کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > انتخابات > کرزی، عبدالله و یا بشردوست؟

کرزی، عبدالله و یا بشردوست؟

باهم؟ جدا از هم؟ ولی آباد کن این وطن

يكشنبه 6 سپتامبر 2009, بوسيله‌ى سخی معصومی

با مشاهدۀ اوضاع جاری و انتخابات کشور، میتوان گفت که لطف نظر حامیان غربی از جناب کرزی بسوی عبدالله عبدالله سوق گرفته و تلاشهای کرزی بخاطر استقرار دوبارۀ شان بر مسند ریاست جمهوری، با وجود معاملات خطرناک ایشان با شخصیت های مشهور و شناخته شدۀ جهادی و همچنان با وجود پیشگیری مملو از تخلفات گسترده درصندوقها و برگه های رای گیری، ناکام مانده وبه تشنج بیشتر اوضاع سیاسی و امنیتی کشور خواهد انجامید.

کرزی، عبدالله و یا بشردوست؟
باهم؟ جدا از هم؟ ولی آباد کن این وطن

چراکه میزان تخلفات و تخطی ها در انتخابات، فوق العاده و بیشتر از آنست که از طرف ستاد انتخاباتی آقای کرزی براه افتاده و یا کنترول و اداره شده بتواند.

سپس میتوان ادعا نمود که شاید بخاطر سقوط کرزی زیرکانه طرحریزی و پلان شده باشد.

واز طرفی هم باید به این انتخابات جلوۀ آزاد و مردمی داده شود و به همین سبب پروسۀ انتخابات امثال فرآیند این مسئله میباشد.

آقای کرزی متوانند حرفهایمرا بی ثبات وغیر منطقی بخوانند. ولی دیر و یا زود، زمان گواه و پاسخ گوئی این ادعا خواهد بود و راستش بنده علاقه و میل خاصی در پیروزی ویا عدم پیروزی کرزی و یا عبدالله را ندارم ولی اگر این آقایان با بشردوست همگام و همنواع شده و از توانائی، نفوذ، ظرفیث و تجربیات شان در راه آبادی کشورِ چور و چپاول شده و بخاک و خون کشیدۀ ما بکوشند، یقینا" نام نیک و جایگاه پر افتخار و باعزتی را نه تنها در تارخ کشور بلکه در منطقه و جهان کسب خواهند نمود.

بشردوست به تنهای کشور را از منجلاب عمیق کنونی نجات داده نخواهد توانست و طوریکه میبینیم دنیای سیاست هیچگونه صداقت، وفا و بقا ی نمیشناسد و در مواقع ضرورت دوست را دشمن و دشمن رادر ردیف دوستان قرار میدهد.
اگر عبدالله با اراده، خواست و چالهای عوام فریبانۀ کشور های غربی که فقط به خاطر اهداف و مقاصد سیاسی خود شان، البته زیر پوشش کمک به مردم بیچارۀ افغانستان، طوریکه واضحا" میگویند که آنها در افغانستان به خاطر امنیت و منافع ملی کشور های شان با تروریزمِ؟، سرو کار دارند، به قدرت برسد باید سرنوشت شاهان و رئیس جمهوران مثل: رضاشاه و صدام و... را به یاد داشته باشد که آنها با وجود وعده ها و دستدادن ها هرگز بفکر من وتو نبوده و زمانیکه به اهداف امپریالیستی نهفته در دل شان رسیدند چهرۀ دیگری از آنان ظهور نموده و ترا نیز به سرنوشت فوق المتذکرین دچار خواهند نمود.

پس بیائید به جای تکیه به آنان، دست دوستی و صداقت به سوی همدیگر دراز کرده و قبل ازینکه کشورِ بی وقار و نابود شدۀ ما به میدان مبارزات و شورشهای دیگری تبدیل و به دار نیستی ابدی کشانیده شود، هرسه شما باهم مشت محکمی بر دهانِ هر چه بدخواه کشور است بکوبید و در جهان یک مثال افغانیت که همه اقوام و اقشار وطن بر آن بنازند، قائم کنید.

به امید آنچنان یکروز

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansاسم من عارف است، فارغ تحصیل صنف دوازدۀ لیسۀ نادریه در کابل و فارغ التحصیل دورۀ تحصیلات عالی از لندن سکول آف ایکانومی کاناداهستم و مدت 12 سال میشود که مقیم این کشور میباشم.
از ملیت هزاره و پیرو مذهب شیعۀ اسمعیلیه بوده ولی در افکار و اندیشه، فقط یک انسان و معتقد به انسانیت و برابری میباشم و به نیک اندیشی و انسان دوستی هر دین و مذهبی سخت احترام قایل هستم

آنلاين بنگريد : Afghans for bashardost
46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > انتخابات > کرزی، عبدالله و یا بشردوست؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.