صفحه نخست > عکس > لکه ننگ ششم جدی را با خون شستیم

لکه ننگ ششم جدی را با خون شستیم

بشیر بختیاری
سه شنبه 15 دسامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ای کاش اين لکه ننگ ، ســـــرافگنده گی 6 جدی « مرحله نوين انقلاب ثور !!» را با
  آب زم زم ميشســـــتيد !
  [ شوربختانه ، بدبختانه در افغانستان هنوز که هنوز اســـت زن تولد نگرديده تا او فرزند به دنيا بياورد که برای اين وطن و مردمش مفيد تمام شود و صادقانه خدمت نمايد]
  بنأ تو جنگ سالار غارتگر ، هيروئين فروش ، نوکر ايران و پاکستان ، تو قاتل يکصد هزار کابلی نازنين ، و تو « مجاهد » وتو« طالب » ننگ اريخ و بشريت بوده وبا بی شرمی [ 8 ثور سال 1371 در اتحاد و همبستگی مجريان ننگين [6 جدی ] روز ديگر ننگين و سياه را درج تاريخ نموده گويند ( سگ زرد برادر شــــغال است ) !
  شما (6 جدی ها ) و(8 ثوری ها ) نزد تاريخ . خلق ا لله . بشريت اگاه يک سان محکوم بوده . اگر (6 جدی) اشغال سرخ را ســــوار بر شانه های خود ارمغان آورد که رويش نزد مردم مردود و نجس است . وتو (8 ثوری ) با فروش وطن برای متجاوزين nato در راس امريکا و انگليس اين راه اندازان جنگ های صليبی عليه اسلام عزيز
  نفری و لعنت دايمی ا لله پاک و همه خلق الله مظلوم افغانستان و داغ ننگ در پيشانی تک تک شما ســـــــــــــــــــــوداگران اســـــلام، وطن ، ناموس ، عزت ، شرافت نقش بسته !
  [ نجيب آرام ]

 • جناب هزاربزمن به گفته های شماباوردارم جنایت کارازهرقماش که باشدبایدمحاکمه شودبه امیدآنروز

 • لکه ننگ ششم جدی از دامان آنانی که خود را برای روسهای جنایتکار فروختند و راه را برای اشغال افغانستان بوسیله روسها آماده کرده و تباهی کشور و قتل یک و نیم میلیون افغان بیگناه را به گردن گرفتند ، هرگز پاک نخواهد شد.

  فقط آنانی که مانند جت کشمیری کارملوف غلام بچه و بی هویت هستند میتوانند این لکه ننگ را نادیده گرفته و بگویند که شسته شد.

  • زیاد تر این یک و نیم میلیون افغانء که کشته شده کسانی بودند که با پشتاره های پاکستانی داخل شهر های خوست شدند و خوست را لچ کردند حتی سیم های کیبل برق های روی سرک را قطع نموده به پشاور بردند و فروختند . خانه ها را لخت کردند , سامان های را که با خود برده نمیتوانستد شکستاندند , اتش زدند , با اراه های برق به دونیم کردند , به زن های مردم تجاوز کردند , عسکر افغنستان که از تمام فرقه سی هزار هزار نفری زمان داود هفت صد نفر مانده بود و از تمام خوست دفاع میکردند . بعداء از هفت صد نفر که تقریباء همه برای کشور جان داده بودند چند نفری باقی مانده بود که در میان درختان و جنگلات لباس های خود را تبدیل نموده بعضی به طرف پاکستان رفتند و خود را به کابل رسانیدند و بعضی را ماه ها طول کشید که دوباره از راه های جنگلی خود را به زیر بیرق افغانستان رسانیدند . ویا باز هم با تکری های خالی از راه طورخم داخل کشور گردیده بودند تا شهر کامه , ثمر خیل , جلال اباد را لخت کنند , این واقعه فقط یک و نیم ماه بعد از بیرو شدن عسکر روسی از افغانستان بود . ملا عمر با ملیشه عربی که همه اجنت سعودی عرب , آی اس آی و ملیشعه چیچنیا و بی روزگاران افریقایی بودند تا شمال سرحد روسی افغان کشتند . حالا : یک و نیم میلیونی دیگر باید کشته شوند که هنوز باقی است . انشالله در اینده اگر قدرت بدست رسید این کار را من انجام خواهم داد . به نظرم یادتان رفته است که در زمان حکومت 14 ساله به حساب شما وطن فروشانء جاهل ؛ روسی , زن های خانواده تان دم در مغازه ارد و برنج و بوره و حتی ذغال روسی از صبح تا شام به لین استاده میشدند تا مواد مذکور را مفت بگیرند . 14 سال مفت خوری شما ها را به این نمک حرامی که خاصه افغان ها نیست رسانیده ؟ و یا باز حکمتیار به مفت زیر دمب شما خار مانده است . رحیم غلام بچه پیش اعلیحضرت ضلل الله ظاهر خان که خواهر و مادر شما ها را از روی سرک ها پرانده به کاریز میر میبرد , غلام بود . کارمل تا اخرین روز های زنده گی خود کوشش میکرد که افغانستان را از زیر دست روس ها بیرون بیاورد . به همین خاطر او را از کار بر طرف نمودند . باقی ان روز ها را که همه جیز را مفت میخوردید گاو خورد . امروز اگر از کسی بخواهید که به کون شما لگدی یزند باید اول پول بدهید .

  • به همه سلام،
   کودتا هفت ثور 57 که از طرف نظامیان خلقی به پیروزی رسید در حقیقت انقلاب نبود و هر حرکتی که توسط نظامیان از بالا صورت گیرد کودتا گفته می شود رهبران سیاسی این کودتا نتوانستند به اطراف و قریه جات نفوذ نمایند و روشنفکران به عوض اینکه به قریه جات بروند به شهرها تجمع کردند و دو گروه با هم در اختلاف بسر بردند، و این رهبران سیاسی در بین خود با هم سازگار نبوده اند چی ماند که انها جبهه ملی سازند.
   در این وقت قیام ملی مردمی در کنر و دیگر ولایات کشور ادامه داشت که خیزیش و قیام مردمی خود به خود براه افتیده بود و بعدا کشورهای مانند پاکستان ایران،کشورهای عربی و غربی با تجاوز روسها وارد کار زار در افغانستان شدند،
   یک عده فکر می کنند که نیروهای اسلامی در قیام مردمی دست داشتند که این طور نبود بعدا زمینه نیروهای سیاسی اسلامی در جنگ مساعد گردید و گرنی این نیروهای اسلامی در زمان داود خان کدام کاری را از پیش برده نه توانسته بودند چون از پایگاه مردمی برخوردار نبوده و نستنید.
   وقتکه مجاهدین به کابل رسیدند چون این همه از بنیادگرایی و نیروهای بدنام اسلامی مانند گل بدین حکمت یار، ربانی و مسعود، سیاف و دیگران نمایندگی می کردند و مردم افغانستان از عملکرد این دسته های دزد و جاهل قبلا به ستوه امده بودند در این وقت بود که نیروهای گروه خلق از گلبدین و گروه پرچم از ربانی و مسعود در دفاع از انها قرار گرفتند خصوصا طیارات جنگی و توپ چی و وسایل مخابراتی در هر دو طرف جنگ از طرف این نیروها یعنی بدست خلقی ها و پرچمی ها بود و باز هم در کشتار مردم ما انها دریغ نکردند.
   از چهل هزار قریه 39 هزار ان توسط روسها بمباردمان گردید و دونیم میلون انسان بی گناه کشته و نیم ملیون معلول گردید.
   تنها در زندان پلچرخی چهل هزار محبوس وجود داشت و در سایر ولایات همچنان اعدام، شنکجه و توهین کاری روزمره خاد و دیگر ارگانهای دولتی بود، چون در ان وقت ازادی وجود نداشت کسی نمی توانست از واقعات چیزی بگویند در هر دقیقه نوصد 9 صد انسان به خون و خاک گشانیده می شد و شمایان که حال از عملکرد ان زمان در دفاع قرار دارید ایا این را درک کررده می توانید و یا می گوید که در یک دقیقه نوصد انسان که کشته می شد همه و همه پاکستانی و ایرانی بود و ایا شما درک کرده می تواند و دونیم میلون افغان که کشته شد ایا این همه و همه گناگار بودند و نیم میلون انسان در جامعه معلول ایا جواب اینها را دارید.
   شما خط نیروهای اسلامی و عملکرد انها را بدور از مردم فکر کنید، این همه کشته شدگان در خط سیاسی اسلامی قرار نداشتند بلکی انها یا ازادی خواهان بودند و یا مردم بی گناه اگر به طور درست فکر شود درست خواهد بود.
   جلال ابادی

  • شمس زویه ! دیدی که عجله کردی و نام رهبر مقاومت شما کلب الدین و مسعود یادت رفت . نا گفته نباید گذاشت که کارمل هم قوم شما بود ، زیاد دامنت را بالا نزن که بیشتر رسوا میشی .

  • جلال ابادی لعین ! حالا کاملا پرده از روی کثیفت برداشته شد.تو ادعا داری که گویا خلقی ها همه پشتون و پرچمی ها همه تاجیک بودند و... این درست حرفیست که پدرت ای اس ای بخوردت میدهد.

   • این ارقام ملیونی را از کجا بدست اوردی که با تحکم به صحت ان اصرار داری ؟ ضمناء این رقم ملیونی یی را که ادعا داری تلف شده اند همه مردم بیطرف بودند ؟ پس تلفاتی را که نیروی مدافع داده کجاست ؟ تلفات جهادیان ادمکش و ویرانگر که شما هم جزو دسته های انها بودید کجاشد ؟
   • چقدر شرم اور است که تا دیروز به پاهای جهادیان میلولیدید و حالا بر ضد انها علم مبارزه بلند میکنید.
   • حالا خود به اثبات رسانیدید که شما دشمنان مردم افغانستان هستید و فقط مطابق دستور ولینعمت تان چتلستان هدف ایجاد درز و نفاق در بین مردم ما دارید.ولی کور خواندید-دیگر مردم زیر دلق و بورقه هم چهره های کثیف تانرا میشناسند. ماویزم در افغانستان جا ندارد تلاش مذبوهانه شما نقشی بر اب است.
  • جلال آبادی صیب ! شما با این آمار دقیق از کشته شده گان ، معلولین و خصوصأ اینکه در یک دقیقه نوصد انسان کشته میشده ، ( از مهاجرین هم مطمین هستم شمارش دقیق دارید ) باید و حتمی تاریخ بنویسید . نامش را چون تاریخ پت و پنهان نیست ، ‘آشکاره خزانه’ بگذارید تا در دانشگاه ها ، میبخشید پوهنتون ها تدریس شود و خیانت و جنایت کودتاچیان آشکارا گردد . آنگاه اطمینان داشته باشید که رسالت ، وجیبۀ ملی و وظیفۀ میهنی خود را انجام داده اید . مزاری

  • جناب هزار بز ! هدف نظری قبر های دسته جمعی یی است که جمعیت و شورای نظار در زمان حاکمیت پر افتخار شان اعمار کردند. نظری میخواهد امتحان کند جنایاتی را که ایشان مرتکب شده اند مردم به یاددارند یا نه..؟

   • اغای نظری ! مردم واضح میدانند که اکثر قبر های دسته جمعی را شما در زمان حاکمیت تان بوجود اورده اید. بهمین منظور تا قبر دسته جمعی یی کشف میشود بدون تحقیق فردای ان بی سر و صدا اثار ان نابود میشود. کجاست پرچمی و خلقی که این اثار جنایت را از بین میبرند ؟ واضح است که شما جنایت کرده اید و هم اکنون به از بین بردن اثار ان هم اقدام میکنید. ختتاف ها ادم ربایی ها زور گویی وزور گیری ها همه و همه را که هم اکنون جریان دارد شما عامل هستید. فکر نکنید که این همه از نظر مردم پنهان میماند.
  • هزار بز

   دون صفتی و چشم سفیدی از این بیشتر نمیشود که چند کلمه ضد و نقیض را پهلوی هم قرار داده و به جنایات کارملوف خائین و آنانی که در شش جدی کشور افغانها را دو دسته به روسها تقدیم کردند ، برائت بدهید.

   شرم باد بر شما وطنفروشان که خون یک و نیم میلیون افغان بیگناه را نادیده میگیرید.

   ولی فکر نکنید که مردم افغانستان شما کارملی های خائین را بخشیده اند. اگر چنین میبود امروز وسعت جنبش مقاومت بخصوص مقاومت وطنپرستان پشتون سراسر کشور را نمیگرفت و قدرت های بزرگ را مجبور نمیکرد که باب مذاکره با مقاومت پشتون را پیشنهاد کنند.

  • شمس جان !

   نو که مسلمان هستی به دهن کسی که کلمه لا الله اله الله را میخواند شاش نکن . شاید تو از جمله ان برادر ها باشی که بعد از ( صحرا گشت ) در بیخ ء یتهء دستش به داخل ( ایزارش ) با کلوخ قطره های شاشش را که از مجرای ( چولش ) بیرون مباید تا فاصله های دور دور خشک نموده میرود . . وقتی چند تا دوکان و یا مولوی مسجد را در بازار قریه دید , کلوخ را دور میندازد و شروع به دعای استجا خواندن مینماید . مطلب طهارت کاری خوبی است ولی معقد خود را بعد از تخلیه با کلوخ پاک نکن . . از کاغذ اگر نمیخواهی استفاده کنی به خاطریکه ( بال ملایکه ) است , از پایپ اب استفاده کن ولی نه مانند ملاه های ایرانی . ,,,,

  • آیا در بین همۀ نویسنده گان و پیام نویسان کابل پرس? کدام برادر پشتون است که وسعت جنبش مقاومت ، بخصوص مقاومت وطنپرستان پشتون سراسر کشور را و بیانات شمس غول را رد نماید ؟

  • حق بین صاحب !

   اگر شما فکر میکنید که من اشتباه نموده ام . من معذرت میخواهم ورنه معذرت مرا به یک طریقی به من بر گردانید . (: .

  • حق بین صاحب،
   ایا شما فراموش کرده اید که یک دسته از شمایان یعنی پرچمیها با شورا نظار در جبل السراج و خلقی ها در لوگر با حزب اسلامی اتیلاف و در کشتار مردم ما شریک جرم انها نبودند، اگر ضرورت ان بود برایتان نام های انها را نوشته خواهم کرد.
   از اینکه گروه های بدنام و بی سواد خلق و پرچم در ابتدا نوکران بی چون و چرا روسها بود و روزی رسیدنی است که این نوکران بی خرد و بی مایه از اطراف جهان جمع اوری شده و در افغانستان محاکمه شوند.
   شمایان که شعار علیه غرب را می دادید چطور شد که با سر خمی در کشورهای غربی پناه ببرید در ساکن شوید، بس است جای شرم است.
   مردم ما انقدر که از ای اس ای پاکستان نفرت دارند انقدر از شما نوکران روسی هم دارند و شما همه چیز تان را سخاوت مندانه در خدمت روسها شرابی قرار داده بودید ایا درست نیست؟
   شما بروید به اطراف کشور و این خرابی های را شما و بادران روسی تان کرده به چشم سر ببنید و قضاوت نماید شاید شما از صفوف ان باشید و در رهبری قرار نداشته بودید.
   من با دو وزیر خلقی و یک وزیر پرچمی از دوران سابق شناخت داشتم و دارم قراریکه انها اکنون از دوران گذشته به خوبی یاد نمی کنند و اعتراف می کنند که جنایت زیاد شده و یک وزیر پرچمی ان از اقارب نزدیک من نیز می باشد و شما نمی دانم با کدام جرات از عملکرد نا بخشودنی ان زمان در دفاع قرار دارید لطف نموده و همه را ای اس ای خطاب نکنید بسیار بد است.
   جلال ابادی

  • جناب مزاری صاجب، شما دونیم میلون شهید و کشتهشدگان افغان را در نو سال تقسیم کنید دیده خواهد شد که در یک دقیقه نوصد انسان هموطن ایت توسط جلادان پرچمی و روسها کشته شده و این رقم در جهان بی مانند است.
   شما نباید تنظیمهای اسلامی را نماینده همه مجاهدین فکر کرد همه ملت مجاهد بود همه ملت از روسها تنفر داشتند و دارند همه ملت ازادی خوا بوده و هستند.
   ر.زی رسیدنی است که همه جنایت کاران با شمول پرچمیها بدنام و سرخم محاکمه شوند و این پروسه اکنون در جریان است تا همه لست کسانیکه جنایت کرده اند و در غرب پناه برده اند جمع اوری و در اینده بکار برده خواهند شد.
   جلال ابادی

  • شاغلی بدبین

   این خیلی جالب است که به نظر شما کودن تمام یک ونیم میلیون شهید در زمان باداران روس شما مجاهدین و اعضای گروه های مسلح بودند ؟

   شما به واقع که فرزند کبیر غلام بچه کبیر کارملوف هستید.

  • جناب جلال آبادی ! کنایتأ برایتان ارقام داشتم که شما چقدر دروغ نوشتید . ولی باز مثل ملا های دیوبندی سر خر لنگ خود استوار تر نشسته ، شملۀ غیرت تانرا بلند تر بستید . خوب اینکه شما مرا وادار نمودید که حساب کنم ، بسیار خوب میشماریم ! البته مانند شما نی ،( نمیدانم شما به کدام عقل این محاسبه را نموده اید ؟) بلکه بصورت دقیق مانند کسی که لاحقل کمی ریاضی میداند . در مت نو سال اگر در یک دقیقه 900 انسان کشته شده از هردو جانب را محاسبه میکنیم ، ( با وجودیکه شما تنها کشته شده گان مجاهدین را رقم زده اید ) در یک ساعت میشود 54000 نفر ، اگر در روز ضرب کنیم میشود 1296000 نفر ، این عدد کشته شده گانرا به ماه ضرب میکنیم ، میشود 38880000 باز این عدد را ضرب در سال میکنیم میشود 466560000 نفر ، باز این عدد را به 9 سال ضرب میکنیم میشود 4199040000 آیا جناب جلال آبادی میتواند این رقم را بخواند . لطفأ برایم این عدد را بخوانید تا بدانم کسی که ارقام مینویسد لاحقل با سواد است . این تعداد کشته شده گانی را که شما از منبر های داملا های طالب و مجاهدین شنیده اید و اطمینان دارم حتی در باره رقم نهایی آن فکر هم نکرده اید ، صرف میتواند قناعت یک پسر بچه 6 ساله قرآن خوان را فراهم نماید ، نه خواننده گان کابل پرس? را !

   چندی قبل این حقیر ، جناب شما را نسبت شایسته گی در داشتن دانش ناب از تاریخ و جغرافیه بحیث رئیس اکادمی علوم اوغانستان پیشنهاد نموده بودم ، حال نتنها که ریاست اکادمی علوم به شما سزاوار است بلکه ریاست دانشکده ساینس و ریاضی را نیز پیشنهاد میکنم تا 900 نفر کشته شده مجاهدین در یک دقیقه را به 9 سال تقسیم نمائید .و در یابید که رقم نهایی چند نفر میشود .

  • مزاری صاحب سلام، ببخشید اصلا در یک روز و شب 900 انسان بی گناه از طرف روسهای وحشی و نوکران جاهل انها به شهادت رسیده اند، و این رقم در جنکهای جهان بی مانند است.
   جلال ابادی

  • جناب جلال آبادی صیب علیکم السلام ! ازینکه از دقیقه به شبانه روز اکتفا کردید هم قدمی به پیش است . با اینهم اضافه از دو ملیون و نوصد هزار نفر در جنگ های داخلی کشته نشده است . این یک تبلیغ است !!

 • جلال آبادی !!!
  اين گناه و خطا از تو نيست ! هر سگ را گذاشـــتی پاچه گيرد بلکه همه اين دندان نشان دادنها ، گذر هتک و بالوده گوی به ادرس سر سپرده گان ح.د.خ.ا( حزب وطن )
  انهم از زبان اگنت استخبارات نظامی پاکستان (I.S.I) و بزرگ شده در تشکيلات ترورستی و زهر پاش ( راوا) اشتبأ و جفا چند رهبر جبون و خطا کار حزب وطن است که موزيانه در لاک های گنديده خود لميده و بعضأ با جنايتکاران هم طبق نيز گرديده و رسالت ، اصالت رزمنده گان حزب وطن را زير سوال بردند !
  ارقام جعلی راکه اين جاسوس استخبارات پاکستان رقم زد در سال ۱۹۸۵ توسط پروپاگند سازان . شايه پردازان (C.I.D) پاکستان ترتيب و از طريق باند های اشرار و سازمانکهای ماويستی ( راوا)( ساما) در ميان مردم پخش و ترويج ميگرديد و هنوز که هنوز است ذهن اين جاسوس فعال استخبارات پاکستان « چتلستان » جلال آبادی فراموش نکرده است و اينکه در خور کابل پرس? ميدهد .
  گيرم فعالين ح.د.خ.ا ( حزب وطن) که با آرمان نيک و شايسته در کنار مردم خود قرار گرفت تا بر زخم های ديرينه مردم مرهم بگذارند و يک افغانستان آباد . سربلند ، آزاد ميراث بگذارند و شوربختانه اين متجاوزين کنونی به کشور ما جمع ايران . پاکستان .چين. مصر. عربستان . کويت . امارت عربی و جمعأ ۱۳۵ کشور متخاصم در تبانی ارتجاع افراطی راست و چپ افغانی به مقابله برخواسته و طی 15 سال تنها امريکا 160 مليارد دالر را برای نسج ، رشد ، تجهيز اربابان جهادی جلال آبادی مصرف نموده و تو تصور ميکنی که از اين پول برای من تو مکتب . شفاخانه . پل . سرک ساختن هرگز نی ! از اين پول سلاح مرگبار خريداری هر روز بر سر شهر . ولسوالی . علاقداری . قريه .ناحيه من تو شليک ميگرديد که صدها کشته به جاه می گذاشت پس اقای جلال آبادی
  اشرار برسر مردم گل نه ريخته بلکه باروت .آهن و اتش انداخته قربانيان انها چه شد . افغانستان از 1977الی1992 جمعأ 500 مليارد دالر خساره ديده اين خساره را اعضای حزب بار آورده؟
  اگر برايت ارقام تخريب اتش سوزی مسجد .مکتب. شفاخانه . پل . منازل دولتی و شخصی و چپاول غارت سال 1992 الی اکنون را ارايه نمايم اين سايت حوصله ندارد .
  تنها وتنها فرستاده امريکا و تربيه يافته پاکستان اسامه بن لادن بين سالهای 1995الی1991 در همرای وهمکاری استخبارات پاکستان و همرای کمک باند گلبدين . ربانی . سياف و خالص در ولايات کنرها . ننگرها . لغمان . بغلان . پکتيا 18000 فرزند افغان را
  [ واسکت ] بريده و اتش زده . همکارش جلال الدين حقانی « 1700 عضو حزب را بادست خود شهيد ساخته از کشتار چاه آهو توسط احمد شاه مسعود . ربانی .گلبدين . سياف . خالص .مولوی نبی .مجددی .گلانی و باند های هشت گانه در ايران ارقام بلند دارد تنها عبدالعلی مزاری در مصاحبه با روزنامه اراده چاپ تهران گفته بود « من غازی ميباشم و توانسته ام که در ولايات مرکزی .غزنی . بغلان .مزار 3000 ملحد حزب وطن را نابود ساختيم .
  پس اقای چه چه چه ؟ آبادی اين ارقام بالا فرزندان افغان نه بود انها آرمان عالی و بالا از تو .گلبدين . ربانی نداشتن . از اين روز رفقأ تلاش نموده چه در مرکز و چه ولايات بيوگرافی اين جلال آبادی را پيدا که اگنت « خاد» بود و يا از پاکستان است و بنويسيد
  با تقديم احترام . جلال بايانی

  • به جلال بایانی،
   مسوولیت کشتار مردم بی گناه افغانستان در هر دو طرف بدوش جاهلان و نوکران بی مزد روسی پرچمی ها بدنام و بی خرد و خلقی ها نادان، بوده است و خرابی کشور محصول تجاوز اردو وحشی روسی بوده است و اگر این قصابان و جاهلان از جمله ترهکی و کارمل و دیگر رهبران بی مایه و بی ابرو پرچم در راس قدرت قرار نمی داشتند مردم ما ضرورت نداشتند در کوه ها و درها بی سواد و اواره شوند، این همه مسوولیت را گروه های وطن فروش پرچمی و خلقی بدوش دارد و من مطمین هستم که مانند کارمل و امین و تره کی و نجیب دیگر این سگ صفتان محاکمه خواهند شد و دور نیست که خودت هم در مقابل قهر مردم نیز محاکمه خواهی شد.
   او بایانی من در همه منطقه تو بلد هستم و باور کنید که من الی اکنون پاکستان را نه دیده ام پنا گاه من در زمان تجاوز روس همین شمالی کابل بود و راستی که شمالی کابل همه و همه شیر مردان و دلیر مردان بوده و هستند که در دوستی و اشنایی خود مردانه وار بوده اند شما باور کنید که من مدیون این مردم هستم و خواهم بود.
   لیکن موضوع و بحث ما در باره بربادی وطن ماست و مسول بریادی وطن همین باندهای وطن فروش است و بود
   .
   جلال ابادی

 • جناب ناحقبین!وقتی احساسات بالای منطق ات غلبه میکنداون وقت منطق ازکله ات فرارمیکندوبعدچنین حرف های بی اساس راحواله میکنی.من 20سال عمردارم وافتخارمیکنم که مثل شماهزاران انسان بی گناه رادرپولیگونهای پلچرخی دشت چمتله دشت لیلی دشت بدخشان افشار غزنی بامیان و...سربه نیست نکرده ام من به حیث یک شهروندافغانستان خواهان محاکمه تمام جنایت کاران جنگی ازهرقماش که است میباشم .به امیدآنروز

  • جان کاکا : تو که بیشتر از بیست سال سن نداری به کدام اساس بالای دیگران اتهام میبندی ؟ یکبار پیا م های قبلی ات را بخوان برایت واضح میشود. نو از موضع شورای نظار و جمعیت جنایتکاران دفاع نموده و به صادقترین فرزندان این وطن تاخته یی.. اگر از من میشنوی چند وقت صرف پیام ها را بخوان وقتیکه بالای مسایل وارد شدی میتوانی نظر خود را هم بنویسی. ترا بمثابه هموطن خود عزیز میداریم ولی شما هم نباید نا سنجیده قدمی بردارید که بعدا پشیمان شوید. تو به تقلید پدر یا برادر بزرگتر شمشیر نکش ! اول دوست و دشمن را بشناس انوقت به میدان درای. موفق باشی

 • دوستان پدرود بنده را مجددأ بپذيريد !
  در سرويس عقلی و عصبی علی آباد ديوانه به مانند اين چتل آبادی هر روز با « گوه خود » دستک ميزد يک باره صدا زد من ديگر هوشيار شدم!! ديگر هوشيار شدم!! نوکری وال سرويس جريان را به متخصص عقلی و عصبی گزارش داد . متخصص
  دستور داد اين ديوانه را انطور که قرار دارد نزدش بياورند . ديوانه حاضر گرديد و تمام لباس و سرصورت اش با نجاست انسانی آلوده و متــعفن بود . متخصص از ديوانه سوال نمود به سر صورت خود چه را ماليدی؟ ديوانه جواب داد ( په په )!!!
  اقای چــتل آبادی !
  ادمک رنجور . محجوب . متحجرر . ددمنش به مانند خودت نزد ســـلمانی رفت و تقاضا نمود که مو سرش را اصلاح نمايد . سلمانی کارش را کرد و از نزدش (200 ) افغانی گرفت . در راه دوست اين آدم او را ديد سوال نمود فلانی فلانی چـتل آبادی سرت را اصلاح نمودی چند پول پرداختی ؟ چــتل آبادی جواب داد ( 200) افغانی دوستش گفت "
  داخل ســــرت (10) افغانی ارزش ندارد تو لوده برای اصلاح بالای سرت (200) پرداختی!!!!
  انسانهای مانند شهيد نور محمد تره کی ، زنده ياد ببرک کارمل ، و شــــهيد اکبر دوکتور نجيب ا لله در مقام و جايگاه بلند انسانيت ، اصالت توده ها ، مرکزيت ديگر انديشی . سعادت . ترقی . صداقت . شفافيت وجدانی . ايمانی قرار داشتن و دارند که امروز به صد ها هزار وطن پرست . متحدين به آرمان انسانيت و پيشرفت پيروان راه و انديشه انها بوده
  راه و رسم انها زنده و جاودان بوده . اين آبر مردان تاريخ توانستن در همکاری با توده های زحمتکش وطن به ســلط طاغوتی نادر غدار پايان داده که در قرن بيست انسان افغان در عصر فرعونی انها مغاره نشين بود و خوراکش < جو> و در کشور 99 فيصد مردمش بی سواد کم سواد بود . 89 فيصد انسان افغان به مرض < سل >مبتلا بوده و در کشوريکه از استندرد های اقتصادی . اجتماعی فرسنگها فاصله داشت .
  کشوريکه پنجاه هزار انسانش يک طبيب داشت . کشوريکه تنها 1300 کيلومتر سرکش اسفالت بود و جمعأ 4200 کيلومتر سرک خامه داشت.
  کشوريکه پايتختش بيست فيصد برق داشت . بلی در چنين روابط و ضوابط نا هنجار و پر ذلت و نکبتبار با ملاحظه انکه ديگر کارد ارتجاع وابسته به سلطنت و ارتجاع منطقه به اســــتخوان افغان فرو نموده بود و از کوه برزنگ مخالفت با رژيم بلند بود در همکاری مردم و قوای مسلح رژيم طراز فاشيستی ظاهر و داؤود را سرنگون و برای نخستين بار توزيع زمين را ميان دهقانان بی زمين اغاز نمود . با اوردن ريفورم های بنيادی خواستن جامعه را از تهداب و بنياد عمار و تجدد بخشند . برای انسان زحمتکس اتمسفير عالی تنفسی را ايجاد و برای آزادی انسان از اســتثمار اقدامات صورت گرفت . و صد ها طرح .پلان عمرانی . اقتصادی .فرهنگی . اجتماعی با تلاش فرزندان صديق وطن صورت گرفت . و شوربختانه امپرياليزم امريکا ذريعه جواسيس معروف خود حفيظ الله امين . گلبدين شيطانيار . ربانی بادگکه . سياف وهابی . خالص جاهل . مجددی و گيلانی انگليس تبار و هشت وطن فروش ديگر در ايران مانع اين همه طرح ها اقدامات انسانی و بشری گرديده با تجارت با اسلام داخل ميدان محرکه شدند که امروز همه جهانيان جز تو کودن چهره های اين دلالان اسلام و اسلاميت را ديده و اينکه حکومت هشت ساله ارسطوکرات ها تکنوکرات ها .غربی ها . انجويها و لشکر کشی امريکا را همه ديد .
  و تنها کور دلان . سياه ضميران . ناخردان . عقب گرايان . زلت پسندان . جاسوسان حقيقت را نه پذيرفته با نهايت احماقت . ددمنشی . ذلت . سبک سری . بدجنسی عليه رهبران ارجمند مردم جفنگ سرداده به ادرس فرزندان صديق کشور دشنام فرستاده تنها وتنها کار پاکستانی و يا ايرانی ها بوده و يا انکه با نجاست خود بازی نمايد .
  اگر بار ديگر به ادرس شـــهيد ملت دوکتور نجيب الله اندک هتک نمودی همان پروانی که تورا پناه داده بود به سرغت آمده بيشتر عزت خواهد نمود و در اخير بتو نويسم
  ای چتـــل آبادی [ قالو ســــــلاما ] جلال بايانی

 • کاکاحقبین من هیج وقت ازشورای بدنام نظاردفاع نکرده ام ودرآینده هم نخواهم کردشمادرپیام قبلی من توجه کنید خواهید دید من ازافشارکه توسط باندمسعودوسیاف صدهاهموطن مابه خاک وخون کشانیده شدیادکرده ام اماشمامنحیث یک روشنفکرازواقیعت های عینی جامعه چشم پوشی نموده وازجنایت خلق وپرچم چشم پوشی میکنید.درنظرداشته باشیدکه آفتاب رابه دوانگشت پنهان کرده نمیتوانیم.بهروزباشید

  • جان کاکایش_ تو در مورد کدام جنایت داری حرف میزنی ؟ قبلا برایت گفتم اول بالای مسایل خود را وارد بساز بعداء قضاوت کن. بچیم تو یگان رقص پرده اولت را کن این موضوعات برای هر اندازه تو کلانی میکند. امیدوارم باعث نشوی تا تلختر از این بشنوی.. اگر از جنایت حرف میزنی لطفا مستند حرف بزن تا جوابت را بنگارم در غیر ان هوایی فیر نکن که خود را افگار میکنی.

 • هرچند رهبران فروخته شده حزب دموکراتیک خلق همه غلامان حلقه بگوش روسهای جلاد بودند و همه در آوردن روسها نقش داشتند ولی در بین آنها و شاید در بین تمام وطنفروشان جهان مانند کارملوف کسی پیدا نشود.

  کارملوف مظهر بهترین وطنفروش و غلام است. او در یکی از بیانات خود گفته بود که "بهترین افغان کسی است که به شوروی و سویتیزم ایمان داشته باشد" در جای دیگری او گفته بود که " کسی که حتی خواب ضد شوری ببیند محکوم است ".

  این خائین زمانی که عساکر روس برای اشغال افغانستان از تاشکند بوسیله طیارات روسی انتقال داده میشدند در بالای زانو های یک عسکر روسی نشسته بود زیرا چوکی برای او موجود نبود و عساکر حاضر نبودند چوکی خود را برای او تخلیه کنند.

  کارمل که نام اصلی او سلطان حس است در حقیقت پسر یک جت مهاجر کشمیری است که بعد از اینکه با برادرش سلطان محمود( بریالی) خانه پدری را بر اساس همان خاصیت جت ها ترک کردند نامهای شانرا عوض کردند و در پوهنتون کابل و دیگر جاه ها خود را پشتون معرفی میکردند.

  بر اساس گفته های اکثر اشخاص کی کارملوف را از نزدیک میشناختند او یک شخص خیلی دون صفت، با اخلاق خیلی ضعیف و معتاد به الکول بود. او به روابط فامیلی اصلا عقیده نداشت و فرزندان خود را هم به همین منوال تربیه کرده است. امروز هر دو پسر این خائین ملی که یکی شان گفته میشود وستوک نام دارد که یک نام روسی است مانند پدر معتاد هستند و هر دو از زنهای شان جدا شده اند.

  در مورد کارملول، فامیل او و بریای برادر بیسواد و بداخلاق او حرفهای خیلی زیادی دیگری است که چند روز قبل من نوشته بودم ولی بوسیله مسول سایت متاسفانه که حذف شد.

  • شمس جان !

   در یکی از خبر های داغ از سعودی عربیه اطلاع میدهند که گروپی در حدود چهل و نه تا زن و مرد ما لیزیای مقیم عربستان سعودی نیمه شب برای انجامء ( جماع ) که به اطراف مکه رفته بودند , دستگیر شدند , انها در جواب یکی از سوالهای مسولین امر بالمعروف و نهی از منکر اداره مذهبی سعودی عربیه گفته بودند که , بر اساس احادیث نبوی و مجریان دین در زمان محمد هر بچهء که نطفه اش اینجا بسته میشد , برکت در پی داشت !!! جناب حکمتیار ( از کجا معلوم شاید نطفه ایشان نیز در نزدیکی مکه بسته شده باشد ) به این عقیده اند که این مسله درست است , همچنان در زمان حکومت ملا عمر در روی دیوار قاضی خانه مرکزی کابل نوشته بودند که ( بنا بر گفته حضرت پیغمبر اکرم زنی که عطر به خود بزند و از خانه بیرون شود , جبریل و ملایک او را تا زمانی که به خانه برگردد لعنت میکنند ) . در کتابی که حکمتیار صاحب دراین موارد نوشته اند در قسمت 1997 صفحه 11 امده است که اگر سگی با گوسفندی جماع کند و از انها بچه به دنیا اید اگر ان بچه به سگ شیاهت داشته باشد ( حرام ) است و اگر به گوسفند و یا کدام جانوری دیگری شبیه نباشد ( حلال ) است , و اگر سگی به خوکی بپرد و بچه به دنیا اید که به هیچ کدام شبیه نباشد , در نجس بودن ان بین علمای اسلام , اختلاف شدید است .

  • جناب هزار بز ! ما را واقعا متحیر و سرگردان ساختید. حالا کجا برویم و از کی بپرسیم که شمس را برای ما تشریح کند. این موجود که به هیچ یک شباهت ندارد جز به خودش و کمی هم به نمونه دیگری بنام بدل کابلی. شاید از نصب این دو اعجوبه به هم قرین باشد ولی خودشان نمیدانند. این هردو به یگانه چیزی که شباهت ندارند انسان است.

 • لعنت خدابتودروغگوی لعین!به گفته مولانای بزرگ کزدیووددملولم وانسانم آرزوست من فکرمیکردم که تویک انسان اندیشمنداستی اماازین حرف پوچ ات چنین نتیجه گرفتم که اصلابه جاده انسانیت قدم نگذاشته ای

  • اول احترام تقدیم است و اما بعد :

   • ببینید که حرف خلاف توقع چقدر سخت تمام میشود و انسان را بر می انگیزد تا حرفی خلاف میل باطنی اش بزند که در پیام شما کاملا مشهود است. باور کنید که من مطابق پروگرام و فقط بخاطر متوجه ساختن شما ان پیام را گذاشتم تا عکس العمل شما را ببینم..
   • ببینید ما در راه این وطن هزاران رفیق خود را قربانی دادیم و ان هم فقط بخاطر تامین خوشبختی و رفاه و جامعه عاری از استفاده جویی و استثمار. واما حتی شما هم مارا جنایتکار میخوانید... چرا ؟؟؟
   • قبلا هم بشما عرض نمودم اگر شما واقعا معتقد هستید که ما جنایتکار هستیم پس دلایل خود را مستدل بنویسید تا ما در رفع اتهام بنویسیم ورنه شما به تقلید دیگران که ناف شان به ای اس ای پاکستان وصل است طوطی وار اتهام نبندید. امیدوارم منظور مرا درک نموده باشید. اگر بحث منطقی دنبال شود با کمال علاقمندی با جوانی که اینده این وطن است حاظرم به بحث بنشینم. با عرض محبت و احترام بی پایان
  • این مولانا ها در اصل ملاه های هستند در قبای صوفی و از صوفی گری چنان قیافهء در انظار به تجسم رسانیده اند که توبه . . , این مولانا ها مثلاء صوفی و عارف را بعد از حمله اعراب به کشور های باستانی معنی نموده اند که صوفی یعنی عارف است , البته این اشتباه سبب گمراهی نسل جدید در شناخت عرفان میگردد , در حالیکه عرفان از تصوف بدور است , عطار نیشاپوری , مولانا جلال الدین محمد بلخی , سنایی , بایزید بسطامی و ابرهیم ادهم و . . . همه صوفیانی خرافی اند و به شدت معترف به خرافات و متصف به کرامات اند , تذکرت اولیای عطار از نظر خرافات و چرند یات دست کمی از بهار ال انوار " مجلسی " ندارد , عطار خود صوفی است و صوفیان دیگر را در کتابش " اولیا " میخواند و اولیا میشناسد , به طوریکه اولیا را در مقام انبیا و پیامبران قرار داده است , از این رو در برابر معجزات دروغین پیامبران برای این اولیای صوفی به جای معجزهء خرق عادات و یا کرامات میتراشد , مثلاء فلان صوفی سوار دیوار میشده و دیوار را مانند اسپ به حرکت کردن وا میداشته , و یا صوفی و ولی بروی اب راه میرفته است و یا خانم غوث العضم دستگیر شب ها اننگشتش را مانند شمع روشن میکرده تا با ان از مهمان پذیرایی کنند , و یا ابراهیم ادهم در کنار بحر مشغول پینه دوزی خرقه اش بود که سوزن از دستش به بحر میافتد ( انگار نه انگار که بحر چیزی است مانند حوض اب بازی ) , دوستش میگوید چه باید کرد ؟ ابراهیم ادهم به ماهی های بحر فرمان صاد میکند که سوزنش را پیدا کنند , هزار ها ماهی در ظرف کمتر از یک دقیقه سوزنی به دهان در مقابل ابراهیم ادهم حاضر میشوند تا سوزن را به ابرهیم دهند . این دروغ ها و هزیان گویی ها را شیخ عطار به عنوان کرامات به صوفیانی که به نام اولیا در کتاب خود معرفی میکند چسپانده است , مولانا نیز همیشه این یاوه و چرند ها را در باره پادشاه ها و پادشاه زادگان و اولیا و کرامات انها در نظم مثنوی اورده است , به همین دلیل مولانا نیز این اولیا را جانشین انبیا میداند و میگوید :

   اولیا نایب مناب انبیا است - نایب است و دست او دست خداست .

   بهر حال شنیده باشید راجع به بیدار کردن معاویه توسط شیطان را , که به روایت و اعتقاد مولانا این کار شیطان منجر به مباحثه بین معاویه و شیطان میشود , به این ترتیب که شیطان در شکل و هیبت یک ادم , مقابل معاویه ایستاده و به او میگوید که : بیدارت کردم تا نماز صبحگاهی ات قضا نشود . . . حالا این داستان مولانا جلال الدین محمد بلخی را با سعدی در کتب بوستانش مقایسه کنید تا فرق بین خرافات و واقعیت ها را دریابد :

   ندانم کجا دیده ام در کتاب - که ابلیس را دید شخصی به خواب

   به بالا صنوبر به دیدار حور - چو خورشیدش می تافت از چهره نور

   و . . . و . .

   سعدی نفل قول میکند از کتابی که خوانده است , در ان کتاب خوانده است که شخصی ابلیس را به خواب دیده است با چنین حسن و زیبایی .,. توجه کنید ؛؛ نمیگوید که با شخصی ابلیس در کوچه و یا خانه اش روبرو شده و در روز روشن او را دیده است , قطعا ( خواب ) حاصل خیال است و بشر از روع جهل و یا اعتقادات دینی ( شیطان را در ذهن خویش تصویر دارد ) فلهذا امکان خواب دیدن در این مورد بسیار زیاد امکان دارد , زیرا خواب حاصل خیالبافی های لاشعوری مغز است , اما اینکه معاویه در اطاق خواب قصرش شیطان را به صورت انسان میبیند که او را بیدار کرده و با او به جر و بحث میپردازد و انهم در باره قضای نماز صبح , کاملاء خرافی و دور از عقل است . . . . برای این " دست کاری " در اثار مولانا مانند برداشتن عینک اسپی از چشمان یاران و هموطنان است . عزت زیاد .

   BDN46#7=DM

 • جناب حقبین من شماراجنایت کارنگفته ام چون باشماشناختی ندارم اماکسانیکه ازنام خلق پرچم اسلام و...استفاده کردندوخون هزارهاهموطن مارابه ناحق ریختاندندبایدمحاکمه شوندوشماخودراروشنفکرمیتراشیداماازیک خادبچه ISIکه منافع ملیت خودراترجیع میدهدنسبت به منافع ملت دفاع میکنیددرحالیکه محترم کامران اسنادهم دررابطه به او(حنیف اتمر) ارائه کرده.

  • ببینید اقا سن و سال شما ایجاب نمیکند تا با این قاطعیت شخص و یا سازمانی را که پیش از تولد شما درین وطن بخاطر اینده تو و امسال نمک ناشناست جان داده اند محکوم نموده جنایتکار خطاب کنی. زیرا منطقا تو باید دنباله رو باشی. در غیر ان اسنادی را که ادعا داری دلیل محکومیت خلقی ها و یا پرچمی هاست ارایه کنید تا ببینیم..

   • یک روز بقه یی برای رفیقش لاف میزد که دیروز من و مار مامایم یک شتر را گزیدیم.. شما مامای تانرا گذاشته از خود بنویسید که ببینیم چقدر بالای مسایل وارد هستید...؟؟؟
  • با عرض معذرت در پیام فوق امسال اشتباه تایپی بوده امثال خوانده شود.

 • مهمترین دلیل محکوم بودن خلقی ها وپرچمی هابه خیانت وجنایت راه بازنمودن بخاطرتجاوزسوسیال امپریالزم شوروی به افغانستان است وشماخواهان اسناداستیداگرچشم بیناوگوش شنواداریدیک بارسری بزنیدبه گردوگوشه افغانستان ازیک گودک هفت ساله گرفته تاپیرهفتادساله پرسان بکنیدازخیانت وجنایت خلق وپرچم برایتان معلومات میدهند حاجت به من نیست که بگویم زیراتاریخ بیان کننده واقیعت های گذشته است.نکته ونظم ثنائی پیش نادانان چنانک:پیش کربربط سرای ونزد کورآینه دار

  • از پیام تان دانستم که شما دید بسیار سطحی از تاریخ وطن تان دارید و انچه میگویید نقل قول دشمنان این وطن است که با دسایس و توطیه ها این وطن را به این حالت کشانیدند. درین زمینه شما را ملامت نمیدانم زیرا اکثریت به عقیده شما است و این هم دلایل خود را دارد. چیزی که از شما تقاضا دارم اینست که اقلا شما که انسان کتاب خوان معلوم میشوید یکبار تاریخی را که از ان حرف میزنید بخوانید. نه تاریخ مسخ شده یی را که جنایتکاران و دشمنان این وطن جعل کرده اند. لازم میدانم یک مرور مختصر بر خواست ها و اجراات ما طی تاریخ مبارزات مان و دستاورد های مان و دلایل شکست حاکمیت مردمی وارمغانی که تردید کنندگان ما به وطن تحفه دادند داشته باشیم تا شما از حقیقتی که هنوز اگاه نیستید با خبرشوید بعدا اگر شما ما را محکوم میدانستید حرفی ندارم. ولی خوب است پیش از قضاوت پس منظر مورد بحث رابدانیم تا باشد قضاوت عادلانه کرده باشیم. اگر شما موافق باشید این بحث را ادامه خواهیم داد...؟؟؟

  • با کمال احترام میخواهم نوشته شما را تصحیح کنم : ثنایی نه که سنایی باید مینوشتید. شاید اشتباه تایپی باشد که منظورم فقط اینست کسان دیگری که این سایت را بخاطر بلدیت با زبان فارسی هم میخوانند در سردرگمی قرار نگیرند.

 • نخست خدمت همه خواننده گان محترم سلام و عرض ادب تقدیم میدارم
  ثانیا؛ بنده نخست بیوگرافی خود را بگویم که نفرین خود را به آی آس آی پاکستان ؛ کا جی بی ؛ سی آی ای و خاد افغانستان می فرستم؛ که در نتیجه جنایات همین ارگان های نامبرده صد ها هزار هموطن ما کشته ؛ زخمی و یا از خانه و کاشانه شان مجبور به ترک وطن شدند .
  هموطنان گرامی؛ بیایید که دور از احساسات ؛ روی حقاییق صحبت نماییم ؛ چندی قبل در یکی از سایت های انترنتی دیدم که سه نفر از اعضای برجسته حزب وطن که یکی آن سلیمان لاییق بود و دیگری آن دستگیر پنجشیری اما دیگر آنرا فراموش کره ام ؛ اینها از جمله خوب ترین اعضای حزب وطن بودند که به جرم شان بدون کدام شکنجه اعتراف می کنند و از ملت افغانستان رسما عزرخواهی می کنند ؛ هموطنان که مربوط باند خلق و پرچم بودند باید بدانند که آنها به بی راهه رفته بودند ؛ به گفته اینها که اگر همه حقاییق های گذشتته را مربوط شبکه بد نام آی آس آی بدانیم ؛ حد اقل این را باید بپذیرند که حزب وطن از بدو تاسیسش ؛ مبارزه علیه اسلام و زمینه اشغال افغانستان توسط روسها را خواهان بودند که این اقدام اینها با عکس العمل جدی ملیون ها افغان مواجه گردید ؛ ودر نتیجه آی اس آی و سی آی آی توانستند تا با دست باز درویرانی کشور عزیز ما جنایات شانرا ادامه دهند در حالیکه روسها قبلا در این سرزمین به همکاری حزب وطن و به خواست حزب وطن آمده بودند که روزانه به صد ها افغان این وطن را به خاک و خون می کشانیدند ؛ هموطنان عزیز بهتر است که به حقاییق تن دهیم و از استعمال کلمات تحریک آمیز اجتناب نماییم ؛ در غیر صورت اگر هزاران قاضی و سارنوال یکجا شوند نمی توانند که قناعت نظر دهنده گان این سایت را فراهم نمایند .
  والسلام عبدالمالک از غوربند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس