صفحه نخست > کارتون > ملا عمر ثانی!

ملا عمر ثانی!

کاری از بشیر بختیاری
سه شنبه 21 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • فرق ملاعمربا محسینی اینست که ملا عمر با تمام اقوام غیر پشتون دشمنی داشت ولی محسینی تنها با هزاره ها دشمنی دارد

  • متاسفانه این شما هزاره ها هستید که در اثر تنگ نظری و عدم اگاهی از تاریخ دشمن خود هستیدو هر اشتباه خویش را به دیگران نسبت داده و کو شش میکنید که در میان جامعه تشیع نفاق بیندازید. ور نه هر اشتباه که در حق مردم شریف هزاره صورت گرفته مسوول ان رهبران خاین هزاره مثلی خلیلی و دیگران میباشد. کجا بود این مدافعان مردم هزاره در وقت هجوم کوچی ها در بهسود و از بی غیرتی و مزدوری و حفظ چوکی های سمبولیک حتی زبان به مقابل چند تا پشتون کوچی تکان ندادند واین رهبران کجا بودند و ان غیرتی انسانی شان.شما باید واقع بین باشید و در مورد همه باید قضاوت عادلانه نمائید.

 • قواره‌شان زیاد به اسامه میماند .
  هزاره‌ها حادثه افشار راا فراموش نکرده ا‌ند و آین مرد قاتل هزاران مرد و زن راا فرامش نمیکند. محسنی میخواهد زنا کاری خود راا با دختر ۱۲ ساله قانونی بسازد.

  • خجالت بکش برادر غزیز حادثه افشار ناشی از سیاست های احمقانه مزاری بود وجنایت توسط پشنون های سیافی و پنجشیری ها انجام گرفت. شما باید تاریخ را مطالعه نموده و از روی احساسات به خود ریشخند نزنید. انسان عاقل باید سیاه را سیاه و سفید را سفید بگوید.متاسفانه بعضی مردم هزاره به عوض اینکه دشمنان تاریخی خود را بشناسند بیشتر کوشش میکنند اشتباهات خود رابه دیگران نسبت بدهند.من هیچ نمیبینم که کدام هزاره راجع به پشتون هاکه همیشه در طول تاریخ این مردم را مورد تبعیض از زمان عبدالرحمن گرفته تا افشار تا قتل عام در مزار و بامیان و تجاوز کوچی ها در بهسود قرار داده چیزی بگوید و همیشه یا خود را ویا تاجیک ها را که به مقایسه پشتونها هیچ چیزی انجام نداده اند مقصر میداند.

 • بشیر بختیاری روشنفکر نمای محبوس در احساسات و محدود در تاریکخانه تصورات خویش است که در سالهای گذشته همیشه کارش دمیدن آتش نفاق بوده است.

  • محمد باقر جان از شما گلایه خطا است.زیرا این شیخ غنداری بوسیله عصا بدستان مثل تو استش که بالای این مردم دور از شعور سیاسی و مذهبی خردوانی میکند.اگر نبود آدمان مانند تو این شیخ نمیتوانست به دختر معصوم 12 ساله ما تجاوز شرعی بنماید.اگر نبودکور های مثل تو این شیخ شهوت ران نمیتوانست کتاب (فعالیت های اعضای بدن )را بنویسد.لذا این انگل فرتوت به امید افراد مانند توبلای را که میخواهد سر مردم بیاورد وازین راه عقده پشتونی خویش را سرزنش مینماید.اگر افراد مانند تو دچار خریت نبود سید فاضل زاده با یک لنگ حمام همه را آن گونه که شاهد بودیم سواری نمیدید.متاسفانه میان قوم هزاره خیلی ها مثل تو هستند که با نشه خریت ازین گونه روز میگذرانند. ومتاسفانه تر اینکه مذهب شیعه خرافی ترین مذاهب است که در دنیا وجود دارد.درین مذهب گندیده خودزنی ها خرپرستی ها لنگ بوسی ها.تف خوردنها ودست ماچی ها وهزار وهزاران تقدس ذلت بار دیگر وجود دارد.که اگر بدین منوال پیش برود بزودی شاهد فاتحه این مذهب خرافی خواهیم بود انشالله

  • مقیم لالا:
   شما هم از همان جاهلان و متعصبینی هستید که در دانشگاه تحصیل می کنید ولی تا هنوز نمی فهمی که چه می گویی و تا هنوز از دهانت گپ های بچه های کوچه بازاری می آید. حد اقل نام دانشگاه را از جلوی اسمت بردار یا در آینده ننویس تا فرقی میان دانشگاهی و آدم های لا و بالی مثل تو باشد. دیگر اینکه خوشبختانه مذهب شیعه یکی از متکامل ترین مذاهب در دنیا است. آن مذهب تو است که گندش جهان را فرا گرفنه و هر روز نام کثیف تازه بخود میگیرد.
   Terrorist,Talib, Alqada and many more.

  • سلام برادران بزرگ وار نظریات شما در مورد مذاهب یکدیگر بسیار جالب است و دیده میشه که تا هنوز ما مردم پشت کارهای ره گرفتیم که بزرگان مان گرفته است، در حقیقت توهین به مذاهب توهین به پیغمبران و صاحبه بزرگ اسلام است، این گونه اشتباهات ما بود که تا هنوز تمام جهان از ما فایده میگیرند، روی تانه خدا ببینه بس کنین اکنون وقت آن است تا دست بدست هم داده وطن خود را آباد کنیم اگر بالای یکدیگر خفه هستید من میایم پیشتان مرا به سلی بزنین مگر به خاطر خدا از این گونه الفاظ رکیک و نا گوار علیه یکدیگر جلوگیری کنین

  • مقیم جان شما لطفاً در دانشکدۀ به اصطلاح هنرها، طبل خود را بنوازید و کاری به کار مذاهب نداشته باشید و گرنه به زور خداوند متعال ج، شما در این گونه مباحث به یقین بازنده خواهید بود.

   انشاالله به تنهایی میتوانم که بطلان مذهب جناب عالی را در همین کابل پرس? ثابت کنم.

   اگر مرد میدان هستید، آماده گئ تانرا اعلان کنید که با سند و مدرک سراغ تان بیایم و "چلوصاف کثیف و نانجیب تان را از آب بکشم".

   شما که بجز از دزدی، منافقت، سازش با دشمنان اسلام، نواختن دُهل، لواطت و پوشیدن واسکت انتحاری و حمله بر مردم بیگناه و غیر نظامی چیزی برای گفتن ندارید.

   در غیر آنصورت "خپ ما و سکوت شما".

  • جناب توفیق صاحب: شما که ماشاءالله جامع الکمالات تشریف داشته وفکر میکنم اظهار نظربه تمام نویسندگان این سایت ودر هر موضوعی که باشد وظیفهء دایمی شماست وشاید از راه ابلاغ عقاید ونظریات مزهبی تان امرار معیشت بنمائید که درین مورد تردید ندارم. و اما آنانیرا که اسم شان علی ، حسین ، کلبی یا مقصود نباشد اگر در مخالفت با شما قرار بگیرد، وازهم کیش وهم دین شما نباشد، ازهیچ نوع فحش وبدگویی در امان نگذاشته وضمنا" به قدرت خدا وزور انشاآلله آرزوی بدبختی وزبونی شانرا مینمائید که این عمل غیر انسانی و زشت است. امید وارم بتوانید تعصب مذهبی تانرا لحظهء کنار گذاشته بحیث یک انسان منطقی به این سوال من صادقانه جواب بگوئید. در تمام دورهء زندگی تان آیاحادثه ویا واقعیتی خوب یا بد که نتیجه دعا وتکبیر شما ویا دوستان واقارب نزدیک تان بوده باشد صورت گرفته است؟ فکر نمیکنم جواب تان مثبت باشد. ودرین صورت تکرار اعمال بدون نتیجه چه فایده دارد.توفیق مزید درراه حقیقت وواقعیت برای تان آرزو میکنم. احترام

  • اقای توفیق سلام!
   به امید سلامت تان میخواستم با این یادداشت کوتاه یکمراتبه دیگر شما را بیاد آن حرفهای تان بیاندازم که من از آن چنین نتیجه گرفته بودم که شما بدور از دشنام،اهانت وغیره امثالهم میخواهیدبنویسید وبه ادعای خود تان به حکم الله و مذهب تان در محدوده ادب و استدلال باقی میمانید.

   اما تمایل به تهدید،هرزه نگاری ،واهانت در نوشته تان برای اقای مقیم به وضاحت به مشام میرسد.اگر این جملات را در عالم خشم نگاشته اید در صورت باز گشت تان به حالت معمولی همه آن خطا ها را اصلاح فرمائید.

 • سلام عزیزان چه شرم آور و ننگین است که در قرن بیست و یک ، عصری که آدم ها در کرۀ مریخ کاوش دارند و کیهان پیما های شان راهی بیکرانه هاست ، چند پیر خرفت و پوسیده ، ننگ زمین و لعنت آسمان ، آموزه های چهارده قرن قبل طایفه بادیه نشین اعراب را زمزمه میکنند و آن آموزه ها رابرای نسل موجود بحیث قانون و دستورالعمل زنده گی شان قرار میدهند و در تطبیق آن اصرار و پافشاری دارند . محیط رشد و نموی این انگل های مقدس دربین ملت های است که فاقد حافظۀ تاریخی اند . تاریخ اعراب قبل از اسلام و بعد از اسلام را دوباره بخوانیم . همین « تاریخ تمدن اسلام » نوشته جرجی زیدان تاریخ نویس لبنانی را . در صفحه 31 آمده که محمد بیشترین معاش را برای عمویش عباس میداد که سالانه مبلغ پنج هزار دینار و بعد به حسن و حسین سه هزار و بلاخره به زنان و مردان مسلم و مسلمه دوصد و سه صد دینار و برای زنان محمد ( بیست و هفت زن ) هریک « شانزده هزار » دینار و... به به ، بنازم به این عدالت آن حضرت . تمام دانش این حجج الاسلام ها ، همان توضیح المسایل خمینی ، « اصول کافی » ابوجعفر کلینی « جامع عباسی » شیخ بهایی « بحارالانوار » مجلسی « مفاتح الجنان » شیخ عباس قمی و نهج البلاغه و امثالهم است . شما را به خدا یکبار همین « توضیح المسایل » خمینی را بخوانید ، حتم دارم که شکم سیر خواهید خندید . عین عنوان « توضیح المسایل » داکتر شجاع الدین شفا که در نقد همین کتاب نوشته شده بخوانید و « بازشناسی قرآن » نوشته داکتر روشنگر را بخوانیم و به قول ذکریای رازی : هرآنچه را که عقل تان نپذیرد ، اگر به خدا و پیغمبر ربط بدهند قابل قبول نیست . لطفاً عزیزان درهمین سایت کابل پرس? نوشته آقای سلیمان راوش را که در دو قسمت است بخوانند تا بدانید که : آنانکه ویرانگر اخلاق باشند ، نمی توانند سازندۀ آن باشند .

 • Waqean Jaleb ast:
  Man namedanam ke chora Hazara ha dn qadr assasyat neshan metan da halleke khud shan khub medanad ke en qanoon taza ba tasweb naraseda az qabl wejod dashta wali halla enha serf namekhahand ke az tareq mohseni ba rasmeyat shenkhta shawad man motayaqen astom ke agar tarahe en kar mohaqiq ya khalili mebud hich gapp nabud.

 • استعمار سابق از افرادی گمراه گشته در قوارهء و شجاعت شیر و ببر بنام آزادی استفاده می کرد. ولی این سه صد سال کاری از پیش نبرد. امروز از بقه های مثل بشیر بختیاری و حسین زاهدی استفاده می کند. فکر نمی کنید که بسیار غیر عاقلانه و خنده آور است؟
  مطمئن باشید اسلام عزیز و پاسداران آن به این عوعو ها نه نابود می شود و نه خیره. حتی همان فرزندان باداران شما را هم به آغوش خود جلب می کند. فکر نمی کنم شما از اروپایی های که روزانه به اسلام رجوع می کنند، عاقل تر و دموکرات تر و دانشمند تر باشید!

 • کاش ملا عمر می بود لااقل از روبرو می زد یا که انتهاری می کرد این که در چوکی مقابل ما نشسته انتهاری می کند پیشت بشینم ریشت بکنم مثل این است اما شاید هم بیچاره مجبور باشد ارباب هایش برایش بگویند که این چنین بگو.........

 • سلام

  باقر جان و هادی جان شما که شاگردان محسنی نمیباشید.باید گفت که نباید به شیه بودن افتخار کرد سنی و شیعه دو روی یک سکه ناچل و بدنام است که در دشمنی با بشریت بر خواسته ا‌ند.

  • Hi Ali:
   It looks like you have changed your religion because you do not believe in none of Shia or Sunni. Then it is better for you to be busy with your new religion to take you to a good places like club and more better like ............ One think I just want to ask you is that change your name from Ali to something like Abojahl or Mulla Omar and do not involve in this kind of discussion because this is not for poeple who really do not care about what is going on in thier country.

 • بیشکت والا !
  ملاعمرثانی یا محسنی من نمیدانم این ادم ازگذشته خودش چراشرم نمیکنه درقضیه افشارهمین اقای محسنی درحق مردم مظلوم ما چه ها که نکردند.

 • haqiqtan man nemedanemm ki an mardom chi qader ahmaq aste ke ta hanoze ham daste be nifaq mazand

 • this dirty person is wors than Molla Omar for our poeple because molla omer directly announced that he is the enemy of Hazara, but this shikh kasif is like mare mabain astin.

 • Salam bahadostan!!
  Mohsini eg khain ast wa doshmani faqat ba mardomi HAZARA dara ma in khainra ra aslan eg ahmaq medanim................................. khahish mekonam az Kabulpress ki inra nashrkona. wassalam

 • آقای مرتضی بقا پنچشیری!
  خداوند به شما جزای خیر بدهد. من نظر شما را در مورد مدارای مذهبی و توصیه ای که به دو برادر ما کرده اید خواندم. راستی که حالا ما باید همه دست به دست هم بدهیم و وطن خود را آباد بسازیم و از تعصبات قومی و مذهبی که سالها گریبان ما را گرفته و ما را به این روز سیاه رسانده دست برداریم. تا به کی برادر کشی و تعصب. از برای خدا دیگر مردم را ببنید که چه طور وطن خود را آباد میسازند و از تفرقه ما و شما استفاده میکنند.
  مرگ به کسانی که بین مردم ما نفاق ایجاد میکنند. بگذارید هر مذهب مطابق شریعت خود رفتار کند. وظیفه ما و شما تنها همکاری در آباد ساختن وطن ماست نه بحث درباره اصول فقهی مذاهب.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس