صفحه نخست > خبر و گزارش > بی عدالتی و حق تلفی در شورای ملی

بی عدالتی و حق تلفی در شورای ملی

رئیس جمهور هم بخاطر که وکلاء از ایشان در انتخابات طرفداری کرده باشند به وکلاء یک یک نمره زمین وعده داد، ولی به کارمندان بیچاره که بعد از ختم پارلمان هم کار می نمایند و مستحق نیز می باشند زمین داده نشد./ قابل تذکر است حاجی فرید که رئیس کمیسیون مصؤنیت وکلا می باشد و چندی قبل هم متهم به گرفتن 400000 چهار لک افغانی سفریه غیر قانونی شده بود در توزیع این زمین ها نقش کلیدی داشته و دارد.
شنبه 25 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امضای نویسنده فاش نمی شود!

بنام خدواند جان آفرین

حکیم سخن بر زبان آفرین

بنده یکی از کارمندان شورای ملی می باشم،می خواهم مطلبی را خدمات سایت محترم شما در جریان قرار دهم تا کسانیکه مطلب متذکره را میخوانند خود در باره نماینده هایشان قضاوت نمایند.چهار سال از عمر شورای ملی می گذرد ولی شورای ملی تا بحال در یک چالش بزرگ مواجه می باشد و نتواسته است خواسته های مردم خویش را آنطوری که مردم توقع داشتند برآورده سازد. حتی در قسمت قانون گذاری کار قابل توجه را انجام نداده اند!

زمانیکه روح الله امان شاروال کابل شد و زمام امور شاورالی را بدست گرفت، هیئت اداری ولسی جرگه با تلاش آقای نورزی نائب اول اسبق تصمیم گرفتند که به وکلاء و کارمندان ولسی جرگه و مشرانو جرگه یک یک نمره زمین از شاروالی برایشان توزیع گردد زمین های که برای وکلاء و کارمندان توزیع می گردید در چهلستون موقعیت دارند ، در آن زمان ساحه سروی شد ، مین پاکان جهت مین پاکی به ساحه فرستاده شدند و ساحه را از وجود مین ها پاکاری نمودند، قرار بر این بود که 10 بسوه به وکلاء و 5 بسوه به کارمندان توزیع گردد.

پروسه توزیع به هر شکل که بود به تعویق افتاد، در این زمان بودکه هیئت اداری ولسی جرگه تعویض گردید ، معاونین و منشی ها و رؤسا ولسی جرگه تغییر کردند و به عوض آقای نورزی آقای میرویس یاسینی آمد و به حیث نائب اول شروع به کارکرد از یک طرف موضوع انتخابات و از طرف دیگر ختم دوره پارلمان وکلاء را سراسیمه ساخت در همین زمان بود که روح الله امان نیز بر طرف و صائیبی شاروال جدید مقرر شد از طرق مختلف شاروال را زیر فشار گرفتند و بارها ایشان را به کمسیون امتیازات وکلا که در راس آن آقای حاجی فرید قرار دارد خواسته می شد و همچنان رئیس جمهور هم بخاطر که وکلاء از ایشان در انتخابات طرفداری کرده باشند به وکلاء یک یک نمره زمین وعده داد، ولی به کارمندان بیچاره که بعد از ختم پارلمان هم کار می نمایند و مستحق نیز می باشند زمین داده نشد. بسیار جای تأسف است که هرکدام از این وکلا چندین خانه و اپارتمان دارند ولی زمانیکه فورم ها ایشان در نواحی برده شده گفته می شد که در تمام نواحی کابل خانه ندارند. قابل تذکر است حاجی فرید که رئیس کمیسیون مصؤنیت وکلا می باشد و چندی قبل هم متهم به گرفتن 400000 چهار لک افغانی سفریه غیر قانونی شده بود در توزیع این زمین ها نقش کلیدی داشته و دارد.

قابل یاد آوری است که وقتی که در خانه ملت به این حد بی عدالتی باشد پس مردم از نماینده هایشان چه توقع دارند ، آیا این نماینده ها به خاطر کمایی و جمع آوری پول و تجارت آمده اند یا به خاطر حل مشکلات مردم بیچاره که نان خوردن ندارند و در فقر به سر می برند.

loading...
loading...

پيام‌ها

 • ها ها ها ها ها ها ها ها

  بردار نویسینده !

  چرا قبلا مردم را در جریان قرار ندادی، حالیکه تنها به وکیلان وعده یک یک نمر زمین را داده، گریانت بر آمده. باز همین کارمندان شورای ملی به کدام اساس مستحق است که تو عدالت میخواهی؟

  اگر راستی عدالت میخواستی همان وقت صدایت ره میکشیدی. خوب شدی امتو.........ها ها ها ها ها ها

  برو زیاد پشت گپ نگرد، وعده ها کرزی هم هیچ وقت به جای نرسیده، او اینرقم وکیلا ره زیاد بازی داده.

  با احترام

 • سلام صبح شما به خیر محمدسلیم

  برو کاکا خبر نگار کرزی وعده های چرب ونرم می دهد ولی عملی شدن ان به خدا معلوم است
  وعده های کرزی یک نوع چال است مثل که پشک بخواهد موش رابازی بدهد کرزی از طالبان حمایت می کند یعنی چی . کرزی با طالبان صلح اعلان می کند ایا طالبان که روزانه مردم را به خون وخاک یکسان می کند ازانها باید حمایت کرد هرگز نه .
  گپ ها ی کرزی قصه مفت است برو با . با

  بای بای . محمدسلیم از کابل هستم

 • Dost aziz

  Az in jenayatkaran tawaqu khuby dashtan, ba mafhum anast ki gusfand az gurgan tawaqu hefazat wa mahrabani dashta bashad

  Aksariyat mutlaq in parulman ra ashkhas jany, band mafiyaye wa anhay tashkil may dehad ki khun hazaran insan baygunah ra rikhtanda and

  Agar adalat khudaye wjud darad khu ma dar in dunya nadeedim , liza ba arzui akhirat wa adalat wada dada ash

  Aziz

 • سلام به همه.اين برادر عزيزمابسيارساده تشريف دارند.اين اشخاصيکه باصطلاح وکلاي ملت جمع شده اندمشتي اوباش ومفسدوجنايتکاراست از اينها چه توقع داريد؟اينهابخاطرمنافع ملت ومردم درانجا جمع نشده اندبلکه بخاطرمنافع خودوجناب کرزي جمع شده اند.فلهذاازينهاهيچگونه توقعي نداشته باشيد.خداونديارومددگارشماباشد.

جستجو در کابل پرس