کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات > گریختن از میدان، رسم افغان ها نیست!

سرخوردگی طرفداران کرزی؛

گریختن از میدان، رسم افغان ها نیست!

توهین و تحقیری که هواداران کرزی، آن را هدیه ای از جانب کاندید مورد حمایت شان می دانند. اکنون، عده قابل توجهی از طرفداران وی، در یک حالت سردرگمی به سرمی برند و در مورد رای آینده شان دچار سردگمی شده اند.

شنبه 25 جولای 2009, بوسيله‌ى زهره عالم

اکثریت قریب به اتفاق مردم افغانستان از چند روز بدین سو، منتظر مناظره تاریخی سه کاندید مطرح ریاست جمهوری کشور بودند. مناظره ای که از تلویزیون های طلوع، لمر و رادیو آرمان به طور زنده نشر می شد و قرار بود در آن حامد کرزی، اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله در مورد برنامه های کاری شان به بحث و مناظره بنشینند.

حامد کرزی ساعاتی پیش از نشر این برنامه که از چند روز پیش، برنامه ریزی شده بود، از شرکت در آن انصراف داد و طی بیانیه ای اعلام کرد که در روزهای آینده و بعد از تکمیل شدن استراتژی کاری اش، در مناظره های بعدی حاضر خواهد شد.

پنج شنبه شب، میلیون ها نفر در داخل و خارج کشور از ساعت 8 تا 10 شب به پای تلویزیون ها آمدند تا شاهد مناظره تاریخی کاندیدان ریاست جمهوری باشند و از مواهب دموکراسی و مردم سالاری بهره مند شوند.

اما متاسفانه کرزی در آن اشتراک نکرد.

بسیاری از مردم بر این باور بودند که کرزی برای شرکت در این مناظره تحت فشار کشورهای حامی دموکراسی قرار دارد و احتمالا اعلامیه مطبوعاتی وی برای شرکت نکردن در مناظره، برای درنظر گرفتن مسائل امنیتی است و کرزی در نهایت شرکت خواهد کرد. بنابراین تماشاچیان تا آخرین لحظات انتظار ورود وی را به عرصه مناظره می کشیدند.
چیزی که هرگز رخ نداد و طرفداران حامد کرزی را ناکام گذاشت.

بعد از مناظره، طرفداران دو کاندید حاضر، یعنی اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله، به تحلیل و تفسیر گپ ها و نظرهای گفته شده پرداختند و هر کدام، شادی و احساس مسرت خود را از دیدن کاندید مورد حمایت شان در صحنه مناظره رو در رو ابراز کردند.

اما در نقطه مقابل، طرفداران حامد کرزی، از دیدن جای خالی وی در صفحه تلویزیون، ناامید شدند و پس از 2 ساعت انتظار، حقیقتا شب بدی را سپری کردند.

طرفداران کرزی، احساس می کنند که وی، آن قدر که ادعا می کند، شجاع نیست و حاضر نشدن وی به مناظره را نوعی فرار یا گریختن از میدان به حساب می آورند. چیزی که برای افغان ها هرگز قابل تحمل نیست.

غرور و شجاعت افغان ها در جهان مشهور است و همه به خوبی می دانند که برای یک افغان هیچ چیز غیرقابل تحمل تر از زیر سوال رفتن غرور و احترام وی نیست.

طرفداران حامد کرزی اکنون غیر از آن که در پیش خود ناراحت و خشمگین هستند، خود را با هواداران اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله روبرو می ببینند و باید طعنه و تحقیر آن ها را نیز تحمل کنند.

توهین و تحقیری که هواداران کرزی، آن را هدیه ای از جانب کاندید مورد حمایت شان می دانند.
اکنون، عده قابل توجهی از طرفداران وی، در یک حالت سردرگمی به سرمی برند و در مورد رای آینده شان دچار سردگمی شده اند. مساله ای که کاندیدان دیگر نیز به خوبی به آن پی برده اند و به شدت به طمع و جست و خیز افتاده اند تا رای آن ها را به سوی خود برگردانند.

امروز شنبه، دو روز بعد از غیبت کرزی در مناظره تلویزیونی، ورد زبان مردم این جمله شده است که:

گریختن از میدان، رسم افغان ها نیست.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات > گریختن از میدان، رسم افغان ها نیست!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • Karzay chi dast awardi, juz drugh ba mardum, rahbary band hay mafiaye, haif wa mail pool hay kumaky sarazir shuda ba watan darad, ta ba eftekhar dar maidan zahir shawad

  Karzay Ba wjud bay hayaye, wa deeda daraye ki darad ,tars mani amadanash ba maidan munazara gardeed

  Hala in Karzay ba dum Mulla Omar Koor tabdil shuda,wa chahray waqiy ash ruz ta ruz bashtar barmala may gardad

  Marg ba in fashist ba band Taliban niktaye darash, ki watan ra ba partgah nabudy rasanida and

  Hakim

 • محترم کرزی سه نواقص عمده دارد.

  اول» نمک نشناس است زیرا او به ولی نعمت خود خطاب مهمان را میکند.

  دوم» سارق و جانی است چون خلیلی و فهیم را معاونین خود مقرر نموده است.

  سوم» جاهل است بخاطریکه در موجودیت کشور های دوست با طالبان خواستار صلح است.

  بیدار شو ای دیده که ایمن نتوان بود×
  زین سیل دمادم که در این منزل خواب است

 • salim_wahedi هستم ازولایت باستانی هرات .

  درمورد گریز کرزی باید بگویم که کرزی در مقابل مردم خجالت است به خاطری که در دوران کاری وی رشوت ستانی . دزدی . فساد اخلاقی . نا امنی . بی اعتباری وی .اداره ناسالم وغیره چیز های هستند که در مدت زمام داری وی گذشته و مردم نهایت از دولت وی ناراضی ومتنفر میباشند.
  اگر نداری کون کاری - چرا ارزن می کاری
  سنگی که زورت نمی کشد انرا ماچ نموده به جای اش بگذار.

  با احترام
  از سایت زیبای شما تشکر روزتان خوش دشمن تان نا خوش محمدسلیم هرات

 • به نظرم که یادتان رفته . اول از گریختن شهنواز تنی همرای طیاره های مردم افغانستان به پیش بادار هایشان پاکستانی ها و ملا های قران فروش . دوم از اسماعیل هراتی باید یاد کنم که اول در زمان داکتر نجیب مال و منال فرقه هرات را ذزدیده به مقابل مردم افغانستان به جنگ استاده شد . بعداء در زمان مجاهدین با وجود که جهارده هزار عسکر جنگی داشت و حتی گرشک را هم تسخیر نموده بود بعد از مذاکره با نماینده ترکی و سفیر امریکا و ریس استخبارات سعودی عربیه , شهر های افغانستان را مانند فراه , هلمند , گرشک و شهر های کوچک دیکر هرات را یکی پس از دیگر تسلیم طلبان نموده تا اینکه میدان هوایی شندند و شهر هرات را با یکصد میلیارد روپیه افغانی که در بانک های هرات موجود بود و صندوق های بسته اسلحه و تانک های که تا ان لحظه از ان استفاده نشده بود به میدان خدا و راستی ایلاه داده , قبل از اینکه طلبان وارد شهر هرات شوند اول فامیلی خود را به مشهد فرستاد بعداء عسکری خود را که در حال جنگ و فرار بودند , تنها مانده راه فرار را اختیار نموده مردم بیچاره هرات را تحویل بربریت و وحشی های قرون اوسطی نمود . همچنان یادی از فرار وزیر اکبر خان به تاجکستان بخیر و و و .. یهر حال . عزت زیاد صنوبر .

  • من بنابرروابط شخصی خيلی دوستانه یکه ازدوره جهادوهجرت باجناب کرزی داشتم اوراخيلی دوست ميداشتم ولی دردوره حکومت اوکارهای ازايشان سرزدکه بتدريج محبت واحترام من باوکمترشده ميرفت بأنهم هيچ وقت تصورنمی کردم که بتوانم ازاوجداشوم چراکه اوهميشه درسفارت امريکامراهمراهی ميکردوبامن همکاری زيادی کرده بودولی بعدازاينکه دربرابردوحريف خوداحساس حقارت واعلام شکست نموده وازمعرکه انتخاباتی فرارنمود درنظرم چهره اش کاملامعکوس شدواتفاقاديگراورادوست ندارم اوبايدباشهامت واردمعرکه شده وتمام پاسخ هاراجدی ميداداوبرای توجيه شکست خود دراداره کشوربهانه های زيادی داشت مثلاحضورقدرتمندجنگ سالاران ومليشه هاوسران قومی که خودمظهرفسادومافيای موادمخدراندنقش کشورهای خارجی درحمايت ازدمکرسی وجامعه مدنی ورسانه هايکه هميشه ازموکوه ميسازندتداوم جنگ وتروريزم درجنوب که ازحمايت مادی وسازماندهی استخبارات انگريزوپاکستان برخورداراست وخيلی چيزهای ديگرولی عقب نشينی اوازين مناظره بدون شک پيروزی حريفان جلالتمأب رامسجل نموده وعبدالله واحمدزی رابه چهره های يکه تازومطرح ترازکرزی شناساندامروزهرکی خواسته باشديک انتخاب أگاهانه وسرنوشت سازداشته باشدبه يکی ازين دوتن رأی ميدهندوکرزی ديگرچانس خيلی اندک داردکه برنده شودچون دريک أزمون خيلی عادی ناکام ماندمردم ديگربه پوسترهای خيلی بزرگ وپرمصرف اوفريب نخواهئدخوردتبليغات ستادانتخاباتی ورسانه های متألفين نميتواندتصوروشناختی راکه ازکرزی مردم بعدازين مناظره پافته اندتغيردهدمردی که نتواندفقط بادوهمکارخودرقایت کندچطورميتواند دشمنان قوی ومجهزافغانستان راشکست دهدوصلح واستقراررابه کشوربيأورد؟چنين فردضعيف وفاسدکه ازخودهم هراس داردنميتواندمصدرخدمت بوطن ومردمی شودکه درلجنزارتراژيدی ومشکلات اجتماعی غرق اندبنابرين مردم سراوخط بطلان کشيده وديگرباواعتمادکرده نميتوانندچون أزموده را أزمودن خطاست

  • پکتیا وال !

   سلامونه درته اچه ومه که نه :

   جهاد را که فقط و فقط یا قطغنی و پنجشیری میکرد و یا در حال حاضر طلبان بر سر پیکار با امریکایی ها هستند . مردم پکتیا در کدام جهاد شرکت کرده بودند ؟ اگر چور نمودن و فرختن خوست و گردیز را به پاکستانی ها جهاد میکوید . باید گفت که صد افرین به غیرت شما . جنگ های هته کندو و ژاور هنوز به یاد مردم افغانستان است . شما مثل شیخ فلانی میمانید که بعد از چهل سال گوزیدن به شهر خود برگشته بود و فکر میکرد که همه واقعه را فراموش نموده اند که ناگهان گوشش به صدای قصه گفتن دو تا نفر افتاد که یکی از دیگری میپرسید که چند سال عمر داری . دومی جواب داد که از سال خبر ندارم ولی به همو سال به دنیا امده ام که گوز شیخ فلانی رفته بود . شیخ راه بادیه را در پیش گرفته عافیت را در غلاف شدن خود دانست . بهتر است از دوست داشتن کرزی فقط و به خود ایشان اطمینان بدهید هنوز جامعه افغانها دوست داشتن مرد را توسط مرد جایز اعلان ننموده است . مخه مو خه .

 • محترم اقای چوپان
  حیف نام چوپان که بالایت گذاشتی چونکه چوپانها عاقلتر از شما قضاوت میکنند
  اول . مشکل اصلی اینست فرق نمک نشناس ونمکشناس را کرده نتوانستید. نمک نشناس اقایان عبداله وغنی بودن که هرشب نان را در خانه اقای کرزی نوش جان میکردن ایا این نان ونمک نیست.
  دوم. سارق وجانی اقای عبداله است که درجنگهای تنظیمی کابل را خاک وخون کشید . هرجوره دریشی اش در نیویارک ده هزار دولار خریداری شده .
  سوم.بی عقل ودیوانه اقای غنی میباشد که در حرم شیر خدا درمزار شریف در مقابل مردم بدون رعایت عفت کلام به کرزی خر خطاب میکند ایا این است نمک حلالی این انسان احساساتی و مجنون. زنده باد بشردوست
  با احترام

 • اول این که به مشکل می توان نام مناظره را بر این "شو"یی تلویزیونی گذاشت. فقط ابراز نظر و توضیح گنگِ از اهداف گنگ سیاست های دروغ دو نفر از کاندیدای ریاست جمهوری بود. اشتراک کرزی چیزی را تغییر نمی داد اما اینکه طلوع چند هزار دالر از این "شو" سود برد جای سوال دارد. فعلن هم تبلیغ متواتر در مورد این "شو" و زیر فشار قرار دادن کرزی تا به نحوی بلاخره قبول کند که باید در "مناظره" بعدی اشتراک نماید جریان دارد و طلوع کیسه یی بزرگی از سود ناشی از آن برای خود دوخته است. جریان مناظره های همگون در تلویزیون آریانا در جریان است که به جز از حس انزجار مثل همین دوتای تلویزیون طلوع دیگر چیزی را در ما بیدار نمی تواند بکند. از جمله این "علی بابا و چهل دزد" هیچ کدام شان غیر از ادعا های میان تهی دیگر چیزی به درد بخوری در چانته ندارند. فقط بروید و برویم به طرف صندوق های رای دهی و رای خود را باید بدهیم، نه به خاطر مشتی از افراد بلکه به خاطر نهادینه ساختن فرهنگ دیموکراسی سیاسی. هرگاه به یکی از این "علی بابا و چهل دزد" رای میدهید بدهید و اگر هیچ یک از اینها را صاحب صلاحیت ریاست جمهوری نمی یابید پس رای تان را با خط کشیدن بزرگ بر ورق رای دهی و بر تمامی شان ابراز نمائید. این بهترین نوع مخالفت را این "علی بابا و چهل دزد" است. دیموکراسی این نیست که شما کسی را با رای و نظر خود به قدرت برسانید بلکه دیموکراسی این است که چطور می توانید به آسانی آن را که در قدرت است به زیر بکشید. پیروز باشید

 • آقایان : من اسم اصلی خود را افشاء نمیکنم. اما این راز را برایتان به اطلاع برسانم که آقای کرزی در آخرین لحظات از رازی با خبر شد و از شرکت در مناظره اجتناب ورزید. آقای عبدالله و احمدزی برای بن بست او سند هایی را حاظر کرده بودند که اگر کرزی حاظر می شد چنان تحقیر و بیچاره میگردید که شاید از نامزدی خود کنار میرفت.

  • با وجود این این گریز از میدان مناظره جناب ایشان با افتخار تمام عکس چهره منحوث انتخاباتیش را در سرک 80 متره میدان هوای نصب نموده گویا ایشان کدام هنرمند نمایش است که آنهم به استقبال گرم هموطنان شرافتمند کابل مواجه شدآنهم اینکه دقیق در همان شبی که پوستر های تبلیغاتی ایشان با چهره نفرت انگیز چهره جاده 80 متره را دگرگون ساخته بود توسط مردم شریف پاکسازی شد- البته مردم متوجه این حرف شدند که شهر ما خانه ما است و باید شهر خود را از وجود کثافات پاک کنیم تا دچار بیماری های بیشتر نشویم ولی جناب ایشان گویا هم کر است و هم کور- خوب میداند که دیگر مردم از چهره اژدها گونه شما و معاونین خون آشام تان سخت متنفر هستند پس چطور بااین همه دوباره به کمپاین انتخاباتی ادامه میدهی حتی از روبرو شدن در پرده تلویزیون هراس داری.

   وای به حال کسانیکه حمایت خود را از اعلام نمودند( دلالان و قوم فروشان چون محقق، سیاف، دوستم، خلیلی، فهیم، مجددی،اسماعیل، سید منصور و .......)خوب درست میدانم که ایشان هم از کار کرده سخت پشیمان است ولی بگذار برایت بگویم که دیگر مردم افغان آن مردم نیست که برای هر کار خویش از اشخاص نامبرده شده مشوره بگیرد چون مردم حال آنها راشناختند.

   بیا کرزی به نفع یکی از کاندید ها کنار برو و آبرو و حیثیت در رفته ات را دوباره احیا کن گرچه در فکر حیثیت و آبرو هم نیستی.

 • لام خود را به تمام خواننده گان کابل پرس تقدیم میدارم !

  کرزی در هفت سال که کذشت چی کرد چونکه سوال یک فرد از این کشورجواب داده نمی توانست چی رسد به بیست میلون یا بیست پنج میلون نفر که منتظر جواب یک مداری چلباز باشد .

  همه و همه فقد فریب مردم زجر دیده این کشور است اگر کرزی کرکمزره وجدان یا غیر میداشت در منا ظره رویا روئی با حریفهای خود میجنگید از هفت سال کارکردگیهای خود دفاع میکرد چون غیرت نداشت .

  شعار مردم ما است که ما غیرت داریم خبر نداشتیم که در بین ما اینطور یک آدم بیغرت بی وجدان هم پیدا میشود که غرور افغانیت ما و شما را زیر پای میکند .

  لعنت خدا به تو قره قل بیغرت چپندار مداری !!

  امید است که نشر شود .
  مسعود !!!

  • وقتی فیل ها از جنگل میگزرد سگ ها بدنبالش غوغو کنان میدود اما آنها هیچ وقت به این غوغو ها ارزشی قایل نمیشوند و به راهشان ادامه میدهند . اینست که کرزی با این دونفر مناظره نمی کند. آیا کسی که رئیس جمهور باشد با قاتل 50000 کابلی که بدست همین عبدالله بنده الله تازی این جانیان بعد از سال 90 کشته شد . اشرف غنی اش معلوم طالب برحال است با نکتائی و همان کاری راکه انگلیس در مقابل امان الله خان کرد با آوردن بچه سقا دزد حالا هم یک طالب را می آورد مدرنتر با شرایط .کرزی یک نفر است مشکل در کرزی نیست مشکل در شما آدمهای الینه با جهل و خرافات هست.

   سعدیا شیرازیا پندی مده کمذات را /کمذات اگر عاقل شود گردن زند استاد را

 • سلام به همه .

  خیلی عالی بود جناب پکتیاوال صاحب !

  اگر افغانها واقیآ با غیرت هستند به این کثیف رای ندهند !

  چون غیرتش به همه ثابت شد با دو نفر مقابل شده نمی تواند چطور با بیست میلون نفر مقابله میکند .

  موفق و کامگار باشید .
  مسعود !

  • در قدم اول سلام و احترامات خود را خدمت فرد فرد مردم ستم دیده مسلمانان افغانستان تقدیم میدارم ضمن ادا احترام باید گفت برادران عالی قدر تمام نامه های شمارا خواندم اگر ما یکبار بجای کرزی خود را فکر کنیم ان گاه تمام موضوع حل خواهد شد هر شخص مسلمان افغانستان که کاندید ریاست جمهوری شود، و ملت یکجا باهم همدست وی نباشد موقیت او مانند اقای کرزی خواهد بود.بناً گفته میتوانیم باید واقعا راه غرای محمدی را گرفته خدمت به ملت کنیم نه اینکه حرف های بهوده گویم.
   با احترام
   برادر کوچک شما
   سلطانی

 • پیام من به آقای کرزی وحامیانش این است اگر شما واقع درمدت هشت سال خد مت کوچک به ملت میکردیند می بایست دراین مناظره آقای ریس جمهور شرکت می نمودو واضح میساخت درکدام بخش از زندگی ملت مسلمان افغانستان بهبود آورده یقین که درمدت حکومت بخز بدبختی ناامنی وایجاد یک حکومت مافیایی چیز دیگربه ارمغان نیاورده وازجهت است که خود را در محوطه ریاست جمهوری مخفی نموده وازطریق امکانات دولتی میخواهد باز درسلطه قدرت باقی بماند ؛میخواهم یک نکته را روشن کنم که ملت افغانستان بیدارند ودیگرفریب وعده های دوروغین شما را نمی خورند
  بااحترام

  • گريختن ازصحنه همواره رسم افغانهابوده است. افغانها هيچگاهي قدم در صحنه هاي؛ معارف بشري، منطق،تسامح،گذشت،هديگرپذيريو و... به ويژه پس از 1947 قدم نگذاشته اند. بلي بودن وماندن درصحنه هاي خشونت، تحجر، زور، بي قانوني، انديشه ستيزي،كشت مواد وقاچاق مخدر، بي منطقي، طردو حذف، دانش گريزي و...كار هميشگي افغان ها بوده است. آقاي كرزي كار تازه ي انجام نداده؛ بلكه در تداوم فرايند ديكتاتوري كنهه ومعمول در اين كشور قرار گرفته، درعين حالي كه قرار هم داشت. گريز از بازي وفضاي ديموكراتيك، گريز از منطق و استدلال وقرار نگرفتن در معرض ديدگاه و نقد مردم، از خصلت هاي سرشتين جباران و نيز آقاي كرزي بوده است.آقاي كرزي چگونه مي توانست ويا مي تواند با همه سيه و كج كاري هايش در معرض تيغ يك مناظره ويا پرسش هاي بي پايان مردم قرار بگيرد.

  • salha pish bavorode 10 hazar talib ba samti shamal dostom ki rafte bod mohaghigh ham ba 100 hazar nafarsh napaded shod albate in 100 hazar nafar balkh ra dede bod bo khara ra nadede bod hame rafytan ki ta bokharara bibinand farar nakardan

  • کرزی خیلی خیلی از عمکرد گذشته اش شرمنده است ، نمی تواند با مردم در مقابل دوربین حرف بزند
   من به کرزی آفرین می گویم او مرد واقعی است زیرا درک کرده است که نتوانسته کاری برای افغانستان انجام بدهد

 • مارشال شلغم از یک حمله در ولایت قندوز جان به سلامت برد.

  اگر او مردار میشد من مطمئن هستم که مردم کابل جشن میگرفتند.

  در حالیکه دیروز وقتی خبر حمله در خوست پخش شد به علت حضور بشردوست گرامی همه مردم تشویش داشتند که خدای ناکرده به او آسیب رسیده نباشد.

  در مورد انتخابات و آدمهای مورد علاقه من پیشنهاد ذیل را میکنم:

  بشردوست و اشرف غنی باید وحدت کنند زیرا هر دو آدمهای خیلی با استعداد، با دانش ، وطنپرست و در عین حال عاری از هر بدی و جنایت هستند.

  زنده باد افغان های عزیز من ، زنده باد بشردوست عزیز ، زنده باد افغانستان عزیز

 • اکثری قریب به اتفاق مردم افغانستان از چند روز بدین سو منتظر مناظره تاریخی سه کاندید مطرح ریاست جمهوری کشور بودند .اما کرزی بیغیرت بی وجدان از صعنه فرار کرد.
  مردم شریف افغانستان از این بی وجدان بی غیرت انتظار بسیار زیاد داشت .
  من یک رای حق داشتم اما از رای دادن به کرزی کر گوش انصراف میکنم .
  زنده باد دوکتور بشر دوست مرد عمل .
  ولی از کابل!!!!!!!!!!!!!!

  • مدیر و دست اندر کاران سایت با اعتبارکابل ‍‍پرس موفقیت شما را از الله توانا تمنا دارم وبه تمام خواننده های تان از مخالف و موافق سلام دارم من این جا برای روشنی انداختن به دو مسعله می پردازم اول :انکه آقای بشر دوست شخص بی آلایش پاک نفس با وجدان تحصیلکرده با علم و منطق و در نهایت مهربان و عادل است من و دوستان من طرفدار بشردوست هستیم و رای خود را به بشر دوست می دهیم ...دوم: مایان را همیشه بعضی وطنداران تعنه میدهند که گویا ما طرفدار ایران استیم و از ایران پشتیبانی می نمایم خداورسولی این یک دروغ محض است شواهید و اسناد نشان میدهد که جمهوری اسلامی از ستمی ها وفدرالی خواهان پشتی بانی می کند همین چند روز پیش در تهران یک سایت جور شده که از لطیف پدرام یکی از کاندیدان همایه می نماید و مطالب نفاق انگیز نشر می کند این سایت به نام هواداران خط مشی دکتر پدرام است و ادرسش هم این است www.hawadaran.blogfa.com
   با احترا حسن علی

  • karzai az tv tolo khoshash na miyad hatman der ayande farar kardanash ra jobran mikonad ba yak taloezoni dege

  • حسن علی جان !

   طعنه زدن و کنایه گفتن و از گوشه چشم نگاه کردن و چین به پیشانی انداختن و لبخند معنی دار در کوشه لب نمایان ساختن نزاکت های است که با از "خودی ها " مردم ما روا میدارند . ما و شما عزیزان و میلیون ها افغان دیگر در سراسر دنیا یک یک لحظه در غم مردم کشور عزیز ما افغانستان عملاء شریک هستیم , سی سال است مردم ما با دست خالی و شکم گرسنه در مقابل گلوله های تانک و توپ ابر قدرت های چون امریکا و حکومت های مذهبی چون ایران و پاکستان و سعود عرب و دوستانی چون روسیه استاده شده خم به ابرو نیاورده ایم . امیدوارم همیشه منحیث فردی از جامعه افغانستان که مردم شما سخت به شما ضرورت دارند , از دغل بازی های دلالان سیاسی در داخل و خارج کشور ناراحت نشده فقط وظیفه خود را در مقابل مردم تان اجرا نماید . در شناخت ضرورت های فرد فرد جامعه خود و حتی دوستان و خانواده های زیر رنج افغان در ایران حتی مردم نجیب ایران که سخت به کمک برای رهایی از چنگال دژخیمان ملایی ضرورت دارند , از دانش و تجربه تان صمیمانه اسفاده نماید . غ ؛ ی .

 • آناینکه بی محابا به کرزی تاخته اند تا حالا نمیدانند که حاضر شدن و یا نشدن یک کاندید ریاست جمهوری هیچ رابطه به غیرت ندارد. این رسم در تمام کشور های جهان است که یک کاندید نسبت دلایل خاصی و یا تاکتیکی از مناظره های تلویزیونی ابا میورزد.

  من فکر میکنم تیم کرزی به او پیشنهاد کرده بودند که حضور او در مناظره به گفتگوی بی پایانی بین او و دو کاندید دیگر می انجامد که به کمپاین او ضرر خواهد رساند، و یا هم کرزی حرکت تاکتیکی انجام داد تا دو کاندید دیگر در مقابل هم قرار دهد. اینکه او توانست به هدف خویش برسد سوالی دیگریست ولی شما نباید او را آدم ضعیف بدانید زیرا سیاست با غیرت و غیرت افغانی شما خیلی تفاوت دارد.

  • جناب اقای ( 27 ژوییه 13:42 ) !

   شما درست فکر میکنید .

   میگن در شهر کوران یک چشمه پادشا است .

   عرضم به حضور شما که سی آی ا به کرزی اجازه نداد که از لانه خود بیرون امده مقابل مردم قرار گرفته نفرت مردم را بر علیه خود افزون نماید . صنوبر .

 • گریختن ا ز مید ا ن ، رسم ا فغا ن ....
  آ قا ی حسن علی خا ن ، آ یا شما یکی ا زشا هد ها ی ترتیب و ب سا یت د ا کتر پد ر ا م د ر ا یر ا ن هستید ؟؟
  ا گرشما شخصأ شا هد نبود ید یا ا رتبا ط با حکومت ا یرا ن ند ا شته با شید چطور فهمید ید که و ب سا یت آ قا ی پد را م د را یرا ن ترتیب شد ه ا ست ؟؟ د رحا لیکه و ب سا یت ر ا هرکسی د رهرجا ی ، پروگرا مینگ کمپیوتر ر ا بد ا ند ترتیب د ا د ه میتوا ند. تهمت و گما ن یکی ا ز بد ترین گنا ها ن ا ست .
  آ قا ی پد را م یکی ا زشا یسته ترین کا ند ید ا ست خد ا وند کریم نصیب مرد م ا فغا نستا ن کرد ه ا ست به شرطیکه مرد م بد ون تبعیض وتعصب ا زموقع ا ستفا د ه ا حسن کنند .

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.