کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات > اعلامیه رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره انتخابات و مسایل جاری (...)

اعلامیه رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره انتخابات و مسایل جاری افغانستان

شورای امنیت از تعهد تقویت یافته که جامعه بین‌المللی طی نشست‌های اخیر و از جمله در مسکو، لاهه، انقره،‌ استراسبورگ، واشنگتن، اسلام آباد، تهران، یکا تیرنبورگ وتریستی ، به هدف کمک برای افغانستان در امر اعمار یک کشور با ثبات، مرفه و متحد خوب در منطقه از خود نشان داده است، استقبال می‌کند.

پنج شنبه 16 جولای 2009

شورای امنیت از آمادگی‌های که به رهبری افغانستان برای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای ولایتی اتخاذ گردیده تقدیر نموده و تأکید می‌کند که انتخابات باید آزاد، عادلانه، شفاف، با اعتبار و همگانی باشد. شورای امنیت هم‌چنان از مردم افغانستان می‌خواهد تا دراین فرصت تاریخی برای همه افغان‌ها، در رای گیری اشتراک کنند تا آواز شان شنیده شود.

شورای امنیت از همه جوانب ذیدخل در خواست می‌کند تا اصل های اساسی درج شده در قانون انتخابات و مقررات مربوطه دیگر، حکم ریاست جمهوری در مورد عدم مداخله در امور انتخابات و رهنمودی که از طرف نماینده خاص سرمنشی ملل متحد صادر شده است، مورد حمایت و احترام قرار داده، پروسه یک انتخابات قابل اعتبار را تأمین نمایند.

شورای امنیت تأکید می‌کند که حکومت افغانستان و کمیسیون مستقل انتخابات مستقیماً مسئولیت دارند تا شرایط لازم را برای انتخابات، با پشتیبانی فعال جامعه بین‌المللی، فراهم سازند.

شورای امنیت از نیت و آمادگی همکاران بین‌المللی از جمله اتحادیه اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا، به خاطر فرستادن هیئت‌های ناظر انتخاباتی و تیم‌های حمایت، بنا به در خواست حکومت افغانستان، استقبال می‌کند.

شورای امنیت روی اهمیت فضای امن برگزاری انتخابات تأکید کرده، اقدامات آنانی را که غرض مختل ساختن انتخابات به خشونت توسل می‌جویند تقبیح می‌نماید و ضمن استقبال از تلاش‌های جاری حکومت افغانستان، مساعی بیشتر حکومت افغانستان را با همکاری آیساف(ISAF) برای تأمین امنیت در دوران انتخابات تشویق می‌نماید.

شورای امنیت از تعهد تقویت یافته که جامعه بین‌المللی طی نشست‌های اخیر و از جمله در مسکو، لاهه، انقره،‌ استراسبورگ، واشنگتن، اسلام آباد، تهران، یکا تیرنبورگ وتریستی ، به هدف کمک برای افغانستان در امر اعمار یک کشور با ثبات، مرفه و متحد خوب در منطقه از خود نشان داده است، استقبال می‌کند.

شورای امنیت روی نقش مرکزی یوناما و نماینده ویژه منشی عمومی در امر رهبری و هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی ملکی در افغانستان تأکید ورزیده و انتظاراتی را که در کنفرانس لاهه برای گسترش یوناما بیان گردید مورد توجه قرار می‌دهد. در این زمینه شورای امنیت از اراده منشی عمومی برای تقویت بیشتر یوناما در سال جاری ابراز حمایت نموده و از منشی عمومی دعوت می‌نماید تا در رابطه به پیشنهاد خود، جزئیات بیشتر را به شورای امنیت ارایه کند.

شورای امنیت از پیشرفت‌های حاصله توسط حکومت افغانستان در راستای تطبیق تعهدات لندن و استراتیژی انکشاف ملی افغانستان طی مدتی که تحت پوشش گزارش اخیر منشی عمومی قرار گرفته است، استقبال می‌نماید و حکومت افغانستان در راستای تطبیق تعهدات لندن و استراتیژی انکشاف ملی افغانستان طی مدتی که تحت پوشش گزارش اخیر منشی عمومی قرار گرفته است، استقبال می‌نماید و حکومت افغانستان را در امر به عهده گرفتن مساعی مزید برای رسیدگی به مسایل مربوط به امنیت، اداره، حاکمیت قانون، حقوق بشر، تساوی جنسیتی، توسعه اقتصادی و اجتماعی و مسئله مبارزه با مواد مخدر، تشویق می‌کند و از جامعه جهانی تقاضا می‌نماید تا در این زمینه حمایت خود را از تلاش‌های حکومت افغانستان به شمول ارایه کمک‌های بشری، ادامه دهد.

شورای امنیت اولویت‌های تشخیص داده شده در کنفرانس پاریس را که مجداً در کنفرانس لاهه مورد تأیید قرار گرفت، یادآوری نموده و روی اهمیت فراهم نمودن حمایت کافی و لازم برای پیشرفت در این ساحات اولویت داده شده تأکید، می‌کند.

فهرست کامل نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 1388

رمضان بشردوست/ حامد کرزی/لطیف پدرام/ اشرف غنی احمدزی/ هدایت امین ارسلا/ عبدالله عبدالله / شهلا عطا/ بشیر بيژن/ نصرالله بریالی/ جبار ثابت/ شهنواز تنی/ گل احمد یما/ ملا عبدالسلام راکتی/ و...همراه با نام معاونان انتخابی آنان و شرحی کوتاه از گذشته و عملکردشان

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات > اعلامیه رییس شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره انتخابات و مسایل جاری (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.