در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > وضعیت نگران کننده پناهجویان افغانستان در زندان های اندونزی

وضعیت نگران کننده پناهجویان افغانستان در زندان های اندونزی

تماس تلفونی یک زندانی با همکار کابل پرس در اندونزی، هنگام لت و کوب پناهجویان توسط پولیس: مسوولین زندان از دادن آب آشامیدنی سالم و غذا به آنان خودداری می کند و وقتی آنان نسبت به این امر اعتراض کردند، به شدت مورد لت و کوب پولیس قرار گرفتند. او می افزاید که مسوولین زندان، غذایی که برای پناهجویان اختصاص یافته را بیرون از زندان به فروش می رسانند.
يكشنبه 17 اكتبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: يکی از پناهجویان افغانستان که در زندانی مخصوص مهاجرین در جزیره بالی کشور اندونزی بسر می برد، به کابل پرس گفته است که پولیس اندونزی به آنان حمله کرده و آنان را به شدت لت و کوب کرده است. او در حالی توانسته بود با یک موبایل بصورت مخفیانه با همکار کابل پرس در اندونزی تماس بگیرد می گوید که مسوولین زندان از دادن آب آشامیدنی سالم و غذا به آنان خودداری می کند و وقتی آنان نسبت به این امر اعتراض کردند، به شدت مورد لت و کوب پولیس قرار گرفتند. او می افزاید که مسوولین زندان، غذایی که برای پناهجویان اختصاص یافته را بیرون از زندان به فروش می رسانند.

وضعیت بهداشت در این زندان نیز به شدت نگران کننده است
در این زندان تعداد زیادی از زنان پناهجوی افغانستانی همراه با کودکانشان بندی می باشند و سرنوشت نامعلومی دارند.

آمار دقیقی از تعداد پناهجویان افغانستان که در زندان های اندونزی بندی هستند وجود ندارد اما گفته می شود تعداد آنان بیش از دو هزار تن است.

آنان هنگام تلاش برای عبور از آب های اندونزی و وارد شدن به آب های استرالیا توسط پلیس بازداشت شده اند.

پيام‌ها

  • سلام دوستان گرامی من هم فعلا در اندونزی هستم این ادعای که دوستم دارد من کاملا رد میکنم.
    بهترین برخورد با مهاجرین دارند.
    نه نان و نه آب و نه هیچ چیزی دیگر را پلیس اندونزی به بیرون از بازداشت گاه میفروشند. بر عکس هرچه که بخواهی در خدمت مهاجرین قرار میدهند ،
    ما باید از ملت و حکومت اندونزی تشکر کنیم. و همین طور از سازمان ( یوان اچ سی آر ) و سازمان آی او ایم)

جستجو در کابل پرس