صفحه نخست > خبر و گزارش > احمد ولی کرزی پادشاه مواد مخدر با برادری مالیخولیایی و ضعیف

احمد ولی کرزی پادشاه مواد مخدر با برادری مالیخولیایی و ضعیف

در اسناد افشا شده توسط ویکی لیکس، سفیر آمریکا در افغانستان کارل ایکنبری، از احمد ولی کرزی به عنوان سردسته ی قاچاقچیان مواد مخدر یاد کرده و حامد کرزی را شخصی ضعیف و مالیخولیایی خوانده است.
دوشنبه 29 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سه شنبه 6 مه 2008


مافیای حامد جان ها و پوپل جان ها

اين کار و تجارت آبرومند نياز به همکار و شریک هم دارد و تازه حامد کرزی يا احمد ولی کرزی نمی توانند خودشان بروند وسط مزرعه ی خشخاش بایستند و بر چگونگی پيشرفت کار نظارت داشته باشند

شنبه 21 نوامبر 2009


مافیای اسدالله خالد!

سوء استفاده، اختلاس و قاچاق مواد مخدر وزیر سرحدات حامد کرزی/ برخی از مقامات دولتی صد ها ميليون دالر پول بادآورده بدست آورده اند که يک نمونه ی آن اسدالله خالد والی قندهار است که در شکنجه ی افراد دست دارد .

دو شنبه 28 ژوئن 2010


گل آغا شیرزوی عضو باند کرزی واجنت خاد و پاکستان !

قتل، قاچاق مواد مخدر، دزدی از عوايد گمرکی، زندان شخصی ، گروه مسلح غير مسول و ...

شنبه 7 ژوئن 2008, بوسيله ى جمیل از قندهار


محمود کرزی: در کجا پيسه هست، در کجا پيسه نيست؟

بسياری معتقدند که سهم او در حلقه ی رفقا برای سرمايه گذاری در افغانستان، برادر کرزی بودن و استفاده از روابط وی می باشد. برخی نيز معتقدند که برادر ديگر وی، قيوم کرزی در قندهار، در قاچاق مواد مخدر دست دارد/ ويديوی کامل مصاحبه ی تلويزيون طلوع

شنبه 9 فوريه 2008


چپاول و بنيادگرایی اين خانواده!

محمود کرزی در زد و بند به ثروت های باد آورده می رسد، احمد ولی کرزی، پادشاهی هرویین را بدست می گيرد، قیوم کرزی همراه وکیل احمد متوکل وزير خارجه آدمکشان کشان طالب و سفیرشان ملا ضعیف، برادر عزیزشان ملا عمر را با دستگاه حامد کرزی آشتی دهد، جميل کرزی مست سوار بر موتر حادثه ای ترافيکی را در کابل بوجود می آورد و پنج تن کشته و يک تن زخمی می شوند، به هيچ عنوان بازخواست نمی شود.

يكشنبه 8 مارس 2009


پادشاه هرویین لوبيا کشت می کند؟

کاهش توليد و قاچاق مواد مخدر در افغانستان باورکردنی ست؟

يكشنبه 1 فوريه 2009


از این چند کرزی!

حامد کرزی، قیوم کرزی، احمد ولی کرزی، محمود کرزی و جمیل کرزی

يكشنبه 19 اكتبر 2008

واژه های کلیدی

مواد مخدر
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ويکي ليکس روز گذشته حدود 250 هزار سند محرمانه ديپلوماتيک ايالات متحده امريکا را افشا نمود. کاخ سفيد اين افشاگري ويکي ليکس را محکوم نموده، آن را عمل "بي باکانه و خطرناک" توصيف کرده است.

  احمد ولي کرزي، برادر اندر حامد کرزي که رياست شوراي ولايتي قندهار را به عهده دارد، از مدت ها به اين سو به قاچاق مواد مخدر متهم مي باشد. او و حامد کرزي اين اتهامات را رد کرده اند.

  براساس اسناد محرمانه سفارت ايالات متحده امريکا در کابل، در يادداشتي بعد از ملاقات احمد ولي کرزي و فرانک ريگيرو، ديپلومات امريکايي در سپتامبر 2009، آمده است: "در حالي که ما بايد با احمد ولي کرزي به عنوان رييس شوراي ولايتي کار کنيم، او به فساد و قاچاق مواد مخدر بسيار مشهور است".

  ولايت قندهار به عنوان پايگاه طالبان در جنوب افغانستان براي نيروهاي امريکايي و ناتو از اهميت ويژه برخوردار است. نيروهاي ناتو براي غالب آمدن بر طالبان در اين ولايت، در تلاش کسب حمايت مردمي و اِعمال اصلاحات ملکي هستند.

  براساس اسناد فاش شده، مقام هاي امريکايي گفته اند: "ملاقات با احمد ولي کرزي يکي از مشکلات اصلي ما را روشن ساخت وآن اينکه چگونه با فساد مبارزه کنيم و مردم را با حکومت وصل بسازيم زماني که مقام هاي کليدي حکومت خود شان فاسد باشند".

  احمد ولي کرزي در ملاقاتي که با مقام هاي ايالات متحده و کانادا در سال 2009 داشته بود، از متحدان اش خواسته بود که پروژه هاي نقدي به مقياس کوچک را تمويل نکنند بلکه به عوض آن دست به راه اندازي پروژه هاي ميليوني بزنند. راه اندازي پروژه هاي کوچک بازسازي، بخشي از استراتژي ضدشورشگري نيروهاي ناتو در افغانستان است.

  براساس اين اسناد، احمد ولي کرزي که خودش مليشه هاي شخصي خود را در قندهار دارد، گفته است که شرکت هاي امنيتي شخصي که توسط اشخاص مختلف اداره مي شوند، بايد تحت کنترول يک فرد در آيند.

  دريکي از اسناد اشاره شده است: "احمد ولي کرزي که معلوم است خود درقرار دادهاي امنيتي خصوصي سهم دارد، به طور مهاجمي نزد کاناداييها وساطت مي کند تا خدمات امنيتي آنها را نيز دردست گيرد".

  در دومين ديدار فرانک ريگيرو، احمد ولي کرزي گفته است که حاضر است ثابت کند که در قاچاق مواد مخدر دست ندارد. اسناد محرمانه افزوده است: "چنين به نظر مي رسد که او (احمد ولي) در مورد ميزان معلوماتي که از فعاليت هايش دارم، نمي فهمد"
  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6276341,00.html

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس