صفحه نخست > خبر و گزارش > آصف ننگ بازداشت شد

آصف ننگ بازداشت شد

کابل پرس
يكشنبه 1 جولای 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

منبعی که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس? گفت که آصف ننگ، سخنگوی دولت در امور پارلمانی از سوی رياست امنيت بازداشت شد. اين منبع گفت بازداشت وی روز 5 شنبه ی گذشته بدليل نشر مقاله ای در مجله ی ويژه ی کميسيون برگزاری جرگه ی امن منطقه ای صورت گرفته است. در اين مقاله از حامد کرزی به عنوان کسی ياد شده که در مافيای مواد نفتی سهم داشته و عضو خانواده ی نفتی يونيکال می باشد. اين مقاله از يک وبلاگ ايرانی اقتباس شده بود. منبع مذکور اضافه نمود که آقای وحيد عمر، رييس دارالانشای تدوير جرگه ی امن نيز برای چند ساعت بازداشت شده بود. وی اکنون آزاد می باشد. اين منبع ادامه داد که اين بازداشت ها به دستور رييس جمهور صورت گرفته است.

گفتنی ست که عضويت آقای کرزی در خانواده ی نفتی، بارها و بارها از سوی رسانه های مختلف مطرح شده بود اما اين برای نخستين بار است که در يک رسانه ی وابسته به دولت چنين موضوعی به نشر رسيده است.

آقای آصف ننگ مدير مسوول مجله ی جرگه ی امن می باشد و آقای وحيد عمر نيز مسووليت نظارت بر نشر مطالب را بر عهده دارد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جریان زیر زمینی کودتای فاروق وردک (حزب اسلامی)داره افشا میشود.
  یکی از کار های این جریان ناجوان مردانه خدشه دار نمودن چهره رییس جمهور است. خدا را شکر که رییس جمهور دشمن مردم و مار آستین خود را شناخته است. فاروق وردک از لطف رییس جمهور آدم شد به جان رییس جمهور رستم شد. ع...ه

  • وحید عمر جوان با استعدادیست. اما افسوس که با همکاری با شخص بی پرنسیب و اداره بدنام فاروق وردک career خود را لطمه زد.

 • افغانستان در جریان شش سال گذشته کارزار رویارویی عده ی بیشماری از دست پروردگان و جواسیس خارجی بوده است و کشور های همسایه و به ویژه ایران و پاکستان با استفاده از مهره های نفوذی خود به اشکال مختلف خواسته اند، روند تحولات سیاسی حاکم بر افغانستان را در خط منافع سیاسی - ایدیولوژیک خود نگاه داشته و به اصطلاح از اب گل آلود، ماهی بگیرند.

  در این میان فاروق وردک و تعدادی از همکاران نزدیک او بمانند آصف ننگ، وحید عمر، داوود ملیز و شماری دیگری که تا همین حالا با او به اشکال مختلف و در پست های حساس و بلند دولتی کار نموده اند، در جریان سال های گذشته به عنوان جواسیس و عمال پاکستان در افغانستان فعالیت داشتند.

  دستگیری آصف ننگ و وحید عمر که از شمار نزدیک ترین افراد به فاروق وردک بودند، خود نشانه ی این است که دست این عده از خیانت پیشه گان ملی رو شده و در نهایت رییس جمهوری مجبور گشته است تا دستور توقیف آنها را بدهد.

  حالا این پرسش مطرح می گردد که چرا رییس جمهوری دستور توقیف فاروق وردک را نیز نداده است، در حالی که نزدیکترین همکاران و دار و دسته فاروق وردک به جرم مشهود جاسوسی به دولت پاکستان توقیف گشته اند. از جانب دیگر این کاملاً دروغ است که این افراد به جرم نشر مطالبی در رابطه به رییس جمهوری توقیف گشته اند. ابن ها، نظر به گفته تعدادی از افراد درون دستگاه ریاست جمهوری، به دلیل ارتکاب جرم جاسوسی به پاکستان، دستگیر شده اند.

  حالا مردم افغانستان در انتظار این اند که رییس جمهور کرزی با یک اقدام شجاعانه دیگر، دار و دسته فاروق وردک و در نتیجه پاکستان را از حساس ترین اداره افغانستان (اداره امور و دارلانشای شورای وزیران و وزارت دولت در امور پارلمانی) بر چیده و در نتیجه به نفوذ دستگاه مخوف جاسوسی پاکستان، لااقل در بخشی از افغانستان، نقطه پایان بگذارد.

  این بهترین فرصت به شمار می آید تا رییس جمهور کرزی به مثلث جاسوسسی فاروق وردک - آصف ننگ - وحید عمر پایان داده و به اعتبار خویش در میان مردم افغانستان بیفزاید. تاریخ این سرزمین نشان داده است که دست هر جاسوسی در نهایت رو شده و خود و باداران اجیر کرده اش را، سر افگنده ساخته است. مرگ باد بر هر چه جواسیس و فروخته شدگانی که در افغانستان، پایه های این نظام نو پا را متزلزل می سازند.

 • این اقای ننگ باید بعد ازین تخلص خودرا بی ننگ گذارد چون افغان با ننگ نوکر اجنبی چون پاکستان نمیشود
  و چنین موضوعات فکر انسان را در باره فاروق وردگ نیز پریشان میسازد که مبادا وی نیز تخلصش را تغیر دهد

 • یکبار دیگر میدان مخالفت ها و عقده گشایی پر از حسد و کینه بقایای شورای نظار علیه مخالفین درجه یک شان یعنی حزب اسلامی گرم شده، این گروه شرارت افگن و قوم پرست و چپاولگران مشهور پول و خانه و املاک از کوبیدن این حریف درجه یک خود هیچ وقتی غافل نبوده و درین مبارزه از هیچ مخالفت و معاندت و وسیله ای دریغ نکرده گاهی حریف خود را توسط روس کوبیده و گاهی توسط امریکایی.

  • فاروق وردک فاشیست ترین و فاسدترین انسان روی زمین است. از او فاشیست تر کسی است که از او حمایت نماید. شورای نظار به هیچ وجه با فاروق وردک مشکلی ندارد. این مردم افغانستان است که با فاروق وردک مشکل دارد. شورای نظار در حال ائتلاف با فاروق وردک است. اتحاد فاروق وردک و قانونی برای استیضاح سپنتا خود اظهر من الشمس است. قانونی و فاروق وردک هر دو از یک آخور نان می خورند. هر دو جاسوس هستند. هر دو ضد کرزی هستند. هر دو ضد انسانیت هستند. فاروق که حد اقل به نفع قوم خود عمل می کند. قانونی که آسیاب بی آرد را می چرخاند نه به خودش نفعی می رسد و نه به قومش نفعی می رساند. او به جز خیانت به مردمش کاری ندارد.

  • Mardom Shamal ba khosos Ba gofta dostan Shora nazer Ha Faroq wardak ra bad tar az Mullah Omar bad mabarand..Khater jamaha basheed

  • برادر عزیز، مردم وردک از فاروق وردک بی شخصیت و اپرچونست اضافه تر همه بد میبرند.

  • شمامحترم بسیاربد میکنید
   شورای نظاربرگرداننده شلوارو قمیص خواهرمادرتومیباشد
   به همین خاطراست که لسان ملی(دری) را فراموش کرده به زبان پدران وپدرکلانهای خود مینویسی
   پس اگرهنوزجریان خون پاکستانی هاازبدن مادروخواهرتان نرفته به اسانی میتوانی انهاراسر ببری
   به امید موفقیت شما بی غیرت هاوغلامان حلقه به گوش

 • اين توطيه خاينانه شوراي نظار وجميعت است، انها نه تنها امروز بلكي در طول 20 سال گذشته بي صبرانه كوشش كرده اند تا جوانان با احساس و ملي را زير خاك كنند،‌مردم غيور افغانستان هيچگاه به اين و ان و صدا هاي شغالانه ستميان و دشمنان كشور بازي نخواهد خوردند، مردم غيور افغانستان امروز مي دانند كه در 24 ولايت كشور تمام رياست هاي امنيت ملي در خدمت جميعت و شوراي نظار است و حامد كرزي كه بدون گريه كردن كدام كمال ديگه ندارد فقط و فقط يك حاكم بي قدرت است.
  مردم افغانستان سر وقت است بيدار باشيد شوراي نظار با توطيه هاي هميشگي خود ميخواهد سبب بي نظمي و بالاخره يك جنگ داخلي ديگر در كشور در به در ما شود و انها فقط وفقط منافع خود را در اشوبگري و تاراجگري ميبينند.
  اميدوار هستم كسي به صداهاي دشمنانه انها بازي نخورد و راه خود را گم نه كند

  • نویسنده محترم مردی یازن؟
   حداقل نام خودرابنویس.احساس خطرنکن حالا وقت نوکرانی وطالبانیزم مانند شما مردمان حلقه به گوش وغلامان وطنفروش گزشته است.
   لطفابه معنی این شعر پی برده وبه نوشتن دیگرمتن ها کن
   امید است حلقه ها ی گوش خودرادور کنی (ازخداوندلایضال خواهانم)
   بی غدالتی های ملک ما اینجا ظاهر است
   هرنجاست دیگرجابوداینجاه امد طاهراست.
   (اعظمی)

  • برادران محترم لطفاً هنگام نوشتن تبصره تان در مورد مضمون از احساسات، نژاد پرستی، قوم پرستی کار نگیرید. همه اینها را کنار گذاشته و یک تبصره واقعی و شفاف را بنویسید.

   اگر قرار باشد که با نوشتن تبصره یکی دیگری خویش را جاسوس، دزد، وطنفروش این و آن خطاب کنیم پس آیا بهتر نخواهد بود که از نوشتن در این جا کاملاً خود دار کنیم؟؟؟

   به امید یک افغانستان خالی از عقده و قوم پرستی

 • زمانيكه از جانب حاكمان وقت دريك كشور دم از ازادي بيان وديموكراسي زده ميشود به گمان من باابراز نظريات ونوشته ها درمورد قضاياي سياسي كشور نبايد افراد مسجون ويا متهم به اين وآن گردد مگر اينكه درابراز نظريات معتقدات مذهبي مورد اهانت قرار گيرد كه درآنصورت بي چون فرد متهم بعد از تحقيق وبازجويي كه جرمش ثابت وواضح گردد مجرم شناخته شود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس