IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > خبر و گزارش > عکس هایی از تلفات زلزله در شیرزاد

عکس هایی از تلفات زلزله در شیرزاد

به گزارش اسوشیتدپرس: دو زلزله در اولين ساعات بامداد روز جمعه در شرق افغانستان روی داده و تاکنون مرگ حداقل بيست تن گزارش شده است. بيشتر تلفات وارد شده در منطقه ی شیرزاد ولايت ننگرهار می باشد. شدت اولين زلزله 5/5 در مقیاس ریشتر و دومين آن حدود 5/1 در مقیاس ریشتر بوده است. /کابل پرس درگذشت جمعی از هموطنان را در اين زلزله به خانواده های آنان تسلیت می گويد.
جمعه 17 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

عکس ها از خبرگزاری اسوشیتد پرس
واژه های کلیدی
طبیعت و محيط زيست
loading...
loading...

پيام‌ها

 • به آن کودکان خفته در خواب ابدی در کنار هم از فلب گریستم.خدا بزرگ است .

  • بلی خدا بزرگ است در جدا ساختن عاطفه اطفال از سینه مادرشان. بیشک که خدا بزرگ است!!!

  • « إنا لله وإنا إليه راجعون »

   باكمال تأسف وتأثر باخبرشديم كه براثر وقوع زمين لرزه تعدادي زيادي ازهموطنان ما كشته

   ومجروح شدند. بنده اين ضايعه غم انگيز را براي دولت وملت افغانستان مخصوصا خانواده هاي

   داغ دار تسليت غرض مينمايم. واجر پاداش براي بازماندن گان قربانيان اين حادثه ازخداوند

   منان خواستارم. ودولت هم نسبت به اين حادثه المناك كمك رساني نموده و نهايت رسيدگي را داشته باشد تا بي جا شدگان دچارآسيب نشوند.

  • انا لله و انّا الیه راجعون

   خدا بزرگتر از آن است که از بندگانش انتقام بیگیرد ولی اگر جنایت و خون ریزی بیشتر شود و عدم احترام به حقوق , حیات و زندگی مردم در نظر گرفته نشود خشم طبیعت پدیدار و تر و خشک را باهم می سوزاند امروز این همه جنایت در کشور در سایه نام مبارک اسلام از ناحیه آنانیکه خود را مبلّغ میدانند و با توطیه ها و حرکات خودکش جان بیگناهان را می گیرند امریست که بلاها از هرسو نازل می شود و دشمنان بر ما مسلط می گردد و بلاهای طبیعی غیر منظره به وقوغ می پیوندد. چرا افغانستان به جای اباد شدن به سوی ویرانی ها در حال حرکت است؟

   خدا که همه بشریت را یکسان دوست دارد ولی چرا در افغانستان امروز این همه انسانها از محبّت خدا محروم است؟ آیا نه اینست که خونهای برناحقی که بر زمین می ریزد دال برظلمیست که خود بر خویش روا میداریم؟

   خواهر و برادر مسلمان و هموطن بیاید که منفی های خویش باز یابیم تا باشد که نظر رحمت خدا بر ما بیفتدد و بر گذشته و حال خویش بگیریم و توبه و انابه کنیم تاباشد که مورد عفوه واقع شویم و دست از کشتار هم بر داریم تاکه خدای در حفظ کشور ما را یاری کند. و الا باید در انتظار بلاهای بیشتر بود که ممکن در راه باشد. روف

  • قبل از همه خدمت همه هموطنان محترم که عزیزان خود رادر این حادثه از دست داده اند ابراز تسلیت و همدردی مینمایم.
   برای داشتن اندکی معلومات در موردزلزله سایت ذیل را برایتان ریفرنس دادم.امید با مطالعه آن با زلزله و تعاریف آن و علل آن اندکی بیشترآشناشویم.
   دوستان عزیز مفکوره ارتباط زلزله با قهر الهی بر میگردد به بشر اولیه.بشری که هر پدیده طبیعی را چیزی در ارتباط با خدا،خود خدا و یا قهر و غضب و یا رحمت آن میپنداشتند.زمانی که تورات بدست کاهنان و خاخام های(اخند ها)یهودی نوشته میشد ،این طرز تفکر در یکی از بزرگترین ،موثرترین و نادرست ترین کتب مذهبی درج و داخل گردید.در این کتاب حکایاتی زیادی از قهر و غضب الهی به اشکال زلزله،طوفان،نازل کردن امراض وغیره بر بندگان گنهکار و نا فرمان تحریر شده است.مشهور ترین شان مثل طوفان نوح،معدوم کردن قوم لوط وغیره است.این طرز تفکر بر قران که توسط محمد با الهام از تورات و انجیل اظهار شده داخل گردیده و به فلسفه ای این حکایات جعلی تصدیق گذاشته شده است.بعدآ این حکایات به اشکال تفاسیرو کتب دروغین و یاوه گوی مثل قصص الانبیا تشریح گردیده است.مطالعه و ترویج این کتب بدست ملا ها و اخند ها و ترساندن مردم و بهره جویی از آنها بدست عمال مذهبی این شناخت را که گویی علت زلزله قهر خداوندیست.و آنهم برای مجازات انسانهای گنهکار و نا فرمان و کسانی که روزه نمیگیرند،ذکات نمیدهند و نماز نمیخوانندو و .. نازل میگردد.و شواهد کافی از این داستان ها را در کتب یاد شده به مردم مثال میدهندو یا نشان میدهند.سبب رواج یافتن این نظر نزد عام است.

   خوب حالا اگر واقعآ زلزله بر گنهکاران نازل گردد بجای مردم مظلوم و اطفال معصوم و نازنین شیرزاد باید به مقر ظالمان و آدمکشان نازل گردد.باید مراکز و قصر های ظالمین مثل بوش،نتنیاهو،علی خامنه یی،پوتین وغیره معدوم گردند،نه آن اطفال نازنین وپاک.هر کدام از این رهبران دوسیه های طویلی از جنایت دارند.(لست این قسم اشخاص بینهایت طولانیست صرف چند مثال دادم)عزیزان وقت خود و دیگران را با تفاسیر و تبصره های غیر علمی و غیر منطقی ضایع نکنید.گر چند میتوان با بعضی امکانات از وقوع زیانهای زلزله پیشگیری کرد.اما متاسفانه فقر شدید اقتصادی ،آن امکانات را هم بر هموطنان ما محدود میسازد.اما جای تاسف باز هم باقیست که با سپری شدن زمان کافی از این حادثه عملیه امداد رسانی بسیار ناچیز و غیر انسانیست.از این بابت باید متاثر شویم.

   تا زمانی که ما درگیر تاریکی هستیم در وضعیت زندگی ما تغییری ایجاد نخواهد شد.موفق باشید.
   http://daneshnameh.roshd.ir/ma...

 • خداوند ج رفتگان را بیامرزد و کودکان را نیز شفیع والدین خود قرار دهند. آمین

  به دوستانیکه با خدا ج سر جنگ دارند باید گفته شود که ما نباید اشتباهات خود را بگردن خداوند ج، بیا ندازیم.

  اینها را زلزله نکشته بلکه خانه های دست ساز خود آنها باعث تلفات گردیده پس بیایید خود مان در هنگام ساختن ساختمان ها نکات ایمنی را از نگاه علم مهندسی در نظر بگیریم نه اینکه (نعوذباالله) حماقت خود را به گردن آفریدگار مهربان بیآندازیم.

  با احترام

 • hama ash qessaye marg ast , hama ash qessaye marg

  nameshawad deagar nawesht ok

جستجو در کابل پرس