صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > لت و کوب يک خبرنگار با قنداق تفنگ در وزارت اطلاعات و فرهنگ

لت و کوب يک خبرنگار با قنداق تفنگ در وزارت اطلاعات و فرهنگ

کابل پرس
پنج شنبه 21 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روز سی و يکم ثور " ملیار صادق آزاد" خبرنگار راديو کليد توسط محافظين امنيتی وزارت اطلاعات و فرهنگ به شدت لت و کوب شد. اين واقعه در حالی صورت گرفت که آقای صادق قصد داشت با دين محمد مبارز راشدی مصاحبه ای داشته باشد اما پس از ساعت ها انتظار، با لت و کوب محافظان امنيتی مواجه شد.

گرچه حميد ناصری وردک در دفتر کريم خرم لت و کوب اين خبرنگار را رد می کند اما يکی از فعالين دفاع از حقوق خبرنگاران ضمن تاييد خبر، به کابل پرس گفت که آقای صادق خبرنگار کليد با قنداق تفنگ به شدت توسط سه تن از نيروهای امنيتی وزارت فرهنگ مورد لت و کوب قرار گرفته و مجروح شده است.

از سوی ديگر در همين روز يکی از مدیران سایت بینوا در ولایت قندهار که برای " اشرف غنی احمدزی" کمپاین می کرد، توسط افراد وابسته به حامد کرزی لت و کوب شد.

وزارت اطلاعات و فرهنگ پس از آمدن وزير طالب اين وزارتخانه کريم خرم، تبديل به وزارتخانه ای ضد فرهنگ شده است. در اين وزارتخانه افراد وابسته به باند گلبدين حکمتيار جابجا شده و بصورت برنامه ريزی شده عليه فرهنگ و آزادی بيان در افغانستان اقدام می کنند. در وزارتخانه ای که نام آن وزارت فرهنگ است، چند نظامی که سلاح بدوش دارند، برنامه ی ملاقات با وزير طالب کريم خرم را تنظيم می کنند.

کريم خرم در نخستین روزهایی که پای به وزارت فرهنگ گذاشته بود، در بازديدی از مرکز فرهنگی آينه مانع از عکس برداری خانم های عکاس از او شده بود و گفته بود که نمی خواهد زنان از او عکس بگيرند. او به همراه مشاور ارشد خود نجيب منلی و گلبدينی ديگر حليم تنوير بجای کمک به رشد آزادی بيان در افغانستان و گسترش فرهنگ به تخريب آن بصورت گسترده آغاز کرده اند.

بارها خبرنگاران و فرهنگيان افغانستان خواستار برکناری و اخراج کريم خرم از وزارت فرهنگ شده اند اما مانند هميشه با بی توجهی حامد کرزی دوست و يار بنيادگرايان، ناقضان حقوق بشر و قاچاقچيان مواد مخدر مواجه شد.

کابل پرس نيز در يک فراخوان که به امضای بيش از 600 روزنامه نگار، هنرمند و وبلاگ نويس رسیده است، برکناری و اخراج کريم خرم را خواستار شده است. گرچه به اين درخواست ها از جانب کرزی پاسخ مثبت داده نشده است اما اين فراخوان خود می تواند نشانه ای از ميزان محبوبيت کريم خرم وزير ضد فرهنگ وزارت فرهنگ باشد.

کابل پرس? لت و کوب خبرنگاران را به شدت محکوم می کند و خواستار مقابله ی جدی با عناصر بنيادگرا و ضد آزادی و فرهنگ می باشد.

برای برکناری و اخراج کريم خرم از وزارت اطلاعات و فرهنگ امضا کنيد!

ما امضا کنندگان اين نامه، آقای کريم خرم وزير اطلاعات و فرهنگ را يک شخصيت ضد فرهنگی می دانيم و خواستار اخراج او از وزارت اطلاعات و فرهنگ هستيم

يكشنبه 12 آوريل 2009


رکسانا صابری آزاد شد چرا پرويز کامبخش همچنان در زندان است؟ درخواست آزادی فوری پرويز کامبخش را امضا کنيد!

آمريکا بر احمدی نژاد فشار آورد، چرا بر کرزی فشار نمی آورد؟/ امضای شما بصورت دستی توسط نماینده ی کابل پرس در آمريکا به کاخ سفید و وزارت امور خارجه اين کشور در واشنگتن دی سی ارايه می شود.

دو شنبه 11 مه 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خبرنگاران عزیز ! حالی دیگه تفنگ های قلم تانه بکشین که وقتش رسید که اینالی خرم ره تا سارباغ پیش بکونین . اونا ما خبرنگارا ره کتی قونداق تفنگ زدن شوما ام اونا ره کتی میلی قلم بزنین . مه میگوم ایتو ضربه بکونین که یک برگ ده درختا نمانه و شیشه ده عماری وزارت فرهنگ نمانه . ما ره کتی قونداق میزنن . اینا زور تفنگه دیدن زور قلم ره نی .

 • ta abdol karim, khorram ast, degaran na khorram and ok

  • سلام من تقدیم شمایان باد !
   امروز که آقای خرم مخالفت با واژه های فارسی مینماید و یا خبر نگاران را لت کوب می کند نتیجه اشتباعات آقای محمدمحقیق و برادران هزاره مان است که در انتخابات گزشته رای خود را به جناب کرزی و جناب آقای عبدالرب رسول سیاف ریختند، حالا امو گپ است که گفتن بعد از گوزدن چهارزانو نشستند، مطمین باشد که ایبار اگر مانند گزشته تصمیم غلت گرفتید انتظار خفک شدن آواز تان باشد

 • سلامو صد سلام باد خدمت شمایان!!!

  مردم عزیز ژورنالستان محترم فرهنگیان عزیز باز هم در انتخاب تان در این دوره که پیشروی داریم اشتباه نکنید !!

  که باز هم این بیفرهنگها بالای ماو شما حکومت کند !!!

  کرزی وطن فروش خائین کر باز این بیفرهنگ را در چوکی وزارت تکیه میدهد !!

  گردن دبل افریقائی ره به چوکی مقدس وزارت فرهنگ چی !!

  برود سرگین جمآوری کند که روزیش تیر شود !!!!

  بازهم تکرارآ یاد آور میشوم که در انتخاب تان اشتباه نکنید .اگر نی دچار بسیار گناه کبیره میشوید اگر کرزی کر باز تکیه بزند در چوکی !!! بازام همو خرک همو درک است !!
  وسلام !!
  مسعود !!

  • اگر روزی رسید انتقام لت و کوب این خبرنگار مظلوم را از خرم احمق خواهیم گرفت. این خرم پست فطرت جاسوس آی اس آی وعضو باند گلبدین ملحد شیطان بیاد داشته باشد هر آنچه که کشت کرده ، فردا آنرا درو میکند

  • Salam bar shuma!
   shuma midainid ki karzi has haghaz ila imroz tamam afrad wabasta ba golbudin hakmatyar ra support karda va dar positions wilaswal, wali waghira istakhdam krda va karim khuram has hamo afrad wabasta hast, binahan hin qazia jadid niast.

 • سلام
  این اولین بارنیست که خبرنگارهای ما زیرلت وگوب قرارمی گرید وام دروزارت محترم اطلاعات فرهنگ ما افغانی دیگه آآآآآآ.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس