IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > استاد سیاف از خدا بترس!

استاد سیاف از خدا بترس!

شما زمانی هم رساله ای نگاشتید و ظاهر شاه را تکفیر نمودید. علاوه بر این، در سخنرانی رسمی خود در پشاور گفتید که؛ «من به دارالإفتاء خود دستور داده ام که برایم ثابت بسازند که؛ ظاهر شاه کافر نیست! ولی تا حال برای من جواب نگفته اند؟» مگر چه شد که یک شبه ظاهر شاه مسلمان شد و شما با افتخار او را دعوت نمودید و حتی جایداد هایش را هم خریدید؟
سه شنبه 7 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

نویسنده: يک مجاهد

بنام خداوندی که هدایت و ضلالت به دست اوست. درود بر روان پاک پیامبر اسلام و ناجی بشریت، یاران و پیروان راستین و صادق اوشان.

استاد محترم استاد سیاف! این خطاب از جانب کسی است که از ناحیه دین و آخرت شما به تشویش است و نمی خواهد خاتمه شما خدای نخواسته به شر بیانجامد!! چون دوست واقعی کسی است که انسان را از گمراهی نجات دهد و برای او تذکیر خیر نماید. «فذکّر فإنّ الذکری تنفع المؤمنین... الآیة»

می خواهم با این خطاب کمک و خدمتی در حق شما کرده باشم. خوب گوش فرا دهید و اگر به شما رسید، چندین بار و به تکرار بخوانید!

* ـ شما کسی هستید که در یک دورهء خاص به عنوان مبارز مسلمان، دین شناس و با تدبیر شهرتی خاصی داشتید! من با شهرت شما کاری ندارم. می خواهم گفته های سابق شما را استشهاد بیاورم و عملکرد امروز شما را به رخ تان بکشانم، تا هم دین خود را ادا کرده باشم و هم خدمتی برای شما و آخرت شما نمایم!

* ـ شما به حکایت خود تان در راه مبارزه اسلامی هر نوع زحمتی را به جان خریده اید. زندان، خطر مرگ، محرومیت، توهین، تحقیر، در به دری و... ولی امروز به استدلال عدم ظرفیت و نبود زمینهء مبارزه، همکاری خود را با استکبار جهانی، صلیبی ها و صهیونیزم توجیه می کنید؟
* ـ شما به کمتر از خلافت عمری قانع نبودید. مگر چه شده است که؛ امروز برای خلافت آقای کرزی ـ که خودش هم در دست نشانده بودنش از جانب اغیار شک ندارد، کمپاین می کنید؟

* ـ شما رؤیای مرحوم استاد توانا را که در ازهر شریف و قبل از انقلاب دیده بود « در افغانستان سیلی خروشانی آمده بود، همه وارد سیل شده بودند و او نتوانسته بود در خواب وارد سیل خروشانی شود که افغانستان را درنوردیده بود و شما با باقی رهبران وارد سیل شده بودید» به رفتن در پهلوی دوستم تعبیر می کردید و اقدام او را ضلالت می خواندید! سالهای زیادی او را به این بهانه مورد ملامت قرار میدادید. اما امروز خودتان در پهلوی اشخاصی قرار دارید و همراه و همسفر شان هستید که سگ دوستم هم بر آنها شرف دارد؟ حتی امروز شما و دوستم در یک صف قرار دارید و برای یک شخص و یک جریان غیر اسلامی کمپاین می کنید؟

* شما استاد ربانی را ملامت می کنید که؛ چرا با کمونستان «علومی و گلاب زوی» ائتلاف تشکیل داده است؟ ولی خود شما در جمع 80 نفر از پارلمان که در پغمان برای کمپاین کرزی دعوت کرده بودید، گلاب زوی را هم خواسته بودید! مگر چه شده است که گلاب زوی نزد شما برود مسلمان است و جواز دارد و نزد دیگران کافر و نا جائز؟

* ـ شما همیشه وقتی از یک انسان ضعیف الإیمان در تنظیم تان نامبرده برده می شد، سابقهء مبارزه و جهاد او را به رخ مردم می کشیدید و تعامل خود را با او به این دلیل توجیه می کردید و امروز هم همین بهانهء شما برای تبرئه خود از سازش با مفسدین است!! ولی امروز شما در مقابل داکتر عبدالله عبدالله که همهء عمر خود را در سنگر و جهاد سپری کرده است، حتی چند سالی از آن را در حمایت از شخص شما گذرانیده است، از کرزی حمایت می کنید؟

شما از کسی حمایت می کنید که، جنرال کونسل سابق امریکا در پشاور در زمان جهاد، در باره اش چنین اظهار نظر می کند و با افتخار چنین می گوید: «من روزی از دفتر خود در پشاور نا وقت روز می خواستم خارج شوم. سکرتر من آمد و گفت: یک جوان افغانی آمده است و می خواهد با شما ملاقات کند! گفتم اجازه اش بدهید! وقتی وارد شد، شخص جوان و با لباس مرتب بود که از باقی افغانها فرق داشت. او با انگلیس حرف می زد و خود را معرفی کرد. گفت: شما چرا موشک استنگر را به افغانها دادید؟ من هم جواب او را و ضرورت این امر را گفتم. این جوان در پاسخ گفت: شما افغانها را نمی شناسید! من بعد از این با شما همکاری می کنم و افغانها را به شما معرفی می کنم! من قبول کردم و باهم دست دوستی دادیم. او از آن زمان تا حال دوست نزدیک من است و با هم کار کرده ایم. آن شخص کسی نیست جز حامد کرزی ...» با نقل و اختصار از سایت فارسی بی بی سی. این مصاحبه حالا هم در آرشیف بی بی سی موجود است؟

حتما با زرنگی که دارید، معنای دوستی خود خواسته کرزی را با جنرال کونسل امریکا در زمان جهاد و برا جلوگیر از دادن استنگر به مجاهدین، می دانید، آنهم دوستی برای مدت درازی تا رسیدن به ریاست جمهوری؟

مگر شما یکبار به این فکر افتیده اید که سابقه داکتر عبدالله را با کرزی مقایسه کنید و هر کدام را با ترازوی انصاف و عدالت بسنجید؟

* ـ شما زمانی هم رساله ای نگاشتید و ظاهر شاه را تکفیر نمودید. علاوه بر این، در سخنرانی رسمی خود در پشاور گفتید که؛ «من به دارالإفتاء خود دستور داده ام که برایم ثابت بسازند که؛ ظاهر شاه کافر نیست! ولی تا حال برای من جواب نگفته اند؟» مگر چه شد که یک شبه ظاهر شاه مسلمان شد و شما با افتخار او را دعوت نمودید و حتی جایداد هایش را هم خریدید؟ مگر حق می دهید که مردم در بارهء شما طور دیگری قضاوت کنند؟
* ـ شما یکتن از قوماندانان خود را از ولایت غزنی، همیشه به بدی یاد میکردید و می گفتید که؛ «پسرش بد اخلاق است، او پسر خود را در مجلس شما می آورد و شما روزی جای دندانی کسی را در روی آن پسر دیده بودید»! مگر کسانی که شما امروز با آنها سر و کار دارید، روزی خود شما از بد اخلاقی های آنان داستان ها نمی گفتید؟ مگر بد اخلاقی ایشان زبان زد عام و خاص نشده است؟؟ چه شد که از آن اوج شعار های بلند پروازانه به حضیض این پستی ها خود را افتیده اید؟

* ـ مگر رفتن به کوه های نورستان، همانند اسامه و حکمتیار، سخت تر از زندان های داوود خان و کمونستان است؟؟ که شما نا چاری خود را دلیل بر همکاری با صلیبی ها و صهیونست ها می دانید؟

* مگر همین صلیبی ها در حریم شخصی شما داخل نشدند و حریم شما را تلاشی نکردند؟؟ مگر دفاع از حریم شخصی فرض نیست؟؟ روسها این کار را در حق شما نکرده بودند!

* ـ استاد محترم! شما کسی را اجازه نمی دادید، حتی ریش خود را کوتاه کند، چون می گفتید؛ ترک سنت می شود! امروز چه شده است که نماز ها را مثل عوام بی حضور، با عجله، سرسری و بدون جماعت می خوانید؟ مگر در اسلام تغییر آمده است و یا در شما؟؟

* ـ شما که روزی یاسر عرفات را نمایندهء مردم فلسطین نمی دانستید و ادامهء مبارزه ای خود را بیت المقدس می گفتید! چه شده است که امروز جنگ غزه را در برابر اسرائیل جنگ ایران و اسرائیل می نامید؟ چه شده است که جنگ حزب الله را جهاد نمی دانید؟؟؟ حال اینکه همهء علمای جهان اسلام با اتفاق از آن حمایت کردند و به آن فتوای جهاد دادند! معلوم می شود که آن سخنرانی ها و شعار ها بخاطر فلسطین و بیت المقدس برای تلاشی شیوخ عرب بود، نه اسلام و مسلمین؟

* ـ شما که دیروز اکثر هست و بود خود را از جیب اسامه و امثال او پیدا کردید!! امروز چه شده است که او را نادان خطاب می کنید و به جهان اسلام مضر می پندارید؟ مگر اسامه همهء دار و ندار ترا در کوه های جاجی و شمشاد تهیه ندیده بود؟! مگر دیدگاه اسامه آن روز غیر از امروز بود؟ یا اینکه کفر امریکایی بهتر از کفر روسی است؟؟

* ـ شما که در کنفرانس های کشور های عربی، همه حکام جهان اسلام را اجیر صهیونیزم می خواندید، امروز چه شده است که یک روز هم بدون مشورهء یک صلیبی و یا صهیونی خواب تان نمی برد؟

* ـ چه شده است شما را که؛ در جنگ اول امریکا در خلیج، «همهء حکام عرب را محکوم می کردید که؛ چرا سر زمین های مقدس اسلامی را با پای کثیف صلیبی ها نجس کردند؟» امروزه خود تان وجود قوای خارجی «آنهم بدترین نوع عساکر صلیبی» را در کشور اسلامی مثل افغانستان، «از نگاه شرعی و عقلی ضروری می دانید و استدلال های عوام فریب می کنید»؟ به لحاظ خدا از خدا بترسید!!

* ـ چه شده است که؛ شما همیشه حفیظ الله امین را گذشته از الحادش بخاطر فاشیست بودنش بد می گفتید! ولی امروز غیر از فاشیزم دیگر دلیلی بر وجود شما در پهلوی کرزی وجود دارد؟ مگر اطرافیان کرزی در ریاست جمهوری غیر از فاشیستان افغان ملتی، خلقی، پرچمی و... کسانی دیگری هستند؟! خود شما هم به این امر اذعان دارید که، اکثر اداره به دست پرچمی ها است! پس شما برای پرچمی ها کمپاین می کنید؟ از خدا بترس!

* ـ چه شده است شما را که؛ مسعود شهید را مخاطب قرار می دادید و میگفتید: «ببین آمر صاحب در دولت ما و شما زنها در تلویزیون خبر می گویند. باید جلو شان گرفته شود؟»! اما بی بند و باری، فساد و فحشای که از ادارهء کرزی به این کشور به ارمغان آمده است و در تاریخ افغانستان سابقه نداشته است، و حتی در دورهء کمونستان به این حد فساد و فجایع نبوده است! چگونه برای ادامهء چنین اداره ای تلاش و کمپاین می کنید؟ حتی حرفی از آن همه فساد و فحشا در حضور کرزی ولو به ظاهر هم باشد به میان نمی آورید؟؟ آیا می خواهید فساد از این هم بیشتر و نهادینه تر شود؟ از خدا بترس!!

* ـ شما که شعار تان معادل گفته های حسن البناء و سید قطب بود و حتی « بعضی سران اخوان المسلمین را به تساهل متهم میکردید، چه شده است که امروز در قضایای جهان اسلام خاموش هستید! نه گوش تان می شنود، نه قلب تان درک میکند و نه هم چشم تان می بیند!! و گویی اینکه اصلا خبر ندارید؟؟ با شهادت و مجروح شدن 10 هزار مردم غزه اشکی در چشم شما حلقه نمی زند و روح تان آزرده نمی گردد؟ از همه بدتر اینکه؛ برای صلیبی ها و صهیونیست ها طرح ها و نقشه های امنیتی ارائه می دارید؟ به لحاظ خدا و بخاطر ایمان خود از خدا بترس!! خدا ببخشد همان استاد ربانی را که اقلا انزجار قلبی و لفظی خود را در جنگ غزه با شدت اظهار داشت. ولی شما کمترین درجهء ایمان را هم که همان نفرت قلبی است در این واقعه به نمایش نگذاشتید؟؟

* ـ داکتر عبدالله عبدالله که عمر خود را در جهاد گذرانیده است، در یک دورهء بسیار حساس ترا حمایت کرده است و با احترام و وقار چندین سال، همه روزه ترا در هلیکوپتر های خود ولایت به ولایت های شمال چکر میداد. و حتی وجود تو که دلیل عدم همکاری غربی ها به جبههء متحد بود، ـ باز هم از جانب داکتر عبدالله و یاران مسعود شهید در برابر بیگانه ها ترجیح داده شد ـ !! چه شده است که امروز از اداره ای حمایت می کنی که، در برابر او قرار دارد و یک سر سوزن هم با گفته های سابق شما و با سابقهء اسلامی داکتر عبدالله سنخیت ندارد؟

* مگر تو همیشه از مردانگی و قدر شناسی لاف نمی زدی؟ چه شد آن قدرشناسی تو که در دامن و در خانهء داکتر عبدالله و همراهان او پناه یافتی، ولی امروز با بدترین الفاظ از او یاد می کنی و صفاتی را به او پیوند میدهی که حقیقت هم ندارد و بهتانی بیش نیست؟ مگر اینست شیوهء مسلمانی و جوانمردی؟؟ مگر جرم و گناه بهتان را از نگاه شریعت فراموش کرده ای؟ اگر داکتر عبدالله در میدان حشر دامن ترا نزد خدا بگیرد و حق خود را بخواهد، چه جواب خواهی داد؟؟؟

با وجود همه مشکلاتی که داری، در این شک ندارم که به آخرت و روز محشر ایمان داری! و به گفتهء خودت «هر کس که به شخصی در دنیا تهمت زده باشد، در قیامت از اعمال او گرفته می شود و به مظلوم داده می شود»!!
* ـ داکتر عبدالله نماز می خواند، روزه می گیرد، چرس نمی کشد، شراب نمی نوشد، فحشا نمی کند با پسران لچ رو و امرد سر و کار ندارد، جاسوس نبوده و نیست، و فرایض اسلام را در حد خود شما و حتی خوبتر از شما و بدون ریا نسبت به شما اداء می کند!

مگر کسی که تو از او حمایت می کنی، یکی از این صفات را دارد؟؟ خدا را شاهد بگیر و قضاوت کن!! از خدا بترس و بگذار که اگر مسلمانی روزی به قبرت گذشت کرد، بنام یک مسلمان برایت اقلا یک آیت قرآن را تلاوت کند!!! از خدا بترس! از خدا بترس! از خدا بترس!

* ـ چه شده است که؛ تو همیشه از قانون حرف می زنی، ولی در پارلمان اکثراً از وزرای حمایت می کنی که یک درصد هم با اسلام و قانون اساسی افغانستان برابر نیستند؟

* در پارلمان همیشه برای کافر، کمونست، فاشیست، چپی، بد اخلاق و... رای داده ای و از آنها حمایت کرده ای! مگر کرزی و ادارهء او در روز محشر از تو شفاعت می کنند؟

* ـ شما که تبلیغ میکنید که؛ تجسس و تفرقه افگنی بدترین اخلاق یک انسان و بدترین گناه برای یک مسلمان است! پس چرا میان اقوام و مردمان حتی یک قریه تفرقه می اندازی و همه را با وعده های خام بسوی کرزی می کشانی؟ مگر خدا نمی بیند که شما چه می کنید؟!

* ـ شما استاد ربانی را همیشه نکوهش می کردید که، از یک دختر بچهء شاید 5 ساله در یک مجلس تمجید کرد و گفت «خواهرک چه حال داری و....» ولی شما امروز با فاحشه ترین زنان برای به کرسی نشاندن یک وزیر بد اخلاق، جاسوس و... مذاکره می کنید؟ با همین نوع زنان در یک میز نان صرف میکنید! مگر چه شد آن ایمان ها؟ چه شد آن شعار ها؟ چه شد آن ادعا ها؟؟

* ـ شما در دوره بی نظیر بهتو در مجالس دولت پاکستان نمی رفتید و نمایندهء خود را روان می کردید! «استدلال می کردید که، خوش ندارید با زن نا محرم صحبت کنید»! مگر امروز نه تنها با نا محرم، بلکه با فاحشه ترین زن و بدنام ترین انسان هم صحبت می شوید و در سرنوشت ممکلت تصمیم می گیرید؟؟

* ـ شما از ملاقات یک دپلمات روسی در سالهای 1374 که چندین روز در کابل انتظار کشید و خواست با شما ملاقات کند، ابا ورزیدید! چون می گفتید: «خوش ندارم چهره های زرد و چشمان آبی را ملاقات کنم»! چه شده است که امروز به بدترین صلیبی چشم کبود و زرد چهره ملاقات های خصوصی می کنید و طرح و نقشه می کشید؟؟ خدا از ظالم در حال و آینده انتقام می گیرد! با خبر! از خدا بترس!

* ـ شما که در میدان هوایی یمن چهره های زرد و چشمان کبود را دیده بودید و همیشه از آن به بدی یاد می کردید! امروز چرا با بدترین چهره های زرد که دشمنان نامدار اسلام و جهان اسلام هستند، کنار آمده اید؟؟ مگر مرگ در عزت بهتر از ذلت نیست؟!

* ـ اگر امروز طالب و حکمتیار تحت قیادت آی إس آی می جنگند و شما می گویید که نمی توانید این کار را کنید!، مگر دیروز چرا در زمان جهاد این عمل جهاد پنداشته می شد و شما به آن افتخار می کردید، همه میدانند که پاسپورت های سفر های شما از کجا صادر می شد!! اما امروز همان کار از نظر شما غلامی است؟؟

* ـ شما که همیشه می گفتید «افسوس که طالب د سری بچی وی؟» افسوس که طالب بچهء آدم می بود؟ یعنی شما را در قدرت شریک می ساخت، همرایشان یکجا می شدید! چه شده است بدتران از طالبان، امروز بچهء آدم شده اند و شما در یک کاروان همرایشان گام می بردارید!

* ـ شما «وجود قوای خارجی را برای جلوگیری از تجزیهء افغانستان امر ضروری می دانید»! مگر شما نمی دانید که «نقشهء سایس بیکو برای تجزیهء جهان اسلام» هنوز هم در کشور های اسلامی و از جمله افغانستان عملی می شود؟؟ مگر جهان اسلام را همین انگلیس و در بعدها امریکا به کشور های کوچک تقسیم نکرده اند؟ مگر زمانی خود شما این تئوری را نمی دادید که تقسیم جهان اسلام کار امریکا و انگلیس است و ادامه می یابد؟؟

* ـ شما در بارهء حکومت مجاهدین در زمان استاد ربانی می گفتید: «از این حکومت نه شیطان خوش است و نه خدا، چون نامش اسلامی است و در آن چیزی از عمل اسلامی وجود ندارد»! مگر ادارهء امروز افغانستان تحت قیادت کرزی، اسلامی است؟ شما کانال های تلویزیونی که دوستان امروزی خود شما به افغانستان به ارمغان آورده اند بینید؟، آیا اینها همه اسلامی هستند؟ شاید خواندن ها و رقص های نغمه آن را اسلامی کرده است؟؟

* ـ شما در پشاور شنیدن موسیقی را از رادیو کفر می پنداشتید! ولی امروز چه شده است که از اداره ای حمایت می کنید که 90 در صد تلاش آن برای اشاعهء فحشا صرف می شود؟ از خدا بترسید، و گرنه غضب او دامنگیر همه ما می شود!!! «بترس از آن غضب خداوند که تنها ظالم را نمی گیرد» آیت شریفه...

* ـ شما که استاد ربانی را بخاطر مواقف نرمش در زمان جهاد نکوهش می کردید. چون او ظاهر شاه را تکفیر نمی کرد، از کارکردن زنان جلوگیری نمی نمود و لیسهء امهات المومنین داشت!! چه شده است که امروز همکار برنامه های بنیاد گرا ترین صلیبی ها و صهیونیست ها شده اید و نامش را هم حکمت می گذارید!!

* ـ شما که «ادارهء داوود خان و ظاهر خان را اسلامی نمی دانستید و بر ضد آنها مبارزه می کردید! چه شده است که امروز ادارهء کرزی را حمایت میکنید و دلیل می آورید که؛ «نسبت به زمان استاد ربانی یک قانون و یک اداره وجود دارد»!! مگر قانون در زمان ظاهر خان و داوود خان بدتر از زمان کرزی بود؟؟

* ـ شما که خلافت عمری می خواستید، مگر حقیقت داشت؟؟ که امروز آن را به خلافت جاسوسان و دست نشاندگان تبدیل کرده اید و حتی در میان دست نشانده ها در پهلوی بدترین آن قرار دارید؟؟

* ـ آیت و احادیث را دیروز بسیار با طمطراق قلقه می کردید، از قضایایی جهان اسلام حرف می زدید و سخنرانی می کردید!! امروز چرا خپ و چپ هستید؟ مگر کفر امریکایی غیر از کفر روسی است؟؟ «کفار همه از یک قبیله اند. حدیث شریف»

یا اینکه با آن بیانیه های آتشین آنروز جیب اعراب را خالی می کردید، امروز این امکان وجود ندارد و قضایای جهان اسلام هم فراموش شما شده است؟؟؟

* ـ شما که در همهء حکومت های سیصد سالهء افغانستان تنها حکومت 9 ماهه حبیب الله خان کلکانی را مستقل و حکومت مردمی می دانستید و باقی را کفری و یا دست نشانده می خواندید!! چه شده است که امروز از اداره ای حمایت می کنید که سر سوزن هم، وجهه ای اسلامی، وقار افغانی، استقلالیت، مردانگی، پاکی و خود مختاری ندارد؟؟

... ادامه دارد

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • خداوندمغيرالاحوال است أغازوانجام هيچ کس راجزخداوندنميداندبه همين خاطراست که پيامبراکرم (ص) دعاميکردکه عاقبت امورمارانيک ساز
  ازامام ثوری پرسسيده شدکه چراچنين زودپيرشده ای ؟ گفت : بخاطريکه من سه مجتهدبزرگ راديدم که ازدنيابی ايمان رفتندبناء ازفرجام خودهم تشويش دارم " درحاليکه حديث ميگويد : نيکوترين امت من نزديکترين أنهابرعصرماست سياف که راستی درأغازجهادش يک مومين واقعی بودبتدريج ازاسلام دکانی ساخت سرشارازدرأمداوکه درکشورمصردرس خوانده ورگ خواب اعراب راميدانست کارهای عجيبی بخاطرتاراج شيخ هاميکرد درحاليکه ديوارهای قصرش کانکريت وضدراکت بودبروی أين ديوارهاکاه گل زدودرحاليکه درداخل خانه اومخمل وچپرکت بود درمهمان خانه اوبوريافرش بود درحاليکه درخانه بهترين غذاميخوردوباميوه های رنگارنگ ولی پيش مهمان چای وشله ودال مياوردوبازميگفت همين راهم مجاهدين ماندارند
  اوکه درچربزبانی مهارت داشت يک ميلياردالربنام جهادومردم افغانستان ازملک سعودی گرفت وميلونهادالرهرماهی ازمساجدوتکايای کشورهای خليج شخصامانندگلبدين جمع ميکردوحتی زيورات خودرازنهابرای اووگلبدين ميدادنداسامه وتمام اعراب بدوراين دوشيادجمع شده ودرعقب أنهانمازميخواندندوحتی نوع لباس اين دوراتقليدميکردندأيات الرحمان کتابی بودکه دروصف کرامات سياف داکترعزام نوشته بود ----اوعليه کساني شعارميدادکه امروزدرکنارش هستندوباهم دريک صف وسنگرعليه مجاهدين توطئه ميکنند
  درکابل صدای زن رادرراديوتلويزيون تحريم کردوقتی ربانی ومسعودازاوخواستندکه اجازه بدهدتانطاق باشدگفت من نميخواهم يک زن نام مرابگيردولی امروزباملالی شينواری ، شکريه بارکزی ، وهزارهازن ديگرمصروف کمپاين برای کرزی است ودرشورای ملی فرکسيون دارنداوازهررامتهم کردکه چراعليه اشغال شوروی فتواندادولی امروزخودش ازاشغال دفاع وباتبشيريهاوتنصيريهاوجواسيس غربی خواب وخيزداردمگرسياف ، شينواری ، حضرت وگيلانی ميگساروديگرعلمای دریارپيک شرابنوشی کرزی رادرسايتهای چون گفتمان ، أريائی و-------نديده اند؟
  مواضع سياف بعدازبن کاملاقومی ومبتنی برمنافع شخصی بوده که نيازی به تشريح ندارداودرصف وسنگرمنافقين ، شئونيستها، مرتدين ، ذنادقه ؛ مفسدين ، مجرمين ، جاسوسان و------مگربخاطراسلام وخداوقرأن وميهن قرارگرفته است يامنافع حقيرانه شخصی ؟ چی فرق بين پروفسيورسياف وجنرال دوستم درين مواضع است ؟المرء علی دين خليله ، قل من تصاحب اقول لک من انت؟ مگرديروزبه گيلانی وحضرت دست نميدادولی امروزبادوستم واحدی وپليدترين هازدوبندهای رفيقانه داردچه خوب شدکه چهره هاعريان شودومشت هاباز؛ اوهم مانندحضرت وگيلانی وشينواری برای کرزی استخاره ميکندچه أغازخوبی وچه فرجامی زشت وعبرت أميزی خداوندچنين کسانی رامسخ وگمراه ميسازدنام اوراشيخ هاتغيردادندکه شرک است ولی امروزخودش مشرک شده است ديروزچقدرقدرومنزلت وهيبت داشت وامروزچطورکريه ومنفورشده است ؟ چون تقوالباس عالم است

  • سلام و صد سلام بلکه هزار سلام . نی آشنا جان کم گوفتوم . یک ملیون سلام بازم کم شود خو ازی بالا ره مه بیسواد یاد نداروم . قربان قلمک مقبولکیت . باد از وقتا یک نویشتی راست و حق ره از یک بیادر با ایساس خود میشنوم که بسیار مزه کد . مه میفاموم به خاطریکه مردوم خسته نشون کم کم نویشته کدی و ده دلکیت بسیار گپاست و مه میگوم کوله گیش بل کل حق است و مه یک یک گپی شوما ره تصدیق میکونوم خدا شوما ره دیگه دفه کتی نامکی مقبول تان بیاره که نام گریفته شوما ره یک ماچ بکونوم . " او سرپلی دیوانه ایتو بیغم مردومه ماچ میکونی . اگه او کودام سیاسر برامد باز چطو میشه ؟ هرچه باداباد. تشکر

 • Sayaf yak insan watan ferush, mafiyaye, ghasib zamin wa zundagy mardum bay defa wa mazlum, wa tejarat paishay din ( Hamisha way din ra wasilay estefaday shakhsy khud may sazad) may bashad

  Waqty manafy way ejab numayad har harami ra halal may guyad, wali waqty zid manafy way bud , har halaly tawasut way haram fatwa dada may shawad

  Gar musulmany hamin ast ki in Sayaf darad

  Kufr sad martaba zin jahl murakab bahtar

  Khulasa in sayaf khud Dajal ast

  Mutmainan ki un ba Ghazab khudawandy greftar khahad shud

  • نه همدستان قبلی سیاف و نه هم فعلی اش به این کشور صادق است و نه هم به اسلام،
   نه تنها سیاف بلکه همه آن جهادی های که با سیاف همکاری می کرد که بعضی شان مرده است ومردم ازشرشان بیغم شده و بعضی شان هنوز زنده اند ودر قطبهای مخالف و موافق سیاف قرار دارندچهره های حیوان صفتانه شان افشا می شوند.

   این برادر به اصتلاح خودش مجاهد؟ که به نظر می رسد یکی از افراد قطب مخالف فعلی سیاف و همسنگر قبلی اش دردوران چورو چپاول و غارت گری و قتل عام مردم کابل است و با تمام مسلمانی وراه کارهای سیاف در قبل از حکومت کرزی موافق می باشد و اسم بعضی از آن روباهان را که همسنگر این جانی بوده اند و مردم را در طول تاریخ فریب داده اند به نیکی ذکر نموده و باز هم می خواهد با پند روبا صفتانه که به روباه دیگرش می دهد می خواهد مردم ما را فریب دهد.

   من میخواهم به این برادر مجاهد بگویم که تو اگر واقعاً می خواهی به این شیادان پند دهی وبه قول خودت وجیبه ای اسلامی ات را به جابیاوری وهم خودت را از عذاب وجدان برهانی اول از خودت و کسانی راکه طرفداری می کنی شروع کن و تمام اشتباهات نا بخشودنی را که مرتکب شده ای اعتراف کن.

   اگر تو واقعاً از این اعمال های روباه صفتانه ای سیاف عذاب وجدان می کشی همقطاران وحامیان مرده وزنده دوران جنایتش راکه به خاطر خودخاهی و قدرت طلبی ونجات پرستی شان حق قسمت عظیمی مردم افغانستان را درحکومت به اصتلاح مجاهدین شان نادیده گرفتن و به جرم حق خواهی شان به خاک وخون کشانیدن را نیز افشا و نصیحت شان کن.

   این واقعاً خنده آور است که (گلاب به رو)نصف جتلی را بگوی که خوب است و نصف دیگرش را بد، قصه شما کاملاً به همین می ماند،

   تو از جهان اسلام، فلسطین، حزب الله و غیره گپ میزنی و اما با کمال بیشرمی از قضایای جنایت های این خائین و همقطاران قبلی وفعلی زنده ومرده اش در کشور خودت میگذری.

   اینجا است که به نفس نصیحتت به سیاف آدم شک می کند.

   این واضح و آشکار است که این همه پند و نارضایتی از برادری جهادی ات به خاطر حمایت از یک جنایت کار دیگر است نه به خاطر خود نصیحت شونده و یا مردم.

   به هر حال من از این اقدامت خوشحالم ولی به نیت که داری کاملا شک دارم.

  • مرگ بر سياف. اولتر از همه از برادر محترم مجاهد جان بسيار سپاس گزار هستم كه در رابطه به سياف بعضي كلماتي رانوشته بود. سياف يك شخصي است كه براي دالر پول دارايي چوكي نام ونشان ازغيرت ننگ وناموس تير است. همچو مردمهاي بودند كه امروز نام افغانستان رابه زمين زدند از يك شهروند افغان مردم استفاده هاي گوناگوني ميكند. از دست همچو مردمها امروز افغانستان تحت تصرف مردمهاي كه از نام افغان ميلرزيدند حكومت ميكنند وسياف براي دالر وغلامي آنها جهاد سنگر عزت غيرت راترك گفت. او سياف من يك جواني هستم كه 19 سال عمر دارم مگرمن اين را درك كرديم كه مرگ بهتر است نسبت به غلامي. اگر كشته شوي شهيد خو ميشوي بسيار جاي شرم است كه امروز تورا درقطار همچو مردم مي بينم. يك كمي شرم هم خوب چيزاست. شعار من همين است براي هميشه تا كه زنده هستم. مرگ بر سياف، رباني و مجددي.

 • اخ! چشمته صدقه! اگر به اندازهء یک مالیکول غیرت در وجود سیاف باشد، باید خودکشی کند!!!

  • Mujahid you are all the same what is the difference between syaaf and abdullah

   Lanat khoda saree kuletaan sag zard brother shaghal hast Abdullah ham wakhte ka wazir kharaja bood az wozarat kharaja woloswali panjshir joor kadaa bood tamam dozdaa ra ba hayes safeer moqrar kadaa bood mesaal mesaal Mehraab udin Mastaan da France cheqdaar dozdee kaard akher ham gorekht ba canada

   Abdulllah is even worser then Sayaf marg ma mujahid marg ba talib marg ba communist marg ba setami shuma kuletan watan froosh hastend zenda baad mardom becharee Afghanistan

   Abdul Awal az Parwan

 • نويسنده مجاهد : سلام بر شما باز هم من براى شما افرين ميگويم که از فريبکارى هاى يک رهزن جهادى چيزى ناچيزى پرده بر داشتيد کمونستها در انزمان فرياد ميزدند که مردم شريف افغانستان اينها مسلمان نيستند از اسلام منحيث ابزار به خاطر منافع شخصى خود وبا داران خود کار ميگيرند اينها اخوان الشياطين هستند اينها جاسوسان و غلامان امريکا و انگليس هستند اما مردم اعتماد نميکردند تا اينکه قدرت بدست اين شياطين افتيد و مردم عملا ديدند که اينها واقعا شياطين بودند
  من ميگويم گفته هايت تنها در مورد سياف صدق نميکند بلکه در مورد تمام انهاييکه خودرا رهبر ان و قوماندانان جهاد ميگفتند صد ق ميکند امروز شما هم شاهد هستيد که قواى صليبى و صهيونيستى بيدريغ وبه شکل بسيار فجيع ان مردم ملکى مارا قتل عام ميکنند اما ما از هيچ رهبرى جهادى عکس العملى در اينمورد نديديم ريس پارلمان اقاى قانونى به خاطر منافع شخصى خود و يکتعداد وکلا چندين بار اخطار بند ساختن پارلمان را داد اما در مقابل عمل اين وحشى ها يکروز درواز پارلمان را به شکل اعتراض بند نکرد ما صدايي از ربانى ،محسنى ،خليلى ،محقق ديگر خاينين نشنيديم اما در دامن زدن به نفاق قومى يک لحظه دريغ نکردند محقق با کشته شدن يک هزاره در بهسود دوماه در تلويزيون خود ماتم گرفت و اعتصاب غذايي کرد اما به خاطر قتل هاى امريکايي ها صدايي نکشيدبه عقيده من همين جهادبود که اين ملت در حلقوم امپرياليزم غربى فرو برد ما از جهاد هيچ چيزى به جز تباهى بدست نه اورديم جهاد نه تنها هست و بود مادى و معنوى مارا به تاراج برد حتى موجوديت اين خطه خاکى هم در شک است ما ديديم انانى که عليه روس ها جهاد ميکردند سر از گريبان روس ها کشيدند و انانى که عليه امپراياليزم کودتا کردند در لندن و وواشنتن زندگى ميکنند پس اينها به خاطرى امدن امريکا يي ها و انگليس هابه افغانستان جهاد کردند اقاى عبدالله هم موسيچه بيگناه نيست در قتل عام بشتر از صد هزار مردم کابل به نحوى دخيل است وجود اين شخص به حيث ريس جمهور درد اين ملت را نه تنها دوا نميکند بلکه انرابه مرض علاج ناپذير ديگرى مبدل خواهد ساخت مدت دوسال است که امريکا يي ها بلا وقفه به خانه عبدالله رفت و امد دارند برادر محترم اگر عبدلله هم تعين شود بدون اجازه امريکايي ها و بدون سوگند خوردن در مقابل انها هرگز بر اين مسند نخواهد نشست بيايد ديگر از جهاد و مجاهد نام نبريم و در حق اين دو خيانت نکنيم زيرا نه جهادى داشتيم و نه مجاهدى ديگر اين دولت اين کشور و اين مردم را از پنجه خونين به اصطلاح مجاهدين نجات بدهيم که کرزى خبيث هم از جمله انها است

  • سلام آقای خیام! کوشیش بکونین از موقی استفادی غلط گریفته اصلیت خودتانه که هرچی استین نشان نتین . اینجه دسترخانی شکایتی رهبرانی خاین هوار است که نان و نمکی ای ملت ره خورده ده نمکدانیش بی ادبی ماف شاش کدن نی که جنابان عالی که سالای سال نوکری روس و سک چوچه های روس و خرس های قطبی ره کده باشه یا غلامای حلقه بگوش شکست خورده ای اونا باشه و حالی آمده از مجاهدینی که نام و نشانی ای مردوم افغان ره ده دونیا کشیدن و بجای فخر کدن میگن که باید ازو نام نبریم . خیام صاحیب ! اگه امو افتخاری ما ام که نباشه ده ای وطن فروشی جدید باید که ما ره مردوم دونیا برابر پشک ام اهمیت نتن . کم قدری امروزی ما از بی قدر کدن و بی اهمیت ساختن نام و نشان جهادی ماست که توسط امی رهبر های پست فطرت ما ده زمین زده شودیم . گپی مزاق و کار میده بچا نبود که یک ابر قودرتی جهانی ره ای قومی غیرت مند پارچه پارچه و تیکه تیکه ساخت . باید ای ره اقرار بکونین که اگه امو بی اتفاقی هایشان نمیبود و امو نفاق اندازا ده درون مجاهدان کار نمیکدن حالی پدری امریکا ای جرت آمدن ره ده افغانستان نمیتانست . او مجاهدینی که وطن سریش افتخار میکونه و باید بکونه باضیشان شهید شودن و باضیشان امروز ده حالتی خراب با زندگی دیست و پنجه نرم کده یا مزدور کاری میکونن و یا کراچی وانی و یا ام سری کشت وکاریشان استن و یا از نظر ها خوده پوشاندن . و ما به امید اولاد های امو قارمان ها استیم نی که ازی رهبرای دوس . و یا شوما کمونستای امتیان شوده . فکرکیته بگی که کلگی گپایم از جملی آخریت بود که بی خلطه فیر کدی . خدا بکونه که جوابیمه نتی و خوده زیادترک رسوا نکونی .

 • او برادر سیاف از این کرده پست تر است که سخنانت بالای وی تاثیر کند. منحیث یک مسلمان بخدا قسم که میگویم که اگر قرار باشد سیاف با این اعمال خود به جنت برود من دوزخ را اختیار خواهم کرد. سیاف از ان پست های روزگار است که اگر قرار باشد با ریش خود معقد امریکایی ها را پاک میکند تا منافع وی حفظ گردد.

  یک پست از سیاف کرده هم پست تر مجددی ارشد المنافقین وامجد الخابثین است که لعنت خدا بروی وخاندان منفور وی باد. واستخاره زده بود که بردن کرزی به مفادوی است وهنوز بوی گند استخاره اش (که ناشی از خوردن لوبیا نیمه خام بود) در فضای اتاقش باقی مانده بود که بچه اش از طرف کرزی به حیث والی کابل مقرر شد واین پیر کونی جواب استخاره خود را گرفت.

  خداوند لعنت کند این لعنتی ها را که نمیدانم چی وقت ما از شر ایشان واز شر استخاره ها واجتهاد های ایشان که منفعت جز به خودشان ندارد خلاصی یابیم. ان پیر دلال دیگر یعنی گیلانی هم دست کم از این ها ندارد. وی کسی است که از دست نشه در تنبان خود شاش میکند وبعدا مرید هایش شاش وی را به ریش وروی خود میمالند ومیگویند که همین لحظه پیر صاحب در بغداد غسل کرد ودوباره پس امد اما این احمقان خبرندارد که پیر شان شاش خود را تا تشناب برده نمیتواند. جناب پیر هم یک پسر خود را به حیث معاون سنا تعین کرده ویک داماد خود را به پارلمان فرستاده، دخترک خود را به حیث ریس ارگان مستقل سره میاشت مقررکرده، داماد دیگر خود را وزیر مالیه ساخته وبرای دختر دیگر خود یعنی فتانه جان هم یک ارگان مربوط به زنان را ساخته است. او برادر اگر اینها بگویند که برای کمک کرزی از خدا وحی گرفته اند هم برای ما قابل درک است! بگزار هرچه میخواهند بگویند اما اطمینان دارم که اگر خدا خدای حق باشد روی شانرا سیاه خواهد کرد.

  البته این دلالی تنها منحط به رهبران سنی مذهب کشور ما نمیشود. شما ببینید که محقق با چه روی سیاهی از کرزی اعلان طرفداری کرد. بخدا قسم زمانکه وی از کرزی حمایت میکند چنان معلوم میشود که یک مفعول در برابر کامره تلویزیون به جرم خود اعتراف میکند. یک چنین حالتی را محسنی واکبری هم دارند

  • سلام به عزیزان که دست مبارک شان روی کیبورد کمبیوتر وقت خود را صرف نوشتن حقایق میکنند خداوند هم کامران میر هزار هم کسی که کمبیوتر را ساخته و هم کسی که انترنیت را ساخته خیر هر دو جهان را بدهد
   چرا این را کفتم بخدا قسم وقتی این نوشته ها را میخوانم کمی دردم دوا میشود بخدا روز 5 دفعه هر روز بالاوقفه این سایت را باز میکنم و نوشته های که در مورد قاتلین و جنایت کاران است میخوانم یک کوشه از دردم دوا است مثل من هزاران هموطن درد کشیده و رنج دیده است خصوصا این برادر مجاهد در مورد سیاف نوشته خیلی جالب و خیلی عالی است در مورد این قاتل ملت و دوکاندار مذهب و دین هر چه نوشته شود کم است ملت بدست یک مشت خاین سیاف مجددی کونی حرامزاده که ادعای رسالت دارد خرزی ناموس فروش وای بحال ملت ما
   نمی دانم کناه ما ملت بیچاره چیست
   در مورد محقق کوفتید هیچ وقت نماینده کی از مردم و کدام ملت نمی کند انها خودشان یک ناموس فروش است اکبری محسنی و محقق بخاطر چوکی و دالر از ناموس خود تیر استند و تیر هم شدند اکبری بیناموس در زمان طالبان دست ملا کبیر را بوسه میکرد خودش یک طالب است افرادش در بامیان و دره صوف علننا در جنک بودند و یکی از افرادش به بنام ملا تقدسی در سال 1378در کارته سخی در روز نوروز اعلان کرد که روز نوروز روز مذهبی شیعه نیست یک روز عادی است و کدام مناسبت مذهبی ندارد و مردم را محکوم میکرد بخاطر یک موتر دادسن اینها در هیچ دوره از دین فروشی و ناموس فروشی دست بردار نبوده اند و نیستند
   دست تک تک تان درد نکند خصوصا از اقای اصف سر بلی اقای شاهد کارتون نویس و اقای بختیاری عزیز اقای کامران میر هزار و تمام برادران این رسالت هر یک ماست نادیده نباید کرفت این نوشته ها برای نسل های جوان که در داخل و خارج استند و دسترسی به کمبویتر و انترنیت دارند خیلی ها موثر است و ذهنیت انها در مورد این جنایت کاران و دوکانداران دین و مذهب فروشی روشن میشود و میشناسند اانها را
   زنده باد مردم سر بلند افغانستان زنده باد محریرین سایت کابل برس

 • استاد محترم شیخ الحدیث سیاف صاحب با چم چم سگ آب دریا کثیف نمی شود شما به راه تان که راه تمام مجاهدین است ادامه بدهید خدا ومردم با شما است از تبلیغات مائویست که عقده نداشتن پایگاه مردمی دارند هراس نداشته باشید. مانور های سیاسی شما دشمنان را
  گیچ نموده است .
  زنده باد مجاهدین
  مرگ برمنافقین وملحدین مائویست

 • اقای مجاهد ! باتصدیق همۀ فرموده هایت راجع به سیاف ، یک مطلب دیگر را نیز درادامۀ مطلب بعدی تان راجع به معلم خطا بچه نور مفلس نیز تذکر بدهید که این خادم دین رسول الله بعد از جاگزین شدن در مقام ولایت بلخ از ریش خود نیز مانند مسلمانی خود مردانه وامریکایی وار گذشته است . معلم خطایی که بخاطر اصلاح کردن ریش ، اهالی بوینه قره ، بلخ و مزار را از دم شمشیر گذشتانده است و جانی بچه باز و قمارباز دیگرش علم سیاه فعلأ نماینده در مجلس نماینده گان ، در منبر روضه مبارک به خانم ها و سیاسر های مردم توهین نموده وبخاطر پوشیدن چپلک ، زنان و همۀ نمازگذاران را بی دین و بیغیرت گفته بود ! فعلأ زن خودش در کروزین با دامن کوتاه در بازار های کابل به چکر و خرید میرود ، زهی مسلمانی و زهی دین داری !

  آغای مجاهد ! روز های اول حاکمیت خود را بیا بیاورید ، فجایع و مظالمی را که آمرین و قوماندانهای تان کردند تا هنوز کسی فراموش نکرده است . حال چی شده که یکی خراب و دیگری خوب شده است ؟ چور وچپاول گدامهای سیلوی مزار ، نساجی ، تفحصات ، جن و پرس ، ولایت ، شهرداری ، ریاست تلویزیون ، زراعت وغیره ادرات و موسسات دولتی را کی کرد ؟ کارهایی را که مجاهد کبیرمعلم خطای بچه نور مفلس کرده تاریخ هرگز فراموش نخواهد کرد . رهبران تان ازالف تا یا مثل رهبران کمونستان غلام بودند و نوکر ! با کارکردهای اسلامی رهبران مجاهدین روی سیاه رهبران کمونست سفید شده است .

 • با عرض سلام .
  روزی در پشاور کسی از سیاف سوال کرد که ؛ شما با این طرز رویه وکفتار وکردار اسلامی چکونه متوانید بعضی از افراد بدنام ونا اهل را درکنار خود داشته وبا آن ها بعضآ مشورت های مهمی هم میکنید؟ او در جواب کفت وقتی ما جهاد را آغاز کریم ومردم را به همکاری دعوت کردیم اولین کسانیکه به این دعوت ما لبیک کفتند وبا ما در یک خط قرار کرفتند اکثرآ انسان های بودند فراری رهزن ودارنده ای دوسیه های جنایی ووووووو لهذا حال ما نمتوانیم آن همکاری را فراموش کنیم ومصلحت هم نیست که چنین کنیم.
  حال کرزی اعلان همکاری نموده وسیاف لبیک کفته پس آنقدر سخت نکیرید . خوب است همه در همین دار فانی نقاب از چهره های عوام فریب خویش برداشته اصلیت خود را ظاهر سازند تا افرادی مثل من که زمانی به مسلمانی سیاف شاید قسم یاد میکردم دیکر اشتباه نکنند. شاید همه در ویدیوی سفر اخیر بوش به کابل که با به اصطلاح رهبران جهادی نیز دیدن کرد متوجه مصافحهً سیاف با بوش شده باشند سیاف در این ملاقات در حالیکه از کنترول بیرون شده بود دست بوش را میفشرد و میخواست او را در بغل کیرد واز نهایت خوشحالی وافتخار تو کویی در لباس نه میکنجید . با کفته ای از استاد مطهری حرفم را تمام میکنم .اساسا روح که بزرک شد؛ تن به زحمت می افتد وروح که کوچک شد؛ تن آسایش پیدا میکند. بدرود

 • به همه سلام !
  شما در مورد سیاف گفته اید لیکن از شاگردان این استاد چیزی نگفته اید ؟
  خوب است که اخونی ها را مردم خوبتر و بهتر بشناسند !
  روزی این سیاف، احمدشاه مسعود، عبدالله، ربانی، دوستم،اصف دلاور، مزدک، یار محمد، کاویانی و گلاب زوی در کنار هم قرار داشتند و در دولت خیرخانه با هم شریک بودند .
  ایا فراموش کرده اید که در کشتار مردم بی دفاع افشار این سیاف با مسعود در یک سنگر قرار داشتند؟
  ایا فراموش کرده اید که در زمان طالیان وقتی که سیاف و مسعود با فامیلهای خود در تاجکستان اقامت داشتند از طرف مسعود همین گلابزوی از مسکو دعوت شده و در منزل شخصی مسعود با افتخار سیدمحمد گلاب زوی مهمانی با کباب دو گوسفند میها نشده بود؟
  اگر شهامت دارید پرده از این سازش خاننانه مسعود با گلاب زوی و روسها بر دارید؟
  همه افغانها می دانند که گلاب زوی یک مهره روسی بوده و است و این مهره در اختیار خود نیست.
  اگر عبدالله خود را کاندید می کند کفر نیست و برای دیگران کفر است یک کمی شجاعت افغانی چیدا کنید ؟
  شرم است و شرم است به شما اخونی های بی فرهنگ و بیگانه پرست.
  نویسنده مجاهد اگر غیرین اسلامی و افغانی دارید بگوید که در سال 2000 میلادی همین جاسوس روس یعنی گلاب زوی مهمان احمدشاه مسعود بود و یا نی ؟ و همچنان ملاقات همین جاسوس گلاب زوی در مسکو با استاد ربانی شما صورت گرفته بود و یا خیر ؟ خجالت بکشید.جلال ابادی
  چلال ابادی

 • كریم روشن بین

  سلام بر همهء شما عزیز ان

  اینك با حوصله بخوانید تا گوشه های از « اختلاف و افتراق » میان سیاف، مجددی و ابلیس را دریابید:

  اخیراً سرو صدا های زیادی در مطبوعات درون مرزی و بیرون مرزی كشور٫ اندر باب سخنان ملا ابلیس جناب صبغت الرٌیا، یا منافق صبغت الله مجددی وبیان « استخاره و اشاره » اوشان، باز تاب یافته است.
  یكتن از هموطنان مان خواسته است تابرای دریافت حقیقت وصادقانه یا كاذبانه بودن جلوه های صوفیانه و زاهدانۀ « ملا صبغت » و عروج های بار بار شان به عالــم بالا آنهـم بدون« معراج و براق »، از زبان خودش، چیز های بشنود ؛ كه شنیدگی های خود را در نشریۀ « راز نامه » به نشر رسانیده است .
  اینك قسمت های ازین مصاحبه را كه از دت پیك افشاء گرصبا بمـن رسیده است ، خدمت علاقه مندان و مریدان نامراد موصوف وخوانندگان گرامی، تقدیم می دارم.

  امید است تا آن را با حوصله مندی مطالعه نمایند.

  سوال :

  جناب صبغت الله مجددی لطفاً به خوانندگان اصلیت خود را بطور خلاصه معرفی دارید؟

  جواب :

  من كیـم ؟ ابلیس و ابلیس كیست؟ من !

  بایكی طینت در صد ها بدن !

  من « به ظاهر واعظ احكام » شدم

  « لیك در باطن صفیر و دام » شدم

  سوال :

  شما كه در ظاهر بیشتر به يک شخص روحانی و نورانی می مانید تا به ابلیس چطور می شود باور كرد كه خدا نا خواسته شما و ابلیس در طینت و سرشت یكی باشید؟

  جواب :

  ای كـم خوان و كـم دان . مگر تا حال در نیافته یی كه دربارۀ ما گندم نمایان جو فروش بسا گفتند و بسا نوشتند . حال بگذار تا چندی آن را برای باز خوانی تان در ذیل بیان دارم تا طینت ما ، خوبترعیان گردد:

  گر بصورت آدمی انسان بودی

  احمد و بوجهل خود یكسان بودی
  .................................

  آتش ارچه سرخ روی است از شرر

  تو زفعل او، سیه كاری نگر

  برق اگر نوری نماید، در نظر

  لیك هست از خاصیت ، دزد بصر

  ظاهر نقره ، ار اسپید ست و نو

  دست و جامه ٫ می سیه گردد ازو

  .................................

  ای بسا ابلیس آدم روی هست

  پس به هر دستی نشا ید داد دست

  صورت وسیرت « صبغت » این چنین

  « از بــرون آدم، درون د یو لــعــین »

  سوال :

  می گویند اسلاف تان از روی ریا ، ادعا می كردند كه از طریق « استخاره ها » از غیب
  « اشاراتی » می یافتند و با تمسك بران ، بر ضد نظام ها ی تحول طلب از جمله بر ضد سلطنت شاه امان الله اعلام جهاد داده اند و همینـطور درازمنه های مختلف شخصیت های ترقی خواه كشوررا تكفیر كرده اند؛ دلیل چنین كردار های ناروا ، آنهـم از طرف آنان كه خود را فقیه های بزرگ دین و زاهدان با تقوا ( ! ) ، وانمود می كردند، در چه بوده است؟

  جواب :

  برادر! اجداد « استخاره گر» و فقیه های اسلامی ما ، خو ملائیكه نبودند. رسیدن به جاه و منزلت برای آن بیچاره ها و دران مقاطع زمان، بدون یافتن حیله وبافتن دروغ و بدون فتوا و فریب مردم در جامۀ تزویر، یعنی خرقه و ریش ودستار آخندی و روحانی و بدون حقه بازی و افسانه سازی امكان پذیر نبوده ؛ همانطوریكه درحال حاضر نیز، برای من و برادران ره شریك من، ممكن نبوده و نیست. البته نمی توانـم از رهنمایی ها و مشوره های دوست دیرنه و استاد قدیم به جان برابر مان « انگریز» ، بدون شكران ، گذر كنـم.
  و اما در مورد ضرورت حیاتی مان به مكر وحیله كافی است تا شما آن را ازكنایه ها و درد های دل برخی چهـره های سر شناس دنیای شعر وادب وعرفان و فرهنگ اسلامی، ذیلاً دریابید كه چون
  « میراث فرهنگی (!)» ، از ما مرشدان به سالكان و مریدان دین فروش مان، به ارث مانده است.

  راحت دنیا نیابی، تا نسازی با دروغ

  شب اگرخوابت نیاید، گوش بر افسانه باش

  .................................

  تمتع آرزو داری ز چرخ ، از راستی بگذر

  كه بی انگشت كج، از كوزه روغن بر نمی آید

  .................................

  هر كه كج رفتار شد، بر فرق عالـم جا گرفت
  دیده باشی دوره های پـيچش دستار را

  .................................

  زمانه کج روشان را به بر کشد، بیدل

  هر آنکه راست بود، خارچشم افلاک است

  .................................

  نظر بر كجروان از راستان ، بیش است گردون را

  كه خاتـم بیشتر در دل نشاند، نقش واژون را

  چیزی ضروری دیگری را كه می خواهـم در باره ماهیت ما «گربه های عابد و زاهد» و یكه تازی های ديو نفس امٌاره و لعين مان ، افزود نمایـم ، چكیده ای از گفته ها و درد دل های اشخاص حقیقت بین و سرشناس های جهان اسلام است، آهسته به گوشت می گویم « اما به یك شرط» كه نه « از پرده بیرون افتد راز! » ، چون كه با دریدنِ پرده های راز، راه تحمیق باورمندان ساده لوح بند و درب « رزق و روزی بی حساب » ، ما بسته میگردد.

  اظهار داشـتم كه شرط تان « قبول است!» ، ولی با خود گفتم كه شرط(!) نمی شكنم اما بدون اینكه، زبان خود را در افشای آن بجنبانـم، طور خاموشانه ، آنرا به اختیار قلم قرار می دهـم تا بوسیله آن، پرده از راز های این « جامه سپیدان سیه دل » بر كنار گردد.

  خوش بودم كه من توانستـم صبغت الریا را تحمیق كنـم و ازاو راز هایـش را « بدزدم » ؛ خوش بودم تاانسان ابلیس زاده ای را تحمیق كـنم ،كه سالها یكجا با ملا لنگ ها، ملا كور ها، ملامزدور ها جمع اسلاف و همزادان و زاهد نمایان شیاد وحیله گردیگرش، با استفاده از احساسات پاك و باورهای دينی هموطنان مان، به فریب آنان، پرداخته بودند و هنوز هـم می پردازند.

  جناب صبغت الله دین الله فروش كه از پذیرش شرطش خوشنود بود، خود را اندكی جمع و جور نموده به گفته هایش چنین دوام داد: خوب برادر! حال كه شرط این روبه گك مكار وطن ات را قبول كردی، اینك اندكی از هزاران گفته های نا خواندهء را كه در بارۀ ما بیچاره های هزارو یك چاره بیان و نهاد و سرشت ما عیان گردیده است، صرفاً به توبی خبر بیان می دارم تا« صاحب خبـر شوی»!

  زهد زاهد همه را رهبر و خود گمراه است

  چون چراغی که بود ،در کف نابینایی

  .................................

  ما « منافق با موافق در نماز

  ازپی ستیزه » آییم، « نه نیاز»
  .................................

  پشّه با شب زنده داری ،خون مردم می خورد

  زينهار! از زاهـدِ شب زنده دار، انديشه کن!

  و ما
  « زاهدان كاین جلوه در محراب و منبر » می كنیم

  «چون به خلوت » می رویم « آن كار دیگر » می كنیم

  .................................

  باطن ما خلق كافر كیش، با ظاهر مسنج

  جمله قرآن در كنار یـم و صنـم در آستین

  .................................
  گـر به عمّامه، کسی کـوس فـضيلت مـی زد

  گــنبد مسجـد شه ، از همه فاضل تر بود

  .................................

  از زاهـدِ بـی مغز، مجـو معرفت حـق

  کـف از دل دريـا ،چـه خبر داشته باشـد؟

  .................................

  از زاهدِ شيـّاد ، مجو مغز که اين پوچ

  ريش ست و همين جـُبـّه و دستار و دگر هيچ
  .................................

  مخور « صائب » فریب زهد، ازعمامهء زاهد

  كه در گنبد ز بی مغزی، صدا بسیار می پیچـد

  .................................

  فريبِ گريهء زاهد مخور، ز ساده دلی

  که دام در دلِ دانه است، سجده داران را
  .................................

  مبوس جز لب ساقی و جام می حافظ

  که دست زهدفروشان خطاست بوسيدن

  سوال :

  مجددی صاحب فقیه و حضرت، نگفتید كه شما با جناب پروفسور دینی ، فقیه عبد الرسول مشهور به « سیاف » چه افتراقات و چه اشتراكات دارید؟

  جواب :

  او بی خبر ، تا حال نمی دانی كه:

  من كیـم؟ سیاف و سیاف كیست؟ من !

  ما یـكــــــــــی روحیم اندر دو بدن

  و باید علاوه كنم كه:

  ما « فقیه کور دل را، دیده نیست »

  گوش ما، « سِرٌ یقین نشنیدنیست»

  و آهسته اضافه میكنم كه ، او و «گربه های عابد و زاهد» دیگری مثل او ، يار و همدم ابليس و مغلوب سپاه نفس امٌاره و سركش بوده ومی باشند؛ او، من و یاران منافق و موافق دیگر مان، حق پرستی، وطن دوستی، وجدان وعذاب وجدانی و ایمانی را، الحمدالله سالها قبل و پیش از راه اندازی جهاد در دههء هشتاد، به رگبارگلوله بستند و بستیــم و الله حاضر و خلق الله ناظر است كه
  ما همه خود را، از شرچنین اصطلاحات و بیان های بیجا و زایدكه « نان و پول » نداشته و ندارد، رها كرده ایم!

  ما بدون ترس از « مالك عرش ولوح و قلم » و بدون شرم از « صاحب تاج والبراق والعلم» به فسق و زهد فروشی مان مباهات كرده و میكنیـم، و الحمدالله دراین كشور هیچ قوت و قدرت و نیروی سیاسی و اجتماعی، دادرس مردم نیست. شكر«شهر شغالی است » و ما دزدان عمامه به سر، با مریدان سلاح بدست مان نیز سپاهی !

  ما فریبندگان خلق الله ، با دیگر فقیه های همراز و همراهِ مان، از كَــرَمِ همین « رخت و چوبِ شبانی » با گرگ دنبهء گوسفند می خوریم و با چوپان نیـزگريه ميكنیم ! با انگریز ها و آمریكایی ها، خون ریختـیم و سود جستیــم، خون می ریزیـم و سود می جوییـم؛ و لی از روی ریا، در ظاهر با درد و نالهء مردم ، با چرب زبانی های فراوان، خود را همـدرد و همـنوا با آنان جلوه می دهیم ، چون آمده است كه
  « شریعت هـم ظاهر را می بیند! »

  كوتاهِ كلام اینكه من و سیاف از جملهء زاهدان ریاكار و « آب های زیر كاه » هسـتیـم كه
  « صائب » درین باره چنین گفته هایی دارد:

  ز چرب و نرمی دشمن ، فریبِ عجز مخور

  دلیر بر سرِ ،این آب زیرِ کاه مرو

  چون شود هموار دشمن ،احتیاط از کف مده

  مکرها در پرده باشد، آب زیر کاه را

  سرسری نتوان به کُنهِ حیله اندوزان رسید

  کز تأمل آبِ زیرِ کاه ، روشن می‌شود

  در دل گفتـم :

  الهی خجالت وملامت دارین باشید« صبغت » صاحب، « دیر گفتید ولی درست گفتید! »

  خواستم تااز وی سوالی دیگری كنم كه عمامه داری ریشو نزدش آمده و در گوشش « پس ـ پس » كنان چیزی گفت و جناب « حضرت » با عجله از جا بر خواسته وگفت :

  «بچه ها مرا كار دارند، دیگر وقتی ندارم تا با تو گفت و شنود نمایـم»، همین گفت و با طرفة العینی در میان موج مریدان اجیر ونامرادش حركت واز نظرم ناپدید شد. بعداً معلوم گردیدكه سفیر انگلیس پیوست به گذشته، او را غرض ملاقات سری، نزد خودخواسته بود.

  ومن در خود فرو رفتـم و به وطن اشغال شده ام اندیشیدم و به حضور چنین شیاطین و حیله گران ودزدان بین المـلـلی ، بیت ذیل را با ندكی تغییر زمزمه كرده و نفرین به جمله شیادان ودزدان و شر افگنان داخلی و خارجی گفتـم :

  میهن زیكی شیطان، پر فتنه بُدو غوغا

  اكنون چه كند میهن، با صد گلهء شیطان

  • Dear Dostan

   To those freinds who are sugesting we should give our vote for Dr.Abdullah the forign Minister of Rabbani and close freind of Masoud during the civil wars.
   My dear freinds. I accept we have alot with Tajiks in common. No doubt. Even more interestingly Tajiks never could take their revenge from Pashtoons who killed the Habibullah ( Bacha Saqaw) Sardar of Tajiks. However, according to Ghobar the well- known historian as he said Bach Saqaw had small nose or … more looking to Uzbeks or Hazara in his book. Anyway, even the Tajiks never could take revenge from them.

   But a young brave a Hazara boy took the revenge of all Hazara including Bacha Saqaw from Nadir Ghadar father of Zahir Shah. I think if our Tajiks brother and sister are a little bit honest and realistic they owed to this nation especially Shahid Abdul Khaliq Ghahraman. When Masoud,Faheem, Abdullah and Rabanni came to power.All Farsi speakers were happy and cheering thanks Allah this was the end of Pashtoons monopoly and atrocity. However, as Great Mazari said: The Afshar Tragedy changed our 250 years believe and oponion about pashtons and being close with Tajiks.

   Unfortunatly, Shoray nezar created a very seriouse gaps between Hazara and Tajiks and the same with Junbish and other minorities. How some one can vote for Abdullah the murderior of our nation in Afshar Khonin ,Chandawool, West Kabul. NONONONONONo.

   We should be full at all. At least Karzi is not directly involved other than Behsood. He discriminated Hazaras as well. Now we have a choice of Bad and Badtaren Badtaren…
   The blood of Hazara is runnig from each single finger of Abdullah and collegues even yet. We also should not forget Sag Zangeri Arab, ISI… Sayaff Jenayat Kar. Sometimes I get confuse why our leader like Mahaqiq who I was trusting very much. Blindly went to vote for Sayaff to become his dupty.( Maawen Sayaff!!!!)

   It gives an idea of What??? Mohaqiq proved with his action he has no political experience and judgment on that regard. If we make peace with Sayaff then we should Abdur Rahman as well and send one toppest Hazara leader to his tomb and ask him to be his maawen in Jahanam ( Dozaqh )!!!!

   These kind of confusion will not bring fortune for Hazara nor can secure our political right. All people who commited crimes agains Hazara and huminity must be brought to the International Court of Justice even the dead one! This is the begest historic mistakes of Hazara they never chase the perpitrators to bring them to justice to make a neshan ebrat for other racist criminals all around the world and Afghanistan.

   Bring these dogs one by one to justice to punish them as they did annocent people .
   They lotted Affshar, Chandawool, Gharb Kabul,Mazar… under the name of Jahad . Jahad is not allowed against the follower of prophett Mohammad at all. They took all Hazara belonging including their Toshaks and Balesht and women cloths ! Begayrat Wahabi Jahadi Shoray Naswar. This was their ghayrat Jahadi,Afghani,Ensani wa milli Islami. Shame on you dogs of foreing countries… You guys have nothig from yourselves other beghayrat head which can kill your own muslim and fellow citizen Hazara and Shia. Now you wants us to vote you for your atrocity. Shame on those Hazara and shia and all minorities who forget these atrocities and become fool of them. For your vote for those people who has humanity and sympathy with you. Not for these criminal animals who moarn like Tamsah!!!

   Don’t be fool by puppet Hazara and Shia religiouse and cheap political mazdoors. They get the money and posts. Do they share with you. or did they share with you in the past. Not at all.

   You are not sheep and goat to be sold to anyone who had no mercy to you and your family.
   Use your own brain. Don’t vote for nane chast. Go eat their nane chast shame ham bokhor . Ama bacha padar be wise vote as you like for the one who is honest . Don’t worry if he or she is not succeding at least don’t help you enemy. Leave your middle finger to vote them when they need!!!!!????

   Khoda Negahdar tan

   One of though voter

  • کابل پرس جان نظر ازمه ره پخش نکدی

  • احمد جان:اگر حادثه افشار شگافی بین تاجیک وهزاره ایجاد کرده باشد باید قتل گسترده هزاره ها بدست عبدالرحمان امیر ونسل کشی هزاره ها توسط طلبای کرام! وستم تاریخی کوچی های اوغان بالای هزاره ها فاصله ای در حد فاصله ای زمین از اسمان ایجاد کند!اما این نکته را فراموش نباید کرد که جنگهای کابل در نتیجه تصمیم همه تاجیکها ویا همه ای هزاره ها و...اغاز نگردیده بلکه ناشی از اختلافات گروه های سیاسی بود.چرا باید با سطحی نگری وکینه جویی مانع نزدیکی وپیوستگی مردمان ستم کشیده ای این مرزو بوم شد؟اگر قرار بر این است که به جرم گناه ناکرده از مردمان این سرزمین انتقام بگیریم به سم پاشی ونفرت پراگنی ادامه باید داد!ورنه باید بر مشترکات ومنافع همگانی انگشت گذاشت وراه همدلی وهمگرایی را پیش گرفت.مصلحت جویی های فردی این یا ان سیاست باز را نباید با عملکردهای این گروه یا ان گروه توجیه کرد.

 • اقای محترم "یک مجاهد"! در هر جای که هستی، به پاخیز و چادر یا چادری یا تی شرتت را بتکان و راساً به طرف هلمند، قندهار، کنر، نورستان و غیره جاه ها حرکت کن که خدای ناکرده از قافله جهادیون ضد "صلیبی ها" و "صهیونیست ها" پس نمانی. نامکت را که دیگر تا آخر بدنام شده به "طلبۀ کرام" تبدیل کن که زیب فکر و ذکر تو است. اگر چنین نکنی و هنوز هم در مثلاً کابل، واشنگتن، ویرجینیا، سانفراسیسکو، تورنتو، فرانکفورت و غیره سرزمین ها کفر نشسته باشی، گناه می کنی و بد می کنی و حتما به خیر به دوزخ سوزان تشریف خواهی برد. پیش از رفتن به عبدالله عبدلله عبدالله جان هم بگوه که خود را مطابق نظرت بسازد و از خیر رئیس جمهور شدن دولت مزدور صلیبی- صهیونستی بگذرد، اگر شیر آدم را خورده. یک گپک را باید بدانی- این را مثل که تو به خاطر وظیفه شرعی به سیاف گپ هایت را زدی به تو میزنم، یک تکلیف شرعی است- چهل دزد (کاندیدان) به شمول علی بابا(کرزی) یک قرت آب را بدون اجازه امریکا و انگلیس خورده نمی توانند حتی اگر صد بار به طاقت 1000 رئیس جمهور جمهوری "اسلامی" افغانستان شوند و باشند، همان قسم که تیکه داران اسلام و شرعیت غرای محمدی (طالبان) یک قرت آب را بدون اجازۀ الگائیده (القاعده) و آی.اس.آی خورده نمی توانند، حتی اگر تمامی خود را انتحار کنند. همه در مزدوری مسابقه داده اند و باش که کی پیش می شود؟
  یک پیشنهاد: یگان گپک در مورد جنایات سیاف در کشتار مردم کابل بگوه جانم. شاید ندانی که در جریان سک جنگی جهادی بیشتر ازچهل هزار انسان در کابل قتل عام شد، هزاران ناموس الله اکبرگویان برباد رفت، خانه ها چور شد و مردم بی خانه و کاشانه شدند؟ نقش سیاف در آن جنگ ها به خاطر هزاره کشی اسلامی و شیعه کشی اسلامی و ازبک کشی اسلامی بسیار برجسته و اسلامی بود. تصادفا برادر عزیز شما (داکتر صاحب عبدالله عبدالله عبدالله) که امیدوار ریاست ایشان بر چوکی جمهوریت هستید نیز نقشکی ولوکوچک در این کشتار ها، بی ناموسی ها و بی خانگی های مردم کابل داشتند.
  یک قسم به نظرم می آید که تو میخواهی که همو سیاف، ربانی، مزاری، گلبدین، دوستم و ملاعمر جنگ های داخلی را که از سپین بولدک و کندهار و هرات تا شمالی کندز و مزار و دشت لیلی را به خون و آتش کشیده بود زنده و تازه می سازی. دلکت یخ نکرده؟ از کشته شدن ملیونی مردم ما در دوران رژیم ننگ و ذلت خلقی و پرچمی تا سک جنگی های داخلی جهادی و بلاخره خون باد شدن های امارت جهالتی- جهنمی-منافقی دلکت یخ نکرده که هنوز هم مسولیت حفظ ناموس و تطهیر اخلاق خلق خدا را بدست بی ناموسان شناخته شده میدهی؟
  چرا می خواهی که سیاف "اصلاح" شود و نه من؟ من کی هستم؟ من زنی هستم یا دختری هستم که به مکتب یا پوهنتون-دانشگاه باش که خیل زبان پرستان خفه نشوند، این یک مرداری نو است می روم، درس می خوانم و علم می آموزم. کار می کنم. چادری نمی پوشم چون میدانم خلاف کرامت انسانی است، در ضمن نه جهادیِ قدرت دارد و نه طالبی در این نزدیکی هاست که سرم به زور چادری کند. گاهی در تلویزون نطاقی می کنم. آهنگ هم می خوانم و شاید شوهرم را به دلم انتخاب کنم و می کنم چون جهادی ها دیگر رسوا شده اند و زور ندارند و طالب ها شکر کمی دور تر هستند.همه این کار ها را می کنم. شوهر و برادر و پسر دارم که غیرت شان از سیاف، مزاری، خلیلی، ربانی، مسعود، عبدالله به طاقت سه، ملاعمر،ملا راکتی، دوستم، عطا بچه فلم، گلبدین،ملاعمر و تمامی بی غیرتان که از ناف به پائین فکر شان می چرد بالاتر و والاتر و انسانی تراست. من مرد یا پسری هستم که مکتب میروم، پوهنتون-دانشگاه باش که خیل زبان پرستان باز خفه نشوند، این یک مرداری رذیلانه نو است میروم، درس می خوانم. ریشم را نرواری می تراشم چون دیگر حیثیتی در جهادیون و طالبان نمانده و شکر طالب ها دور هستند. زن و دختر و خواهری دارم که عصمت و حیثیت شان از اگاهی خودشان سر چشمه گرفته و ذلال و محفوظ است. من پدر و برادر و شوهر همو زنها و دختر های هستم که در بالا ذکر شان را کردم.اما زنان سیاف بیچاره ها چادری پوش هستند و درس نخوانده اند،همین قسم زنهای تمامی جهادیون و طالبان کرام. من زن و یا مرد هستم که در تمامی عمرم نه کسی را کشته ام و نه خواهم کشت. من بر ضد روس ها قیام کرده بودم، زخمی شدم، مردم، شهید شد، بیوه شدم، ناموسم را از دست دادم. در آن وقت نه تلویزیون دیده بودم و نه مکتب می رفتم. خانه چور شد و دربدر ملک های خارج شدم. بیا برارد جهادی با من طرف شو. با سیاف چی کار داری؟

 • اقاى سر پلى : فکر ميکنم شما باز هم از تفکر و استدلال مجاهدى تان کار گرفتيد من نوشته ام که نام جهاد و مجاهد را در معنى واقعى ان که ازبسيار تقدس بر خوار است بيجا و با لاى هر سگ نگذاريم و در حق اين دو کليمه خيانت نکنم من بآز هم برايت ميگويم که نه جهادى داشتيم نه مجاهدى جهاد ما فساد بود و مجاهد ما منافق
  من از کمونيست ها دفاع نميکنم اما اين نکته را ميگويم که کليد ويرا نى اين کشور در دست همين منافقين و يا به اصطلاح خودت مجاهدين بود و است
  من در اينموردبه بحث طاقت فرسا نمى پردازم زيرا دانش و جهانبينى خودت توان هضم انرا ندارد

  • سلام به تمامی خوانندگان

   کوتاه و مختصر کی آنها را به محکمه کشانده و یا کدام محکمه مسول رسیدگی تخلفات جرایم جنگی بوده. عبدالرحمن 26% را قتل و عام کرد. آیا او محاکمه شد؟ !!! چرا این بیچاره ها ی مسلمان که علیه یکدیگر جهاد کرده محاکمه می کنید. تو هم گفتی و ما باور کردیم. از روز اول شما اینها را با اختیارات و چوکی های بالاتر نوازش کرده اید به دستور باداران تان متاسفانه. این ما مردم بیچاره را تا کی وعده میدهید. بالای زخمهای ما تا می توانید نمک پپاشید. بروید محاکمه را از قوم قهرمان یهود یا د بگیرید که خواب نازیرم ها را از آنها ربوده است. ما و شما و محکمه ؟؟؟ تا بحال در تاریخ افغانستان معلوم است. هر کس آدم و هموطن زیادتر کشت قهرمان میشه. از حساب که زیاد کشت پادشاه و رییس جمهور میشه یا مثل سیاف روابط بین الملل پارلمان میشه یا داکتر عبدالله واری وزیر خارجه و کاندید ریاست زنبورها مشیه یا مثل مسعود وزیر دفاع میشه.... این ریزه و میده بچه ها را چرا چشم ترسانک میکنید گناه داره او بیادر او همشیره جان!!!

   والله اگر آدم ده افغانستان کم بکشه اگر مامور چولر هم شوه. یا که کشته میشه ده ای وطن او خلیفه بلای ته بگیره! کدام سران آدم کش و هموطن کش شما گرفته چارواری زدین ؟ آه با مقام و با چوکی های کلان کلان زدین با ز هم میزننین غرب هم خوش اس شرق هم دنیای اسلام از شیعه و ستی و وهابی خو برای ثواب هم که شده ما مردم بیچاره افغانستان کشته و در میته... خدا نخواسته امونجه ده پیش خدا بریم بگویه چقه مسلمان و هموطن اترا کشتی باز ما از بی غیرتی ! بگوییم که هیچ یا یک چند دانه . خدا جان قهر شوه ما را بگویه کی بچیم تو مردنی خو هیچ جهاد و آدم کشی نکدی برو گم شو ده دوزخ کدی آدم ها بی نماز که نی نماز خوانده و نی آدم کشته!!!!

   از جهاد با روس تا آوردن مسلمانهای چشم سبز فقط و فقط حماقت ما و ریای شما روز به روز آشکار شده میره... معلو م نیس که باز کی را کافر گفته میکشین و باز بیادر گفته بغل می کنین سیل کو مره بغل نکنین که یک مسلمان هموطن قبرغای مره تک تک کده. خدا یک خارجی ره خیر بته ،دل اش سوخت لیم و پدره کده که یک چند روز گذاره شوه.

   به امید یک چای و چلم سر خاک شهدای بازی خورده

  • سلام دوستان

   به گفته یکی ازدوستان پشتون من سیاف اصلاٌ پشتون نیست. سیاف از بقایای هندوهای هندوستان است که مهاجر شده و فعلاٌ به نرخ روز خود را پشتون میگه. به خدای حق معلوم است. جالب اینجاست که قریه سیاف در ولسوالی پغمان مشهور و زسماٌ معروف ب جاول خورا ( برنج خورها) یاد می شود.

   اگر راست باشه دیگه از زیر پلو مولی می برایه!!!

  • آقای خیام سلام ! از جملات اولتان فکر کدوم که چه یک انسانی مسلمانی خوب و با ایمان و راست گو باشین لاکن جملات پسانتان آدم گری و ادب تانه نشان داد و نظرات و قشلاق بینی تان ره آشکار ساخت نی که جهان بینی . چه میشود که باد از جمله ای اول بریک میکدین . تا مه ره خجالت میساختین که ده حصی شوما غلط برداشت کده بوده باشوم . حالی شوما مه ره تصدیق کدین که آدم شناس استوم . و ده مابین گل ها کرم های موزی ره فورن میبینوم . بازم تشکر آقای خیام صاحیب .

 • تشكر از برادر مجاهد ما. اولتر از همه بايد بگويم كه سياف يك شخصي است كه براي دالر، دارايي نام ونشان و چوكي از ننگ وناموس خود هم تير است اگر نميبود غلامي راقبول نكرده وسنگر راترك نميگفت امروز بخاطر دالر وچوكي سنگرراترك گفت اگر فرداازايشان توقع كدام چيزي ديگري را ازآنها ميكند آنها ني گفته نميتواند چراكه غلامي همچوقوانين و پروسيجر دارد. قهرم ازينست كه چرانام افغانها رابه زمين زدند مردمانيكه از نام افغانها در خانه هاي شان ميلرزيدند امروز بالاي افغان ستان حكومت وپاجاهي ميكند چرا؟ چراامروز افغانهاي مادربه در خاك به سرشدند چرا امروز فقروبيچارگي به اوجش رسيده مقصر همه اي اينها فقط همين مردمهاي بي غيرت وبي غزت هستند (سياف، رباني، مجددي) وديگردان. تا آخر عمرم همين شعارم خواهد مانه مرگ برسياف، رباني و مجددي يك بي دين وعيسوي را نسبت به اينها ترجيح خواهد دادم هيچ نباشه درين شان بسيار محكم هستند بخاطر دالر ازدين وايمان نميگردند. مرگ بر سياف

  • هركه سياف را به نيكي توصيف كند به جرم و گناهاي سياف (احمق) گرفتار خواهد شد. وسلام

  • برادر ما عرض كرد كه صياف به خاطر پول كار نميكند ني؟
   پس اين موتر هاي ذرهي و آن كشتي هاي كه در در درياهاي دبي تجارت ميكند پولش از كجا آمده؟ از باد هوا آمده؟
   اميدوارم كه به سوالم پاسخ بدهيد همين آدمي احمق كه گفته سياف به خاطر پول كار نميكند.
   وسلام

 • خيانت هاي را كه سياف مرتكب شده بايد خيلي وقت پيش از بين ميرفت و حالا بايد در بين جهنم و آتش دوزخ ميسوخت اما تا هنوز متأسفانه كه سياف زنده است من واقعاً از زنده ماندن سياف رنج ميكشم. كشتار هاي را كه سياف كرده قتل عام كه سياف كرده و بسياري از مردم را در راه حق شهيد كردخ. و من تصميم دارم به خاطر شادي روح آنها اگر خدا توفيق بدهد سياف را به دوزخ خواهم فرستاد. و سياف آماده رفتن باشد!
  وسلام

جستجو در کابل پرس