صفحه نخست > خبر و گزارش > بورس تحصیلی برای دختران فارغ التحصیل صنف دوازده با رتبه 80 به بالا

بورس تحصیلی برای دختران فارغ التحصیل صنف دوازده با رتبه 80 به بالا

پس از يکسال دوره مقدماتی اگر پذيرفته شدگان توانستند آزمون دوره کارشناسی را با موفقيت پشت سر بگذارند، با بورسیه ای که داده می شود بيشتر از چهار سال هزينه های تحصيلی آنان و هزينه های رفت و آمد و زندگی پرداخت می شود.
چهار شنبه 27 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: دو نهاد با بنام های انستيتوت جامعه باز و دانشگاه آمريکایی در آسیای مرکزی با انتشار اعلاميه ای آورده اند که برای ده تن از دخترانی که فارغ التحصيل صنف دوازدهم سال های 85، 86، و 87 خورشیدی با رتبه هشتاد به بالا هستند، بورسیه ی تحصیلی می دهد تا در دانشگاه آمريکایی به تحصیلات عالی خود ادامه دهند. اين دو نهاد هزینه های اين ده تن را در مدتی که بورسیه به آنان تعلق می گيرد می پردازد. در اين اعلاميه آمده است که درخواست کنندگان باید به زبان انگليسی تسلط داشته باشند.

طبق اعلامیه اين دو نهاد، يک برنامه ی مقدماتی يکساله برای قبول شدگان در نظر گرفته شده است. اين برنامه برای تقويت زبان انگليسی می باشد تا بتوانند در آزمون های کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت کنند.

پس از يکسال دوره مقدماتی اگر پذيرفته شدگان توانستند آزمون دوره کارشناسی را با موفقيت پشت سر بگذارند، با بورسیه ای که داده می شود بيشتر از چهار سال هزينه های تحصيلی آنان و هزينه های رفت و آمد و زندگی پرداخت می شود. رشته های تحصيلی نيز رشته هایی مانند انسان شناسی، مديريت تجاری، اقتصاد، روزنامه نگاری، روانشناسی، جامعه شناسی و مهندسی نرم افزار می باشد.


مدارک مورد نيا
ز: کاپی مدارک دوره متوسطه يا ليسه و يا اگر موجود باشد دانشگاه همراه با ترجمه رسمی به انگلیسی و يا روسی، ديپلم با ترجمه رسمی به انگليسی يا روسی و کاپی از صفحات اصلی پاسپورت و يا تذکره و سه عکس رنگی سه در چهار

علاقمندان می توانند فورم ثبت نام را از آدرس انترنیتی www.acbar.org و یا با تماس به شماره 077 24 80 577 و ایمیل آدرس info.osi.auca gmail.com دریافت می نمایند.

Preparatory Program Application

(فرم درخواست برای سهولت در اينجا نيز قرار گرفته است)

در ولایات فرم های ثبت نام در اين مکان ها قابل دسترس است:

بامیان: رادیوی محلی بامیان، شهر بامیان

تخار: رادیو آی خانم، شهر تالقان

بلخ: رادیو رابعه بلخی، شهر مزار شریف

هرات: رادیو سحر، شهر هرات

ننگرهار: رادیو نرگس، شهر جلال آباد

تاریخ نهایی جمع آوری فرم ها 16 جون 2009 میلادی می باشد.

سایت رسمی دانشگاه آمريکایی در آسیای مرکزی

واژه های کلیدی
loading...
loading...

جستجو در کابل پرس