IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > تبریک دروغگو ها به یکدیگر!

تبریک دروغگو ها به یکدیگر!

دامنه سرکوب و اعتراض در حالی در ايران گسترده تر از پيش می شود که در نقاط مختلف افغانستان نيز انتخابات رياست جمهوری با تخلفات گسترده و برنامه ريزی شده به نفع حامد کرزی و در مناطق تحت کنترل جنگ سالاران جمع شده در حلقه ی عبدالله عبدالله، به نفع وی برگزار شد.
جمعه 18 سپتامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: گویی انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان و ايران به سرنوشت مشابهی دچار شده است. در هر دو انتخابات تخلفات برنامه ريزی شده و گسترده انجام شده و هم حامد کرزی و هم محمود احمدی نژاد علی رغم اين تخلفات خود را رييس جمهور افغانستان و ايران می دانند. اين دو شخص اولين کسانی بودند که پیروزی خود را که جای انتقادها و سوالات مشخص و واضح است را به يکديگر تبریک گفتند.

هنوز ساعاتی از برگزاری انتخابات رياست جمهوری در ايران و اعلام نتايج آن نگذشته بود که حامد کرزی به عنوان نخستین مقام بين المللی رياست جمهوری را به احمدی نژاد تبريک گفت. اين در حالی ست که تاهنوز بسیاری از مقامات بين المللی نه تنها نتيجه انتخابات ايران را تاييد نکرده و به احمدی نژاد تبريک نگفته اند بلکه موضع گيری های صريحی نيز در اينباره داشته اند. پس از برگزاری انتخابات در ايران، بار ديگر موج گسترده ی بازداشت و کشتار در ايران آغاز شد و علی رغم آن مردم هنوز خواهان بازگرداندن رای خود هستند. دامنه اعتراض ها در ايران به بی سابقه ترين شکل ممکن آن پس از انقلاب اسلامی ايران در حال گسترش است و موج انتقادات نه تنها به محمود احمدی نژاد محدود نشده بلکه رهبری اين کشور را نيز شامل شده است. مخالفان دولت در ايران علاوه بر تاکيد بر عدم خشونت از هر فرصتی برای نشان دادن اعتراض خود استفاده می کنند. در کنار اين علمای دينی در ايران نيز به شکل گسترده حمايت خود را از مخالفان نشان داده اند. آيت الله منتظری سرشناس ترين روحانی منتقد دولت بارها در بیانيه های مختلف سرکوب و بازداشت و عدم رعايت حقوق مردم را مساوی با کفر دانسته و بر مبنای اظهار نظرات وی و استنباط از فتاوای وی که خود از عالی ترين مراجع تقليد شیعیان محسوب می شود، رهبر جمهوری اسلامی ايران که بر عالی ترین جايگاه مذهبی- حکومتی تکيه زده، به شدیدترین اتهاماتی که در اسلام وجود دارد متهم می شود.

دامنه سرکوب و اعتراض در حالی در ايران گسترده تر از پيش می شود که در نقاط مختلف افغانستان نيز انتخابات رياست جمهوری با تخلفات گسترده و برنامه ريزی شده به نفع حامد کرزی و در مناطق تحت کنترل جنگ سالاران جمع شده در حلقه ی عبدالله عبدالله، به نفع وی برگزار شد.

حامد کرزی با هزينه ی ميليون ها دالر و استفاده غیر قانونی از امکانات دولتی ، از سوی کميسیون انتخابات افغانستان به عنوان نامزد پيشتاز در انتخابات معرفی شده و در حالی که فهرست دور و درازی از تخلفات وی بررسی نشده و نتايج قطعی انتخابات رياست جمهوری نيز منتشر نشده، اينبار محمود احمدی نژاد، در پاسخ به تبريک کرزی، به کرزی تبريک گفت.

مخالفان محمود احمدی نژاد وی را دروغ گو می دانند و می گويند معلومات وی و توجيهات وی از وضعيت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ايران با واقعيت مطابق نيست. مخالفان احمدی نژاد می گويند سیاست های غير کارشناسانه وی، وضعيت سیاسی و اقتصادی ايران را به بدترين شکل ممکن آن تبديل کرده است.

در همين حال حامد کرزی نيز بصورت آشکار بارها و بارها با مردم افغانستان به دروغ سخن گفته است. اسناد منتشر شده در کابل پرس از اختلاس های گسترده مقامات بلندپایه ی دولت کرزی و اقدامات غير قانونی شخص وی، همه گفته های کرزی را رد می کنند.

دولت حامد کرزی از ابتدا به ترکيبی از ناقضان حقوق بشر از دوره ی ديکتاتور محمد ظاهر تا دوره ی طالبان نکتايی پوش تبديل شده است. کسانی که متهم به دست داشتن در جنگ های داخلی، کشتار جمعی، قاچاق مواد مخدر، جنايات جنگی، تجاوز جنسی و چپاول و اختلاس می باشند، در اطراف کرزی علاوه بر اينکه مصونيت یافته اند، کنترل بخش های مختلف را نيز به دست گرفته اند.

در ايران شعار " مرگ بر طالبان از کابل تا تهران" به يکی ازشعارهای معمول ميان مخالفان تبديل شده و اعتراض های خيابانی، الله و اکبر گفتن ها بر بام خانه ها، ديوار نويسی و...رونق یافته است و مخالفان از اعتراض خود دست نکشیده اند.

باید ديد در کابل جایی که هزاران سرباز بين المللی در کنار اردو و پوليس فعال هستند و هر از چند گاهی خبرکشتار توسط طالبان و نيروهای بین المللی در صدر خبرها قرار می گيرد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

دروغگوها رییس جمهور می شوند؟

کرزی می گويد دارايی او و بانوی اول 20 هزار دالر است و معاش وی ماهانه 24 هزار افغانی/ آيا گفته ی کرزی را باور کنيم وقتی فرمان شماره 455 با امضای خود او خلاف آن را می رساند؟ وقتی احمد ولی کرزی معروف به پادشاه هرويين در افغانستان است و سالانه بيش از چهار ميليارد دالر از خريد و فروش مواد مخدر در کشور جابجا می شود، محمود کرزی در ميليون ها دالر باد آورده غلت می زند، غنی کرزی دم برای عربستان می جنباند و ....

پنج شنبه 18 ژوئن 2009

loading...
loading...

پيام‌ها

 • لیون پانیتا: کرزی برندهء انتخابات خواهد بود

  28.06.1388
  هرچند ادعا ها در مورد تقلب و تخلف در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان زیاد است و بعضی از ناظرین اروپایی می گویند که صدها هزار رای مشکوک در انتخابات وجود دارد، اما با وصف این ماجرا ها رییس اداره مرکزی استخبارات امریکا سی آی ای می گوید:
  "چنین معلوم می شود که رییس جمهور کرزی در این انتخابات پیروز شده است."

  رهبران بعضی از کشورهای همسایه افغانستان از جمله پاکستان و ایران هم تاکید دارند که رییس جمهور کرزی برندهء انتخابات در افغانستان می باشد و برای او حتی پیام های تبریکی فرستاده اند.

  رییس ادارهء مرکزی استخبارات امریکا سی آی ای ، لیون پانیتا طی مصاحبه ای گفته است که به نظر وی حتی بعد از آنکه رای های مشکوک در انتخابات افغانستان فسخ شوند، بازهم رییس جمهور کرزی برنده این انتخابات خواهد بود.

  وی اظهار داشت بدون شک یک اندازه تخلف و تقلب در انتخابات وجود داشت ولی این مشکلات توسط کمسیون شکایات که مسوول شمارش آرای انتخابات افغانستان می باشد، تحت بررسی قرار دارد.
  اما سخنگوی سی آی ای بعداً اظهار داشت که سخنان رییس این سازمان یک پیش بینی می باشد که در مورد آیندهء وضع سیاسی افغانستان که در بن بست قرار گرفته، صورت گرفته است.
  آقای پانیتا رییس این ارگان موقف خاص را در این باره که آقای کرزی در دور اول انتخابات بطور عادلانه پیروز شده است، ابراز نمی کند.

  به گفته سخنگوی سی آی ای جورج لیتل ، آقای پانیتا نتایج انتخابات افغانستان را تصدیق نکرده است، بلکه خواسته است احتمال یک نتیجهء معین را بیان کند.

  به گفته آقای لیتل هر نظر که گویا رییس سی آی ای مفکورهء نهایی را ابراز کرده است، نا درست می باشد

  • احمدی نژاد پاچای ایران بری پاچای افغانستان کرزی صاحیب تبریک گوفت و اشاره کت که تو از مام کده 420 یرامدی ایقه رای بسیاره چه رقم گریفتی ؟ کرزی صاحیبی ما بریش یک چشمک زده گوفت بچیم شاگردی امریکایی ها ره نکدی نی . از امی خاطر نفامیدی . د رای دادن اوقه نفر آمدن خو ضرور نیست . فورم های رای مردومه خودیما خانه پوری کده بسته بسته و بندل بندل د نفرایم روان کدوم . از یک طرف مردوم تکلیف نشودن و از طرفی دیکه کار آسان شود و نفرای خاصی خودیم د مقابلی چن چوکی گکای خوردترک مدیریت و ماموریت د درونی صندوق ها نر واری انداختن . ای خو کودام گپی نبود . حالی تو بگو بچیم که تو چه رقم ای آخندا ره غولاندی ؟ کرزی بچیش بان دیگه تو که ای رقم مردوم انقلاب دیدیتانه غولانده تانستی غولاندنی ای چن آخند غولدینگ دیگه چه خات بود. ها کرزی بچیم یک گپ یادیت نره که رازی موفقیتی ما و تو د اموست . کرزی میگه : بگو نژادی بچیم میشنوم . نژادی بسیار جدی شوده میگه : کوشیش بکو که تو خوده خوشبینی امریکا نشان داده برو و مه ده ضدیش میباشوم . ای که د دلیما چیست مهیم نیست بامان خدا .

جستجو در کابل پرس