کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات > آیا کرزی اعتماد و اعتقاد به رای مردم دارد؟

آیا کرزی اعتماد و اعتقاد به رای مردم دارد؟

آنانیکه از قرار گرفتن در معرض قضاوت مردم هراس دارند، مرد م دیگر از آنان هراس ندارند و آنان را در معرض قضاوت خود ها قرار خواهند داد و امید آن میرورد که در آینده نزدیک خاینان ملی را به میز محاکمه خواهند کشاند.

سه شنبه 28 جولای 2009, بوسيله‌ى احمد رویش

به اساس قرار داد اجتماعی و اخلاقی خدمت اعتماد و اعتقاد را بوجود می آورد، در صورت نبود خدمت دیگر اعتماد و اعتقاد خود به خود نفی گردیده و شخص را نسبت به مردم بیگانه، بی باور و بی اعتماد می سازد.

اگر مردم افغانستان امروز زیر خط فقر زندگی می کنند و اگر این مردم از نعمت سواد کمتر بهره دارند، اما با تجربه چند ساله در انواع درگیری ها مسایل سیاسی و منطقه ای، از بینش سیاسی فوق العاده برخور دارند و مسایل جاری کشور را خوب تحلیل کرده میتوانند. فکر نمی کنم که این بار مردم کشور عزیر ما دیگر به اساس روابط و قومیت رای شانرا به صندوق ها بریزند بلکه توانایی، برنامه و فهم دولت داری را بیشتر در نظر خواهند گرفت.

آنچه مردم افغانستان این بار از عدم شرکت کرزی در مناظره تلویزونی که بشدت همه انتظار آنرا می کشیدند، تلویزیون های که سالها غبار زدایی نشده بودند، برای دیدن این مناظره غبار زدایی گردیدند تا چهره های کره آنان را در تلویزون مشاهد کنند و مردم همه در شهر ها و دهات ها به پای تلویزون ها ریختند، اما متاسفانه جای کرزی مهره و چهره اصلی در این مناظره را خالی یافتند.

اگر آقای کرزی معتقد به آرای مردم می بود و از ظاهر شدن در مقابل ملت خجالت نمی کشید، حتما دراین مناظره شرکت می کرد. به باور من آقای کرزی بیشتر متکی به اربابان خارجی خود می باشد تا رای مردم و الا این بهترین فرصت برای وی بود که برنامه هایش را با تجربه از گذشته به مردم ارائه میداد، بدون در نظر داشت کامیابی و ناکامی های وی در گذشته، میتوانست با ارائه برنامه های خوب و تجربه از گذشته خط مشی سیاسی خود را بیان کرده و آرای مردم را بخود اختصاص می داد. ناپلئون فرانسوی میگوید که د که من آنقدر شکست خوردم که راه شکست دادن را آموختم.

آقای کرزی! خدمت خدمت است، چه برای ملت و چه به باداران خارجی . اما این مسئله را نباید فراموش کرد که اربابانت هم به این مسئله پی برده اند که وقتی شما برای مردم و خاک تان خدمت کرده نتوانستید، چگونه میتوان برای اربابان و حامیان دین و دنیای تان بنده خوبی باشید.

امروز در میان مردم ما مسئله مشارکت بعدی کرزی در مناظره به شکل حاد شان مطرح است که وی در مناظره های بعدی شرکت خواهد کرد. سوال اینجاست که انگیزه اصلی شرکت کردن در مناظره چست؟ شرکت در مناظره یعنی خود را در مقرض قضاوت مردم قرار دادن و در دادگاه مردمی حاضر شدن، که این مستلزم دو امر است یکی سابقه خوب با فهم کاری قوی و دیگری باورمند بودن به قضاوت مردم و تاثیر قضاوت آنان بر سرنوشت یک کانیدید.

چون آقای کرزی از این دو امر بهره ندارد بناءً حضور وی در مناظره های بعدی بعید به نظر می رسد و فکر نمی کنم که وی اینقدر جرأت را داشته باشد که در مناظره های بعدی شرکت کند، مگر اینکه کسی برای او خواب ببیند ، یعنی الهام غیر مستقیم صورت گیرد و یا خواب دیده شود که دراین مناظره برنده خواهد بود.

در اخیر این را باید یاد آور شد که آنانیکه از قرار گرفتن در معرض قضاوت مردم هراس دارند، مرد م دیگر از آنان هراس ندارند و آنان را در معرض قضاوت خود ها قرار خواهند داد و امید آن میرورد که در آینده نزدیک خاینان ملی را به میز محاکمه خواهند کشاند. زیرا هیچ قدرت با مردم مقابله کرده نمیتواند. قدرت مردم و ملت را خیلی ها تجربه کرده اند که شما میتوانید از جهانگشایان حال و گذشته برای معلومات بیشتر سوال کنید.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات > آیا کرزی اعتماد و اعتقاد به رای مردم دارد؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.