IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > از دزدی اوپراتيفی تا ارسال انتحاری

از دزدی اوپراتيفی تا ارسال انتحاری

يکتن از همکاران نزديک اسدالله خالد که بيش از يک سال را منحيث همکار با وي سپري نموده است ميگويد که آنها در قصر "مندي گگ" ولايت کندهار گروه هاي مختلف متشکل از سه الي پنج نفري بلوچان و افغان هاي متلعق به ولايات جنوبي را آموزش هاي انتحاري دادند.
شمس الله حقبین
دوشنبه 28 دسامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بعد از فروپاشي نظام طالبان، حکومت های کابل و اسلام آباد هر دو يک ديگر را به مداخله در امورشان متهم نموده اند که این سلسله اتهامات تا هنوز خاتمه نیافته است .

اما آنچه هویدا است، حکومت کابل از چندين دهه به اين سو توان مداخله در امور پاکستان را نداشت ليکن بعد از فروريختن امارت طالبان بعضي از همدستان و دوستان فاميلي حامد کرزی بر مبناي ارتباط نزديک که با شبکه هاي جاوسوسي هند برقرار نمودند، توانستند تا بار ها عمليات انتحاري، ترور شخصيت ها و بمب گزاري هاي را در محلات مزدحم پاکستان سازماندهي نمايند.

به اساس اطلاعات سري اداره استخبارات افغانستان، طي چهار و نيم سال اخير حلقه ی ضد پاکستاني که در داخلي خاک افغانستان فعاليت مينمايد توانسته است تا اهداف متعدد را در صوبه" بلوچستان" پاکستان هدف قرار بدهد.

در اين حلقه ضد پاکستاني به شمول ريس جمهور، سرپرست وزارت سرحدات اقاي اسدالله خالد والي پيشين ولايت کندهار تعداد از ديپلومات هاي کشور هند مقيم کندهار و کابل و عده از رهبران جنبش ازاديخواه بلوچ ( بلوچ لیبریشن آرمي) که از کشورشان متواري هستند عضویت دارند.

اين حلقه به صورت مستقيم از سوي اداره استخبارات هند تحت پوشش مالي قرار دارد و بيشترين تعداد از عمليات ها در داخل خاک پاکستان و به صورت خاص در صوبه " بلوچستان" از سوي اسدالله خالد کسي که به فساد اداري، سوي استفاده از صلاحيت وظيفوي ، شکنجه زندانيان طالب و تقلب در انتخابات رياست جمهوري است سازماندهي ميشود.

"اسدالله خالد" يکي از نزديکان حامد کرزي بوده که از افراد با اعتبار خانواده کرزي ها محسوب ميشود و هنگام زعامت در کندهار، موصوف دها تن از فرماندهان و بزرگان قومي جنبش آزادي خواه بلوچ را در کندهار و بعداً به مشوره حامد کرزي در مناطق مختلف شهر کابل به خصوص در کارته سه کابل مسکن گزين نموده و از آنان به حيث ابزار جنگي عليه حکومت "پاکستان" استفاده نموده است.

"جنرال پرويز مشرف" ريس جمهور اسبق پاکستان و" اويس احمد غني" والي ايالت "بلوچستان" بار ها از موجوديت بلوچان و استخبارات هند در ولايت کندهار خبر داده بودند.

اويس احمد غني اسدالله خالد را که عضویت فعلی کابینه حامد کرزی را دارد، کسي قلم داده نموده است که دها حمله انتحاري را در شهر "کويته" پاکستان سازماندهي نموده و صدها تن از احالي بي گناه اين شهر را به خاک خون کشانيده است.

يکتن از همکاران نزديک اسدالله خالد که بيش از يک سال را منحيث همکار با وي سپري نموده است ميگويد که آنها در قصر "مندي گگ" ولايت کندهار گروه هاي مختلف متشکل از سه الي پنج نفري بلوچان و افغان هاي متلعق به ولايات جنوبي را آموزش هاي انتحاري دادند و آنها را به همکاري شاخه هاي بلوچ ليبريشن آرمي از نوار مرزي "سپين بولدک" وارد خاک پاکستان نموده و در انفجارهاي انتحاري و بم گزاري ها از آنان استفاده نموده است.

این گروه های کوچک ضد حکومت پاکستان در کندهار از سوی اداره خفیه استخباراتی و عملیاتي که به اسم (999) از سوی اقای خالد بنیان گزاري شده بود نگهداي میشد.

اين منبع که فعلاً با اقاي خالد همکاري نه دارد و بيرون از خاک افغانستان با خانواده اش به سر ميبرد ميگويد که فرد به نام قوماندان" رازق" که مسوليت پوليس مرزي سپين بولدک را به عهده دارد نيز شامل اين حلقه بود.

اقاي "رازق" حدود چهار سال قبل به اتهام قتل يک گروه از شهروندان پاکستان در نزديک مرز سپين بولدک از سوی سارنوالي نظامی کندهار توقیف و بعداً از سوي حکومت کابل و کميسيون مستقل حقوق بشر مورد پيگرد قانوني قرار گرفت که اقاي خالد وي را در مقر ولايت قندهار پنهان نمود تا انکه بعد از گذشت مدت چند دوسیه ی وی از تعقیب عدلی ناپدید گردیده و او دوباره به وظيفه اصلي اش برگشت.

روز قبل جنرال پرويز مشرف ريس جمهور اسبق پاکستان بار ديگر از موجوديت استخبارات هند در خاک افغانستان و همکاري نزديک اين اداره با استخبارات افغان و مقامات ارشد افغاني خبر داد.

اين اظهارات مشرف در حال از سوي تلويون سي ان ان امريکا پخش شد که قرار است اسدالله خالد در کابينه جديد حامد کرزي به صفت ريس اداره امنيت ملي افغانستان مقرر گردد.

روابط نزديک اقاي خالد با استخبارات هندوستان و سهم گيري فعال وي به نفع حامد کرزي در انتخابات افغانستان از دلايل عمده است که شايد وي را به کرسي رياست امنيت ملي افغانستان برساند.

دلیل دوم وي در سمت جدید همان استفاده خاک و اتباع افغانستان از سوي "هند" علیه "پاکستان" میباشد.

اگرچه همه افراد شامل تيم کرزي چه شامل حکومت بودند و چه نه بودند در انتخابات و مبارزات انتخاباتی خلاف قوانين نافظه کشور به نفع کرزی کار کردند و از حربه حکومت به حيث کانديد مشخص ايشان استفاده نمودند، اسدالله خالد نیز یکی از این مقامات افغان بود که مسولیت کميسيون هماهنگي زون هاي ستاد انتخاباتی حامد کرزی را به عهده داشت.

فساد اداري حاکم در حکومت حامد کرزی حالا به یک مشکل فراگیر مبدل گردیده است که حتی سربازان خارجی مستقر در افغانستان نیز از تاثیرات منفی آن در امان نیستند و کشورهای عضو هشدار به خروج نظامیانشان از ماموریت افغانستان خبر میدهند.

بعد از انتخابات بيست و نهم اسد که از سوي کميسيون نام نهاد مستقل انتخابات به نفع حامد کرزي اعلام شد، حکومت کابل اعتبارش را به سطح بين المللي از داست داد تا حد انکه گفته ميشود ريس جمهور امريکا ضرب العجل شش ماه را براي حامد کرزي تعين نموده است .

موجودیت اشخاص چون اسدالله خالد در کابینه جدید حامد کرزی،که صدها هزار دالر را از پول اوپراتیفی ولایت کندهار به یغما برده است نمایانگر اینست که از افراد فاسد جز اداره فاسد چیزي دیگري نه باید توقع داشت.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • سلام

  گریه کردن برای دشمن چون پاکستان فکر کنم کار احمقانه است من مطمینم هیچ جنبنده یی در وطن ما این مقاله را تایید نخواهد کرد ..

  دنیا امروز وسیاست بازی ها جهان عمل بلعکس را مجاز میدانند اگر صیافی نوکر دیروز پاکستان و عرب ها غلام غرب چنینن کاری کرده باشند عمل بجا و خوب است اما بعید است که این ها به چنین کاری مبادرت بورزند چون خانه اصلی اینان پاکستان است ..

  از سوی دیگر چنین کارها مربوط به ادارات استخبارات است نه والی وووو

  برادر پای هند را چرا دخیل میکنی هند سومین کمک کننده باز سازی وطن ما است هند همیشه کمک کرده باز سازی کرده از نو اباد کرده دیگران که تو از انان دفاع میکنی همیشه تخریب و انفجار کرده از بین برده نابود کرده ....

  بسیار متاسفم که در نقش پاکی ها ظاهر شده یی..

  من از خدا وند میخواهم که صاحب یک استخبارات قوی بشویم که عین کار های را که ای اس ای در وطن انجام میدهد ما نیز در انطرف انجام بدهیم ...
  شمس اله جان نکند از فارسی زبان کویته یا کراچی پاکستان هستید و یا خدای نخواسته از وهابی شده های دست پروده مولانا شمس الرحمان ....

جستجو در کابل پرس