبال بهاری زیبا و دل انگیز، در انتظار تولد دوباره ی طبیعت و سالی پربار و پرتحرك نشسته اید. سالی که به انتهای آن نزدیكیم گرچه اتفاقات بدش کم نبود ولی من بدیهاش را هم به فال نیک میگیرم. در این سال، دوست داشتن و عشق ورزیدن را چه زیبا تجربه کردیم، داشته ها و نداشته ها، غم ها و شادیهایمان را از دور دست های دنیایی مجازی به اشتراک گذاشتیم. پای حرف های همدیگر نشستیم، به درد دل های همدیگر گوش دادیم، با یكدیگر خندیدیم، اندوهمان را با هم قسمت کردیم و به پاس ودیعه ی با هم بودن بلادرنگ با زمان پیش رفتیم و با امید به تعالی و بهروزی، استمرار را پذیرفتیم.

رسیدیم به انتها، انتهای فصلی دیگر از زندگی و انتهای سالی كه سرانجام به نوروز گره خواهد خورد و به پیشواز رسیدن عید و بهاران و سال نو، بر سر سفره های سرشار از معنویت هفت سین شاهد تحولی شگرف، تلنگری نویدبخش و با طراوت خواهیم بود.

نوروز، به عنوان جشن سنّتی از روزگاران كهن باشكوه ترین جشن بهاری در جهان بوده و هست. نوروز بهارانه ای است كه روایت های تاریخ درباره ی پیدایش آن بسیار گوناگون است ولی آنچه مسلم است نوروز جشن شروع حمل است كه تولد دوباره ی زمین و جشن رویش طبیعت را كه نمونه ی بارزی از تحول، حرکت و پویایی است را به ما ارزانی خواهد داشت.

هفت سین، هفت واژه كه با حروف "سین" شروع می شوند از سنت های جالب و ارزشمند نوروز است و هر كدام مشخصاً معانی استعاره ای خاص خود را دارد، بدین معنی كه سیب، سنجد، سبزی، سكه، سركه، سیر، سمنک و همچنین تخم مرغ های رنگین، ماهی سرخ در تنگ آب، گلاب، طلا، آینه، شمع و ... كه هر یك از این موارد سمبل و نماد زایش و تولد مجدد زندگی در سایه ی بهاران است.

و حالا در جشن رویش و سرسبزی و در تجسم این دگرگونی عظیم طبیعت و اینك كه سال نو سوار بر مرکب آذین شده با شكوفه های بهاری، می تازد تا تازگی و شادمانی را بر سر سفره های هفت سین مان به ارمغان بیاورد، بار دیگر تمام امیدهایمان را گره خواهیم زد به آروزهای جدید و سرشار از امید و شکیبایی، اندیشه هایمان نیز از این تاثیرپذیری متحــول خواهد شد ...

به میمنت فرا رسیدن این روز بزرگ بنوبه خود صمیمانه ترین تبریكات را حضور یكایك شما بزرگواران، همراهان و تمام خوانندگان سایت کابل پرس معروض می دارم و از صمیم قلب آرزو می کنم که سال 88 برای تمام هموطنان عزیزی كه در هر كجای این كره خاكی سكونت دارند، مخصوصاً یكایك شما عزیزانی كه گهگاهی از سایت کابل پرس بازدید میکنید و اندیشه های تان را با ما حسه میکنید سالی سرشار از موفقیت، كامیابی و بهروزی باشد. سالی سراسر عشق و دوستی، سالی پر از لحظه های خوش، اتفاقات خوشایند و آینده ساز و آروزمندم كه روزهای تعطیلی را كه در پیش خواهید داشت برای شما ایام خوش و لذت بخشی باشد و بتوانید كمال استفاده را ببرید

افغان پن: سایتی برای همه، همه سایت ها در یک سایت

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansآنلاين بنگريد : www.afghanpen.com
46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > بهار آمد، بهار رویش گل، صدای قمری و آواز بلبل

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.