در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > طالبان، گروۀ نامرموز

طالبان، گروۀ نامرموز

arif alif
جمعه 15 اكتبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

قبل ازینکه پدیدۀ ترور، خونریزی، تندروی، خشونت و دهشت طالبان را تحت عنوان مقاومت و یا بغاوت مورد بررسی قرارداده و قضاوت بجا و خردمندانۀ بتوانیم، باید مروری به پیشینۀ تاریخی این گروه داشته باشیم و تعلقات و ارتباطات اجتماعی، سیاسی و مذهبی آنانرا با کشور های ذیدخل و ذیعلاقه مقایسه نمائیم و ضمناً نظری به تشکیلات هسته یی، جنگی و تأمین بودیجۀ این گروه بیاندازیم:

Taliban
photo from BBC

1، از نظر اجتماعی؛

اکثریت مطلق این گروه را پشتونهای دو طرف خط دیورند، که زبان، فرهنگ و عمدتأ دین و آئین مشترک دارند، تشکیل میدهد.

2، از نظر سیاسی؛

همه میدانیم که طالبان با پول، پشتوانه و پلان سیا و به مشاورت، دلالی و همکاری آی اِس آی در زمان و قدرت مادر معنوی این گروه یعنی بینظیر بهُتو پا به عرصۀ وجود گذاشت.

ساحات تحت کنترول و یا مناطق بود و باش طالبان از موقف جغرافیائی خاصی در سیاست بازیهای درون- و بیرون مرزی در پیاده نمودن پلانهای شوم ارتجاعی و سیاست مداران ملیتگرای داخلی و اوباشان شان، برخوردار بوده و در کُل، اگر جلوگیری نشود رول عمدۀ در تعین سرنوشت تمام کشور را بازیگر خواهد بود.

بجا میباشد درمورد ظهور طالبان نظری به اقرار آقای زرداری، شوهر مرحومه خانم بهُتو و رئیس جمهور وقت پاکستان، نیز انداخته شود.

http://www.dawn.com/wps/wcm/co...

3، از لحاظ مذهبی؛

طالبان، این گروه وهابی عملاً پیروی از عبدالوهاب، بنیان گذار فرقۀ وهابی که گویا توسط ادارۀ جاسوسی انگلیس و قدرت کلیسای سدۀ 18 * از ترس و هراسِ نفوذ و قدرت اسلامی به خصوص دورۀ عثمانی، شکل گرفته و بوجود آمد، متأسفانه اکثریت مطلق و بیسواد طالب شاید بدون اینکه از حقیقت این امر آگاه باشند و بدانند که جنگ و خونریی آنها در حقیقت، نه تنها علیۀ اسلام و ارزشهای این دین بلکه علیه هرگونه تمدن، انسانیت و بشریت در افغانستان و منطقه میباشد، ناخود آگاه در صدد بدنامی دین اسلام هستند.

* http://noorunalaanoor.wordpres...

4، تشکیلات هسته یی طالبان:

اگر چه وانمود میشود که تشکیلات هسته یی طالبان فقط از مردم پشتون بوده ولی حقیقت امر را همه میدانند که دستهای خارجیان، بالخصوص عرب و پاکستانی نیز دخیل میباشد. راجع به جنگجویان این گروه ضرورتی به تشریح نبوده چونکه بلافاصله برای همه روشن میباشد.

تأمین بودیجۀ طالبان همانند بازگشت دوبارۀ آنان، خیلی سوأل برانگیزاست و پاسخ به آن اگر چه
وقت زیادی را در بر خواهد گرفت ولی کافی است از منابع ذیل مختصراً نام بگیریم و فبول آنرا نیز در دست شما بسپاریم:

 مواد مخدر؟

 غنایم جنگی؟

 پول القائده؟

 پول عربی؟

 سی آی اِ؟

 آی اِس آی؟

 سوء استفادۀ ذکات از مساجد؟


چرا ما مردمان افغانستان هیچ نمیآموزیم؟

با وجود تفاوتهای لسانی، نژادی و یا مذهبی/دینی، حد اکثر مردم این سرزمین پیروی از دین مبین اسلام نموده و صرف نظر از تعلقات مذهبی، خود را متقاعد به اوامر دینی و فرامین خداوندی میدانند.

جای تأسف اینست که ما شاهد تفرقات و خصومت های کشندۀ ناشی از تعصبات جاهلانه و دست درازی دلالان مذهبی، میباشیم با آنکه فرمان خداوند بزرگ را در قرا چنن میابیم:

" خداوند بندگانش را از نسل و نژاد های چندگانه بوجود آورد تا همدیگر را شناخته و با هم نزدیک و دوست شوند"

سرفراز باشید.

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

  • آقای سردبير . طالبان گروه « نامرموز» [؟؟؟] صد رحمت به فارسی نويسان سايت های ويسا و تول افغان! يا بايد مرموز باشد يا « ناشناخته ونا آشنا» ! در داخل متن هم حرف های تکراری است، يعنی اين که طالبان ، اسلام را بدنام ميکنند ، يعنی ايها الناس ، اسلام چيزيست غير طالب! به کدام دليل؟ شايد برای کابل پرس معلوم باشد.
    کابل پرس، درين اواخر نوشته های خوب را دور می افگند و نخاله هارا منعکس ميکند!

جستجو در کابل پرس