صفحه نخست > خبر و گزارش > ردپای ارباب وحشت در کشتارهای فرقه ای منطقه

ردپای ارباب وحشت در کشتارهای فرقه ای منطقه

سازمان های اطلاعاتی امنیتی مستقر در شرق میانه، آثاری از نقش ترکی فیصل، بنیان‌گذار سیستم جاسوسی سعودی را در ناامنی‌های تازه عراق ، افغانستان و پاکستان کشف کرده‌اند.
سبزعلی غرجه
شنبه 9 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مأموران امنیتی خصوصی ایالات متحده که وظیفه تأمین امنیت و مبارزه با گروه‌های تروریستی را به صورت نامحسوس برعهده دارند، در گزارش‌های خود از بازسازی مجدد گروه‌های تروریستی القاعده و طالبان که پس از قتل زرقاوی دچار آسیب جدی شده بودند، خبر می‌دهند.

ترکی فیصل

در این گزارش‌ها همچنین از نقش ترکی فیصل، شاهزاده سعودی که مؤسس و پدر سازمان جاسوسی عربستان محسوب می‌شود و طی 24 سال ریاست این سازمان را برعهده داشت، در سازماندهی مجدد جریان‌های تروریستی سلفی وهابی اشاره شده است.

ترکی فیصل که از سال 1977 با تأسیس سازمان اطلاعات خارجی سعودی (GID) به مدت 24 سال کنترل تروریسم سلفی وهابی در جهان را برعهده داشت، بنیانگذار اصلی القاعده و طالبان محسوب می‌شود که با هزاران عملیات و کشتارهای وسیع این گروه‌ها صدها هزار نفر را به قتل رسانده است، شاهزاده سعودی لقب ارباب وحشت در خاورمیانه را به خود اختصاص داد. نسل‌کشی صدها هزار تن از شیعیان هزاره افغانستان، انفجار در مرقد امامان شیعه در سامرا، کشتار و بمب گزاری فرقه ای در عراق، ترور احمدشاه مسعود، انفجارهای لندن و مادرید از جمله عملیات‌های مشهور این سیستم تروریستی به شمار می‌آیند.

پرنسس میشل فیصل در کالیفرنیا

بنابر ادعای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، ترکی فیصل سالانه 350 تا 500 میلیون دالر جهت تجهیز و تقویت القاعده و طالبان هزینه می‌کرده است.

پس از حادثه 11 سپتامبر که منجر به برکناری ترکی فیصل از ریاست GID گردید، وی به مردی در سایه گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

گفته می‌شود در ماه‌های اخیر که با افزایش امنیت در عراق، نفوذ عربستان سعودی در این کشور کاهش یافته است، با اشاره ارباب وحشت، عوامل وی به سازماندهی مجدد و فعال‌سازی ترور در این کشور افغانستان و پاکستان پرداخته‌اند.


دوبی را مرکز تجارت و سکس ساخته اند و انديشه ی آدمکشی را به افغانستان صادر می کنند!

دو شنبه 19 مه 2008

حامد کرزی در پايان اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در مصر در پاسخ به خبرنگاری عرب که از وی پرسيده که اعراب چهره ای منفی از افغان ها دارند، ضمن قبول اين مساله گفته است که تلاش هايی را دولت افغانستان برای از بين بردن اين چهره ی منفی انجام داده است.

اين اظهارات حامد کرزی در حالی صورت می گيرد که اعراب در سال های اخير و بويژه در زمان رژيم تاريک طالبان، انديشه های ارتجاعی را از کشورهای عربی به افغانستان وارد کردند. در طول سال های امارت تاريک، بن لادن و هواداران وی توانستند به کمک آدمکشان نيمه عرب طالب، پايگاه های تروريستی وسيعی در افغانستان ايجاد نمايند. بسياری از شهروندان کشورهای مختلف تصور می کنند بن لادن اين تروريست معروف، عرب نه و بلکه يک افغان است. عرب ها در حالی که در کشوری مانند امارات متحده ی عربی آزادی های مختلف به شهروندان داخلی و خارجی داده اند و دوبی را تبديل به يکی از آزادترين شهرها برای تجارت و سکس کرده اند، انديشه های واپس گرايانه ی خود را به کشورهايی مانند افغانستان صادر کرده و از اين رهگذار جنگ، گرسنگی و آوارگی در افغانستان بيشتر شده است. ورود انديشه ی وهابی از ميان عرب ها به افغانستان باعث کشتارهای بيرحمانه ای در کشور شده است. هنوز بسياری از عرب ها در صفحات جنوب و شرق کشور به آدمکشان طالب برای انجام حملات تروريستی مانند حملات انتحاری و کشتن غير نظاميان ياری می رسانند. بيشتر بخوانيد...

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • موجودیت دولت اسراییل وجهه خدایی دارد و اگر ترس از دولت اسراییل در ممالک عربی وجود نمی داشت عربها همه خدا را فراموش میکردند و شیطان پرست می شدند.. نتیجه

  در قدم اول بنازم حکمت خدا را -

  در ثانی همیشه باد اسراییل بزرگ-

 • زنده باد دولت اسراییل.

 • Din khud wasilay sui estefada wa ba band kashidan marduman ady jamiya buda, wa wasilay sarkub har naw pashraft wa taraqy
  ,Imruz dar Afghanistan Taryak wa hiruin ki Zarar an sad ha bar bashtar az Sharab ast kisht, kharid, firush wa estemal an tawasut in mulahay baydin rawa danista mayshawad, wa fatway kisht wa tejarat an ra may dehand, wali chun dar tawlid sharab dakhil nastand, in ra haram may guyand,Agar islam chizi ra haram gufta , bar asas zarar an buda, har qadar bashtar muzir bashtar bad ast, wali in teka daran din surf manafi anhast ki halal wa haram ra tain may kunad

  Watan ra bayad az shar Din najat dad wa ela ta abad badbakht khahy mand

  Wasi

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس