صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > کرزی، بیلیارد چند هزار یورویی اش و عوام فریبی کاذب قدرت

کرزی، بیلیارد چند هزار یورویی اش و عوام فریبی کاذب قدرت

امروز ادامه دهنده گان این روش استعماری مخصوصاّ در کشور های جهان جنوب، نهاد های پالیسی ساز قدرت مانند موسسه راند و میدیای تجارتی وابسته به قدرت میباشد. بطور مثال ماه ها قبل از انتخابات افغانستان، کرزی، عبدالله و اشرف غنی بمثابه "کاندید های مطرح" برای مردم مان شناختانده شدند. هر چند هیچ دلیلی وجود نداشت و نمیدانم که از کجا میدانستند که این سه "کاندیدان مطرح" هستند. در حالی که حتی در نظرسنجی های پنتاگون هم داکتر بشر دوست از اشرف غنی رای بالا داشت و دارد.
حکيم نعيم | Hakeem Naim
چهار شنبه 12 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یکی از مهمترین روش لیبرال استعمار نو ایجاد یک سیستم فکری تبلیغاتی برخاسته و کنترول شده توسط مرکز قدرت و عناصر معین که در مدار قدرت قرار دارد، میباشد. یکی از طروق که از آن در ساختن این سیستم استفاده میشود، همانا تولید یک توافق نظر تحمیل شده از طرف مراجع قدرت برای کنترول و شکل دهی افکار عامه است. والتر لیپمن یکی از تیوریسن های این روش استعماری به این باور بود که افکار عامه را باید توسط یک قشر به ظاهر نخبه که او انها را " مسوولین" میخواند، ایجاد کرد، شکل داد، و کنترول کرد. لیپمن به این عقیده بود که توده ها در حقیقت نمیدانند که چی میخواهند و چی هم به نفع شان است، آنها باید بمثابه اقشار غیر فعال، مطیع و تسلیم پذیر آنچه را که نماینده گان قدرت برایشان میگویند، قبول کنند و مطابق آن هم عمل کنند. (1)

امروز ادامه دهنده گان این روش استعماری مخصوصاّ در کشور های جهان جنوب، نهاد های پالیسی ساز قدرت مانند موسسه راند و میدیای تجارتی وابسته به قدرت میباشد. بطور مثال ماه ها قبل از انتخابات افغانستان، کرزی، عبدالله و اشرف غنی بمثابه "کاندید های مطرح" برای مردم مان شناختانده شدند. هر چند هیچ دلیلی وجود نداشت و نمیدانم که از کجا میدانستند که این سه "کاندیدان مطرح" هستند. در حالی که حتی در نظرسنجی های پنتاگون هم داکتر بشر دوست از اشرف غنی رای بالا داشت و دارد. دقیقاّ مثال بالا نشان میدهد که وابسته گی غیر قابل انکار عبدالله، کرزی، و اشرف غنی با اهرام قدرت جهانی، ایجاد و پیش برد یک توافق نظر فکری و تبلیغاتی را به نفع این سه کاندید لازم و ضروری ساخته بود.

والتر لیپمن به این عقیده بود که برای کنترول و شکل دهی افکار عامه از هر روش ممکن باید استفاده کرد. زیرا، به نظر لیپمن توده ها نمیدانند که منافع شان چیست، بناٌ، مخالفت با آنچه که مراجع و نماینده گان قدرت میگوید، غیر قابل قبول و غیر ممکن باید باشد.

زمانی که این روش توسط نماینده گان بومی قدرت در کشور های مانند افغانستان استفاده میشود، شکل بسیار مضحک و عامیانه به خود میگیرد و به دروغ گویی، عوام فریبی کاذب و توهین به مردم تبدیل میشود. بطور مثال کرزی، عبدالله، و اشرف غنی میدانند که نماینده گان قدرت بیرونی هستند و در پروسه بعد از انتخابات سهیم خواهند بود، بناً غیر قابل رد بودن آنچه را که میگویند در اصل پذیرفته اند، در این صورت چشم ها را میبندند و هر چی دل تنگ شان خواست میگویند. مثلاً، اشرف غنی کسی که وال ستریت ژورنال برایش کمپاین میکند و در کشوری که تماماً اشغال شده است، میگوید که " اگر رئیس جمهور شود، زندان بگرام را خواهد بست" (2). جالب است که کسی هم نیست که برایش بگوید که آقای غنی، ما از خیر بسته کردن زندان بگرام گذشتیم، وقتی که بخیر رئیس جمهور شدید (!) اگر میتوانستید کافی است که برای مان بگوئید که در زندان بگرام چی میگذرد. در کشوری که نمیتواند مرز هایش را کنترول کند، اینکه زمامدارانش نمیدانند که هواپیما های "کشور های دوست" چی میبرند و چی میاورند، سی ای ای مانع استعفای رئیس جمهورش (!) میشود (3)، با تقلید از اوباما، ایجاد تصویر های تبلبغاتی ذهنی به جز از عوام فریبی کاذب و منشا گرفته از قدرت بیرونی، چیز دیگری نیست. ویا اینکه کرزی میگوید که تنها تمام دارایش ده هزار یورو است و باور دارد که مردم هم آنچه میگوید، قبول کنند خود چیزی به جز از توهین به مردم ما نیست.

نگارنده در جریان یک پژوهش دانشگاهی در مورد رسانه های ترکی، به یک خبر بسیار کوتاه ولی درد انگیز برخوردم که در این اواخر در روزنامه حریت یکی از پر تیراژ ترین روزنامه های ترکیه به چاپ رسیده بود. هر چند این خبر شاید هم میتواند خیلی ها معمولی و طبعی باشد، ولی عمق ارزش انسانی زمامداران امروز افغانستان را نشان میدهد. در این خبر(3) که به تاریخ 27 جولای 2009، درست دو هفته قبل، در روزنامه حریت به چاپ رسیده است، آمده است که حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان بوسیله یک شرکتِ که در انقره اموال تزینی میفروشد، از یک شرکت ِ دیگری که در شهر انتالیا ِ ترکیه برای ثروتمندان عرب و اروپایی بیلیارد میسازد، یک تخته بیلیارد ی را که با سنگ های قیمتی مزین شده است، خریده است. هر چند قیمت دقیق بیلیارد ی را که آقای کرزی خریده است، در خبر نیامده، ولی گفته شده است که قیمت یک تخته بیلیارد که با سنگ های قیمتی مزین شده باشد، از 6500 (شش هزار و پنجصد) یورو شروع میشود.

طبعاً آقای کرزی و یا هر شخص دیگر میتواند آنچه را که خوش دارد بخرد، ولی زمانی که میگوید تمام دارایش ده هزار یورو است و روز بعدش بیلیارد چند هزار یورویی میخرد، این خود نشانه آشکار از درک مضحک این روش استعماری که، توده ها نادان اند و آنچه را که مرجع قدرت میگوید غیر قابل رد است و قبول میشود، میباشد.

رویکرد ها:

(1) Chomsky, Noam. Media Control. Seven stories press: New York, 2002.

(2) خبر گزاری فارس. 19 اسد 1388.

(

3) Rubin, Elizabeth. Karzai in His Labyrinth. New York Times. August 5,
2009.

(4) Hurriyet Gazetesi, July 27, 2009.
http://www.hurriyet.com.tr/eko...

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این یک سیلی محکم بروی آن تازیان زنباره عرب است که سالانه ملونها دالر را در قمارخانه های لندن سویس آمریکا جرمنی میبازند. و شب وروز به باده گساری و عیاشی مشغول هستند و حتی چشمان با همان غشاوه من ابصارهم بسته که دیده ندارید رئیس جمهور شما یک بیلیارد 6500 یورو یی یا کم و زیاد داشته باشد . حالا سایت کابل پرس? مجانی است و این هم مسئله مهم است. در غرب این کار ها را آدم های معمولی انجام می دهند ولی فرهنگ ما را این تازیان سوسمار خور آنقدر با این قالو جاهلون سلاما" تنزیل داده که حکیم نعیمش میخواهد .
  رئیس جمهورش برود در سرچوک گدایی کند . تنها خواهر کرزی با سرمایه که دارد مثل تو هزاران جاهلت را با برای تازیان بفروشد و بخر.

  معذرت میخواهم برادر گرامی که ترا سخت میگویم . چرا که تا برای خود ارزش قایل نشوید . شما افغان گدا در لیست آخر دنیا خواهید بود.
  امیدوار هستم که پیش پای خود را نبینید مثل شتر تازیان دور را ببینید.و به رئیس جمهورتان ارج بگذارید؟

  http://video.google.com/videop...

  • Dar kuja bod ean hama sorwat famil karzay qabel az reasat jamhory ka hala mahlom shoda ast

  • mighdari azin pol ra bayad ba khili pardakht kone chon khalili jarimei naghdi shode aonam barai janib dari az aghai karzai aghai khalili helikopter sevar shode ama kamar bandash ra na baste jarime shode azin pas ba yad kamar band ra mohkam bi bandi

  • هر وقتیکه پای منطق یم دری میلنگد، حمله ور میشود به اعراب. اگر بگویی فلان آدم (مثلاً کانادایی) در فلان کشور فلان عمل زشت را انجام داد، میگوید گناه عرب است. اگربگویی که فلان کشور غربی در فلان منطقه هزار انسان بیگناه را کشت، میگوید گناه عرب است. اگر بگویی رهبران عرب نوکر غرب است و در اصل این غرب است که حکم رانده و جنایت میکند، باز هم میگوید گناه عرب است.

   جناب کرزی پرست، آنقدر کور تشریف دارد که حتی جنایات قبیله را میآندازد به گردن اعراب در حالیکه این نوشته و گزارش روزنامه از دزدی و چپاول کرزی و خانواده اش میگوید نه رهبران عرب.

   فاشیست ترین انسانیرا که تا بحال در کابل پرس? دیده ام هین جناب یم دری هستند که به نظر خود سید و آقای تمام اقوام بوده و جنایات سادات را بشکل دیگری تکرار میکند.

  • ایکاش افغانستان ده در صد کانادا پیشرفته می بود. من هیچ حرفی نداشتم .
   دانة فلفل سیاه و خال محرویان سیاه/ هردو سیاه اند اما این کجا و آن کجا ؟

  • من نمیدانم که شما چرا اینقدر به این تازیان بوگندو مینازید و برای آنها تلاش دارید .نه برای خود.
   و آنها تورا عجم مجوس می دانند . که همیشه به این فکر هستند که شما درخانه هایشان نوکر باشید و خادم باشید.
   پس چرا همة شما به کشور های عربی نمی روید ؟ که به اروپا و آمریکا می آئید و از تمام پول بنفت استفاده می کنید. از کجایش آدم بگوید .
   خوب بخوان ؟
   http://www.bbc.co.uk/persian/w...

  • من نیز از اکثریت مطلق رهبران خاین، بزدل، نوکر، ناموس فروش، وطن فروش و بیشرف اعراب متنفرم اما هیچگاهی تمام اعراب را پایین تر از خود نمیدانم آنچنانکه شما همه ی اعراب را پست دانسته و تنها خود و رهبران خاین و مزدور ویا باداران غربئ خود را انسان های کامل و خوب معرفی میکنید.

   انسان ها با هم برابر اند و هیچ تفاوتی ندارند. یگانه تفاوت انسان ها در پارسایی و پرهیزگاری، پاکئ نفس، طرز تفکر آنها، احساس و عواطف و میزان بشردوستئ آنهاست.

   انسان نماییکه در غرب زندگی کند و از درجه ی عالی تحصیلات نیز بهره مند باشد، در صورتیکه احساس بشردوستی و ترحم بر دیگران نداشته باشد و حق و باطل را یکی بداند از نظر بنده، پست و بیشرف است.

   پس برای من بر خلاف شما، معیار انسان بودن فرق میکند. معیار من برای تفکیک انسان ها نژاد، زبان، مذهب، ملیت و غیره را نمیشناسد در حالیکه معیار جناب عالی بر اساس مرز های جغرفیایی استوار بوده و هر دزد و خاین را که در افغانستان یا فلان کشور غربی رهبری کند انسان دانسته و هر انسانیرا که ولو از دزد سر گردنه ی من وتو صادق تر و پاک نفس تر باشد بخاطر ملیت و نژادش پست تر میداند.

   بدون شک "این راه که میروی به ترکستان است". مشکل شما در این است که مانند ملاعمر همه ی عالم را به یک چشم میبینید. هرکشور، نژاد، گروه و قبیله انسان های خوب و بد دارند اما شما همه ی اعراب را خر دانسته و خود را آدم مینامید. همه اعراب را چهارپا میگویید ولی غربی ها را مافوق انسان ها میشمارید. عیب جناب عالی در همین نقطه است. رهبران خاین خود را بخاطر حس نشنالیستی و فاشیستئ خود خوب معرفی میکنید در حالیکه اکثریت آنها عمر خود را به دزدی، چور، چپاول، وطن فروشی، ناموس فروشی، و بیعدالیتی سپری نموده اند. یک نمونه ی خوب و حاضرش همین احمقیست که از 9 سال گذشته بدین سو با دار و دسته ی کثیفش همانند مداری های شادی باز به دروغ پراگنی و چپاول سرمایه های ملی و مردمی مصروف است (کرزی).

   شما از دو حالت خارج نمیباشید، یا تاریخ نخوانده اید و هیچ معلومات راجع به خانواده های حاکم و خصوصاً آل سعود که حامئ اصلی وهابیت و تروریزم است ندارید ویا هم معلومات دارید اما عمداً خود را به کری و کوری زده اید.

   همانطوریکه کرزی، ملاعمر، ربانی، مجددی، نجیب، ببرک، حفیظ الله امین، ترکی، داود، ظاهر، نادر، کلکانی، امان الله، حبیب الله، عبدالرحمن و سگ های ماقبل او، نوکر، پابوس، خا.. مال، غلام و خادم خارجی های بیگانه بوده، رهبران ممالک عربی نیز از این اصل مستثنا شده نمیتواند.

   http://www.youtube.com/watch?v...

   با توجه به 300 سال روابط تنگاتنگ غربی ها و وهابیت و رابطه خاص و بسیار دوستانه ی آل سعود در هفتاد سال گذشته با ایالات متحده و سایر کشور های غربی هر انسان (بجز انسان های کودن و بی عقل) میداند که غرب بطور مستقیم در جنایت های آفریده شده توسط سران خاین عرب شریک بوده و دست دارند.

   بمب گذارئ های اخیر عراق نیز به امر مستقیم غرب صورت میگیرد تا حکومت عراق را وادار کند تا قرار داد های طولانی مدت نظامی برای حضور نیرو های غربی در عراق را قبول کند.

   روشن است که سعودی در تشکیل و تولید الگاییده و تروریستها دست داشته و دارد اما حماقت است اگر ادعا کنیم سعودی بطور مستقل و جداگانه این کار انجام داده و یا میدهد و به تنهایی در این راستا عمل مینماید.

   این یک مسئله ی بسیار ساده و آسان است اما بعضی ها که خود را به کری و کوری زده است بر خلاف این حقیقت روشن و واضح میگویند و مینویسند.

   یگانه رهبر عرب که در میان مردم عام از محبوبیت و شهرت کافی بهره مند است، سید حسن نصرالله میباشد. به نظر سنجی دانشگاه میریلند و گزارش نشریه دولتی اسرائیل (دشمن درجه یک اعراب و حزب الله) توجه کنید.

   پس یم درئ عزیز حرف های کودکانه و خنده دار خود را در دفاع از کرزی و رهبران خاین افغانستان بروید جای دیگری بنویسید که دیگران نتوانند آنرا نقد کنند. در کابل پرس? دروغ ها و یاوه سرایی ها بدون شک بی پاسخ نخواهند ماند.

   تنها ریختن کتاب ها به ارزش 36،000$ در دریای هلمند توسط کرزی و دار و دسته اش کفایت میکند تا او را جنایت کار، ضد فرهنگ و ضد تشیع و هزاره ها دانست.

   مسئله حمله کوچی ها به هزاره جات و تقسیم ناعادلانه ثروت ها و سرمایه های ملی و مردمی را در ولایات بر علاوه دزدی های میلیون دالرئ جناب کرزی و برادرانش میگذاریم برای یک وقت دیگر و یک بحث دیگر.

   Mahmoud is a major shareholder in Kabul Bank and, according to The New York Times

   Another Karzai Forges Afghan Business Empire

   Karzai ’protecting drug lords’

   http://www.telegraph.co.uk/new...

   http://money.cnn.com/magazines...

   http://www.ariananet.com/modul...

   بنده مخالف تنوع نظرات و افکار نیستم اما کذب گویی، دزدی، چپاول (ولو توسط رئیس جمهور کشور خودم)، ظلم به دیگران، توهین و تحقیر عقاید و شخصیت دیگران را از جانب هیچ کسی قبول ندارم.

  • من که میگویم حلقه غلام بچه گی دفاع عرب بدو از گوش بکش آزاده باش ، خداوند همه را آزاد آفریده خرد را در جهان پدران ما ارزانی داشته و همین غربیان میدانند . که فلسفه خیام چیست ؟ و میگویم در در دهن اعراب بدو که همه در یک مکتب بی معنی جهل غرق اند تبله بزن . فاشیست هستم و تو که نمیدانی کی هستی ؟ گذشته ات چیست ؟ حتی تاریخت را نمیدانی که در کجاست ؟ غارتگران ترغیر مستقیم به نو کری ونو کرش در آورده آدم فرهیخته هستی. البته در عقل خودت .

   پیش ازین که تو گپ بزنی برو اول عمیق مطالعه کن نه از هر چمن سمنی . یا با تعصب تازی پرستی .مثل اسپ گادی که دریک راه می رود ولی انسانیت با آن فرق دارد.

  • اسلام یگانه دینیست که دوای مریضی شما و امثال شما را تجویز میکند. تاریخ را بیشتر و بهتر از فاشیست ها خوانده ام و به شدت تمام آدم کشی، تجاوز و افراط اعراب را تحت نام صدور اسلام محکوم میکنم.

   اما تفاوت من و شما در این است که شما قبیله پرست هستید ولی من خدا پرست هستم. در نزد شما تنها افراد قبیله انسان جلوه میکند ولی در نظر بنده تمام انسانها در سراسر زمین انسان جلوه میکنند.

   پس شما را میتوان یک متعصب و نژاد پرست دو آتشه نامید که از فرط خود خواهی و خود پرستی به سرحد جنون و دیوانگی رسیده اید.

   علاج شما را فقط اسلام میداند اما افسوس که تعصب و فاشیزم شما را کور و کر کرده است و امیدی نیست شما از این مرض وحشتناک نجات بیابید.

    

  • جنگ با اعراب تازی سوسمارخور و خرافاتی wikipediaجنگ قادسیه جریر طبری

   وقتی یزدگرد به شاهی رسید مشکلات فراوانی در ملک وجود داشت. در سال ۱۴ ه‍. ق. که عمر از کارهای شام فراغت یافت. آمادهٔ جنگ با ایران گردید. سعد پسر ابی وقاص با سی هزار سپاه مأمور جنگ با ایرانیان شد. یزدگرد هم سپاهی گویا در حدود یک صد و بیست هزار نفر در تحت فرماندهی رستم فرخ هرمز (یا فرخ‌زاد) بیاراست. عمر در همان سال هیأتی مرکب از دوازده نفر به دربار یزدگرد فرستاد. آنان در ورود به تیسفون ظاهرشان باعث سخریه بود ولی یزدگرد آنها را با احترام پذیرفت، زیرا مقارن این احوال، مسلمین دمشق را فتح کرده بودند. یزدگرد پرسید: مقصودتان چیست؟ گفتند باید اسلام بپذیرید یا جزیه دهید. شاه در جواب با نظر حقارت به آنها نگریسته و اشاره به لباس آنها کرده گفت: شما مردمانی هستید که سوسمار می‌خورید وبادیه نشین هستید مسلمین جواب دادند که ما فقیر و گرسنه بودیم ولی خدا خواسته‌است غنی و سیر باشیم.یزدگرد جواب دعوت به اسلام را با تمسخر وتحقیر داده و این دوازده نفر را بیرون کرد.http://www.youtube.com/results...

 • يم درى ارجمند.انكه زن فرختندى بكزار هرجه خواستندى خريدندى.

 • salam! hamwatanan aziz omid ast ki hamaitan salem wa tandurust bashid. Karzai jenatkar bilyardi10000 euroi mekharad mardum afghanistan nan khordan khoda nadara laanat khoda wa rasul bar in jenayatkar mosaman nest bawijdan fashist khod i ra sanegun kunakhawand i ra da dozakh rawan kuna.

 • یم دری جان باز یاوه سرایی راشروع کردی.کرزی لالا کدام وزارت خانه را برایت وعده کرده که از جناب ایشان اینقدر طرفداری میکنید.کرزی سردسته یک گروپ دزدان قاچاقبران وچپاولگران مال ملت است .مثالی بدهید از یک کار مثبتی که این منفور انجام داده باشد.بهمین علت است که اینها میتوانند هرچه را که ارزو داشته باشند خریداری نمایند.

  • در سال 1990 تا 1995 م حدودا" 60000 نفر فقط هممیهنان کابل ما به انواع مختلف در جنگ تنظیم های اشرار نوکران تازی شیخ و شیطان بقتل رسیدند. حالا خودت بفرما تو سط کرزی کدام یک افغان بقتل رسیده جز آنانکه توسط انتهار یا ساحه جنگی کشته میشوند که در سراسر دنیا ازین اتفاق می افتد . یا طالبان که با آن اعمال ناشایست نوکری شیخ و کشتار مردم که نشان دادند مختوم به نابودی هستند. و حالا که اشرار به رهبری عبدالله دموکراسی می گوید . همان دموکراسی بود که هنگام حمله به کابل برای مردم آوردند. و یا حالا یاد گرفته اند دموکراسی دموکراسی بگویند . دردل همان متعصبین شیخ پرست و تازی پرست هستند. تا دو گوش غرق در جهل باشند.

  • yame dariii

   khwahi konamt raswa, ye eenke zaban bandi

   ok

  • جنگ و آفرینش وحشت و بربریت مجاهلین (به اصطلاح مجاهدین) و منافقین در کابل و سایر شهر های افغانستان همرای پدیده طالبانیزم و یازدهم سپتامبر، همه گی بخش های مختلف توطئه تجاوز نظامئ غرب به افغانستان و عراق بود. اگر نوکران غرب (الگاییده، مجاهلین و طالبان) وحشت نمی آفریدند، پس امریکا و غرب به چه بهانه ی میتوانستند به افغانستان و عراق تجاوز کنند؟

   فقط یک گزارش برای اثبات این حقیقت روشن، کفایت میکند:

   http://en.wikipedia.org/wiki/C...;s_War

   اما بشرطیکه شما "از سر خر شیطان بیایید پایین" وگرنه "سورۀ یاسین خواندن در گوش ....." خواهد بود. 

  • و فراموش نکنید خانم یا آقای یم دری که چند سر همان اژدهای شرارت (مارشال فهیم، خلیلی، محقق، سیاف، اسمعیل خان، دوستم، عبدالشکم خرم، وردک ها، اتمر ها، دوستم، گل آغا و سایر جنایتکاران) در گوشه و کنار کرزی (در کابینه و اطرافش) به چور و غارت مصروف هستند (به شمول خود کرزی و برادرانش).

   معلوم میشود شما از کاسه لیس های کرزی هستید و در دزدی های وی شریک میباشید وگرنه اینقدر از وی دفاع نمیکردید.

   یگانه فردیکه جنایت نکرده و خیانت ننموده، بشردوست است ولی افراد بی وجدان، بی ایمان و خودفروخته همه گی در کنار کرزی، عبدالله و احمدزی گرد آمده اند تا به استخوان های پس مانده از دسترخوان آنها برسند.

  • به جواب یم دری!

   آدمی مثل کرزی که از ترس از ارگ بیرون نمیشود، آیا میتواند آدم بکشد؟ ضمناً باید کرزی در هر کشتن، شما "یم دری" را خبر کند؟!

  • برای دسترسی به پیوند بالا در مورد Charlie Wilson’s War که حقیقت مجاهدین افغانستان (خصوصا رهبران آنها که نوکران بدون قید و شرط غرب و امریکا بودند و هستند) را نشان میدهد، لطفاً اینجا را کلیک نمایید (اگر ادعا کنید اعراب، پاکستان مجاهدین را بوجود آوردند و کمک نمودند، باز هم سرچشمه اصلی غرب است چرا که اکثریت سیاسیون، حکومت ها و رهبران کشور های عربی خصوصا عربستان سعودی و پاکستان، فرزندان خلف غربی ها هستند نه اسلام).

   در این مورد میتوانید در گوگل معلومات کافی بدست آورید.

   پس بخش عظیم از مسئولیت های کشتار دسته جمعی بدست به اصطلاح مجاهدین بر میگردد به غرب و خصوصاً ایالات متحده که هیزم را برای شعله ور نگهداشته شدن جنگ های درونی جهت تخریب زیرساخت های جامعه افغانستان و کشتار مردم بیگناه فراهم مینمود و حتی هم اکنون با کمک و همکاری مستقیم و غیر مستقیم با عربستان سعودی (مرکز مالئ تروریزم و وحشت) و پاکستان (کارخانه طالب سازی) در ادامۀ همان پالیسی ها گام برمیدارد.

  • با درودبه این قسمت آخر سخنانت جناب توفیق من قزلبشم کرزی پشتون من مدت بیشتر از 30 سال است که از افغانستان دورم که شخصیت کرزی را از طریق همین رسانه هغا دانستم .اما مسئله سرنوشت ما است شما گفتید که تمام مسائل دردست غربیان است و اینهاست که مشکلات را در افغانستان بوجود آورده است و من هم میخواهم همین را بگویم که اینها میتوانند شخصی بنام عتیق را طوری عیار بسازند . که از نو کر نوکر نوکرش هم پاهین تر فکر کند .به این معنی اگر همین شیخان عرب پشت پرده دست های کوئین انگلیس و رئیس جمهور آمریکا را نبوسد و در چشمانش نمالد. در کوتاه مدت بساط دینش و خودش را بر می چینند. و همین طور که اسلام در این کشور های حتی صدای آذانش را کشیده نمیتواند. حتی اجازه ورود برایشان هم نمی دهند . پس دنیای اول همین کشور های پیشرفته اند . کشور های نیمه پیشرفته هم آنهای که در بین دو سنگ دین و تمدن قرار دارند و سومی که دین اسلام بر آنها حاکم است و در فقر مطلق زندگی می نمایند و نمونه مثال آن هم افغانستان که تمام هست و بودنش توسط همین نوکران نوکر غربیان تباه شده .من همین را عرض مینمایم . تا حلقه نوکری آمریکا در گردن اعراب و تا حلقه نوکری آعراب در گردن شماها باشد. همین آش است و همین کاسه .

   نمیدانم که خودت چرا مطالعه عمیق در قسمت ساینس نمی نمایی از نظر ساینس دین ها همه مردود هستند . نه خدای آنچنانی ایت و نه بهشت دخترا 14 ساله برای سکس در جنت و نه آخر دنیا را میداند . جز اینکه زندگی تو را فدای خرافات کنند. و عرب سوسمار خور بخور و تو شکم گرسنه دست گدائی به طرف دنیا در از بکنی . خوش هم باشی در حالیکه هنوز دو آیت را هم نمیدانی . و چشمهایت را با غشا پوشانیده که فکر می کنی که تو حق به جانب هستی اینطور نیست.
   فکر نان باش خربوزه آب است .

   کشور های غربی است که همین انترنت را در خدمت شما قرار داده که بخوانید نه اینکه باز همان بوجی خرافات در پشت روشنی را نبینید و به دنبال پدیده های تاریک بروید.
   http://video.google.com/videop...

   ترجمه حقیقی تازی نامه یا چرند نامه تازیان سوسمار خور

  • آنچیزیکه تو در پی اش هستی خربوزه است و خربوزه نیز به قول خودت آب است. همان ساینس که سنگش را به سینه میکوبی نیز موجودیت خالق را نهی نمیکند. فقط بیسواد های مثل جناب عالی هستند که این ادعای میان خالی و پوچ را دارند.

   ثانیاً اینکه خودت اعتراف کرده ای که 30 سال است از افغانستان به دور هستی و آواز دهل را از دور میشنوی... برو در داخل برای یک ماه زندگی کن بعداً بیا و سنگ کرزی و غرب را به سینه بکوب. جانبداری از دزد (کرزی) و بادران دزد (غرب) به معنی این است که شما نیز یک دزد و راهزن هستید.

   بنده افتخار دارم که آزاد هستم و حلقه ی نوکرئ هیچ قدرت و نیروئ بجز خداوند متعال ج را به گردن ندارم.

   از رهبران ناموس فروش عرب بیشتر از هر کس دیگر خودم متنفر و بیزارم. 

   نوکرئ اعراب و سواری دادن رهبران آنها نیز ربطی به اسلام و قرآن ندارد. در جهان عرب انسان هائ را داریم که یقیناً شما باید دهان تانرا نخست هفت بار با آب شسته و بعدا نامش را بگیرید زیرا دهنیکه با انواع و اقسام حرام ها آلوده شده باشد، لیاقت خواندن اسم همچو افراد آزاده و پاک را ندارد. مثلاً سید حسن نصرالله، شیر مردیکه پشت باداران شما (کپیتالیزم و صهیونیزم) را به لرزه در آورده است.

   شما بیات هستید ویا میات، برای بنده مهم نیست. مهم انسانیت و تسلیم شدن به حق و حقیقت است که شما در جهت خلاف آن گام برمیدارید.

   بهترین استفاده از انترنت همانا ترویج و تبلیغ حقایق است که شما بر خلاف آن خواهان استفاده های نامشروع و خلاف اخلاق از آن هستید (فحاشی به عقاید دیگران و ترویج نژاد پرستی و فاشیزم).

   با ساینس، ساینس گفتن نیز دانشمند و عالم نخواهید شد. میزان دانش و سواد تان از نوشته هایتان هویداست.

   در این کابل پرس? هرکسی که بیشتر از دیگران دهل ساینس و تکنالوژی را کوبیده است، بیسواد تر و جاهل تر از دیگران ثابت شده است. یعنیکه ظرف خالی صدای بیشتر میدهد تا یک ظرف پُر.

   شما نیز بجای اسلام ستیزی و تهاجم به عقاید مسلمین بروید به کار و روزگار تان برسید که مانند شما افراد زیادی آمده اند و با دستان دراز تر از پا به دیار باقی شتافته اند. در صدر اسلام ابوجهل را داشتیم و در شرایط کنونی نیز چشم هایمان به روی ماه (!) شما روشن گردیده است.

   بزرگترین نقطه ی ضعف شما در این است که همچون منافقین و افراد هزار چهره، تحت نام عرب ستیزی میخواهید با اسلام و قرآن بجنگید.

   مرد و مردانه داخل میدان شده و اهداف اصلئ تانرا بیان دارید. مانند اراذل و اوباش در تاریکی تیر رها نکنید که به نفع خودتان نخواهد بود.

   هویت اصلئ شما را میتوان از جانبدارئ تان از سردار دزدان (کرزی) فهمید. از قدیم گفته اند:

   کند همجنس با همجنس پرواز

   کبوتر با کبوتر ، باز با باز

   انتخاب انسان های صادق، عادل و نیک اندیش فقط بشردوست است چرا که سایرین همه گی امتحان خود را داده اند و "آزموده را آزمودن خطاست".

   بجای ضایع کردن وقت خود تان و دیگران (بخاطر گذاشتن پیوند کلیپ و سایت های مبتذل) به سخنان مرد علم و عمل گوش کنید تا آشنایئ تان با انسان ها بیشتر گردد.

   و راستی قبل از دعوت دیگران به مطالعه، بهتر است خود تان مطالعه کنید تا بتوانید عادت مرض گونۀ توهین و تحقیر دیگران را ترک کنید.

   موفق باشید

    

  • دانستم که تو فلسطینی نصراللهی هستی شما با لباس در چشم دنیا می درآئید و هیچ چیز را به گردن نمی گیرید . میگوید : هم نری هم غری هم جنگ خیبری وبا این افغانهای که خون تجاوز تازیان در رگ هایشان است و حتی ساینس را هم میخواهند چور کنند . پیش کور نمیشود از آفتاب حرف زد. در نزد جهان امروز و قتی تازیان عقب مانده ترین و مفت خور ترین انگل جامعه بشریت هستند . شبش و کیک های که از بدن شان تناوول می کند هیچ به حساب بشر هم نمی آید. من با تو بحث می کنم که غلام بچه های دیگرت ببیند و بخود بیآیند و زنهای افغان را مانند گلبدین برای اعراب نفرستد . از تو همه چیز فقط ادعاست و پیش من مثلیکه در یخ می نویسی و در آفتاب می گزاری. چشم شما کشور های اسلامی و فلسطینی های بی سروپای تازی را خدا از خاک لات سیر کند.
   افغانستان وقتی پیشرفت می کند که آثار خرافات تازی بکلی از سرزمین ما پاک شود و تو هم بروی در عربستان بوت جوره کنی.
   آیا خودت در داخل افغانستان هستی ؟

  • یمدری صاحب! وافعآ که افغان هستید! از نظر های شما جهان سپاس، آخر یک قهرمان را در کابل پریس دیدم که از هویت ملی، ریس جمهورش حمایت میکند و دفاع میکند... واقعآ خیلی خوش شدم. موفق و کامگار باشید.

  • سلام به همه دوستان !
   برادران محترم هیچ وقت بدون ثبوت موثق بالای کسی انگشت انتقاد بلند نکنید.
   امروز اگر تو مردی که هویت ریس جمهورت را زیر سوال بردی و به مردم وانمود میکنی که کار خوبی کردی در اصل به افغانیت خود لطمه و داغ سیاه وارد مینمائی.
   برادر اول تو از خودت شروع کن که تو کی هستی ؟
   هرنوع بد گفتن به شخص ریس جمهور و حتی هر فرد که باشد در اصل بد گفتن به هویت ملی و افغانیت است.
   احمد جاوید "چکری" کابل
   0786923401
   0797933099

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس