کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > طالبان، گروۀ نامرموز

طالبان، گروۀ نامرموز

جمعه 15 اكتبر 2010, بوسيله‌ى arif alif

قبل ازینکه پدیدۀ ترور، خونریزی، تندروی، خشونت و دهشت طالبان را تحت عنوان مقاومت و یا بغاوت مورد بررسی قرارداده و قضاوت بجا و خردمندانۀ بتوانیم، باید مروری به پیشینۀ تاریخی این گروه داشته باشیم و تعلقات و ارتباطات اجتماعی، سیاسی و مذهبی آنانرا با کشور های ذیدخل و ذیعلاقه مقایسه نمائیم و ضمناً نظری به تشکیلات هسته یی، جنگی و تأمین بودیجۀ این گروه بیاندازیم:

Taliban
photo from BBC

1، از نظر اجتماعی؛

اکثریت مطلق این گروه را پشتونهای دو طرف خط دیورند، که زبان، فرهنگ و عمدتأ دین و آئین مشترک دارند، تشکیل میدهد.

2، از نظر سیاسی؛

همه میدانیم که طالبان با پول، پشتوانه و پلان سیا و به مشاورت، دلالی و همکاری آی اِس آی در زمان و قدرت مادر معنوی این گروه یعنی بینظیر بهُتو پا به عرصۀ وجود گذاشت.

ساحات تحت کنترول و یا مناطق بود و باش طالبان از موقف جغرافیائی خاصی در سیاست بازیهای درون- و بیرون مرزی در پیاده نمودن پلانهای شوم ارتجاعی و سیاست مداران ملیتگرای داخلی و اوباشان شان، برخوردار بوده و در کُل، اگر جلوگیری نشود رول عمدۀ در تعین سرنوشت تمام کشور را بازیگر خواهد بود.

بجا میباشد درمورد ظهور طالبان نظری به اقرار آقای زرداری، شوهر مرحومه خانم بهُتو و رئیس جمهور وقت پاکستان، نیز انداخته شود.

http://www.dawn.com/wps/wcm/connect/dawn-content-library/dawn/news/pakistan/06-us-pakistan-gave-birth-to-taliban-zardari-06-rs

3، از لحاظ مذهبی؛

طالبان، این گروه وهابی عملاً پیروی از عبدالوهاب، بنیان گذار فرقۀ وهابی که گویا توسط ادارۀ جاسوسی انگلیس و قدرت کلیسای سدۀ 18 * از ترس و هراسِ نفوذ و قدرت اسلامی به خصوص دورۀ عثمانی، شکل گرفته و بوجود آمد، متأسفانه اکثریت مطلق و بیسواد طالب شاید بدون اینکه از حقیقت این امر آگاه باشند و بدانند که جنگ و خونریی آنها در حقیقت، نه تنها علیۀ اسلام و ارزشهای این دین بلکه علیه هرگونه تمدن، انسانیت و بشریت در افغانستان و منطقه میباشد، ناخود آگاه در صدد بدنامی دین اسلام هستند.

* http://noorunalaanoor.wordpress.com/2010/04/21/unknown-history-of-wahabism/

4، تشکیلات هسته یی طالبان:

اگر چه وانمود میشود که تشکیلات هسته یی طالبان فقط از مردم پشتون بوده ولی حقیقت امر را همه میدانند که دستهای خارجیان، بالخصوص عرب و پاکستانی نیز دخیل میباشد. راجع به جنگجویان این گروه ضرورتی به تشریح نبوده چونکه بلافاصله برای همه روشن میباشد.

تأمین بودیجۀ طالبان همانند بازگشت دوبارۀ آنان، خیلی سوأل برانگیزاست و پاسخ به آن اگر چه
وقت زیادی را در بر خواهد گرفت ولی کافی است از منابع ذیل مختصراً نام بگیریم و فبول آنرا نیز در دست شما بسپاریم:

- مواد مخدر؟

- غنایم جنگی؟

- پول القائده؟

- پول عربی؟

- سی آی اِ؟

- آی اِس آی؟

- سوء استفادۀ ذکات از مساجد؟


چرا ما مردمان افغانستان هیچ نمیآموزیم؟

با وجود تفاوتهای لسانی، نژادی و یا مذهبی/دینی، حد اکثر مردم این سرزمین پیروی از دین مبین اسلام نموده و صرف نظر از تعلقات مذهبی، خود را متقاعد به اوامر دینی و فرامین خداوندی میدانند.

جای تأسف اینست که ما شاهد تفرقات و خصومت های کشندۀ ناشی از تعصبات جاهلانه و دست درازی دلالان مذهبی، میباشیم با آنکه فرمان خداوند بزرگ را در قرا چنن میابیم:

" خداوند بندگانش را از نسل و نژاد های چندگانه بوجود آورد تا همدیگر را شناخته و با هم نزدیک و دوست شوند"

سرفراز باشید.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


76 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > طالبان، گروۀ نامرموز

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • آقای سردبير . طالبان گروه « نامرموز» [؟؟؟] صد رحمت به فارسی نويسان سايت های ويسا و تول افغان! يا بايد مرموز باشد يا « ناشناخته ونا آشنا» ! در داخل متن هم حرف های تکراری است، يعنی اين که طالبان ، اسلام را بدنام ميکنند ، يعنی ايها الناس ، اسلام چيزيست غير طالب! به کدام دليل؟ شايد برای کابل پرس معلوم باشد.
    کابل پرس، درين اواخر نوشته های خوب را دور می افگند و نخاله هارا منعکس ميکند!

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.