صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست در ارزان قیمت!

داکتر بشردوست در ارزان قیمت!

در ارزان قیمت عکس ها و پوسترهای تعدادی از کاندیدان دیگر بر روی در و دیوار ملکیت های دولتی و خصوصی دیده می شد. داکتر بشردوست می گوید: " من با شوخی می گفتم که آقای کرزی و ...قبل از من از شما دیدن کرده اند. " مردم پاسخ می دهند: کرزی صاحب و امثالشان در خواب هم این منطقه را نمی بینند. افراد شان مثل دزد شب آمده در هر جا که دلشان خواسته بدون اجازه مالکین دوکان،خانه و ... عکس ها و پوستر های خود را نصب کرده اند.
جمعه 19 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: داکتر رمضان بشردوست برای ديدار چهره به چهره با مردم، سفرهايش را به نقاط مختلف افغانستان آغاز کرد. او به نقاط مختلف افغانستان در شرق، غرب، جنوب، شمال و مرکز سفر می کند و از نزديک ضمن صحبت با آنان، حرف ها و سخنان و خواسته هایشان را می شنود.

داکتر بشردوست روز گذشته به منطقه ارزان قيمت در شرق کابل رفت و با مردم آنجا ديدار نمود. کارگران، اهالی بازار و سایر قشرهای منطقه ی ارزان قيمت استقبال گرمی از داکتر بشردوست داشتند. مردم در اين ديدار، به شدت از عملکرد چند ساله ی دولت انتقاد کرده و گفتند که کمترین کاری برای آنان نشده است.

بشردوست در این باره می گويد: در این منطقه مثل سایر مناطق افغانستان مردم محروم روز را شب و شب را روز می کنند چون از زند گی واقعی در افغانستان خبری نیست . مردم شریف ارزان قیمت با لطف و محبت بی پایان خود از کمپاین من استقبال کردند.

در ارزان قیمت عکس ها و پوسترهای تعدادی از کاندیدان دیگر بر روی در و دیوار ملکیت های دولتی و خصوصی دیده می شد.

داکتر بشردوست می گوید: " من با شوخی می گفتم که آقای کرزی و ...قبل از من از شما دیدن کرده اند. "

آنها با لبخند پر از معنی می گفتند:″ کرزی صاحب و امثالشان در خواب هم این منطقه را نمی بینند. افراد شان مثل دزد شب آمده در هر جا که دلشان خواسته بدون اجازه مالکین دوکان،خانه و ... عکس ها و پوستر های خود را نصب کرده اند.″

بشردوست ادامه می دهد که " من نتوانستم در ۳ ساعت ( از ۳ تا ۶ بعد از ظهر ) از تمام اهالی بازار این منطقه دیدن کنم به دلیل اینکه در هر گام با محبت و لطف مردم روبرو می شدم و دعوت به چای و میوه می کردند که من در چندین دوکان همراه با همکارانم چای خوردیم و عکس های زیادی گرفتیم وگرفتند ."

داکتر بشردوست می گوید:" استقبال و محبت مردم عادی افغانستان از هر قوم ، مذهب ، لسان ، تنظیم و ... ما ( ملت ) را روز به روز به پیروزی نهایی نزدیکتر و مطمئن تر می سازد. امروز۲۸ جوزا برنامه رفتن بین اهالی مرکز و غرب کابل دارم. "

قرار بود از روز 26 جوزا سفرهای ولايتی داکتر بشردوست آغاز شود، اما بدليل برخی مصاحبه های مطبوعاتی با رسانه هایی مانند راديو آزادی که بيشترين شنونده را در دهات دارد و يک برنامه ی زنده ی تلويزيونی در شبکه ی آريانا، سفرهای او به ولايات کشور از روز جمعه آغاز می شود.

داکتر رمضان بشردوست تنها نامزد انتخابات رياست جمهوری افغانستان است که با 24 هزار و 450 امضا و شماره کارت رای دهی هوادارانش (يعنی بيشتر از دو برابر آنچه کميسیون انتخابات برای ثبت نام خواسته است)، رسما وارد رقابت های انتخاباتی شد.

او کبوتر سپيد را که سمبول آزادی و صلح است را به عنوان نشان انتخاباتی خود انتخاب کرده و در برگه های مخصوص رای دهی، شهروندان افغانستان که می خواهند به او رای دهند، باید شماره 25 را انتخاب کنند.

چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!

سایت کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست


سایت شخصی داکتر رمضان بشردوست


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاويرDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan Bashardost

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Good luck Bashardost, I hope you’ll win the election ......

  • بشردوست میخواهد در نقش رابن هود افغانی ظاهر شود. با این شیوه ها نمیشود به ریاست جمهوری رسید. اگر میخواهی رئیس جمهور شوی در شرایط فعلی راهی نیست مگر اینکه به جای فشار دادن دست مردم، دست سی آی ای و حضرت اوباما (رض) را بفشاری!!!!

   متاسفانه حال که یک کشور مستعمره امریکا هستیم این واقعیت تلخ وطن ماست که سرنخ هرچیز بدست امریکاست.

  • بشر دوست پیامبریست که بر او فرشته نازل نمی شود.
   او زیادتر شبیه به حضرت مسیح است.

 • به همه سلام !
  درود بی پایان به رهبر مردم افغانستان استاد بزرگوار بشر دوست!
  دیده شد که مردم کشور ما از همه اقشار و اقوام از این مرد بزرگ و توانا استقبال و پیشتبانی می نمایند و این شخص علمی و دانا می تواند کشور را از چنگال وحشی صفتان نجات دهد .
  زنده باد داکتر بشر دوست رهبر گرامی مردم افغانستان
  جلال ابادی

  • "های" مردوم غریب و نادار ! ای مردوم مسکین و بی کس ! های مردوم زحمت کش ! انتخابات گپی مزاق نیست . خوب چورت کده آیندیتانه مد نظر گریفته رای بتین . هر کس ده شوما پول داد که ده مه رای بتی " هوش کده باشی که ده او بلقتن رای نتی . ده او نفرای که لوکس و دبدبه والا استن ده دریشییش بازی خورده ده او ام رای نتین . از غریب و غربای خودتان یگان غریب پروره خوش بکونین . اگه نی سبا باز ده کله کلیتان خات زدین و فایده نداشته باشه . "ها" راستی یک گپی بسیار میم قریب از پیشیم مانده بود او ایکه هوش کونین که سرمی آزموده ها ره نیازماین که چشمتانه کور میکونه . حالی دلیتان که ده کی رای میتین دادن بگیرین ده مه چی .

  • حاجی صیب توده توده سلامونه ! همان بیدک بنگیچه خو یادتان نرفته ؟ این پیامم ده امو ارتباط اس .

   خوب شد که بخیر از عزم و جزم پادشاهی مردانه کناره گرفتید . ( مه خو وخت بریتان گفته بودوم که زور ای میدانه ما اطرافیا نداریم . هر کسی هم که در آمده خدا عاقبتش بخیر کنه که ده میدان یک گو جانه پوستک و کونجاله خورده گی جو مست بسیار خطرناک چرخک میزنه . ) ها ، راستی یادم نره که نام خدا فیلسوف هم شدین ، مبارک باشه . ازینکه شما خود را متخصص ساخته و جمبورکی هم به خود انتخاب نموده اید ای ره هم به شما تبریک میگوم . مه هم شکر میکنوم که فلم بی مه ثبت نمی شه . خوب شد که بخیر همان قوشتی گیری نیمتره هم مساویانه به پایان رسید . مه خو وخت گفته بودوم که یکی تان مشت خوده ده هوا میزنین و دیگه تان ده زمین . وقتی که جلو بدست لالاگادیوان دو اسپه باشه و بگی ره هم نه بیننین ، دویدن زیاد هم کار نمیایه . ده ای میدان گرد هر دویتان هرقدر که می دویدین ، مانده مانده و ذله ذله میشودین ولی اخرشه پیدا نمیکدین . ازیکه به گفته بچه خلموک تان ، بیابی نشد هم جای شکر اس .

   حاجی المتخصص صیب ! ده امو آخرا کمی گک از خط برامدین مدا حریفا نفامن که بسیار خرابی میشه . خبر میکنوم حاجی صیب که همرای همی پیامم بریتان یک انتحاری خطرناکه هم روان کده گیسیتوم بغل و بغولشه بپالین . باز نگوین که مزاری از دور و بی خبر انفلاق میته ! پدره ناوی .

  • جمبورکی عزیزوم تاسو ته ام دیره یو بسیارکلان غت سلامک ! ما خو یگان گپی جمبورک خوده گوش میکونیم . مه کی ده خودیم سیل کدوم باز ده مردوم ما سیل کدوم رفیقا و دوستاره ده دور و بریم دیدوم پیشی خود گوفتوم که امی جمبورکیم ده زندگیش یک گپی پوخته زده پیش از ایکه شوفتور شوه باید مه گپیشه گوش بکونوم اونمو بود که ازی تره ای تازه ده یک گپی شوفتور تیر شودوم . فیلسوف شودنیم از سری خدا شناسی شوما شوروع شودگیست . گوفتین فیلم بی شوما پیش نمیره بلی ذو علتی اساسی داره یکیش ایکه یک فیلم که جور میشه کتی دو نفر جور نمیشه بچه کار داره دوختر کار داره بدماش کار داره نفاق انداز و شور انداز کار داره با ادب و بی ادب کار داره رقاصه و بازینگر میخایه و از امه مهم تر یگان مسخره و شیطان ام باید باشه تا فیلم یک کمترک دلچسپ تر شوه دیگه . باد ازو فلیم جور میشه .هر کس رول خوده باید بدانه و مطابقیش بازی بکونه . "ها " جمبورک عزیزوم نتیجه ده آخرفیلم است انوز ای گپا یک سر فیلمیست . برامدن از خط ره چه میکونین که از چوکات ام شاید برایم خو باز ده امو هدف گول زدنی استیم بیغم باشین . راستی جمبورک جانیم گوفتین که کودام انتحاری خطرناکه روان کدین ؟ بغل و بغولیشه اوسو بان که چقر و چوقوری و درز درزیشه ام پالیدوم خو چیزی نیافتوم لاکن ده وقتی پالیدن درز و دورز صدای یک پسسس برامد که امیره انفلاق فکر نکده باشین . مخو شوما ره موتبر کده خلموک گوفته بودوم آخریش فصلوق برامدین . یک چند روزک دامنکتانه بر نزنین و دینگیلکی نا بریدی تانه ده مردوم نشان نتین و مره نشرمانین . عرق کده عرق کده شاریدوم . بسیار میبخشین جمبورک عزیزوم مه درو یادیم رفت که رول شوما ده ای فیلم امی بوده و شوما خو رولتانه به بسیار زیبایش ادا کده شیشتین . تشکر شوما کار خوده بکونین و مه کار خوده شوما مسولیت امی رقم گپا و رول ره دارین و مه از خوده . و ای گپه ام باید بفامین که ای فیلم بخاطر خودی کار گردان ها نیست بینندایش لمبر میته ای بگی مگی و لالا گادیوان ده اینجه نمیزیبه خالق جهان و ای رقم فیلم ها جایزه دادنیست . بنام او خالق توانای حکیم بریت توفیق میخایوم . خدا شناسی صرف بنام نمیشه . مه اگه دور استوم شوما خو کدیش ده یک شار استین از نزدیک دیده کتیش گپ بزنین که از خدا بترسن و غضب او ره مزاق ندانن شاید او قبول بکونه یا نکونه باعسی راه نجات تو خو شوه . یک کمترک مطالعی دینی ام بکو آشنا جان . فلسفی و ساینسی نی فقط دینی ترجمه و تفسیر کیتاب خدایته یک دفه به غور بخان باز تو ام سرپلی میشی نترس تروریست نمیشی . مقصد که انتحاری نشی میشه .

  • حاجی صیب سلام ! ام دفه خو خود تان هستین که نام تانه ده بالا نوشتین ! یگانه فیلسوف بی بدیل ، لوی مولانا ، متخصص فلم خدا شناسی ، دانای داناها که خدا جان ره ده کتابهایش و ده تفسیر هایش پیدا کده و گپای نام خدا پخته پخته کردکی هم میزنه فقط شماستین . اگه کل بنده های خدا شناس مثل خودتان باشه وچپ وراسته لوده و بی عقل بگوید و گپ های فامیده و نا فامیده ره بگفته خود تان جری و جوک کده بی موشله دوخته روان باشه ، کاری ره ده جایی نمی رسانه . ایقه غرورقشلاقی هم کار نمیایه که شما دارین .

   حاجی صیب دیدین که بلاخره قیغ تانه کشیدم و خندا اولأ هم میدانستن و حالی بیخی دانستن اصلیت تانه که شما نام خدا آدم خدا شناس چقدر اذب دارین . شاید خدا به شما همه علمش که ده مدخل کتابهاش درآمده گیس داده باشه ولی یک چیز بسیار مهم که همان ادب است گرفته گیس ! حالی مه صد فیصد می فاموم که ده آخرفلم همی رقم پیام بالا ره که مه دادین به همه گی خات دادین . حالی کم کمکی شروع کردین و ده پایان فلم تان فترس زده میبرایه دیگه راه نداره . حالی خو گپه ای جمبوری تانه فامیدین !

  • آقای سرپلی!احترامات من خدمت شما برسد.
   میخواستم به پاسخ نامه های شماره نهم،دهم ومتباقی، مطالبی را بنگارم.متاسفانه در آن صفحه امکان ارسال پیام مسدود شده است.شما هم یکبار به انجا مراجعه فرموده و آنرا کنترول کنید.اگر شما هم به عین مشکل بر خوردید،ممکن است آن صفحه امکان و گنجایش دریافت پیام اضافی را نداشته باشد.و یا آینکه کابل پرس? از نوشته های من و شما خسته شده است.در اینصورت منتظر نظر خود میر هزار میباشم.اما اگر مشکل تخنیکی باشد ،آنگاه برای ادامه گفتگو به یک صفحه دیگری خواهیم رفت.اما برای جلوی گیری از اشغال حافظه سرور های کابل پرس ،کمتر خواهیم نوشت.شما نیز اگر متباقی سوالات تان از سایت "کانون گفتمان قران"باشد همان صفحه که سوال داریدبرای من مآخذ بدهید.من به آن سایت رفته و مطلب را مطالعه میکنم ،اگر در موردش نظری داشتم به پاسخ اش به شما خواهم نوشت.به این ترتیب ضرور نیست تا از این سایت و از آن سایت مطالب و سوالات را کاپی گردد .ضمنآ از اندازه نوشته های ما نیز کم خواهد شد.به همین ترتیب"کابل پرسیان"هم ناراحت نمیگردد.موفق باشید.

  • سلام خدمت بابک جان و مزاری جان بسیار قندولک مندولک ! بابک جان انشاالله تا جایکه مه فکر میکونوم آقای میرهزار مرد است و ده مابین مرد ها ام مرد تاق . نه او از گپای ما خسته شوده و نه ایقه سایتیش خورترک است که چند خط ما ره ورداشته نتانه شاید امی ترقاندن بیگ بانگ ما او ره خراب کده باشه که بخیر جور میشه . از امی خاطر مه ام ترسیدوم شاید جایش پور شوده باشه لاکن دیدوم که دیگه قسمت هایش ام امی پرابلمه داره مه ام یک نویشه ده شوما و یک نویشته ده آقای رسا و یک نویشته بری ح حسن داروم مثلی که یک هفتی دیگه پس ماند خیر باشه از صبر کار میگیریم مه از خدا میخایوم که هر چه زود تر بخیر مشکلیش خلاص شوه و شوما ام دوعا بکونین که... مه ام چقه لوده استوم درو یادیم رفت که شوما بیچاره گک ده کی دوعا خات کدین ؟ ای تخنیک و تیکنالوجی بیچاره که گپه ام شونیده نمیتانه . بهر حال شوما ام از گپی مه خفه نشوین مقصدیم که دلی تنگی خوده ده چه تسلی بتیم و از که امیدی داشته باشیم اگه امی رقم باضی وقت ها باضی دروازه های زندگی سری آدم بند شوه ده کی پنا ببره ؟ مزاری جان چه ریخته چه پاشیده خبر داری نداری مه جم کده جم کده چار نویشتایتانه جواب نگوفتوم چه فکر میکونین که گپای شوما بی ماین و پتاقی بود . خوردیش فیل واری بود "ها" ام ده نل و ام ده میخ زدن خوب گپ نیست . یکی ما نل استیم و دیگی ما میخ . یکتایشه خوش بکو . وقتی میخ ده نل درامد باز یکیشم ده دیستیت نمیایه . حالی که ام نل و ام میخ ده میدان است و پیش رویت قرار داره دلکیته خالی بکو کتی زبان گپای شیرین شیرین بگو اونه کتی دماغ که گپ زدی گپ چتل میشه دیگه . مزاری جان عزیزوم تاجک سروم کوشیش بکونین که گپا ره پوره پوره بگوین نصفیش درون و نصفیش بیرون مزه نمیته . بابک جان بخشیش باشه گپای ما میده بچا ره نادیده بگیرین . ای آشنای لودیتان که مه باشوم نی که مزاری ده ای چار قسمت که بریتان نویشته کدیم بخشیش میخایوم که یک امتیان صداقت از شوما گریفتگی استوم خدا بکونه ناکام نشین . اگه میخاین جای بدل بکونین کودام ایتراض نداروم . یک (مزاقک) خو کوچه بدل نکونین . هورا جان بای بای . تا آمدنیم باز ناجوانی کده ده کودام قات و قوت کودام مینه گور کده نمانی که مه باز گور کابی کده پیدایش میکونوم باز انموست که ده زیر دامن خودیت میترقانوم . مزاری جان قندیم یگان نصیحت میکدگی نداری ؟ یا گپایم مزیت میته ؟ میگن کتی ما بشینی ما شوی و با دیگ شیشته سیا شوی . مه ره سیل بکو که کتی بابک شیشته فیلسوف شودیم سبا بخیر دانشمند خات شودوم و شوما انوز ام مره مداری باز گوفته ده جمبورک بودنیتان افتخار میکونین . خی ازی شوخی گکا که برایم و راستیشه پورسان بکونین امی فیلم ام بی شوما مزه نمیته . اگه دایریکتره بکویوم که رولتانه بدل کده یگان رولی مثبت ره بته بازی کده میتانین ؟؟ موفق باشین .

 • man omid waram ke Dactor BASHAR DOST rayes jomhor ayande Afghanistan bashad ta keshvar dar ayande rahee pish raf peyda konad!

 • سلام به همه خوانندگان محترم! من خیلی به حال استا د محترم بشر دوست متاسفم که حقش برایش داده نمیشود.آستادبشردوست واقعا لایق وسزاوار است که با ید رهبر ملت رنج دیده افغانستا ن با شد ولی متاسفانه یکعده جنایت کاران ودزدان حق همچون شخصی رانادیده گرفته واین ملت مظلوم را به بیگا نه گا ن می فروشد ودرعوض خون پا ک این ملت رابرای خود کاخ ها درست میکند.این انتخابات تنها یک نمایش است ودبیر دزدان ومجرمین ازقبل تعین شده است.مرا ببخشید که این حقیقت را نوشتم چون این جنایت سال های متمادی دراین سرزمین جریان داشته است. وتنها خداوند متعال بحق این ملت بیچاره افغانستا ن رحم کند وازچنگال همچون درندگان این ملت بدبخت را نجا ت بدهد.

 • سلام دوستان!

  به توجه با سوابق و پیشنه ی داکتر بشر دوست از نظر ما ایشان یک شخص قابل اعتماد برای احراز پست ریاست جمهوری افغانستان مناسب بوده که پاسخ گوی نیاز های قشر محروم جامعه می باشد. البته چیزی که قابل ذکر است سیاست آقای بشر دوست در راستای پیشبرد امور مملکتی قدری انعطاف پذیر وقابل تحمل باشد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس