کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > اندر ذکر " احوال شخصیه شیعیان "

اندر ذکر " احوال شخصیه شیعیان "

سه شنبه 7 آپریل 2009, بوسيله‌ى پیکار پامیر

راویا ن اخبار و ناقلان احوال کابل به روال اقوال اکابرآن دارالحکومه اظهار فرمودندی بدین منوال که شیخکی چند از مشایح اهل تشیع اندرون شورای خدام الحکام که آنرا فرنگیان ( پارلمنت ) هم گفتندی ، احوال و اطوار شخصیه خویشتن خویش کناربگذاشتی و حتا خواب بردیده گان حرام پنداشتی و یکسره بر " احوال شخصیه ی شیعیان " پرداختی از روی صواب .

راویان اخبار فرمودندی که اندر استحصال ثواب من احوال شخصیه شیعیان ، شیخکی پشم آلود صاحب ریش و عمامه که گویند طویل الحرف و ثقیل الهجه نیز بودی و این شیخ المشایخ ، پس از جهاد فی سبیل الله که سالی چند اندر بلاد خراسان استمرار داشتی بس صعب و خونین ، الحمد الله و منها که مالک ثروتی قارونی و مکنتی طاغوتی شدی و بر سریر صدر مشایخ العظما عز اجلال حاصل فرمودی ، در شرح و بست " احوال شخصیه شیعیان " و اخذ شصت و مهر وکلای کرام فی شورای اسلامیه پیشتار و پیشگام بودی .

بر اهل عقل و ایمان پوشیده مباد که در شرح فروعات " احوال شخصیه شیعیان " آمده که اجابت فی ازدواج اندر سنین صغارت کامل جواز باشد و هم توفان بی لگام شهوت مردان را در هر برهه از زمان و مکان ، زنان شان سپر باید شدن ، ولو سوای اجازت نفس و سلامت روح و تن اوشان باشد. . . این شیخکان افزودندی اندر شرح " احوال شخصیه شیعیان " که مردان مسلمان شهوت ران ، جواز دارد هرگاه هر چهار شب یکمرتبه توفان خواهش نفس اماره بر پا دارد وازان سوی ، یعنی عاجزه ی مظلوم و مقهور او را جواز نباشد حاشا کردن و عذر آوردن اندران لمحات حساس و شور نیاز. چونکه مرد، آخر مرد باشد و مالک اراده ی چون کوه و زن هم عاجزه یی بیش نباشد اندر دایره ی ملکیت مرد. . .

نیز گویند ، شیخان منبری و مسند نشین دارالحکومه ی کابل که رشته ی جان و لگام نفاسات اهل تشیع و تسنن اندر کف با کفایت اوشان باشد ، چنین حکم اصدار فرمودندی که مردان پیرو نفس و دوستداران توفان شهوت مجاز اند تا دخترکان صغیر هفت ساله تا نه ساله را هر موقع که میل فرمایند ، فارغ از عقوبت گناه اندر حلقه ی عقد خویش در آورده از کمال لذایزبی تمایز تمتع جویند مشروط بر آنکه متعاقبا شکرانه بجا آرند بجهت ثواب بالطاعات .

چون گفته آمد که مرد ، مرد باشد و مالک مطلق برنفس ذاتیه ی عاجزه ی خویش ، پس حق مسلم مرد دانند اصدار حکم و اظهار اجازت در جهت خروج زوجه از خانه و یا قدغن کردن و اجازت ندادن او را که اندرین حکم ، خیر و صلاح نهفته باشد و تردد و اعتراض بر آن نا شایست .

راویان و مخبران این هم بگفتندی که چون از قضا ، شیعیان اندر بلاد خراسان دیگر کسب علم وفهم بنمودی بیشتر از زمانه های ماضی ، بنابراین ، زبان بر اعتراض گشاده کردندی و علم ها درشهر و حومه بر افراشتی اندر مذمت شیخکان شورایی و ادعا فرمودندی که آی شیخ و زاهد مسند نشین روزگار ! آخر ما انسانیم و حقی بر ملک و مال خویش داریم و زن و فززند هم حقی برما دارند چون آزاده گان ، وشما راحالی باید کرد که دیگر ، روز گار تیره ی برده گی و بنده گی و بی زبانی درگذشته ، این چه بی شرمی باشد از شما بخت بر گشته گان که حتا بر مسایل خصوصی ، شخصی و مخفی مان چنگ می افگنید و ننگینانه بر خود حق میدهید تا رشته های خاص روابط بستری و ضوابط زنا شویی مان را بر دست های نا پاک تان نگهدارید . . . در حالیکه بیش ازاین برشما اعتماد نشاید کردن و به افکار و کردارفرسوده ی شما نباید ایمان داشتن.

پشت وروی صفحه ی ادراک تست اسلام وکفر

سطر قرآن را ز کم بینی چلیپا کرده یی .

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


66 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > اندر ذکر " احوال شخصیه شیعیان "

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.