در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > تهدید ها با هک سایت روزنامه چراغ همچنان ادامه دارد

تهدید ها با هک سایت روزنامه چراغ همچنان ادامه دارد

روزنامه چراغ همچنان با ادامه یی تهدید ها مواجه است و با نشر این بیانیه اعتراض خود را به نهاد مدافع آزادی بیان و رسانه های آزاد پیشکش میکند.
پنج شنبه 16 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

سایت روزنامه چراغ روز سه شنبه 25 حمل (14 اپریل 2009) بار دیگر از سوی جریانهای مشکوک هک و در حال حاضر از روی صفحه یی انترنت حذف گردیده است. این جریانها در قالب نهادی مربوط به دولت افغانستان پیوسته دست به تهدید رسانه های آزاد کشور که فارغ از ضد و بند های تاریک و گمراه کننده عمل میکنند، میزنند.

این مورد بار سوم است که در طول دوسال گذشته برای روزنامه چراغ این اتفاق افتاده است، تا هنوز هیچ نهادی جواب روشنی به این رفتارهای مخلف شعار های دولت و بر ضد آزادی های تضمین شده یی "بیان" در قانون اساسی نداده است.

در عین حال هک سایت روزنامه چراغ به ادامه تهدید های صورت میگیرید که از ماه ها قبل در پی نشر مقالاتی در مورد سیاستهای تفرقه اندازانه یی عربستان سعودی در طول سالهای گذشته و حمایت این کشور از جریانها، شبکه های دهشت افگنی و نسل کشی در کشور توسط طالبان، از سوی کمیسیون رسیده گی به تخطی رسانه ها بالای چراغ وجود داشت.

مسوولان روزنامه چراغ ضمن محکوم کردن این رفتار زشت و غیر اصولی، از وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهاد های امنیتی میخواهد تا در راستای ایفای مسوولیتهای شان جلو این برخورد های زشت را گرفته عاملان این گونه قانون شکنی و تجاوز بر حق افراد حقوقی را به دست قانون بسپارند، اگر خود در عقب این مسایل ایستاده نیستند.

مسوولان روزنامه چراغ برای خواننده گان خود اطمینان میدهند که هرگز این تهدیدها نمی تواند مانع اطلاعی رسانی و روشنایی چراغ افروخته شده گردد. ما همچنان بار دیگر یاد آور میشویم که مطابق تهعد خود هرگز از زدون سیاهی ها و جنگ با آنان عقب نخواهیم کرد. همکاران بخش سایت تلاش دارند تا هر چه زودتر این مشکل را رفع کنند تا خواننده گان گرامی بتوانند دوباره به این سایت دسترسی داشته باشند.

در همین حال مسوولان آژانس خبررسانی هندوکش نیز اعتراضه یی خود را بخاطر هک سایت خبری خویش جهت نشر برای روزنامه چراغ نیز سپرده اند. به قول آنان هک سایت هندوکش نیز همزمان با روزنامه چراغ صورت گرفته است و نشان میدهد که هر دو سایت از یک منبع هک گردیده است.

مدیر مسوول روزنامه چراغ

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس