صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > مبارزات انتخاباتی رسماً آغاز شد

مبارزات انتخاباتی رسماً آغاز شد

کمیسیون مستقل انتخابات براساس جدول زمانی انتخابات ، تاریخ 26 جوزا را برای اغاز مبارزات انتخاباتی تعیین کرده بود. اکنون این موعد فرا رسیده است و مبارزات انتخاباتی به روز سه شنبه رسماً آغاز گردید
مرتضی رحیمی
سه شنبه 16 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

چهل و یک تن از نامزدان ریاست جمهوری تا دو روز قبل از انتخابات یعنی تا تاریخ 26 ماه اسد حق دارند تا اهداف و برنامه های خود را به مردم ارائه نمایند.

این درحالی است که در بعضی از مناطق شهر کابل از مدتها قبل پوسترها و عکس های نامزدان دیده می شد و با شروع شدن نخستین ساعات روز سه شنبه در اکثر نقاط این شهر عکس های تبلیغاتی نامزدانی چون حامد کرزی ، عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی و بسیاری از کاندیدان دیگر نصب گردید و در رسانه ها نیز تبلیغات نامزدان سر امروز سه شنبه شروع شده است.

مبارزات انتخاباتی در حالی اغاز می گردد که هنوز هم شایعاتی مبینی بر کنار رفتن برخی از نامزدان ریاست جمهوری به نفع کاندید دیگر با گرفتن بعضی امتیازات وجود دارد. داکتر عبدالله نامزد جبهه ملی که یکی از رقیبان اصلی آقای کرزی در انتخابات ریاست جمهوری به شمار می رود ،گفته می شود که در این اواخر گفتگوهایی با آقای کرزی داشته است.

ریس جمهور کرزی با داشتن حمایت بسیاری از اشخاص سرشناس سیاسی مانند مارشال فهیم ، کریم خلیلی ، حاجی محقق ، یونس قانونی ، شیرزوی و بسیاری از اشخاص دیگر از قویترین نامزدان می باشد همواره کوشش بر این دارد که با وعده پست های بزرگ حکومت آینده خویش به رقیبان خود آن ها را به سوی خود جذب نمایید این در حالی است که حامد کرزی همیشه در دوران حکومت خود سخن از سپردن کار به اهل کار می زد هم اکنون بدون فکر به این موضوع و فقط بخاطر نفع خویش پست های مهم دولتی دولت اینده خود را به اشخاص فوق الذکر واگذار نموده است .
عطا محمد نور والی ولایت بلخ که در ولایت بلخ فعالیت های زیادی را در طی چند سال اخیر در این ولایت باستانی انجاک داده و شهر مزار شریف را به زیباترین شکل آن آباد نموده است چندی پیش حمایت خویش را از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله اعلان نمود و بعد از ان اقای کرزی خواستار استعفای وی از مقام ولایت بلخ گردید که خود واضح می سازد که جناب آقای حامد کرزی فقط کسانی را در کنار خود نگه می دارد که از او پشتیبانی نمایید ، حال چه این اشخاص اهل کار باشد یا نباشد.

لیست نامزدان رساست جمهوری که کمیسیون مستقل انتخابات ترتیب داده قرار ذیل می باشد:

جدول نامزدان1
جدول نامزدان 2

فهرست کامل نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 1388

رمضان بشردوست/ حامد کرزی/لطیف پدرام/ اشرف غنی احمدزی/ هدایت امین ارسلا/ عبدالله عبدالله / شهلا عطا/ بشیر بيژن/ نصرالله بریالی/ جبار ثابت/ شهنواز تنی/ گل احمد یما/ ملا عبدالسلام راکتی/ و...همراه با نام معاونان انتخابی آنان و شرحی کوتاه از گذشته و عملکردشان

يكشنبه 14 ژوئن 2009


کامل شدن حلقه ی متهمان نقض حقوق بشر با پيوستن عبدالله به اردوی کرزی

حامد کرزی اکنون تبديل به يکی از منفورترين چهره ها در افغانستان شده است.

سه شنبه 16 ژوئن 2009


اشرف غنی احمدزی، حضور ضعیف در انتخابات و اتهام جاسوسی علیه او

حامدکرزی اکنون تبديل به يکی از منفورترين افراد در افغانستان شده است.

پنج شنبه 21 مه 2009

كارنامه

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • کمسيون بگومستقل انتخابات قبل ازاينکه يک کمسيون ملی باشدستادانتخاباتی کرزی است که ازطرف شخص اوبرگزيده شده است وباچنين کمسيونی نميتوان اميدی به يک انتخابات شفاف داشت بلکه چی کسی بخواهديانه کرزی پيروزاعلان خواهدشد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس