صفحه نخست > خبر و گزارش > آی پی پلنز آغاز بکار کرد!

آی پی پلنز آغاز بکار کرد!

ثبت نام اينترنتی، ميزبان حرفه ای وب، طراحی وب، گواهینامه اس اس ال، آنتی ويروس قدرتمند و کتاب الکترونیکی با گسترش کمپيوتر و اينترنت در کشورهایی مانند افغانستان، ضرورت ارايه ی خدمات مسلکی وب و شبکه بيشتر از پيش احساس می شود. استفاده کنندگان اينترنت نمی توانند تنها کسانی باشند که از فضاهای ساخته شده توسط ديگران استفاده کنند و خود در انتشار معلومات و يا استفاده از اينترنت برای داد و ستد مالی و کار و بار سهمی نداشته باشند. اولين گام برای مشارکت در شبکه جهانی، داشتن يک سایت اينترنتی ست.
جمعه 2 اكتبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: سایت اينترنتی آی پی پلنز (www.ipplans.com ) برای ارايه ی خدمات و محصولات مختلف شبکه اينترنت و کامپيوتر راه اندازی شد. از اين پس خدمات کابل سرور www.kabulserver.com که از نخستین شرکت های خدمات ثبت دامنه و ميزبانی وب در افغانستان محسوب می شود، در پوشش آی پی پلنز انجام خواهد شد. آی پی پلنز مجهز تر و با امکانات بیشتر ميزبان مطمئنی برای سایت اينترنتی شما می باشد. آی پی پلنز کار ارايه محصولات و خدماتی مانند ثبت دامنه يا نام اينترنتی، ميزبانی وب، طراحی وب، گواهينامه اس اس ال، آنتی ويروس و کتاب الکترونيکی را انجام می دهد.

پاسخ به پرسش های عمومی

با گسترش کمپيوتر و اينترنت در کشورهایی مانند افغانستان، ضرورت ارايه ی خدمات مسلکی وب و شبکه بيشتر از پيش احساس می شود. استفاده کنندگان اينترنت نمی توانند تنها کسانی باشند که از فضاهای ساخته شده توسط ديگران استفاده کنند و خود در انتشار معلومات و يا استفاده از اينترنت برای داد و ستد مالی و کار و بار سهمی نداشته باشند. اولين گام برای مشارکت در شبکه جهانی، داشتن يک سایت اينترنتی ست. يک سایت اينترنتی اين امکان را می دهد که فضایی باشد تا افراد، شرکت ها، سازمان ها و... معلومات خود را در آنجا منتشر کرده و از آدرس مشخصی برخوردار باشند. برای راه اندازی يک سایت اينترنتی به "نام اينترنتی"، دامنه يا Domain نياز هست. برای نمونه www.ipplans.com يا www.kabulpress.org نام اينترنتی يا دامنه محسوب می شود. نام اينترنتی باید توسط شرکت های مجاز ثبت شود. ثبت نام های اينترنتی بصورت سالانه صورت می گيرد و گاهی آن را می توان برای ده سال هم ثبت نمود.

در سایت آی پی پلنز به راحتی می توان، نام اينترنتی دلخواه را جستجو کرد و در صورتی که قبلا ثبت نشده باشد، آن را ثبت کرد:

http://www.ipplans.com/myip/check.php

برای راه اندازی سایت اينترنتی، در کنار ثبت دامنه، به ميزبانی وب نياز هست. شرکت های ميزبانی وب، دارای کمپيوترهای قدرتمندی هستند که بيست و چهار ساعته با سرعت بالا به اينترنت وصل بوده و به شما اين امکان را می دهند که معلومات خود را بصورت صفحات طراحی شده وب در آن ها ذخيره کنيد. انتخاب ميزبان خوب برای سایت اينترنتی اهميت زيادی دارد. اکنون بسیاری از ميزبان های وب، فضاهای نامحدودی را در اختيار افراد قرار می دهند. نامحدود بودن فضا امری ناممکن است اما نامحدود در اينجا به اين معناست که شما می توانيد هر اندازه که مايل باشید معلومات را در قالب فايل های مختلف البته مجاز، روی اين کامپيوترها ذخيره کنيد و يا پهنای باند زياد و قابل توجهی را در اختيار داشته باشید. البته محدودیت های خاصی نيز وجود دارد که نسبت به سیاست شرکت های میزبان متفاوت است.

آی پی پلنز، فضای قابل توجهی را با بهترین امکانات ممکن روی سرورهای لينوکس و ويندوز در اختيار افراد قرار می دهد. با سرویس های آی پی پلنز براحتی و تنها با چند کليک می توان سیستم های مديريت محتوا را نصب کرد:

http://www.ipplans.com/myip/fa.php

پس از انتخاب نام اينترنتی و ميزبان وب، برای راه اندازی يک سایت اينترنتی به طراحی نياز داريد. صفحات شما باید طراحی شده و در فايل هایی با پسوند های مجاز مانند .html و یا .php در مسیرهای مشخص، روی کامپيوترهای میزبان قرار گيرند.

http://www.ipplans.com/myip/designfa.php

پس از اين مرحله سایت اينترنتی شما قابل دسترس است و افراد در هر جای دنیا که به شبکه اينترنت وصل اند، می توانند به آن دسترسی داشته باشند. اگر يک سایت اينترنتی داد و ستد مالی انجام می دهد و بويژه مشتريان آن توسط کارت های اعتباری مانند ويزا و مستر هزينه های خود را پرداخت می نمايند، به مسیری امن نياز هست که از دستبرد معلومات توسط ديگران مصون باشد. در چنين مواقعی سایت های اينترنتی باید، گواهينامه های مخصوص داشته باشند که به گواهينامه های اس اس ال معروفند. اس اس ال، يک لایه امنیتی ايجاد می کند که معلومات وارد شده مانند مشخصات کارت اعتباری، رمز و..در فرم های اينترنتی، مصون می ماند.

http://www.ipplans.com/myip/fa.php

چنانچه يک سایت اينترنتی گواهينانه اس اس ال داشته باشد، آدرس سایت آن علاوه بر پروتوکول HTTP در پروتوکول امن HTTPS نيز قابل دسترس است. برای نمونه در آدرس زیر از سایت آی پی پلنز، جایی که افراد می توانند بصورت رایگان ثبت نام کنند، پروتوکل امن HTTPS فعال است:

https://ipplans.com/myip/createacct.php

يا در اين آدرس که افراد ثبت نام شده و عضو می توانند، وارد محيط مديريت خود شوند:

https://ipplans.com/myip/aLogIn.php

داشتن کمپيوتر، وصل شدن به شبکه اينترنت و يا علاوه بر آن، راه اندازی سایت اينترنتی، اگر به امنيت توجهی نداشته باشیم، می تواند زيان های قابل توجهی به بار آورد. در فضای اينترنت همواره خطراتی مانند ويروس، اسپم، کنترل های غير مجاز بگونه ای که کنترل کامپيوتر شما بدون اجازه شما در اختيار گرفته شود، سرقت معلومات شما و....کاربران را تهديد می کند. داشتن آنتی ويروس قدرتمند يکی از ضروریات برای دارندگان کمپيوتر است. در بازارهای افغانستان، آنتی ويروس های غير مجاز، قفل شکسته که امکان بروز کردن آن نيست و نمی توانند هزاران ويروس جديد را شناسایی کنند، فراوان ديده می شود. اين آنتی ويروس های غير مجاز، تقلبی و غير قانونی معمولا از پاکستان، ايران و هند وارد افغانستان می شوند و بدليل غير قانونی بودن و بروز نشدن آن، پس از مدتی خود مشکلات جدی را روی کامپيوتر ها ايجاد می کنند.

آی پی پلنز با داشتن نمایندگی مجاز فروش آنتی ويروس های قدرتمند شرکت ESET در حوزه ی خاورمیانه و افغانستان و نيز کشورهای حوزه اسکاندياوی مانند نروژ، می تواند اين آنتی ويروس را در اختيار شما قرار دهد. اين نرم افزارهای، سبک، آسان به بسیار قدرتمند می باشند و علاوه بر شناسایی و حذف ويروس ها، اسپم ها، دسترسی های غير مجاز به کمپيوتر را هم مانع می شوند. اين آنتی ويروس ها در دو نوع و هر نوع در دو بسته ی مجزای خانگی و تجاری در دسترس است.

http://www.ipplans.com/myip/esetaf.php

انتشار کتاب الکترونيکی نيز يکی ديگر از محصولات شرکت آی پی پلنز می باشد که بزودی راه اندازی خواهد شد. با ارايه ی خدمات انتشار کتاب، از اين پس نویسندگان افغانستان می توانند کتاب های خود را با شماره استاندارد بين المللی کتاب يا به نشر برسانند و کتاب ها روی اينترنتی به فروش خواهد رسید.

برای دانلود نمونه کتاب الکترونيکی به لينک زير مراجعه کنيد:

http://www.ipplans.com/myip/pi...

صفحه اصلی سایت آی پی پلنز:

http://www.ipplans.com

صفحه ی بخش فارسی آی پی پلنز:

http://www.ipplans.com/myip/fa.php

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس