صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > مشارکت در سرویس های جاسوسی، قتل داکتر نجیب الله و تهديد روزنامه نگاران

مشارکت در سرویس های جاسوسی، قتل داکتر نجیب الله و تهديد روزنامه نگاران

غرزی خواخوگی عضو حزب دموکراتیک خلق شاخه شهنواز تنی، عضو استخبارات رژيم طالبان، معاون اوپراتيفی رياست احتساب طالبان، يکی از کادرهای مهم استخبارات پاکستان و متهم به قتل داکتر نجيب الله رييس جمهور سابق افغانستان
سه شنبه 24 مارچ 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: انتشار کتاب "راز خوابيده" ( اسرار مرگ دكترنجيب الله ) اثر رزاق مامون، نويسنده و روزنامه نگار شناخته شده ی افغانستان، بازتاب گسترده ای داشته است. بدنبال انتشار اين کتاب که با ارايه ی اسناد مختلف صورت گرفت، برخی نهادهای امنيتی افغانستان بررسی و پيگيری دوسیه ی متهم غرزی خواخوگی معاون اوپراتيفی رياست احتسابدوره ی طالبان (امارت اسلامی طالبان) را روی دست گرفتند. طبق اسناد افشا شده، غرزی خواخوگی عضو حزب دموکراتیک خلق شاخهشهنواز تنی بود که در قتل داکتر نجيب الله رييس جمهور سابق افغانستان دست داشته است. غرزی خواخوگی در گفت و گو با تلويزيون طلوع در کابل عضويت خود را در استخبارات رژيم طالبان تاييد کرده اما او علاوه بر آن متهم است که يکی از کادرهای مهم استخبارات پاکستان می باشد که به نفع اين کشور عليه منافع مردم و دولت افغانستان فعاليت داشته است.


اسناد زير نشان می دهد که غرزی خواخوگی با توسل به کميسيون بررسی تخطی های رسانه ای به رياست کريم خرم وزير فرهنگ، عليه نويسنده ی کتاب راز خوابيده دوسیه ای را باز کرده و از سوی ديگر با ارسال نامه ای با امضای " الحاج غرزی خواخوگی" به کرزی، از او خواسته است که در اين امر مداخله به نفع او کند. رييس دفتر حامد کرزی محمد داودزی نيز در نامه ای به رياست اداره امور و دارالانشای شورای وزيران به مراحل اداری سرعت داده و طبق اعلاميه ی انجمن مدنی و حقوقی برای افغانستان که چند روز پيش در کابل پرس نشر شد، و آنچه در ادامه آمده، امر گرفتاری غرزی خواخوگی با دخالت داودزی به حالت تعليق درآمده است.

از سوی ديگر منابع موثق به کابل پرس گفته اند که رزاق مامون نويسنده ی کتاب "راز خوابيده" ( اسرار مرگ دكترنجيب الله )، توسط افراد وابسته به غرزی خواخوگی تهديد به مرگ شده است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام صد سلام خدمت آقای کامران میر هزار تشکر از اینکه تمام پیشنهادات و انتقادات ما را نشر میکنید.

  به واقعیت که بسیار یک دولت بی کفایت داریم امروز تمام اسناد موثق در اختیاری رسانه ها قرار دارد شخصآ من خودم بسیار تآسف میکنم که چرا غرزی خرخوگی به شکل آزاد گشت گزار میکند.
  امروز قاتل بر اعلی داکتر صاحب نجیب الله ریس جمهور موفق افغانستان عزیز ما پیشروی چشمان ما قدم میزند.
  همه مردم غیور افغانستان امروز میداند که ریس انتصاب )isi( غرزی خرخوگی به امر عالیجناب کرزی سمت معاونیت امنیت ملی را اشغال میکند .
  کرزی صاحب تو نمی فهمی که تمام مقرری های بیجایت در تاریخ افغانستان ثبت میشود آیانمیدانید که عضو شبکه چتلستان isi سمت معاون امنیت ملی را برایش پیشنهاد میکنید چرا آمر دستکیریش را صادر نمی کنید.
  تشکر از رزاق مامون که چنین راز را کشف کرد و به دسترس تمام رسانه های داخلی و خارجی قرار داد .
  تشکر رزاق مامون که چنین یک چیز ناممکن را به دسترس رسانها قرار دادی و نامت برای همیشه در تاریخ اصیل افغانستان جاویدان میماند.
  بنآ تقاضای بنده منحیث شهروند این کشور رنجدیده این میباشد خصوصآ از امنیت ملی و تماماارگانهای امنیتی که در این راستا فعالیت از خود نشان داده اند که همچو اشخاص مثل غرزی خرخوگی و امسال آنهای که عضو شبکهای isi هستند دستگیر و به پنجه قانون بسپارد.
  به امید یک افغانستان آباد و سر بلند و مرفع مرده باد جاسوسای خاین وطن فروش isiو cia مثل غرزی خر خوک وطن فروش .
  امید است که نشرش کنید
  نویسنده محمد مسعود(رافع) از کابل!

 • آقای میرهزار سلام!

  نامه هایکه نشر کردید خوانده نمیشوند اگر امکان دارد لطف فرموده دو باره ایشان را با کیفیت بهتر نشر کنید۰ چون مسلٌه مهمی است۰

 • به همه سلام ! به کابل پرس? ! کتاب راز خوابیده سراسر دروغ و غلط است داکتر نجیب را کیها به قتل رسانیده این رازی است که روزی همه مردم از ان اگاهی خواهند یافت ،مامون در مورد قتل نجیب خواب دیده و مانند یک خیال ان را بیان کرده است .
  قرار معلومات که از مراجع و کسانیکه در زمان قتل داکتر نجیب از نزدیک همه چیز را با چشمان خود دیده اند ده ها و از جمله احمدزی ها که از قوم نجیب بوده اند در صحنه موجود بودند که یکی از صحنه ها قتل نجیب ان بوده که در ابتدا مذکور را دورادور قصر ارگ در موتر جیپ روسی کبیل کرده بودند و دو مراتب نجیب را در دور قصر در عقب موتر کش کرده بودند و من از جمله کسانیکه نجیب در غرفه ترافیک با برادرش یکجا اویزان شده بودنددیده اند من هم انرا در همان روز دیده بودم که علایم اینکه نامبرده در عفب موتر کبیل شده بود در بدن مذکور نمایان بود و طالبان امر کرده بودند که برای سه روز جسد مذکور در ان جا اویزان باشد که حاجی نعیم احمدزی که 600 مجاهدین نعیم احمدزی در قصر ارگ در ان وقت مستقر بودند و همه این افراد از جمله حاجی نعیم احمدزی از هم و همه مسایل قتل نجیب خبر دارند و انرا از نزدیک مشاهده نموده اند اینکه مامون یک انسان خیال پرداز است از واقعیت بدور رفته است و حاجی نعیم احمدزی در زمان طالبان معین وزرات اقوام و قبایل بود نام برده امر نموده و جسد نجیب و برادر ان رااز غرفه ترافیک مجاهدین مذکور گرفته به سرک 14 وزیر اکبر خان انرا انتقال می دهند و بعدا در همان شب جسد هر دو برادر را به گردیز انتقال می دهند نا گفته نباید گذاشت که حاجی نعیم یک از پر نفوس ترین مشران قومی در کشور بوده ،در زمان که مامون این کتاب سراسر دروغ را انتشار داد حاجی نعیم در بگرام نزد امریکایان بندی بود . از واقعه قتل نجیب حاجی نعیم احمدزی که ریس قوم احمدزیها در پکتیا است خوب باخبر بوده است و من به همه کسانیکه این کتاب را خوانده انقدر میگویم که کتاب مامون در مورد قتل نجیب چرند گویی بیش چیزی دیگر نیست.
  اما راجع به غرزی باید گفت که یکی از دوستان نزدیک شهنواز تنی بود که از طرف وی به طالبان معرفی شده بود و مسول صدها قتل هموطنان ما می باشد و باید در مورد یک رازی را گفت که در زمان طالبان احمدشاه مسعود ماهانه صدهزار دالر به گروپ شهنواز تنی کمک مالی میکرد که از این موضوع بنام مسلم و فضل پسران کاکا احمدشاه مسعود و رهبران شورانظار اطلاع عام و تام دارند. که مامون بیچاره از این رازها الی اکنون خبر ندارند،اگر از گروپ شهنواز تنی کسی این نوشته را مطالعه نماید و یا مسولین درجه یک شورا نظار لطف نموده در این عرصه به مردم خود معلومات دهند .
  روزی از اسرار قتل نجیب مردم باخبر خواهند شد در ان روز مامون به محکمه گشانیده خواهند شد .نا گفته نباید گذاشت که حاجی نعیم احمدزی فعلا از بند ازاد شده و زنده و صحت مند است و در خوست در قریه خود بود وباش دارد
  جلال ابادی

  آنلاین : اسرار قتل نجیب روزی افشا خواهد شد

  • لطفا ْ اسناد کمک مالی صدهزار دالری احمدشاه مسعود به شهنواز ټڼی را به اختیار مطبوعات بگذارید.

 • I will tell you one things that all Khalki and ’ gulbuddini are the same again t and spy of Pakistan even 1% of khalki have no conscience they are murders, see Mr Sultan Ahmad Baheen of the foreign iffier minister is the famous murder and killer now with American have close relations so that the government is also the againt of Pakistan khwa khoogae is also khalki and belong to Ikhwani Gulbuddin Hekmatyar

  dar farsi yak matal ast sage zard beradare shaghal ast
  ta ke pakistan bashad afghanistan arami na darad wa na me manad ke ma wa shuma taraqi kunem watan ra rishdarha mulaha talebha malik hae shikam kata khrab karda khuda ieenhara kharab kunand
  yak satoor ba kar ast ke har zamane rahbarane mujahiddin wa talibha sar
  burida shodan an waqt watan aram me shawad

 • به تائید سخنان برادرم آقای جلال آبادی باید بگویم که اگر رزاق مامون مقصر میبود چرا دستگیر نشد و اگر غرزی خر خوک متهم شناخته شد ماو شما اگر به یاری خداوند بزرگ زنده بودیم شاهیدش خواهیم بود کدام یکی از اینها متهم شناخته خواهدشد.
  محمد مسعود رافع!

  • Tashakor Ferawan az Kabul press? wa az Aqai Mamon ka Jasosan ISI wa mazdor hai sarzamin Chatalistan ra ba ma marifi kardand
   jenab jalalabadi:Aqai Mamon dar maored qatli Dr Najib dar kitab raz hai khabida asnad ra earaha karda ka dar an Emzai Gharzi hamra ba dast nawis wai yak ja dar zaman bazporsi az Gharzi sabt shoda ast aya Gharzai az emza wa khat khod enkar karda? en ka Dr Najib chegona ba qatil rasdi wa tawasot chi mohim nest faqat aqrar aqai Gharzai kafi ast

 • رژیم طالبان منحیث یکی از بدنامترین رژیمها در تاریخ سیاه افغانستان به ثبت رسیده است.

  جنایات طالبان علیه ملتهای غیر پشتونی مخصوصا قوم شریف هزاره و اهالی بزرگ شمالی هرگز فراموش نخواهد شد.

  ولی هر جنایتگار در تاریخ بشریت شهکاری های را درج تاریخ نموده است.

  یگانه شهکاری طالبان در افغانستان:

  محاکمه و اعدام دکتاتور سابق افغانستان، عضو کی جی بی، رئیس باند آدمکشی بدنام خاد که در سالهای اخیر عمر حکومت وحشیانه کمونیستها پست ریاست جمهوری رژیم کمونستان را عهده دار بود یعنی اعدام نجیب است که واقعا اشک خوشی را در دیده هزاران بیوه، یتیم و فرزند گمشده افغانستان جاری ساخت.

  بنده که یکی از فرزندان افغانستان هستم که پدر بزرگوارم صرف به خاطر مسلمان بودن و دانشمند بودن و اینکه مبادا روزی مردم را به گرد خود جمع نماید و جنایات کمونستان را به ملت معرفی کند پدرم توسط باندهای جنایت کار و تروریسست کمونستان اختطاف شده و تا امروز ناپدید شده است، هربار در باره اعدام نجیب فکر میکنم با وجود کراهیتم از طالبان ولی صرف به خاطر همین شهکاری شان به آنها به دیده احترام می نگرم.

  درست همانند اعدام صدام حسین که هزاران مادر، بیوه و یتیم ملت عراق را خوشنود ساختند.

  • داکتر نجیب شهید راه وطن است و هیچ افغان وطنپرست ازین حقیقت انکار نمیکند. اگر معیار قضاوت مان عقده خود ما باشد هیچ وقت ملاک قضاوت عامه قرار نمیگیرد. باید به حقایق تن داد.و جنایتکاران طالب را شاهکار آفرین کسانی میتوانند بخوانند که سر از گریبان آی اس آی بیرون میکنند.

  • Kandahary.

   Mr. Mirhazar:

   please do not bring defense for guilty and murder Najib, it is clear for Afghan
   people that how many good young people had been killed by Najib it is a good judgment . because if it is not happen he will be free like other criminal and on power. .
   Hegben is khadist and no one accept his comment.
   and the Jalalabadi comment is the truth Mamoon book is a navel it is not a documen’tary book..
   Thank you.

  • شهیداکبرملت شرافتمندافغانستان دوکتورنجیب الله یکی ازدشمنان سرسخت غاصبین آزدی استقلال وتمامیت ارضی کشور پاسدارنوامیس ملی شرافت وحیثیت کشورودشمن آشتی ناپذیرآی اس آی پاکستان این دانه سرطان درمنطقه وجهان بود وباید هم دراولین روزورودقاصدان ولشکرآی اس آی یعنی طالبان بداراویخته میشد. اگرکسی ذره ای شرافت وجدان ومنطق داشته باشد باید بداند که شهید اعظم مانجیب الله سرفراز ازطرف خصم ملت افغان آی اس آی پاکستان وجواسیس وغلامان حلقه به گوش آن به داراویخته شد که این خودهمه حقایق رابرملامیسازد وبر شرافت انسانیت وطنپرستی راستی وسرفرازی نجیب سربدارمامهر تاییدمیکذارد. دشمنان مردم ووطن ماهرچه عربده کشند ولاطایلات بگویند ازعظمت وبزرگی ابرمردتاریخ معاصرکشورما داکترنجیب الله شهید کاسته نمیتوانند برعکس خودراخردوذلیل میسازند این مهم نیست که فرزند برومند مردم مااین اسطوره ی بی نظیرتاریخ ما توسط کدام خردباخته وملعون تاریخ به دارسرفرازگشت ولی مهم اینست که به امروهدایت کی وازکدام مرکز این جنایت بی نظیر تاریخ هدایت ورهبری شده است که این راهمه میدانند .
   اگرداکترنجیب الله زنده میبودآیا کسی دگرمیتوانست درشرایط موجود کشورباوی رقابت کند . لذاباید آن یل بی بدیل حافظ منافع ملی کشور قبل ازبازیهای هولناک موجودبه مثابه مانع بزرگ این بازیها ازسرراه دورساخته میشد تاافرادخودفروخته ای مانند این آقاییکه قتل فجیع دوکتورنجیب الله را « شهکار» باداران خویش یعنی طالبان یعنی سی آی ای پاکستان میدانند عرصه جولان وجنایت یافته وبه وتاراج کشورما ارلحاظ مادی ومعنوی می پرداختند . عبدالله کابلی

  • سلام ملا عمر صاحب. شما به زبان انگلیسی هم بلدیت داشتین و ما نمیفهمیدیم. زاستی شما که از نصب به انگلیس میرسید پس چرا انگلیسی بلغور نکنید. ولی اینرا بدانید که اعتقاد ملیون ها هموطن مارا در مورد شهادت دوکتورنجیب الله که بدست شما جواسیس آی اس آی صورت گرفت تغییر داده نمیتوانید. تلخترین تراژیدی زمان ما را شما بوجود آوردید. شهادت دوکتور نجیب الله یا منصور ثانی و تخریب یت های بامیان جرمی نیست که فراموش تاریخ این مرز و بوم شود. شما با انجام ابن دو جنایت بینظیر تاریخ معاصر مان روسیاهی ابدی را کمایی کردید. از جانبی هم تخریب بت های بامیان برای مردم ما بهترین ملاک قضاوت سالم در مورد هویت شما و قتل نامردانه دوکتور نجیب الله توسط شماست. جای تاسف است که نان از افغانستان میخورید و پارس به آی اس آی میدهید.

  • دونفر دیگر نواز خان پکتیا وال کارمند خاد قندهار باز کارمند اداره 12 خاد در کابل ودر زمان طالبلن از روز نخست اشغال کابل بدست طالبان ریس دفتر ملا خاکسار و قاری احمداله ریسان استخبارات ملاعمر از گروه امین وباز از گره تنی.

   حمیداله محمدزی کندهاری منشی سازمان اولیه خاد قندهار باز کارمند ریاست 12 درکابل
   پرچمی باز طالب از زوز نخست اشغال کابل در رکاب ملا خاکسار باز ریس جنایی وزارت داخله .
   هردو از چگونگی قتل داکتر نجیب اله هزار پیصد معلومات دارند حتی شریک جرم انان اند .

  • با عر ض احترا م به آقا ی صا د ق میخوا هم با چند نکته به ایشا ن اشار ه نما یم ولی قبل از آن جهت وضاحت موضع خویش باید بعرض براسانم که در ابتد ای کو د تا ی ثور 57شوهر همشیره ام را “حا کمیت جدید” تیر باران نمود واز او یرایمن یک بیوه و دو یتیم بجا گذ اشت بعد اً برادر جوا ن 25 ساله ام را مجا هدین بجرم سر لچ بود ن و گویا که پسر لینین است در بد خشا ن در منطقۀ راغ بند بند جد ا نمود ند و سپس شوهر همشیرۀ دیگرم در دست سر با زا ن روسی جا ن داد که از او برا یما ن یک بیو ه وچها ر یتیم بجا ما ند که اگر راست بگویم نه از سرخ ها و نه از سبز ها دل خوش داریم و در تۀ قلوبما ن به همۀ آنا نی که بد بود ند و بد کرد ند نفرین میفریستیم بناً بشما وا ضح خوا هد شد که من عقید ه تاً کد ام جا نب را حما یه نمیکنم .ولی میخوا هم بشما براد ر محترم عرض نما یم دفا ع شما از طرز کشتا ر دا کتر نجیب غیر منصفا نه است این نوع حرکت طالبان جز و حشت وبربریت کد ام چیزی دیگری بود ه نمیتواند . من بحیث یک افغان در انظار انسانیت جها نی خجا لت میکشم د ر جنگ د و م جها نی تقریباً 50 ملیون انسا ن کشته شد ولی مسولین آ ن جنگ را که به محا کمه کشید ند از صد نفر تجا وز نمیکرد ومخصوصاً شیوۀ بر خورد بسیا ر متمد ن فاتحین جنگ را نشان مید ا د . برا در از این شیوۀ تفکر د ور ی نمائید . وطنما ن را جز گذشت متقابل و بر خورد متمد نا نه به مسایل چیزی دیگر نجا ت دا ده نمیتواند . با احترا م ها شم

  • Kandahari;

   Javieed :

   you have to undersatand if some one speak English then he is not belong to British,
   this is your low knowladge because you had been Khad member and only you know how to tourch Afghan freedom fighter against the pupet Russian rejim.
   then I mention to you about my self I fought against eastern and western pupet rijem. .
   Your murder Najib came to Afghanistn on Russian tanks and killed Afghan
   freedom fighter in the dark and we watched his death during light day.
   and now your’s friends work together with Taliban and northern Taliban
   because KGB. hasbeen broken and you are the one that working for ISI and I am not because I have not experiance
   it will be enough for you to understand . .

  • To Kandahay

   Can I suggest that you need to learn that the issue of discussion over here is not whether what kind of person or leader Dr Najib was. He can be regarded as a criminal as I am sure he is in the mind of many people like yourself, or a hero as many Kabulies would regard him. The real issue here is: ARE YOU PREPARED TO RECONCILE WITH THE ALLEGED POSSIBILITY THAT YOUR COUNTRY EX-PRESIDENT WAS BEING MURDERED BY SECRET SERVICES OF AN ADVERSARY NEIGHBOURING GOVERNMENT? This is of course only an allegation and needs properly investigated to find possible truth of the matter. If this turns out to be true, ISN’T THIS A BIG BLOW TO YOUR AND MY HONOUR? Whatever you thoughts may be certainly majority of our citizen feel very uncomfortable about this story and want these allegations dealt with. Let’s support a criminal investigation with a sound and cool mind which may help to achieve justice so it will not happen again that an Afghan can help Pakistanies to kill ex-commander in chief of his own country. Or it can help Mr Khwakhogi to clear his name! Why we should jump to conclusion so early without examining the evidence? Longlive justice

  • مشکل در همین جاست که داکتر نجیب محاکمه نشده کشته شد. و شاید اگر محاکمه میشد، پرده های زیادی از چهره کمونیستان، طالبان، گلبدین و روابط تنگاتنگ شان با سازمان های جاسوسی اجنبی و سازمان های مخفی دیگر افشا میگردید. کشته شدنش جزای کافی برایش نیست، خداوند خودش جزای همه ظلم و کشتار بیرحمانه اش را بدهد.

  • جناب عالی قندهاری صاحب
   اگه فارسی نمی فهمی کم از کم به پشتو خو گپ رده میتانی؟

  • دوستی که به آقای کندهاری نوشته بخواند.
   نمیدانم ملیت تان چیست ولی میخواهم بگویم که احترام به ملیت ها و از خود دانستن آنها را فرهنگ خود سازید. نصب مردمان کندهار هرگس به انگلیس نرسیده و فکر میکنم از عقده شخصی تان حرف میزنید. تنها چند تن اوباش و یا به اصطلاح خود فروشان نمیتوانند از ملیت کندهار بزرگ نماینده گی کنند. پس فراموش نکنید که بواسطه همین کندهاریها الی اکنون نگهداری شدید. و در آینده افت کلام را حفظ نمایید. تشکر

 • salam azin ki man natawanistam ba farsi benwesam mazrad mekhaham ba har hal ba nazari man mowzoi qatli dr najibbullah farater az salahyit ein aghai khowakhi mebashad resha hai ein jenayit ra bayid dar pakistan donbal kard chira chon dr najib shakhsi bod ki ba pakistan ki doshman asli afghanistan ast meyanai khob nadasht wa taliban ham hamalan motlaqi pakistani khayin bod beyaied ein dowa ra bokonim ki khoda ya pakistan ra ba rahi rast hedayat kon agar ein towr shawad afghanistan khod ba khod amen khahad shod

 • برادران عزیز سلام!
  امیدوارم که جمله خسته نباشید، عرض میدارم اینکه شهید داکتر نجیب الله رییس امنیت دولتی بود نه رییس دولت به همگان بهتر معلوم میباشد کشتار مردم به امرستره محکمه وتایید کمیته مرکزی حزب دموکراتیک انجام میشد داکترنجیب الله درگرفتاری ها نظر به اطلاعات سهم داشته.
  شهید داکترنجیب الله یک شخص واقعا وطنپرست ویک افغان واقعی بود که رهبران اتحاد جماهیر شوروی سابق رامتقاعد ساخت تا نیروهای خود راازافغانتسان خارج نماید وخودش زمام حکومت رابدست گرفت ومشی مصالحه ملی رابخاطر یکجا شدن همه افغانها اعلام نمود وتااواخرحکومت خود به آن پابند وآنرا محترم میشمرد. به خاطر اینکه تابتواند ازاین طریق افغانهارابه مثل میرویس خان هوتک به زیریک پرچم جمع وافغانتسان عزیزراآبادنماید.
  امریکا وپاکستان به این حرف متقاعد بودندکه تازمانیکه داکتر نجیب الله زنده باشددرافغانتسان هیچ آرزوی شان برآورده نشده وهیچ یک ازغلامان شان به قدرت نرسید.

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a... . .
  http://www.azmoone-melli.com/index... .
  http://www.islam411.com/library/

 • بیاتنیه در شمالی .

  http://www.youtube.com/watch?v...!

  شروع سقوط نجیب و یا نجات افغانستان در عین سقوط نجیب .

  http://www.payamewatan.com/doc...

 • بیانیه وطنجار به نسبت فرار شهنواز تنی از تلویزیون کابل .

  http://www.youtube.com/watch?v...

 • بیاتنیه راز محمد پکتین به قوای مسلح افغانستان .

  http://www.youtube.com/watch?v...

  مصاحبه شهنواز تنی با BBC

  http://www.youtube.com/watch?v...

  • سلام به همه هم وطنان عزیز بعد از عرض سلام شهادت ریس جمهور فقید افغانستان که توسط طالبان این نوکران و غلامان سازمان جاسوسی وبی حیثیت ISI پاکستان صورت گرفت من منحیث یک جوانیکه حد اقل قابلیئت درک دوست ودوشمن را دارم از شما افغانان بادرک هم امید همیرا دارم

   Hamwatanan girami mazerat mi khwaham chon typing Dari ma zaif ast az ashkhas ki bad guiy jinab Dr najib shahid raminkonand khwahish dostana namoda wa mikhwaham ta digar mara ranj nadihand az Aqai Razaq mamon watan dost waqiai jahan sepas mikonam
   mukhlis shuma shekieb az Kabul

  • داکتر نجِِِیب الله شهید بهترین ریس جمهور دتمام جهان بود وبه مثل این شخصیت دیگر درجهان پیدا نخواهد شدچون که اوشخص وطن دوست وباوجدان بود

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس