صفحه نخست > خبر و گزارش > 5 هزار و 100 سرباز آمريکایی کشته شده در افغانستان و عراق

5 هزار و 100 سرباز آمريکایی کشته شده در افغانستان و عراق

کابل پرس
يكشنبه 24 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روز گذشته در آمريکا مراسم یادبود پنج هزار و يکصد سرباز کشته ی شده ی آمريکایی در افغانستان و عراق برگزار شد. در اين مراسم کودکان آمريکایی به همراه مقامات اين کشور بيرق های کوچکی را به نشانه ی هر سرباز کشته شده برافراشتند و ادای احترام نمودند.

در چند سال اخير که آمريکا به افغانستان و عرق حمله کرده است، هزاران تن از مردم غير نظامی افغانستان و عراق نيز کشته شدند. عاملين اين کشتار غير نظامیان هم نيروهای بين المللی به رهبری آمريکا می باشد و هم گروه های تروريست القاعده و طالبان.

طبق قوانين بين المللی و بويژه دادگاه بين المللی جزایی، کشتار غير نظاميان جنايت جنگی محسوب می شود. آمريکا عضو دادگاه بين المللی جزايی نيست و از سویی حکومت افغانستان به رهبری حامد کرزی در تلاش است تا نام تروريست های سرشناس طالبان بويژه ملا عمر را از فهرست سیاه سازمان ملل خارج کند.

دولت افغانستان ترکيبی از جنايتکاران، دزدان و قاچاقچيان مواد مخدر از زمان پادشاه ديکتاتور افغانستان محمد ظاهر تا دوره ی اکنون می باشد.

عکس ها از اسوشیتد پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دوستان عزیز شما هم میدانید وما هم میدانیم که طالبان ساخته وبافته امریکا و انگلیس است. این ملاعمر جاسوس و تربیه شده ای آنها است . امروز و یا فردا معلوم خواهد شد که همرای اوباما دور یک میز نشسته بوتل ویسکی را به افتخار پیروزی بالا خواهند کرد. پس هیچ جای شک نیست که نام آن ودیگرانشان از لست سیاه حذف نشود. من فکر میکنم در هر سفریکه کرزی به خارج میرود درزیر چپن آن ملاعمر نباشد. گرزی بهمین خاطر چپن می پوشد که ملاعمر را در زیر آن پنهان کند. خیر اگر ملت مظلوم را نکشند . من و همه طرف دار صلح هسیتم . کاش از جنگ دست بکشند و بیایند هدف و مقاصد شانرا مردانه وار بازگو کنند. اگر هدف شان این باشد که افغانستان را پایگاه امریکا بسازند ما ناگزیر بخاطر جلوگیر از قتل و قتال به هر معامله ای آنها تسلیم میشویم . زیرا ما ملت مظلوم ازخود کدام قدرت در برابر این جنایت کاران سلاح بدست نداریم . تا گی و تا چی وقت بمیظور اهداف پشت پرده آنها ملت مظلوم قربانی بدهند؟

 • خود کرده را نه درد است و نه درمان واویلای پنهانی . ما شا الله 5100 نفر نظامی مجهز با صد ها رقم ساز و برگ با تخنیک و تکتیک با توپ تانگ و تیاره های جنگی . ماشا الله خداوند به تعداد کوشته شودگانشان برکت پرته و باغیچه ای قبرستان شان ره کلانتر بکونه . تا از درد مردوم باخبر شون . دیگه کارای طالیبا خو خوب نیست لاکن ده امینجه سر مسلمان ها ره بالا کدن . اینالی مره طالبی نگوین . خپ و چوپ یک حق ره به ایجازیتان گوفتوم که ده دلکیتان غوره نمانه برین بامان خدا

 • 5100 تن به جهنم رفتند و اگر نمیرفتند مانند Steven Dale Green به انسانهای بیگناه تجاوز جنسی میکردند و بعداً نیز آنها را به مسلسل بسته و آتش میزدند... اینها وحشی تر از طالبان هستند. جزای این حرامزاده را به حبس ابد تقلیل دادند... بجای اینکه او را اعدام کنند. ناتو و ائتلاف همه دزد و بی شرف بوده که برای توجیه و پنهان کردن جنایات خود، گروه های مانند طالبان و القاعده را تولید کرده اند. شرم و مرگ بر اینها باد

  • نباید به مرگ سربازان آمریکایی خوش شد. همین سربازان غیور آمریکایی بود که رژیم های ظالم و مستبد عراق و طالبان را نابود کرد.

   اینها همه اهل بهشت هستند. به ازای هر طالبی وهر بعثی که اینها در کشته اند، خداوند در بهشت برای آنها جایگاه و منزلت بزرگتری داده است.

   خدا همه ی شهدای راه آزادی انسانها را بیامرزد. به شمول سربازان امریکایی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس