صفحه نخست > خبر و گزارش > واکنش سخنگوی پنتاگون: منطق ساده مقاله کابل پرس ناقص است

واکنش سخنگوی پنتاگون: منطق ساده مقاله کابل پرس ناقص است

نویسنده کابل پرس: طالبان حدود 35 هزار جنگجو می توانند در اختیار داشته باشند. هر سال در بهترین حالت، دو هزار تن از آنان کشته می شوند. هزینه ی مستقیم پنتاگون در جنگ افغانستان 100 میلیارد دالر است و هزینه ی غیر مستقیم آن 100 میلیارد دالر دیگر.
کابل پرس
سه شنبه 2 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: جان ال دوریان یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در واکنش به مقاله ای نشر شده در کابل پرس به یکی از رسانه های مشهور آمریکایی " امریکن آنلاین" (AOL News)گفته است که " این بسیار مهم است که دانسته شود، منطق ساده شده مقاله کابل پرس ناقص است. برای اینکه گرفتاری و کشتن طالبان هدف کلی نیست."

مته ئو ناسوتی

سخنگوی پنتاگون این اظهارات را در پاسخ به پرسش خبرنگار امریکن آنلاین ارایه کرد که از او درباره ی تحلیل نویسنده ی کابل پرس? پرسیده بود. نویسنده ی آمریکایی کابل پرس آقای مته ئو ناسوتی در مقاله ای در کابل پرس نوشته است که کشتن هر طالب 50 میلیون دالر برای وزارت دفاع آمریکا پنتاگون هزینه دارد. او نوشته است که پنتاگون به افکار عمومی نمی گوید که کشتن یک طالب چقدر هزینه دارد.

او معتقد است که پنتاگون هر ماه آمار مشکوکی تهیه می کند که در آن توهم پیشرفت در جنگ افغانستان وجود دارد. نویسنده ی کابل پرس می نویسد از آنجایی که هدف هر جنگی از پای در آوردن دشمن است، او آماری از هزینه واقعی کشتن یک تن از دشمنان ارایه می کند. او معتقد است که پنتاگون اخبار و معلومات را بصورت غیر قانونی طبقه بندی می کند.

طالبان حدود 35 هزار جنگجو می توانند در اختیار داشته باشند. هر سال در بهترین حالت، دو هزار تن از آنان کشته می شوند. هزینه ی مستقیم پنتاگون در جنگ افغانستان 100 میلیارد دالر است و هزینه ی غیر مستقیم آن 100 میلیارد دالر دیگر.

پنتاگون در حقیقت حدود دو هزار جنگجوی طالب را در سال از پای در می آورد و با توجه به هزینه ی 200 میلیارد دالری، برای کشتن هر طالب 100 میلیون دالر هزینه می شود. اگر محافظه کارانه برخورد شده وگفته شود دو برابر این رقم از سربازان طالب کشته می شود، هزینه ی کشتن هر جنگجوی طالب پنجاه میلیون دالر است.

نوشته ی آقای مته ئو ناسوتی بازتاب گسترده ای در رسانه های آمریکایی داشته و تاکنون در بیش از پنجاه سایت اینترنتی انگلیسی زبان به نقل از کابل پرس دوباره نشر شده است.

سخنگوی پنتاگون منطق این مقاله را ساده و ناقص خوانده و گفته است که وزارت دفاع آمریکا هزینه های دیگری مانند آموزش نیروهای امنیتی افغانستان نیز دارد.

برای خواندن نوشته ی نویسنده ی کابل پرس اینجا را کلیک کنید

برای خواندن واکنش سخنگوی پنتاگون در سایت امریکن آنلاین اینجا را کلیک کنید

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • جناب سردبير. تهنيت بر شما. اما ايکاش مقالات فارسی هم جنگ تن به تن ميان دوتن يا چند تن نويسنده ی بی هويت نبود!
    ايکاش سخنگاه کابل پرس?، تخته مشق دلقک بازيهای مزاری، تريدر ، بايانی و گوربز خان و.. نبود! از فحش های خواهر ومادر ، هزاره و پشتون بر يکديگر چه لذتی حاصل ميشود!

  • زلمى جان ميكويند قاضى مردم را بند ميدهد خودش ...
    ديكران را به مردارى محكوم ميكنى و خودت دران غرق هستى خود را نميبينى.اكر غزت دارى بس عزت رهبران و اقوام غير قبيله خودت را بدار . اسمان وريسمان را تو كودن باهم وصل ميكنى. و فورى نامهاى از مجاهدان و شهداى كه بخاطر وطن جان داند,به بدى باد ميكنى .درين بستى يكه تاز هستى .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس