IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > جایگاه خالی کرزی پر خواهد شد؟

جایگاه خالی کرزی پر خواهد شد؟

در پی این فشارها، این امکان وجود دارد که کرزی به عنوان یکی از کاندیدان مطرح ریاست جمهوری، در جریان روزهای آینده از ارگ برآید و در مناظره شرکت کند
زهره عالم
سه شنبه 28 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

قرار است تا دومین مناظره تلویزیونی بین کاندیدان ریاست جمهوری در جریان روزهای آینده به طور زنده نشر شود. مناظره ای که در آن حامد کرزی نیز دعوت شده است.
حامد کرزی در جریان مناظره نخست، شرکت نکرد و طوری که تمام ملت افغانستان شاهد بودند، از میدان گریخت.

بعد از غیبت کرزی، فشارهای فزاینده ای از سوی رسانه ها و مطبوعات و افکار عمومی در داخل و خارج کشور بر وی وارد آمد. البته این فشارها مختص به منتقدان حکومت کنونی نبود، بلکه طرفداران حامد کرزی و عده ی زیادی از ارگان ها و اشخاص بی طرف نیز، از حاضر نشدن وی در مناظره تلویزیونی، انتقاد کردند و آن را غیرقابل قبول دانستند.

تا جایی که بسیاری از طرفداران کرزی، در ابراز نارضایتی، چند گام از منتقدان وی پیشتر رفتند و در محافل خصوصی و عمومی آشکارا از دیدن جای خالی کرزی در مناظره تلویزیونی شکایت کردند.

در پی این فشارها، این امکان وجود دارد که کرزی به عنوان یکی از کاندیدان مطرح ریاست جمهوری، در جریان روزهای آینده از ارگ برآید و در مناظره شرکت کند.

اما در صورتی که وی باز هم از شرکت در مناظره تلویزیونی، سر باز زند، این عمل، مطمئنا پیام های نامبارکی را به مردم افغانستان و کشورهای دیگر خواهد فرستاد:

1. پیام نخست، به مردم افغانستان است؛ کرزی به عنوان کاندید ریاست جمهوری به مردم خود احترام ندارد و برخلاف شعارهای دموکراسی و مردم سالاری که سر می دهد، وعده می شکند و به خواسته های مردم اعتنایی ندارد. گذشته از آن، مردم افغانستان درک می کنند که وی از گذشته و کارکردهای سال های گذشته اش، شرمسار است و اساسا برای این همه مشکلی که امروز گریبان ملت را گرفته است و این همه فرصت هایی که به هدر رفته اند، جواب و استدلالی ندارد. نتیجه این پیام ها روشن است و در روز 29 اسد خود رانشان خواهد داد.

2. پیام دوم، جامعه جهانی را مخاطب قرار می دهد؛ کرزی از عملی کردن وعده های خود به مردم افغانستان و جامعه جهانی اطمینان ندارد و بنابراین نمی خواهد تا درصفحه تلویزیون، رو در روی مخاطبان قرار بگیرد و به شرح وعده ها و برنامه های آینده اش بپردازد. این بدان معنی است که کرزی یا مشغول بازی دادن بازیگران بین المللی و داخلی است و یا این که به قدری بی اراده و بی برنامه است که خودش هم نمی داند در آینده چه خواهد کرد (همان بی نظمی و روزمرگی که از آقای کرزی در طول سال های گذشته مشاهده کردیم). البته عدم حضور کرزی، این پیام مهم را نیز با خود خواهد داشت که ترس کرزی از روبرو شدن با مردم تا چه اندازه است و جامعه جهانی را متوجه ضعف جایگاه مردمی کرزی در شرایط امروز خواهد کرد.

3. پیام سوم به کاندیدانی است که انتظار وی را می کشند و اغلب اظهار می کنند که سیاست های نادرست کرزی آن ها را وادار به آمدن به صحنه انتخابات کرده است؛ منتظر من نباشید، من در مناظره اشتراک نخواهم کرد و با استفاده از تمام انرژی و راه های مشروع و نامشروع با شما مبارزه خواهم کرد تا چوکی ریاست جمهوری کشور را همچنان در اشغال داشته باشم. مدت ها قبل هم در یک سخنرانی ام گفتم که: «حالی من چوکی ریاست جمهوری را ایلا دادنی نیستم!»

امیدوارم که کرزی در مناظره های بعدی، شرکت کند و از ارسال تمام این پیام ها، جلوگیری کند.

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • دوستان محترم وعلاقمندان سايت وزين کابل پرس رااحترامات تقديم مينمايم.بهمه روشن است که جناب کرزي در دودوره سياه کارخودهيچ نوع خدمتي را به مردم افغانستان انجام نداده است.فلهذاازموده راازمودن خطاست.واين وجيبه ملت شريف افغانستان است تا نگذارنداين انسان نابکاردوباره باردوش مردم شده به جنايت هاي خوددوام بدهد.بهترين انتخاب داکترعبدالله خواهدبود.باميد پيروزي حق بر باطل.

  repondre message

  • با سلام!
   بر همگان روشن است که حکومت جناب کرزی یک حکومت نا کار آمد و غرق در فساد است. و من در اینجا از توصیه دوستمان بنام اکبر تعجب میکنم که بهترین انتخاب به عقیده ایشان داکتر صاحب عبدالله است. چرا؟ مگر جناب داکتر عبدالله چه خدمتی برای مردم افغانستان انجام داده که مردم بخواهند به جناب شان رای دهند، خدمات جناب داکتر در زمان تصدی وزرات امور خارجه بر همگان روشن است. آیا دوستمان میتواند نمونه ای از کاری مثبت داکتر صاحب عبدالله را برای دوستان ارائه کنند. تشکر

  • کرزی، عبدالله و اشرف غنی را باید به جرم خیانت محاکمه کرد. جایگاه ایشان ریاست جمهوری نی و بلکه زندان پلچرخی است.

  • سلام به دوست محترم جمشید.اینکه داکتر عبدالله کاندید مناسبی میباشد,این نظر شخصی من میباشد میتوانید قبول نکنید من کدام اعتراضی ندارم.همه مسایل را به نظر مقایسوی باید ببینیم.دربین چهل و یک کاندید داکتر عبدالله مقام شایسته تر دارد.هدف من این است که ارامش وصلح در ملک ما برقرار شود که متاسفانه کرزی وتیم بدنام وی نتوانستند ونخواستند این کاررا بکنندودانش ان را هم نداشتند.فلهذاهمه مسایل را باید یکطرف گذاشت وبرای اتحادواتفاق وارامی ملت باید فکر کرد.شادوموفق باشید.

 • جای کرزی را هیچ کس پر نخواهد کرد و ما مثل این ابر مرد هیچگا نخواهیم دید. این ایشان بودند که امروز افغانستان را از حیثیت بین المللی برخور دار نموده و در جمله یکی از 52 ایالات متحده امریکا قرار دادند . امروز اگر افغانستان به جای ریس جمهور ( گورنر ) میداشتند در کاخ سفید , جای بس افتخار میبود برای هریک افغان . منحیث افغان از همه شما خواهش مینمایم که از اوباما و مجلس خبره گان امریکا بخواهید که افغانستان را منحیث یکی از ابالات امریکا قبول نموده افتخار انسان بودن را به ما ببخشید . ودنه در ین قرن تمدن ما همدیگر را یعنی یک افغان افغان دیگر ار از فقر و جهالت خواهیم کشت و ملل متحد این کشور را مجبوراء ( باغ وحش ) نام خواهد نهاد . این کار خیر فقط توسط جناب والای کرزی امکان دارد . ایشان هستند که میتوانند افتخارات افغانستان را به کاخ سفید برده , افغانستان را بر مسند امریکا نصب نمایند . و در تاریخ نام تازه برای افغانستان کمایی نمایند . زنده باد کرزی و زنده باد اوباما و پاینده باد امریکا . مرگ بر افغانستان مهد قتل و غارت گری . جیمز خان .

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس