IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > شکست اشرف غنی احمدزی در انتخابات و رقابت تنگاتنگ داکتر رمضان بشردوست و حامد (...)

شکست اشرف غنی احمدزی در انتخابات و رقابت تنگاتنگ داکتر رمضان بشردوست و حامد کرزی

اگر چنانچه نسبت آرا به نفع نامزدها به همين شکل ادامه پيدا کند و ارقام درست و حقيقی از طرف کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شود، انتخابات به دور دوم کشیده شده و در دور دوم رقابت میان داکتر بشردوست و کرزی خواهد بود.
جمعه 21 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: خبرنگاران از نقاط مختلف افغانستان به کابل پرس گفته اند تاکنون که آرای مردم شمرده شده، اشرف غنی احمدزی کمترين رای ممکن را بدست آورده و شکست وی در انتخابات رياست جمهوری قطعی می باشد.

از ولايت بلخ گزارش می رسد که در برخی ولسوالی ها از جمله در شهر مزار شریف رقابت تنگاتنگ ميان کرزی و داکتر بشردوست در جريان است. در شهر مزار شریف، کرزی پيشتاز می باشد و پس از وی بيشترین آرا نصیب داکتر بشردوست شده است. در همين حال در برخی ولسوالی های اين ولايت مانند ولسوالی چاربولک، داکتر بشردوست پيشتاز می باشد.

از ولايت غزنی گزارش رسیده که حامد کرزی دست به تخلفات گسترده زده است. مثلا در ولسوالی اندر اين ولايت بدلايل امنيتی رای گيری انجام نشده اما صندوق ها خالی رفته و همه به نفع کرزی پر شده است. در همين حال از جاغوری خبر می رسد که داکتر بشردوست پيشتاز می باشد. به همين شکل در دايکندی و باميان، اکثريت آرا به نفع داکتر رمضان بشردوست است.

از ولايت هرات نيز گزارش می رسد که رقابت تنگاتنگ ميان داکتر بشردوست و کرزی در جريان است. در ولايت خوست، ننگرهار و هلمند نيز گزارش های مشابهی داده شده است.

از ولايت تخار نيز گزارش رسیده که آرای داکتر رمضان بشردوست در صدر قرار دارد.

از ولايت پنجشیر و پروان گزارش شده که آرای عبدالله عبدالله در صدر است و پس از وی در اين مناطق بیشترین آرا نصیب داکتر بشردوست شده است.

در برخی مناطق شمارش آرا به پايان رسیده و ممکن نتایج آن امروز توسط کميسیون مستقل انتخابات اعلام شود.

به نظر می رسد اگر چنانچه نسبت آرا به نفع نامزدها به همين شکل ادامه پيدا کند و ارقام درست و حقيقی از طرف کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شود، انتخابات به دور دوم کشیده شده و در دور دوم رقابت میان داکتر بشردوست و کرزی خواهد بود.

عکس ها از اسوشیتد پرس و رویترز

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • salam man arozodaram ki proozi daktar bashardost ra bibinambi omdi movafaghyadi beshtar

  repondre message

 • پهلو بگردان که صبح شده !

  repondre message

 • سلام به کارمندان کابل پرس
  من دایماً کابل پرس را دنبال میکردم و میگفتم که شاید شما حقایق را نشر کنید اما امروز میبینم خبر های را نشر میکنید که دور از حقیقت است مثلاً این مطلب شما: شکست اشرف غنی احمدزی در انتخابات و رقابت تنگاتنگ داکتر رمضان بشردوست و حامد کرزی.
  در حالیکه تمام مردم میدانند که به کی رای داده اند و حافظه دارند شکر خداوند پاک، پس مسوولین محترم کابل پرس اگر میخواهید که محبوبیت خویش را حفظ کنید از نشر همچو خبرهای کاملاً غلط بپرهیزید.و اگر شما از هر افغان پرسان کنید برایتان میگوید که داکتر صاحب بشر دوست به درجه چندم قرار میگیرد بخاطریکه قضاوت به دست خود شان است. داکتر صاحب بشر دوست بیشتر از هفت الی هشت فیصد آرا را نمیتواند از آن خود کند.

  repondre message

 • قند قند , گر گر , عسل عسل........

  repondre message

 • ما پشتیبان محترم داکتر صاحب بشردوست هستیم که با رئیس جمهور شدن وی قاتلین عام به محکمه کشید ه می شود خاینان به طرف ضعف رفته دیگر طاقت رویا روی را ندارند
  داکتر صاحب بشردوست رئیس جمهور افغانستان . زنده باد
  ارزوی موفقیت برای داکتر صاحب بشردوست خواهانیم . داکتر صاحب بشردوست انتخاب اول ما مردم داکتر صاحب بشردوست رهائی از بهران کنونی . زنده باد . زنده باد مرگ به وطن فروشان .
  بااحترام محمدسلیم از ولایت هرات باستان

  repondre message

 • سلام بردوستان گرامی ! با احترام به داکتر رمضان بشردوست، بایست گفت که، درسخنرانیهایش ، به جای نام خدا، از واژه های قبیلوی به زبان می آورد تا رای قبیله گرایان را صاحب شود، اما با تآسف که در مناطق پشتو نشین هیج رایی را میسر نگردیده است وبازهم تاجیکان وهزاره های خود شناخته ودرد د یده بودند که برای اقای بشردوست رای دادند وارزش این فرزند راستگو وراست اندیش را خوب درک نمودند ولی این اقای بشردوست در مورد جفای که کوچیها در برابر مردم بهسود کردند وجفایکه در پارلمان در خصوص زبان شیرین دری فارسی صورت گرفت، کدام شور وجنبشی از خود نشان نداد ونسبتآ بیگانه پروری کرد وبنام احمد خان درانی همیشه با افتخار دروغین سوگند یاد میکرد ولی این تخم گنده وقبیله ای قوم پرذست را نشناخته است، خوب شد که امتحان روشن را در ضمیر خود آگاهش مذموم نماید وآنقدر بی پروا در برابر ریشه وبن واساس خویش هم نباشد. کامیاب وبهروز باشید.
  نیک اندیش

  repondre message

 • KARZAY KHAN AZ 2001 TA 2009 KUDAM KHDMAT KARDE AST KE DO BARA KHOD RA BAZ HAM KANDED KARDA AST BRWO KARZY KHAN BAS AST SEAR SHUDI TA NAWASA WA KAWASA RA HAM BAS AST KHARZY KHAN TO YAK ADAM BE SEASAT ASTY BRW BEGZAR MARDUM RA KA HARAM BASHAD

  repondre message

 • ایام پر از رحمت الهی را بر تمام وطن دوستان عزیز تبریک می گویم.
  وطن عزیز ما همانند یک بیمار زخمی است که از تمام بدنش خون جاری است و عفونت و چرک در جای جای این بدن
  ریشه دوانده است . در عین حال حیوانات بسیار می خواهند از این صید دست و پا بسته صهم داشته باشند
  و هزازان جانور ریز و حشرات موزی هم چشم طمع دوخته اند و میکروبهای بسیاری هم در حال ضربه زدن هستند.
  در این شرایط فقط یک طبیب حازق و شجاع لازم است که اولویت ها را بشناسد و درمان را بدون وقفه
  انجام دهد کشور ما تقریبا چیزی نمانده است که از دست نداده باشد در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و علمی هستیم و سالها از جهان عقب نگاه داشته شده ایم .
  زمان برای ما بسیار کم و ارزشمند است .#

  امید داریم از خدای مهربان خود که با آمدن رمضان در رمضان رحمتش را بیش از گذشته بر ملت مظلوم و محروم افغانستان ارزانی دارد.

  repondre message

 • ""شمارش ارا نشاندهنده انست که عده قليل از هموطنان در انتخابات سهم ګرفته اند، مثلا شهر جلال اباد که يک شهر پر نفوس است،تعداد رای بصورت جمعي بيش از چند هزار نميشود !

  با وجود انهم تناسب ارا بنفع کرزي به مراتب ثقلت ميکند که نشاندهده تقلب وسيع در انتخابات است٠ هرچند،مردم چيز فهم کشور ازقبل ،دراين مورد پيشبني کرده بودند،ولي انتخابات نشانګر وسعت جعل و دزدي در سيستم حاکم است٠ کرزی وشرکای دزد او که شرم ندارند ولی شرم بربارک حسين اوباما!

  بهمه حال ،انتخابات نتايج مثبت نيز باخود داشته است٠

  همه هموطنان ميدانند که انتخابات يګانه راه انتخاب حکومتها است،کودتا ها جاي شانرا به صندوق ارا واګذار کرده اند،در انتخابات تقلب صورت ګرفته ميتواند،در انتخابات بايد شرکت کرد ويا انرا يکجا با کتله عظيم نيرهاي ملي،مترقي ووطنپرست تحريم نمود،کشورهای غربي با حضور نظامي شان در افغانستان ،هرګز اجازه نخواهد داد تا فردی
  خلاف ميل شان به قدرت برسد""٠

  repondre message

 • سلام خدمت کارمندان کابل پرس و خواننده گان ارجمند !!!
  قبل از بر گزاری انتخابات گمانه زنی های و جود داشت که امکان دارد در بسیاری از ولایات کشور انتخابات بر گزار نشود اما خو شبختانه که اینطور حدس ها غلط از اب در امد و مردم نسبتا به صندوق های رای رفتند و ارا خودرا برای کاندید مورد نظر خویش ریختند.... اما متاسفانه که تقلب هاو تخلفات که صورت گرفت مشروعیت انتخابات را نسبتا زیر سوال برده است که مردم به انتخابات به دید کمتر دیده اند و همان اعتبار و اعتماد کمتری که باقی بود انهم زیر سوال رفته است .... کاندیدان قبل از انتخابات و در دوران کمپاین های انتخابی که با مهمانی ها و محافل همراه بود و به میلیون ها دالر در این انتخابات به مصرف رسید و از این مهمانی ها کمتر کسانی بی بهره مانده اند ... قسمی که در مقاله هم ذکر گردیده است که چانس داکتر اشرف غنی احمدزی دیگر از دست رفته است و رقابت تنگاتنگ میان داکتر رمضان بشر دوست و حامد کرزی در جریان است و اقعا هم همین طور است داکتر رمضان بشردوست که مانند دیگر کاندیدان نه پول داشت و نه موتر های دالری توانست که به همان دست خالی با کسانی مبارزه کنند که به میلون ها دالر مصارف کرده اند اما حرف اساسی در این است که ایا رای کدام کاندید رای خالص است و کسانی که بیطرف هستند و بودند تمام انها برای داکتر رمضان بشردوست رای دادند ....
  چون یگانه شخصیت ملی که مورد اعتماد همه اقوام و اقشار جامعه بود همانا داکتر بشردوست بود که در تمام ولایات کشور تمام اقوام کشور برای جناب ایشان رای ریختند .... اما اگر داکتر بشردوست هم نتواند که برنده شود حال این وطن چگونه خواهد شد ...
  چون مطل معروف است که می گویند ازموده را ازمودن خطاست و ای به حال این ملت که 5 سال را گزراندند و همیچ کدام پیشرفت و کدام کاری قابل ملاحظه را ملت افغان ندید و بعد از این هم همانطور خواهد بود ....
  در این شکی نیست که در انتخابات تقلب های صورت گرفته است و این تقلب ها در تمام دیموکراسی های جهان معمول است که در انتخابات به نفع یک و یا چند کاندید تقلب صورت می گیرد اما نباید این چانس که برای ما دست داده است تمام انرا نادیده بگیرم ...
  اگر در انتخابات اقای کرزی تقلب کرده است همانطور اقای عبدالله هم تقلب کرده است و گزارش های تاید ناشده هم می گوید که در مزار شریف هم اکثریت تقلب ها به نفع کرزی نه بلکه به نفع اقای عبدالله صورت گرفته است اما ایا این امکان ندارد که این تقلب ها در قسمت اقای بشردوست صورت گرفته باشد ودر رای اقای بشردوست هم تقلب صورت گرفته و رای اقای بشردوست هم به نفع یکی از کاندید ان تغیر پیدا نکرده باشد این هم خالی از حقیقت نیست ....
  اقای کرزی و داکتر عبدالله که با کمپاین های انتخاباتی بیشتر و با مصارف بیشتر به مبارزات انتخاباتی خود ادامه می دادند ایا این را تا الحال ندانسته اند که در افغانستان فعلا هم کسانی پید ا می شوند که نه به کدام گروه سیاسی و نه زبان و قوم فکر می کنند این جای افتخار است برای اقای بشردوست که از تمام ولایات افغانستان و تمام مردم برای انها رای داده اند بدون در نظر گرفتن تمام مسایل سلیقوی و اگر اقای بشردوست برنده این دور انتخابات ریاست جمهوری هم نشود کدام فرقی نمی کنند چون رای اقای بشردوست رای خالص است نه رای به قوم، زبان ، و منطقه به امید پیروزی اقای بشردوست در انتخابات ریاست چمهوری ....
  ادامه دارد

  repondre message

 • کامران جان! مثلیکه خواب ات برده. بخی بیادر. چند روز است که سایت را اپ دیت نمی کنی. امید که خوب باشی. والا هر دقه سر می زنیم که چیزی تازه ببینیم ولی باز هم همو مطالب کهنه است. چند روز می شود که هیچ چیزی اضافه نشده.

  بهرحال، امید که خوب باشی و هرچه زودتر به سایت ات هم رسیدگی کنی.

  خوش نویس

  repondre message

 • بی ترديد بشردوست نقطه تحول در تاريخ سياسی افغانستان است. ولی گمانه زنی ها نشان می دهد که هر حرکتی بدون پشتوانه تشکيلاتی نمی تواند پيامد درخشانی داشته باشد. چنانچه حرکت گاندی گرچند بی نهايت ارزنده و کارساز بود ولی پس ازمرگ گاندی از شور و حرکتی که تصور می شد باز ماند.
  آنچه را داکتر بشردوست می گويد مردم می پسندد ، می خواهد، در دلها چنگ می زند اما اين حرکت بايد در بستر يک تشکيلات انقلابی سمت و سو داده شود تا بقاء و دوام آن ضمانت شود.
  در هر حال مردم افغانستان از داکتر بشردوست حمايت می کند

  نصير مزارشرِيف

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس