کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > حمله برنیروهای ایتالیایی درافغانستان چهار کشته ویک زخمی برجا گذاشت

حمله برنیروهای ایتالیایی درافغانستان چهار کشته ویک زخمی برجا گذاشت

شنبه 9 اكتبر 2010, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

بهترین پاسخ ما تعهد بیشتر درقبال افغانستان ومبارزه با تروریزم خواهد بود وفدا کاری های سربازان ما دراین مسیر بیهوده نخواهد شد . ما آرزمندیم روزی مردم افغانستان را ازشر این خشونت دوامدار نجات دهیم.

وزارت دفاع ایتالیا اعلام نموده است که چهار سرباز این کشور درمنطقه فراه درغرب افغانستان کشته شده اند. دراین اعلامیه آمده است؛ ساعت 9:45 صبح ، یک گروه از سربازان ایتالیایی که درچوکات آیساف درافغانستان فعالیت دارند؛ درحال انتقال یک محموله مواد تدارکاتی در ولسوالی گلستان ولایت فراه بودند که مورد حمله شورشیان قرار گرفتند . گفته می شود شورشیان دراین حمله اول ماینی را که درمسیر عبور این نیروهای جاسازی نموده بودند منفجر کردند وسپس با شلیک مسلسل آنها را غافل گیر نمودند.

یک مقام وزارت دفاع ایتالیا که نخواسته نامش فاش شود، به خبرنگاران گفته است که دراین حمله برنیروهای ایتالیایی از اسلحه ی ایرانی کار گرفته شده است. دراین حمله علاوه برمرگ چهار سرباز یک تن دیگر نیز به شدت زخمی شده است. ایتالیا 4000 سرباز درافغانستان دارد وطبق بیانیه امروز وزارت خارجه این کشور، قرار است تا پایان سال جاری، تعداد این نیروها به 3500 تن کاهش یابد.
با مرگ این چهار سرباز؛ تعداد سربازان وافسران کشته شده ی ایتالیایی درافغانستان از سال 2004 تا حال به 34 چهار تن میرسد.

با این حال جورجو نپولیتانو رییس جمهور ایتالیا این حمله را یک تراژدی غم ناک توصیف کرده وگفته است که مرگ این سربازان تاثیری برتعهد این کشور درقبال افغانستان نخواهد داشت ودولت ومردم این کشورمصمم هستند در آوردن صلح وثبات برای مردم افغانستان تلاش کنند.
پارلمان ایتالیا نیز امروز با اعلام یک دقیقه سکوت آغاز به کار کرد وسپس جانفرانکو فینی رییس پارلمان این کشور دراعلامیه ی گفت. بهترین پاسخ ما تعهد بیشتر درقبال افغانستان ومبارزه با تروریزم خواهد بود وفدا کاری های سربازان ما دراین مسیر بیهوده نخواهد شد. ما آرزمندیم روزی مردم افغانستان را ازشر این خشونت دوامدار نجات دهیم.

ازسوی دیگر جبهه اپوزیسیون مخالف دولت درایتالیا با پخش اعلامیه از دولت خواسته است که به زود ترین فرصت ممکن نیروهای این کشور را از افغانستان بیرون بکشد. دراین اعلامیه آمده است؛ شرکت درجنگ افغانستان یک دیوانگی محض است وایتالیا درطول این چند سال بهای سنگینی را پرداخته است. جبهه مخالف دولت ایتالیا گفته است که اگر میخواهید مردم افغانستان را کمک کنید نیازی نیست با اسلحه وتانک به قریه ها حمله کنید. برای این کار بهتر است عوامل آنرا در پاکستان وایران دنبال کنید وحکومت افغانستان را نیز وادار کنید تا بیش از این بهایی به آدمکشان وناقضان حقوق بشر ندهد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


69 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > حمله برنیروهای ایتالیایی درافغانستان چهار کشته ویک زخمی برجا گذاشت

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.