صفحه نخست > دیدگاه > کاش دیگران هم شامل این نامه می شدند

کاش دیگران هم شامل این نامه می شدند

چرا در این فراخوان نام ربانی و سیاف و دوستم و خلیلی و محقق و گلبدین و حقانی و مجددی و دیگران شامل نیست؟
سید هاشم سدیـد
شنبه 18 دسامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نامۀ سرگشادۀ را در کابل پرس عنوانی روشنفکران، عالمان، ملایان و رهبران جهان اسلام خواندم. من این فراخوان را تائید میکنم و بازهم جنایات طالب را، این بار به پیروی از این فراخوان کابل پرس?، تقبیح و محکوم می نمایم. در رابطه با طالب مقالۀ دارم که همین امروز آن را نوشته ام. به احتمال قوی این نوشته را فردا برای تان می فرستم؛ ولی چرا تنها طالب؟

چرا از جنایات سیستماتیک خلق و پرچم یاد نمی شود؟ چرا از جنایات تنظیم های به اصطلاح جهادی حرفی به زبان نمی آید؟ چرا در این فراخوان نام ربانی و سیاف و دوستم و خلیلی و محقق و گلبدین و حقانی و مجددی و دیگران شامل نیست؟ چرا از آفریندگان این هیولا های خون آشام ، از برژینف و گرومیکو تا گورباچف گرفته تا سران عربیی که در ریختاندن خون هموطنان ما و تخریب بیشتر از نصف آبادی های افغانستان دست داشته اند، از مسؤولان سرویس های استخباراتی پاکستان تا ضیأالحق و نواز شریف و مشرف و آصف زرداری، از ایرانیان و از تمام غربیانی که به نحوی در این غایلۀ غم انگیز و خونین دست داشته اند، یادی نشده است؟ هر یک از اینان در ریختاندن خون فرزندان این مرز و بوم، تخریب کشور ما و همه شوربختی های مردم ما طی سی و دو سال گذشته به اندازۀ طالب ـ شاید هم بیشتر از طالب ـ گنهکار و مجرم هستند. تا این جا موضوع اول؛ و دوم، چرا این نامه تنها عنوانی رهبران جهان اسلام نوشته شده است و نه عنوانی رهبران تمام کشور های جهان؟ به نظر من سه چیز باید در این نامه اضافه شود:

1ـ نام ایران و پاکستان و امریکا و شوروی سابق و عربستان سعودی باید به عنوان سرحلقه این ماجراجویان هلاکو صفت در این فراخوان شامل کردد و، 2ـ در این فراخوان باید عرض حال مردمی که درهمین برهه و برش زمان از جانب دزدان و زورگویان رسمی و غیر رسمی ، و خودی و بیگانه به گروگان گرفته شده اند، شامل گردانیده شود. و سوم، این نامه به نام تمام رهبران جهان صرف نظر از دین و عقیده و نظام و سیاست و غیره و غیره آن ها نوشته شود.

مردم کشور ما امروز هم، همانگونه که در گذشته میان دو سنگ قرار داشتند، میان دو سنگ قرار دارند. یکی کشتار خارجی ها و فشار دولت دست نشاندۀ آنها و سران فاسد جهادی و دیگری جنگ و کشتار و انتحار و انفجار ابزار دست پاکستانیان، یعنی طالب. باید هر سه این منابع تقبیح و محکوم شوند. در این جنگ و غایله و کشتارها و خون ریزی ها و تخریب ها تنها طالب و یا ملا و مولوی دست ندارند، بلکه دست های بی شماری پنهان و آشکار در آن وجود دارند که باید همه تقبیح و محکوم و نفرین شوند.

بیائید همه را محکوم و نفرین کنیم! همۀ آن هائی را که این بازی چرکین و شرم آور را که نتیجه آن جز اشک و آه و خون نبود و نیست، شروع نموده بودند؛ نه امروز و دیروز، که سی ـ چهل سال یا پنجاه ـ صد سال پیش!

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • آقای سدید سلام!
    خیلی بجا فرموده اید اما پرسش من ازشما این است که شما منحیث روشنفکر با احساس این مرز وبوم جایگاه خودرا درین نامه درکجا می یابید؟ آیا خودرا نیز در برافروختن این اتش سهیم ومسؤول میدانید یانه؟ فقط همین؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس