صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر رمضان بشردوست با 24 هزار و 450 رای و کبوتر سپید رسما وارد رقابت های (…)

داکتر رمضان بشردوست با 24 هزار و 450 رای و کبوتر سپید رسما وارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری شد!

داکتر بشردوست: معاونین من اولاد این کشور میباشند که دست شان به خون مردم ، به غصب زمین ، خانه و پول مردم آلوده نیست. / داکتر رمضان بشردوست آقای محمد موسی بارکزی استاد انستیتوت زراعت کابل و خانم عفیفه معروف کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان را به عنوان معاونان خود برگزيده است. ايشان همچنين در محل کمیسیون مستقل انتخابات کبوتر سپید را به عنوان نشانه ی انتخاباتی خود انتخاب نمود.
پنج شنبه 7 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

کابل پرس?: داکتر رمضان بشردوست روز هفتم ماه می همراه با دو تن از معاونان خود در حالی که امضا و شماره کارت 24 هزار و 450 تن از شهروندان افغانستان را با خود داشت، در محل کمیسیون مستقل انتخابات حضور یافت و برای شرکت در رقابت های انتخابات رياست جمهوری سال 1388 ثبت نام نمود. تعداد 24 هزار و 450 امضا در حمایت از داکتر رمضان بشردوست، در حالی که تعداد امضای لازم برای نامزدها ده هزار امضا می باشد، نشان از آغاز محکم وی در انتخابات و حمایت گسترده مردم می باشد. اين در حالی ست که بسیاری از مدعیان شرکت در انتخابات هنوز نتوانستند حداقل حمایت ممکن را برای شرکت در انتخابات بدست بياورند.

داکتر رمضان بشردوست آقای محمد موسی بارکزی استاد انستیتوت زراعت کابل و خانم عفیفه معروف کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان را به عنوان معاونان خود برگزيده است. ايشان همچنين در محل کمیسیون مستقل انتخابات کبوتر سپید را به عنوان نشانه ی انتخاباتی خود انتخاب نمود.

داکتر رمضان بشردوست بلافاصله پس از ثبت نام در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، اطلاعیه ای را به نشر سپرد که متن کامل آن چنین می باشد:

اطلاعیه

بنام خداوند(ج) و به یاد شهدا

امروز ساعت 10:30 صبح به وقت کابل مورخ 17/2/ 1388 مطابق 7 می 2009 من به عنوان نامزد ریاست جمهوری با دو تن معاونین خود هریک آقای محمد موسی( بارکزی) استاد در انستیتوت زراعت کابل و خانم عفیفه( معروف) کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر ثبت نام کردیم.

من کبوتر سفید را که سمبول صلح و آزادی است با مشوره معاونین ، کارمندان کمیسیون انتخابات و ژورنالیستان حاضر در کمیسیون انتخاب نمودیم.

معاونین من اولاد این کشور میباشند که دست شان به خون مردم ، به غصب زمین ، خانه و پول مردم آلوده نیست.

هردو شان دارای تحصیلات عالی در زراعت و دارالمعلمین میباشند.

من از صمیم قلب از هموطنان عزیز که در مدت چند روز 24450 شماره کارت رأی دهی ( یعنی بیش از دو برابر آنچه که قانون میخواست- 10000 -) خود را در اختیار من قراردادند ، بدون درخواست یک افغانی یک جهان سپاسگزارم.

من همچنان از هموطنان که نتوانستم نمبر (شماره) کارت رأی دهی شان را به علت کمبودی وقت، بگیریم معذرت میخواهم.

بعد از ثبت نام و برگشتن به طرف خیمه ملت ، اولین برخورد من و معاونینم به واقعیت فاجعه آمیز افغانستان در چهاراهی سرک 15 وزیر اکبر خان بود:

یک هموطن جوان در پیاده رو سرک طوری خوابیده بود که ما احساس کردیم که خدا نخواسته فوت کرده است. از موتر برآمده در کنارش رفتیم آنرا خوشبختانه زنده یافتیم اما در حالت مردن با لباس های پاره ، پاره و چرک آلود ، شکم گرسنه و وضع صحی اسفناک. بعد از نوازش و پرس و پال او را به شفاخانه وزیر اکبرخان روان کردیم و از ریاست شفاخانه خواستیم تا توجه جدی نموده بعد از تداوی لازم به مرکز سره میاشت در پل آرتن ارسال نماید . مسلمأ کاندیدان ریاست جمهوری دیگر با موترهای صد هزار دالری شیشه سیاه از این سرک ها عبور میکنند اما به هیچ قیمت حاضر نیستند که از دور یک نگاه از پوشت شیشه های سیاه موتر خود به این هموطنان بیاندازند چه رسد به اینکه از موتر های لوکس و پر عطر خود پائین شده و دست نوازش روی این دوزخیان روی زمین بکشند.

من امیدوارم که با پیروزی در این انتخابات سرنوشت ساز باهدایت خداوند(ج) و حمایت مردم افغانستان جنگ ، فقر ، رشوت خوری ، زورگوئی و بی عدالتی را از ریشه از بین ببریم.


با احترام

داکتر رمضان بشردوست

نامزد مستقل ریاست جمهوری

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

بشردوست، مردمی ترين انتخاب!

يكشنبه 22 مارس 2009, نويسنده: کامران میرهزار

چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!

سایت کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست


سایت شخصی داکتر رمضان بشردوست


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاويرDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan Bashardost

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

گالری عکس

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • زنده باد مرد خدا داکتر بشردوست. رای من و همه اعضای فامیل به بشردوست است و از همه هموطنان خواهش دارم به دلسوز ملت بشردوست رای بدهند.

  • امیدوارم که جناب محترم بشردوست به آرزوی خود برسد ، اما اینرا نیز میدانم که موضوع بسیار مهم است اگر اینبار اشتبا صورت بگیرد و باز (آقای چپن زی ) برنده شود اخلاص مردم از جناب بشردوست کاسته می شود چونکه جناب ایشان اگر برنده نشود بطور خوب و احسابی با چونین رای می تواند در سیستم افغانستان برای همیش تعغیربیاورد ، تشکر

  • من به آقای بشردوست رای میدهم ولی اینرا هم میدانم که رای من و میلیونها هموطنم کوچکترین ارزشی ندارد و کاندیدی "انتخاب" میشود که برایش کاخ سفید و سی آی ای رای دهد. امیدوارم ایندو هیچگاهی به آقای بشردوست رای ندهند چون در آنصورت آرزوهای ما برباد میرود.

   آقای بشردوست، شما انسان شریف هستید، اما با اطمینان میتوانم بگویم که شما متاسفانه "بازنده" خواهید بود.

  • خدا کند شما ستون پنجم عوامل سی آی ای و کاخ سفید نباشید.

  • اقای کبیر بی خبر

   ستون پنجم را مردم هزاره نمی فهمند یک کمی عاقلانه حرف بزنید...

  • زنده باد بشردوست و ملالی جویا :من نیاز به تبلیغات میرهزار ندارم خوب را از بد فرق کرده می توانیم من وهوادارانم به بشردوست رای خواهم داد من یک نکته رامی خواهم به آن اشاره نمایم اینکه نه با کبوتر بلکه با شمشیر کاش به میدان می آمد چون با درنده ها نمیشودباکبوتر مبارزه کرد

  • joay ra chira gad kadi? joya faqat yak toti raqam ast ki harchi raa be o gofta mishawad megoiad

  • اقای م م.
   مردم هزاره معنای ستون پنجم را به خوبی میدانند.اماهیچوقت عضویت انرانداشتند.ووطنفروشی وناموس فروشی نکردند.مانند دیگران .اقای م م(مزدور موساد)معنای تین کلمات را حتی ریشسفیدان هزاره که شاید بسیاری بیسوادهم باشند میدانند چون زمستانهاوقتی پیتومیکنندوتابستانهاوقتی درسایه مجلس میکنند همیشه خاینین وافراد ستونپ پنجم دشمن راکه درچندقرن وطنرارهبری وبرباد کردند.وتعدادشانهم بسیارزیادهست به بادانتقاد میگیرند ولعنت میکنند.

 • از شنیدن این خبر اشک در چشمانم جاری شد. افغانستان آدم های پاک و سالم زیاد دارد. بشردوست یگانه کاندید سالم و از جنس مردم است.

 • هموطنان عزیز: درهمین لحظه خواندن اطلاعیه آقای بشر دوست راتمام کردم، عقدهء شدید گلویم رامی فشارد واشک چشمانم جاریست، قلبم مملو از غم واندوه و ضمنا" امیدواری هم است. ما افغانها ی بیرون مرزی که متاسفانه هنوز حق رای را بدست نیاورده ایم، صمیمانه از تمام جوانان ، خواهران وبرادران عزیز تمنا میکنم بخاطرخون ملیون ها شهید وطن، بخاطر یتیمان وبیوه ها و معیوبین مظلوم وبیچارهء وطن بخاطر گرسنگی وبیخانمانی هموطنان محتاج وبالاخره بخاطر درهم شکستن این دامی که وطن داران بیچاره ومظلوم مارا در تار عنکبوت اسیرگرفته اند، نه تنها خود به این دلالان ، قاچاقبران، آدم کشان ورهزنان رای ندهید، بلکه سعی کنید وطن داران خوشباور ونجیب تانرا نیز ازچال وفریب این شغالان با خبر بسازید که دیگر هوشیار باشند وبه کلمات چرب ونرم و اینکه به سهو واشتباه شان اقرار نموده اند را نخورده وبه جناب بشر دوست که انسان وطن پرست وبه هیچ جناح وابستگی ندارد رای بدهند. با عرض احترام

 • درود بر داکتر بشردوست. پیروزی شما را که پیروزی مردم درددیده است از خدا خواهانم.

 • ما جمعی دانشجویان نامزدی جناب محترم داکتر رمضان بشتر دوست را به فال نیک گرفته و برایش تبریک می گوییم امیدواریم که ظلم و بی عدالتی کنونی را ریشه کن نماید.

 • فقط داکتر بشردوست

 • داکتر بشردوست به حقیقت که انسان کاردان و دلیر است.
  لطفآ هر وطن دوستی که خواستار آزادی افغانستان از چنگال جنگ سالاران،رشوت خوری،بی عدالتی،زورگویی و ساختار ریشه ای و تند و تیز افغانستان است به کمپین جناب بشردوست به حد توان خود کمک مالی کند.

 • اگر مردم ما بیدار شده باشند وکارت رای خود را در مقابل ده دالر نفروشند ، بشر دوست برنده خواهد بود و ایشان یگانه نامزد ریاست جمهوری اند که در تقوا و وطندوستی همتا ندارند . موفقیت برای ایشان وپیروزی حقیقت و کبوتر سپید را آرزو دارم یکبار یه چشمانم ببینم !!

 • سلام بر بشردوست و ملت بشردوست افغان که از او حمایت کردنند
  من همین لهزه از خوشهالی نمیدانم چه کار کنم
  از ملت خواهیش میکنم که در پای صندق های رایدهی حمایت اصلی خود را از ایشان اعلام کند

  تقی فروتن

  • ای ملت نجیب،

   در این جای شک نیست که آقای بشردوست شخصی خوبی است ولی به هر حال دقت لازم ضرور است. مردم افغانستان بهای سنګینی به خوش باوری پرداخته اند.
   رای دادن، اختیار کشور را به دست کسی سپردن، مستلزم دقت فراوان است. برنامه ها را باید دقیقا ارزیابی کرد، سوابق و کار کرد های قبلی کاندید ها را باید زیر و زبر کرد و بعد میشود در مورد انتخاب صحبت کرد.
   ننها شعار کافی نیست. باید دیده و سنچیده شود که چقدر شعار های که داده میشود عملی و واقعبینانه است.

   وضع در افغانستان دشوار است. فقر بیداد میکند. رشد اقتصادی در کشور بطی است. منابع زود رس هنوز بررسی نه شده است. ډشمنان در داخل و خارج کشور در کمین اند تا اګر فرصتی مساعد ګردد کشور را به میدان بز کشی مبدل سازند. کشور های کمک کننده نیز هر یکی در پی برآورده شدن اهداف و منافع خود شان درافغانستان هستند و دها مشکل دیګر.......

   بنا از همه هموطنان عزیز تقاضا میدارم تا در این مورد با احتیاط حرکت کنند،

   به امید انتخاب یک رییس جمهور که بتواند به درد ها و رنجهای ملت و مردم رنجدیده افغانستان پایان دهد

   ن.ب

 • سلام خودا بار داکتر رمضان بشر دوست اومید وارام گه موافاق باشاد
  با ومید پیروزی اِ شان.

 • بشردوست امید ملت گرسنه و رنجدیده افغانستان. من از همه ملت افغانستان میخواهم که به انسان شریف و آزاده مانند بشردوست رای دهند. آقای بشردوست میتواند سرنوشت ملت را تغيير دهد.

 • سلام به تمامي مردم رنج كشيده افغانستان اعم ازهندو پشه اي بلوچ ازبك تاجيك پشتون هزاره وسايراقوام متبوع افغانستان وتبريك گويان ورودرسمي مردي ازتبار شما محترم آقاي بشردوست رادر عرصه انتخابات رياست جمهوري افغانستان بعرض ميرسانم كه اي مردم سرافرازي (كه تابحال ازدست دجالان طعم ذلت چشيده ايم)ازهيچ قدرت جهاني نهراسيد زيراتنها خداوندمنان قادرمطلق وقدرت بي همتاست دستهاي متحدمردم دست خداست.پس باتوكل بخداي سبحان به پيش بسوي ساختن آينده نو ايندهاي مملو ازصلح وصفا"برادري وشگوفائي وطن دردمندما مؤفق وپيروزبادمردم باهم برادر و مسلمان افغانستان و آقاي بشردوست دست خدا همراه تان

 • خدا کند مردم از گذشته درس گرفته باشند و رای خود به خائنان ندهند. فرزند شریف کشور دوکتور بشردوست امید واقعی مردم است. به بشردوست با کمکهای مالی و معنوی کمک کنیم.

 • من طرفدار ریاست جمهوری اقای خلیل زاد استم ولی محترم خلیل زاد باید اقای بشر دوست را حتما در کابینه خود داشته باشند..

 • خدا یارت بشر دوست عزیز

  • واه واه انتخابات کبوتری . امی کبوتریت ده جانکیم شیشت . خو الکین مه دیگه چه شود ؟ امو چراغ پدری . بشر دوست بچیم فکریت باشه اگه کبوتر روضه ره دوزی کده آمده باشی باز جای گیری نمیشه . خو (تبرکی است)یگان بند ام از ایشانا بگی بس دیگه ده قیصی کسی نباش .مه خو میگوم برد از توست صد فیصد صد بیک شرط که نبازی . فکریته بگی بشر دوست بچیم که باد از مه تو رای بسیاره گریفتی مه 24هزار و451 رای کتی الیکینیم داروم یک لمبر سریت بالا استوم . برین بامان خدا

  • نصرمن الله وفتح قريب وبشرالمومنين قرآن مجيد
   بنام خداوند حامي مستضعفين

   هموطنان عزيز وگرامي سلام ورحمت خدابرشماباد.
   دررابط با مبارزات انتخاباتي بايد گفت كه آنچه درقدم اول شرط است داشتن ايمان به بيروزي اهل حق وعدالت و بعداْ تلاش و مبارزه براي رسيدن به آن اگر براي رسيد ن به حق وعدالت تلاش درست ولازم صورت بگيرد بيروزي درين راه حتمي است زير اخداند وعده داده است كه ما مستضعفين را وارث زمين قرار ميدهيم در وعده الهي شكي وجود ندارد ادوار تاريخ مملو ازنمونه هاي بسيار خوب است داستان فرعون وموسي رااكثريت ما ميدانيم مگر فرعون آنروز كمتر از استكبار امروز بوده است ولي همه آن دبدبه وتجمل ظاهري آن قدرت جباروظالم آنروز در برابرحضرت موسي چوبان بابرهنه فروريخت وانشاءالله كه اين بار اين سنت ووعده الهي در سرزمين ما تكرار ميشود وبشردوست بي موتر وبي خانه در شيربور بدون بشتيباني آمريكادر برابر صاحبان زوروزر وتزوير بيروز خواهند شد بشرط آنكه علم برداران راه استوار متين محكم به بيش روند واين كار براي خداوند عزيز دشوار نيست اگر كمي دقت كنيد همين حالا جناب بشردوست با 24 هزار كارت وارد ميدان شده است درحاليكه اگرهر نفر براي خودشان ده نفر از دوستان وهم فكران را گرد هم آورند ميشود 250هزار نفر در حاليكه تعدادي از كانديدا قادر به جمع آوري هزار امضاهم نشدند ولي با ديده درائي ادعا رياست دارند .والسلام عليكم ورحمته الله .مولوي حقگو

  • این ازمنتهای خوشباوریست اگر فکرکنید که انتخابات واقعی برگزار خواهد شد و بشر دوست رهیس جمهور خواهد گردید. رهیس جمهور را امریکا تعین خواهد کرد کاملا مطمین باشید

  • بلی کاملاً با کسی که حمایت امریکا باشد در این انتخابات پیروز خواهد گردید در حقیقت فراهم کننده واقعی تسهیلات به ارتباط کمپاین انتخاباتی ایالات متحده امریکا میباشد، پس نمیدانم که آغای بشر دوست این خواب را به چه شکل تعبیر میکنند.

 • واقعا بشردوست طوريکه از نام اش پيداست كسي است كه وعده و عملش يكي است
  يعني او واقعا مي تواند او نــــــــــاز نـــــــــاز

 • بشردوست نمونه بارز عدالت خواهی و مبارزه با زورگویی است
  پس بجنبید و ریس جمهور تان قرار دهید.

 • زنده باد بشردوست

 • raeman faghad daktar ramazanbassardost ast

  • Salam hamwatanan
   Bashardosth behtarin Chehre Siyasi

  • برادران و خواهران! استعمارگران انسان صادق و بشر "دوست" نمی خواهند، معامله گر میخواهند. ولی این را باید تشخیص دهید، که در معامله کی معامله های خوبی را روی دست دارد. بشر دوست که خود مدعی است هیچ نوع معامله نمی خواهد، او آدمی نیست که بالای او و یا معامله او چانه بزنند. پس او در بازار سیاست مردود است. کوشش کنیم کسی را بیابیم که معامله او سودی به ما نیز داشته باشد. اگر معامله گر بعدی، معامله اش صرف بخاطر یک قوم خاص و دوام حاکمیت یک قوم خاص باشد از آن بپرهیزیم. بکوشیم تا معامله گری را بیابیم که تا اندازه ی معامله اش به سود ملت های محروم و مظلوم این کشور نیز باشد. لطفا از آنهای که معامله را خدشه دار می میکنند و چانه زنان بازار سیاست را بر سر امته افغانستان می رانند، که به یقین زیانهای فراوانی نیز در قبال خواهد داشت، را حمایت کورکورانه و عجولانه نکنیم، که هم امته ما خواهد پوسید و هم بازرگانان سیاست امروز را خواهیم راند.

   آیا میتوانیم در مقابل کرزی که با این همه امکانات فراوان کمپاین میکند و تمامی وزارتخانه ها و کمیسیون مستقل انتخابات که در بست در خدمت کمپاین انتخاباتی اوست، رمضان را برای بشردوستی، در مقابل او به حیث رئیس جمهور این مملکت تعیین کنیم؟ آیا او برنده خواهد شد؟ .... به یقین که نه!! خواهران و برادران! ما انسان های نوع دوست و صادق و خادم ملت را دوست داریم و از این دست آدم ها خیلی ها زیاد داریم. ولی ایشان در این بازار پر از هرج و مرج سیاست جایی ندارند! کسی را بیابیم که معامله گر خوب باشد تا به نفع ملیت های اقلیت این مملکت کاری بکند. از خواب غفلت بیدار شویم و بدانیم که در بره ی زمانی خیلی حساس قرار داریم. رای خود را پارچه نسازید که این نیز خود ترفند دیگریست، تا ما ملیت های اقلیت در این کشور را پارچه پارچه بسازند، تفرقه ایجاد نمایند و حکومت کنند. چنانی که تا به حال کرده اند.

   بهترین موقع اش است، که با یکدیگر به نفع یکدیگر و بخاطر یکدیگر بدون در نظر داشت تعلقات و حساسیت های خاص و کلیشه یی، مسنجم شویم و ائتلاف کنیم! و دیگر نگذاریم قضیه بهسودها باز تکرار شوند.

   حمایت از بشر دوست کاری را به جایی نخواهد برد، برد او در انتخابات ریاست جمهوری بعید است. پس نگذارید که شانس یک معامله گر دیگر، که معامله او به نفع ماست ، از دست رود. من احساسات همه ی را که به نفع بشر دوست می نویسند قدر میکنم. ولی این راه برد نیست. او نمی برد، ما نیز می بازیم.

   این را باید بدانید که برنامه برای پشتونیزه سازی این مملکت جریان دارد. آب را به آسیاب دشمن نریزید! متوجه باشید، که پشتونها در بحبوحه ی انتخابات ریاست جمهوری خیلی ها مهربان می شوند، خیلی ها مسایل را دوستانه مطرح می کنند، البته با ملیت های غیر پشتون، تا همه ی ما را اغفال نموده و میمون خود را به کرسی بنشانند. این طرفند همیشگی اینهاست. وا به حال ما ملیت های غیر پشتون اگر در این بحبوحه بیدار نشویم و باز هم از همان سوراخی که ما را همیشه گزیده اند، باز بگذاریم و نبندیم. بیایید همه دست به دست هم بدهیم و یک معامله گر مناسب به حال خود و ملیت خود بیابیم. در غیر آن!!!!

   این ما و این هم شما و نتایج بعد انتخابات.........

  • سلام هم میهنان و دوستان !

   آقای بشردوست فرزند اصیل افغانستان است چون که ایشان مددت زیادی از عمرش را در فرانسه سپری نموده است ولی هیچ وقت در خواست تبعیت ننموده است. همچننان ما همه شاهد کارهای دلسوزانه و صادقانه ایشان در سالهای اخیر بوده یم پس اگر افغانستان آذاد آباد و خالی از تبعیض و فساد میخواهید لطفا به بشر دوست رای دهید.
   تشکر : پاینده از هندوستان

  • آقای حق!
   فقط خودم را مکلف میدانم که از نظرات عالی و دلسوزانه شما بزرگوار قدردانی کنم .
   طول عمرو تندرستی شما را استدعا مینمایم .
   باحترام

  • دوست من بشردوست صاحب امتحان خود را پس داده و همه ی ما میدانیم که آدم کاردان و پاک است.

  • چرند گفتی .
   ما نتیجه کار معامله گران را زیاد دیده ایم.
   یکیش فاجعه بهسود.

 • فقط بشردوست!

 • درود به داکتر رمضان بشردوست !
  هموطن خدمتگا ر وضد جنایتکا ر و جنگسا لار - تر یاک سالار و مزدور سالار وانجوسالار ...
  خدای بزرگ نگهدارت باشد که انشا الله ازین آزمون روزگار سربلند بیرون آیی تا ملت ومملکت حقیر و فقیر ما را به لطف و مهربانی خدا ودرایت خود وهمکارانت از این حالت بیچارگی وبد بختی بیرون بسازی .
  بشر دوست عزیز خدای بزرگ به همرا یت و نگهدارت با شد
  کا ظم نزهت از ها لند

 • welcom welcom m.r bshar dost 1388 welcom i.m happi

 • faghad bashar dost metwanad aendo saz afghanastan basad

 • سلام .
  افغامهای مقیم خارج میتوانند رأی بدهند ؟ با فامیلم در کانادا پرتاب شدم . می خواهیم به جناب بشردوست رأی بدهیم . چه کار کنیم ؟

  • به نظرمن هيچ وجدان سالم نميتواند ازبشر دوست به عنوان بهترين انتخاب بگزرد.

  • If people are really want to be rid of criminals and druglords warlords then they have to vote to Bashar Dost.

   Dear Bashar Dost we pray to Allah for your victory

   With regards,

   Ikhlas Wardak

  • زما په نظر شاغلی بشردوست که د یو وزیر په توگه کار وکری نو اغیزمنتوب به یی تر ولسمشر کیدو دیر وی دا حکه چی نوموری د تولنی له حرگندو واقعتونو حخه سترگی پتوی او یواحی د حینو شعارونو حخه په استفادی غواری چی له خلکو حخه رایه ترلاسه کری.
   خدمت او د بشردوست په وینا د توپکمارو سره د یوی ورحی مبارزه، یواحی د ولسمشری له لاری شونی نده بلکه نوری لاری هم شته چی بشردوست یی په گتی اخیستی ملت او افغانانو ته د خدمت جوگه شی.

  • درودبه داکتر بشردوست:اوشخص پاک ودلسوز وخدمتگذاربه معنای واقعی کلمه می باشد.اودریک برهه بسیار حساس وسرنوشت سازقدعلم کرد.ما با او هستیم.

 • dorod frawan bah jnab aqa bashar dost man wah aazai khanah wadah am doaaei frawan khed mat shoma darem aeensha allah aon kabotar safeed bah prwaz dar khahd amad ....wah deegar az hamai watan daran keh mazaei awaragee chasheedah ba deqate frawan aeentkhab khod ra aalan konad ...doaai khaeer brai shoma khanandah azeez wah baqee azeean ham chon man awarah wah hamcheenan dar watan,,,,,,,mowaffaq basheed

 • Salam dostan !Omidwaram ki mardum afghanistan rai shan ra zai nakunad wa yak bar digar dar sar nawisht khod sahm saheh bigirad intekhb ma aqai RMAZAN BASHAR DOST ast
  ZERa ao metawanad khedmati barai mardum wa milat afghanista bukunad.ba nazar man digar kasi sadiqi misl ao nest .PEROZ
  DAKTAR RAMZAN BASHAR DOST

 • Just Dr. Bashar dost
  Wish you all the best

 • با سلام خدمت مردم شريف ورنج ديده افغانستان هم وطنان عزيزبياييد باهم براي ساختن افغانستان كوشش كنيم وبا انتخاب فردي كه از هرلحاظ دلسوزماوكشورماباشدكمك كنيم براي اباداني افغانستان به نظرمن درشرايط كنوني افغانستان داكتر بشردوست تنها كسي است كه مي تواندبراي افغانستان مفيدباشدوكشور مارااز اين بدبختي نجات بدهد زيراباقي سياست مداران افغانستان فقط به فكر بر كردن جيبهايشان و غارت سرمايه هاي كشورهستند مثل جناب كرزي بس تاديرنشده با انتخاب بشردوست به افغانستان و خودمان خدمت كنيم باتشكر

  • رای من ، فقط بشردوست!!! اما متاسفانه باید گقت که به ظن من رای ملت هیچ معنای نخواهد داشت! او کاخ سفید است که انتخاب میکند. ورنه جناب بشردوست عالیترین کاندید برای این ملت رنج دیده است، تمام مشکلات این ملت ره به تما م احساسش درک و به تمام وجود و خونش لمس میکند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس