صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > چرا کرزی در مناظره اشتراک نمیکند!

چرا کرزی در مناظره اشتراک نمیکند!

دوره چند ساله آقای کرزی سیاه تر از دوران طالبان، هم برای مردم افغانستان بوده و هم برای جامعه جهانی. دنیا تا کنون هیچگاهی آنقدر جرأت نکرده بود که سردمداران افغان را به الاغ تشبیه کرده و دولت افغانستان را دولت الاغها بخوانند.
احمد رویش
پنج شنبه 23 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

آقای کرزی بطور غیر مترقبه شرکت در مناظره را رد کرده و بیطرفی تلویزیون طلوع ، استفاده تجارتی یک شبکه خاص و عدم گردانندگی از سوی کمیسیون انتخابات را علت اصلی عدم شرکت خویش در این مناظره عنوان کرده است.

گرچه دلایلی که ظاهرا دفتر مطبوعاتی آقای کرزی از زیان بی زبانی وی اعلان نموده است، قانع کننده به نظر می رسد و شاید عده کثیری از مردم ا فغانستان این دلایل را موجه بداند. اما جناب کرزی! اگر شما واقعا به آنچه که گفته اید ایمان دارید و از شرکت در مناظره طفره نمی روید، ویا بعبارت دیگر از قضاوت آزدانه و عادلانه مردم افغانستان نمی هراسید، عنایت کنید در هر شبکه که مردم افغانستان دسترسی به آن داشته باشد با اشتراک و گردانندگی چند تن از استادان پوهنتون، فعالان جامعه مدنی ، ژورنالیستان معروف کشور و کمیسیون مستقل انتخابات برنامه ریزی کرده برای مردم اعلان نمایید. حتا اگر در تلویزون ملی هم برگزارشود و به گفته شما تبلیغات تجارتی اش هم به جیب جناب شما برود کسی مشکلی نخواهند داشت. مردم افغانستان عاشق چهره شما و یا کسانی دیگر نیستند بلکه هدف سایسته گی برنامه بهتر و کاردانی بمنظور انتخاب بهتر برای یک آینده بهتر است.

سوال اینجاست که چرا آقای کرزی از اشتراک در این مناظره خود داری می کند؟

جواب این سوال را میتوان در یک مقدمه کوتاه روشن کرد. اول انکه باید ما بدانیم هدف اصلی مناظره چست و نفع آن برای مردم ما چه بوده میتواند. مناظره در واقع معرفی و ارائه خط مشی سیاسی و برنامه های کاری یک کاندید برای آینده کشور می باشد. تا مردم افغانستان با شنیدن برنامه ها و خط مشی سیاسی، یک شخص را که برنامه های خوبتر برای کشور داشته باشد انتخاب کنند. اما آقای کرز نه در گذشته کدام برنامه های خاصی برای نجات این کشور بحران زده داشته است و نه تا کنون بعنوان یک کاندید خط مشی سیاسی و برنامه های کاری خود را برای مردم اعلان نموده.

اگر ما گذشته دولت آقای کرزی را بطور دقیق مطالعه نمایم خواهیم دید که دوره چند ساله آقای کرزی سیاه تر از دوران طالبان، هم برای مردم افغانستان بوده و هم برای جامعه جهانی. دنیا تا کنون هیچگاهی آنقدر جرأت نکرده بود که سردمداران افغان را به الاغ تشبیه کرده و دولت افغانستان را دولت الاغها بخوانند. افغانستان در تاریخ چند صد ساله اش تا کنون لقب فاسد ترین کشور های جهان را به خود اخصاص نداده بود و این کشور را تا کنون دنیا به عنوان یک کشور مواد مخدر نخواند بود که امروز در معتبر ترین روزنامه های جهان بجای انتخابات در افغانستان ( انتخابات در کشور مواد مخدر) می نویسند.

برای اولین بار است که در سرزمینی بنام افغانستان تحت قیمومیت آقای کرزی با کمک های سیل آسای جامعه جهانی، مردم این سرزمین فرزندان شانرا در ازاء نان خوردن به فروش می رسانند. آنچه که در این سرزمین، در زمان حکومت جناب کرزی بوقوع پیوسته است، نمی توان در این نوشته کوتا گنجاند اما آنچه که ذکر شد نسخه های کوتاهی از کارکرد های وی بود.

حالا باید گفت که شما خواننده گان غزیر قضاوت کنید که وی چگونه می تواند در این مناظره شرکت کند و از چه سخن بگوید؟ از کار! امنیت! پیشرفت اقتصادی! مدیریت! یاز سازی ووووووووو؟ از چه و کدام برنامه و یا سابقه کاری؟

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • منظور کرزی از ریاست جمهوری خدمت به ملت نیست و اگر نه اقای فهیم و خلیلی را به معاونت اش انتخاب نمی کرد.

  اگر منظور اقای کرزی ملیت تاجک و هزاره است ایا بغیر از خلیلی و فهیم ادم های فهمیده دیگری درین دوملیت وجود ندارد.

  و یا هم با انتخاب این دو کرکتر بی کفایت که به جنایات جنگی متهم هم استند جناب شان دست و اختیار تام میخواند در مسایل دولتی داشته باشند

  ولی پیشرفت امور دولتی به صداقت و کار ایی همه ملیت ها باهم برابر و برادر افغانستان ضرورت دارد دیگر دوران مطلقه گرایی بسر رسیده و یا از حق سایرین زده و به مصرف دیگران رساندن مسایل را در افغانستان در شرایط بوجود امده فعلی بیش از پیش وخیم تر میسازد.

  repondre message

  • chira bad tar az taliban ast karzai talibani adamkosh talibani ki ba darakhti bar dar ham raham na mikard talibani ki har ja mirasid hata ya rostara hame ra mikosht karzai chan nafar ra koshte

  • Afghan people never run or escape from English army,Russian and now from the world so Karzai once again showed he is not a real man and not an afghan so he escaped and run away from Asharf Ghani and Abudllah shame on him

   I am happy about it so the people must know Karzai is a covered and loser he does not have any thing to say he should say about he gained allot of money by corruption and drugs the security got worser he is one of the worst president of our history

   Mr.Kazai you have big mouth but small Brien

   Ikhlas Wardak

 • کرزی کاری خیلی درستی انجام داد.

  طلوع در اختیار دشمنان افغانستان است و دشمنی بین مردمان سرزمین ما را دامن میزند.

  و اندیشه نفاق افگن حکومت کن انگریز و سایر دشمنان وطن مارا اشاعه میدهد.

  مرحبا کرزی

  repondre message

  • نوشته عزیز رویش از هرات
   اولاجناب رویش صاحب خدمت شما عرض میکنم که شما تخلص اینجانب راگرفته اید من عزیز الله رویش هستم که ازمدت بیست سال قبل این تخلص را برایم استادم داده بود.امید وارم شما درپی کدام تخلص دیگر باشید دوم اینکه از تحلیلت خیلی خوشم نیامد چون امروز تلویزیون طلوع میخواهد ما راپیش جهان بی ابرو نماید مشکلات درکدام نقطه دنیا وجود ندارداگر خوب دقت کنی همنیکه امروز سر یک رئیس جمهور می تانی انتقاد کنی همین خودش یک دستاورد کرزی است اگر تو بجای او می بودی امروز به قول بعضی ها ........... میکردی.
   افغانستانی بعد از سی سال جنگ به هفت سال آبادنمیشه
   مردم ما اگر قدرکرزی رانداننددرحقیقت جفا کاراستند

 • چرا کرزی د ر منا ظره ا شتراک نمیکند
  جنا ب نویسند ه بی نا م چنین ا رقا م فرمود ه ا ند ( کرزی کاری خیلی د رستی ا نجا م د ا د )
  جنا ب شا ن فرمود ه ا ند ( تلویژن طلوع ) گویا آ له د ست د شمنا ن ا ست )
  عجب مرد ما نی د ر ا فغا نستا ن پید ا شد ه ا ند خود شا ن مبتکرهیچ خد متی به مرد م شد ه نمیتوا نند ، کسی یا ا شخا صی یا موسسه یی ا بتکا ری برای بهبود ا مورا نجا م د هد چشم د ید ند ا رند وتهمت نا حق هم به آ نها میبند ند . ا ز خد ا نمیترسند ا زبند ه ا ش شرم نمیکنند چون حیا ند ا رند ، ا فسوس صد ا فسوس برای چنین آ د م ها ، مد ت د وصد سا ل ا ست که مرد ما ن خرا سا ن ا زد ست ا ین آ د م ها ی بی حیا تهمت نا حق سوخته ا ند
  الله رحم کند آ مین

  repondre message

 • آقای کرزی خدماتی را که طی چند سال رییس جمور بودنش به کشور و مردم کشورخودانجام داد،معلوم دار است،که در انتخاباتی که برگزار میگردد،حتمی برنده خواهد بود.پس ای هموطنان چرااینقدر تبصره های زیاد و بی مورد میکنین که چرا در مناظره اشتراک نکرد، یا خوب کرد که اشتراک نکرد و....من که تنهادر یک اعلان بازرگانیی که در تلویزیون طلوع نشر گردید و آقای کرزی زنگ مکتب را به صدا درآورد،دانستم که ایشان میتوانن یک "چپ راستی"لایق مکتب باشن زیرا باچنین به صداآوردن زنگ مکتب،زنگ ازکله اطفال پرانده آنهارا بهترین شاگردان برای فراگرفتن درس آماده میسازن،اما چنین حق بینی درین کشور کی اس،که آقای کرزی به حد لیاقتش وظیفه مند ساخته شود.

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس