کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > قانونی در دیدار با کرزی خواستار ابطال انتخابات و تمدید کار پارلمان سابق (...)

قانونی در دیدار با کرزی خواستار ابطال انتخابات و تمدید کار پارلمان سابق شد

رئیس جمهور کرزی مشغول رأی زنی و مشوره با مشاوران در مورد طرح آقای محمد یونس قانونی برای تمدید کار پارلمان سابق برای چند سال دیگر است

پنج شنبه 11 نوامبر 2010, بوسيله‌ى فهیم اندیشه

یک منبع معتبر و نزدیک به رئیس جمهوری، امروز گفت که از یک هفته به این سو آقای محمد یونس قانونی، ملاقات هایی منظمی با رئیس جمهور دارد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد که آقای قانونی به رئیس جمهور کرزی پیشنهاد نموده است که برای بیرون رفت از بحران کنونی "بهتر است که پارلمان موجود به کار خود تا چند سال دیگر ادامه دهد".
این در حالی است که فضل احمد معنوی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات و احمدضیاء رفعت، عضو و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی هر گونه مداخله ی قوه ی اجرائیه را در روند انتخابات و تصمیم گیری روی نتایج آن غیر قانونی خواند اند.

به گفته ی این منبع، رئیس جمهور کرزی مشغول رأی زنی و مشوره با مشاوران در مورد طرح آقای محمد یونس قانونی برای تمدید کار پارلمان سابق برای چند سال دیگر است.

محمد یونس قانونی، رئیس پارلمان پیشین، در دوره ی کاری اش روابط عمیقی با آقای کرزی و تیم کاری او ایجا نمود که این امر موجب نارضایتی بسیاری ها گردید. منتقدان آقای قانونی را به سازش کاری و معامله گری بر سر آرمانی های مردم متهم می نمایند.

گمان می رود محمد یونس قانونی بخت زیادی برای کسب ریاست پارلمان دوم نخواهد داشت چون بسیاری از نماینده های این دوره را منتقدان وضع موجود تشکیل داده اند. از سوی دیگر، آقای قانونی حمایت بسیاری از سران و رهبران جبهه ی متحد سابق را نیز از دست داده است.

پایان خبر

مافیای کرزی، دادستانی و احتمال باطل شدن انتخابات پارلمانی

چالش های احتمالی این گزینه برای مافیای حامد کرزی، يکی مسایل مالی ست که علی رغم تخریب میلیون ها دالر هرویین و چند کارخانه ساخت هرویین در ننگرهار، می تواند آن را حل کند. چالش بعدی راضی کردن جامعه ی جهانی خواهد بود و پاسخ دادن به وکلای برنده ی پارلمان دوم. این پاسخ ها یا از راه معامله، چاپلوسی یا زور صورت می گیرد و یا از راه تطمیع.

سه شنبه 9 نوامبر 2010, بوسيله ى کابل پرس

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > قانونی در دیدار با کرزی خواستار ابطال انتخابات و تمدید کار پارلمان سابق (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.