صفحه نخست > دیدگاه > تکنوکراتهای وابسته و جهاديان برای وزير شدن مسابقه دارند!

تکنوکراتهای وابسته و جهاديان برای وزير شدن مسابقه دارند!

اسدالله آرام
جمعه 13 نوامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اين روزها ، برخی رسانه های کاغذی و انترنتی که سری به آخور امريکا و جهان امپرياليستی دارند؛ جهت اثر گذاری ، بر افکار عامه درکشور ، ليست های بلند بالا از اشخاصی اشاعه ميدهند که گويا در کابينه احتمالی جلالتمآب کرزی ، سهيم خواهندبود ! در ميان اين سياهه ها اغلب متهمان به جنايت عليه بشريت ، امريکايی های افغان ملتی ، قاچاقبران مواد مخدر ، جاسوسان سرشناس و قبيله سالاران ، نگريسته ميشوند ! گلب الدين حکمتيار ( جيره خوار آی . اس .آی) سيدمحمد گلابزوی ( همکار و همنظر حفيظ الله امين ) شهنواز تنی ( کو دتاچی معروف) اشرف غنی احمد زی ( از سران « افغان ملت » و وابسته به انحصارات امپرياليستی که فقط زبان پشتو را دوست دارد و تابعيت امريکايی اش را عزيز ميدارد !) اسماعيل خان که ميخواست منويات رژيم حاکم بر ايران را در باره زنان در شهر هرات ، پياده کند و به سبک طالبان ، خانم ها را با محارم به خارج منزل بفرستد ( گويا ايرانان از وی خواسته بودند ، بخاطر جلوگيری از اختلاط زن و مرد ، يک خيابان برای رفت و آمد زنان و يک جاده ، برای عبور و مرور مردان بسازد ! ) رهنورد زرياب ( هوادار پرچميان و رابط کی . جی .بی ) گل آقا شيرزی ( قاچاقبر سرشناس) و .... ديده ميشوند ! کمتر مرزو بومی در سراسر گيتی وجود دارد که خودی و بيگانه به تاراج او کمر بسته باشد . کجای دنيا ، فرزندان ناسپاس ، سی سال آزگار مادر پيچه سپيد خود را به مرکب تجاوز و تعدی می بندند و بر سر و روی او تازيانه ميزنند؟اينک جاسوسان و اتباع امريکا ( چون اشرف غنی احمد زی ) و ايجنت های رژيم ولايت فقيه ( چون محقق و عبدالله عبدالله) و نوکران پاکستان ( مثل وردک و حنيف اتمر) برای رسيدن به تاج و تخت ، باهم مسابقه گذاشته ؛ معروف ترين رسانه های بين المللی ، آتش بيار اين معرکه اند ، ظاهر طنين که در انتخابات ( انتصابات !) قبل از حامد کرزی با عربده و مشت ودندان ، حمايت کرد و برکرسی نمايندگی افغانستان ، تکيه زد ؛ اينک همکاران را تشويق ميکند تا مردک مجهول الهويه، پر ازخشم، تبعيض و کينه را به اسم اشرف غنی ، علم کنند و اين امريکايی وابسته به انحصارات امپرياليستی را ، خلعت « دموکراسی و وطندوستی !) پوشانند!

ترکيه فشارمی آورد تا ژنرال دوستم ، از نظر هانيفتد و جلالتمآب کرزی نيز ميخواهد دوباره دوستم را به جان عطامحمد نور بيفکند و اين دو پلنگ آدمخوار ، هم يکديگر را لت و پار کنند وهم هواداران مزد بگير را !
تمامی اين نمايشات ، نمودار اين واقعيت است ، که چند سال ديگر ، آتش جنگ در وطن ، شعله ور خواهد بود و نبرد بر سر تقسيم پست ها ، صندلی ها و غنايم دولتی همچنان تداوم خواهد يافت !

عجب آن است که دول مهاجم ( که خويشتن را فرشته نجات ميخوانند) هرروز ، گستاخ تر و طلبکار تر ميشوند ! آنان ، با بی پروايی ، در قصبات ، بر زن و کودک افغان ، تجاوز ميکنند ، بر سر اهالی بيدفاع ، بم ميريزند، لبخند را از لب کودک ميربايند ، برسر عروس و داماد ، خمپاره و راکت ميزنند و در پايان کک شان هم نميگزد ! اما اگر يک امريکايی مفقود ااثر شود يا چند انگليسی هلاک گردد ، گولدن براون برای افغان ها خط و نشان ميکشد و اخطار ميدهد خاک افغانستان را به توبره بردارد!

من شک دارم که افغانستان « حاکميت ملی » داشته باشد ، با اينهم اگر روزی آقای کرزی ، ثابت کرد که کشور بوسيله « افغان ها» اداره ميشود ، ساختن يک کابينه متخصص شايسته سالار ، بدون درنظر داشت آمار های قلابی ( که فلان قوم اکثريت است) ميتواند، مرهمی بر جراحات ديرينه وطن باشد !

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • نوشته تان عالی است ! من نميدانم منبعی يا شخصيکه سيد محمد گلابزوی را به وزارت پيشنهاد ميکند؛ افغان است يانه؟ آيا وی فاميلی در دهه های اشغال وطن بوسيله شوروی در افغاستان ( کابل) داشته است يا خير؟ وقتی در زمان ببرک ، محترم گلابزوی وزير داخله بود ؛ پوليس زير امر او ، درسرک ها و جاده های کابل ، پرسه ميزدند واهالی بيچاره را از ۱۶ ساله تا ۴۵ ساله به خدمت عسکری اجباری ، سوق ميدادند! دهها هزار جوان و نوجوان وطن را گلابزوی از کشور متواری و فراری ساخت
  وزارت داخله ، پاتوق خلقی ها و شخ بروت ها و گانگستر ها بود وحتا زور رييس جمهور پرچمی به گلابزوی خلقی نميرسيد !
  گلابزوی خلقی باری با حفيظ الله امين ميانه اش به هم خورد ، ومستقيما به سفارت شوروی رفت و آنجا در يک اتاق لوکس با و سايل و پيشخدمت ، ساکن شد ( به گفته خودش او به سفارت ،پناهنده شد !) بهر حال وی از مهره های با اعتبار کی . جی .بی بود !حالا نميدانم چه کسانی برای او وزارت ميخواهند !! بهروز

  repondre message

  • اغای نا ارام !
   - کاش شما و همطرازان شما به خاک پای رهنورد زریاب میرسیدید تا اهلیت اینرا میداشتید در مورد شخصیت سترگ ادب معاصر دری (زریاب ) نشخوار میکردید. جای تاءسف است که بیسواد تر از خودت بهروز خان با تو همنوا شده و به اهنگ تو دم میشوراند.. کوچکی شخصیت شما ازین نمودار است که کرزی را محترم خطاب نموده و زریاب را جاسوس مینامید.

  • سلام دوست عزیز آقای حقبین . آقای آرام تا هنوز شک دارند که اوغانستان دارای یک حکمیت ملی است .

   آقای آرام کمی آرام بگیرند و باور کامل داشته باشند که ملی تر و مردمی تردولتی از دولت آقای که حتی دوستان بین المللی حفاظت ننگ و ناموس شانرا نیز به عهده گرفته اند در تاریخ عهد عتیق و عهد جدید اوغانستان نبوده ونیست . دوستان وطنپرست سامایی ما هم خاطر جمع باشند که درین چور چورکان با حضور فعال آقای دادفر اسپنتا ، یک قسمتی از بخش و حق مسلم برادران اکثریت ( که آقای کرزی حتمأ از آن چشم پوشی خواهند نمود ) به ایشان خواهد رسید تا مرهمی باشد بر جراحت و جسم زخمی مردم ما !! بشرطیکه گرگان کوهی موافقت نمایند .

  • جناب آرام سلام

   امیدوارم آزرده نشوید.

   نخست از همه وظیفه قشر با سواد و متجسس است تا جهت بیداری ملت آنچه را به نفع مردم خود میداند بیان کند و از نابسامانی و بیعدالتی احتمالی آینده جلو گیری نماید.

   و اما با آنچه گفته آمدیم, نوشتن و مطلع ساختن ملت وظیفه ایست مقدس و مسئولیتی است خطیر , به این معنی که با کوچکترین اشتباه میشود بزرگترین ضربه را بر پیکر اعتماد ملی که یگانه دوای درد ماست وارد نمود.

   برای اینکه از نتایج نامطلوب جلوگیری شود نویسنده باید با مسئولیت کامل بنویسد. طور مثال وقتیکه شما استاد زریاب را بنام رابط کی جی بی معرفی مینمائید باید با شواهد(بجز خدمت او در ادارات دولتی بین سالهای 1357 تا 1370) آنرا ثابت ساخته ملت را متیقین سازید, و یا زمانیکه اشرف غنی را جاسوس امریکا مینامید با اسنادقابل قبول ( به جز تابعیت امریکا و سکونت و تدریس طویل المدت در آنجا) آنرا به اثبات رسانید تا مردم مطمئن باشند. و یا هم گاهیکه از حنیف اتمر به نام جاسوس پاکستان یاد میکنید؛ و یا اسمعیل خان را هوادار و خادم ایران عین شرایط را در نظر گیرید تا آنچه را مینگارید وزن بیشتر داشته باشد. در غیر آن از نفی یا تصدیق شخصیت بدون اثباتیه اجتناب ورزید, زیرا شخصیت پروری و شخصیت کشی بدون اسناد و شواهد درد ملت را بیشتر میسازد تا از آن بکاهد.

   منظور من دفاع از کسی نیست, میخواهم از اصول قلمداری دفاع نمایم.
   با تجدید حرمت

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس