صفحه نخست > دیدگاه > چند عکس از حمله طالبان به کابل

چند عکس از حمله طالبان به کابل

شاهکار دیگر برادران کرزی/ چی آن طالبانی که در پاکستان مستقر هستند و چی آنهایی که در افغانستان می جنگند پشتون اند و پشتون ها هستند که بیگانه گان را اجازه می دهند تا از خاک افغانستان برای مقاصد خود استفاده نمایند. کنار آمدن با طالبان و وارد نمودن آنها به حکومت خیانت بزرگی به دیگر ملیت ها و امنیت داخلی و آزادی نسبی درافغانستان است.
kawa gharji
دوشنبه 18 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حمله امروز طالبان با آن وسعت و گستردگی نشان دهنده دست داشتن مقامات بالای دولتی در سازمان دهی این حمله می باشد. اشخاصی مختلفی و از جمله خود اقای کرزی با اندیشه های فاشیستی اش از همان اوایل خواهان سهیم ساختن طالبان در قدرت بوده و هستند.

امریکا وتعدادی ازمتحدین کنونی دولت افغانستان با پشتیبانی از سیاست های نژادگرایانه به روح توافقات بن خیانت کردند. در توافقات بن در راستای خلق هویت ملی و انتخاب ریئس جمهور با توافق تمام مردم افغانستان تاکید شد در حالیکه فعلا به دلایل مختلفی گویا توافق بن به برتری یک قوم ختم می شود. جنگ با تروریسم و طالبان بدون شناخت و توجه به بعد قبیله یی آن در قالب ظهور ناسیونالیسم پشتون در چارچوب پیوند هارمونیک بنیادگرائی- قبیله گرائی می تواند در اینده نیز تمامی راهکارهای موجود را به سمت گمراهی سوق دهد.

چی آن طالبانی که در پاکستان مستقر هستند و چی آنهایی که در افغانستان می جنگند پشتون اند و پشتون ها هستند که بیگانه گان را اجازه می دهد تا از خاک افغانستان برای مقاصد خود استفاده نمایند. کنار آمدن با طالبان و وارد نمودن آنها به حکومت خیانت بزرگی به دیگر ملیت ها و امنیت داخلی و ازادی نسبی درافغانستان است.

عکس ها برگرفته شده از سایت های مختلف انترنتی است .

کاوه استم.
در کشورم اتفاق های می افتد که نمی توانم از کنار شان به بی تفاوتی رد شوم.
درس می خوانم. موسیقی می شنوم .

آنلاین :

http://www.kawagharji.wordpress.com

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقا غرجی سلام!

  بدلیل نداشتن بهره کافی از فهم مسائل سیاسی - اجتماعی و ضعف قوه استدلال و تحلیل, مانند ده ها هزار هموطن دیگرم راه گم کرده ام. امید با بزرگواری تان لطف نموده اذهان مارا روشن تر سازید.

  اگر واقعیت همین باشد که منبع تمامی مصایب و ناهنجاری های کنونی و احتمالی یی آینده , قوم پشتون ساکن دو طرف خط دیورند هستند و خواهند بود, راه حل کدام است ؟ و چه باید کرد؟ تا از این بلا در امان باشیم.

  منتظر نظریات منطقی و خردمندانه تان

  • اقای صدر سلام

   تمام این حملات و این جنگ های سال های گذشته مثل اینکه دیگر راهی برای مردم افغانستان نگذاشته جز اینکه مناطقی را که اکثریت جمعیت ان را پشتون ها تشکیل می دهد به طالبان واگذار شود و انهای که فرهنگ زندگی در ارامش و تمدن و فرهنگ را نمی دانند نیز در همان طویله خانه طالبان بروند و زندگی کنند.
   این را هر کس در افغانستان می داند که طالبان همان پشتون ها استند و اگر چند تروریستی از کشور های عربی و اسیای میاانه و بعضی کشور های دیگر در صف طالبان می جنگندد باز هم این پشتون ها استند که پای خارجی ها را به افغانستان کشانده. دیگر ملیت های افغانستان نمی توانند هر روز قربانی بی فرهنگی انها شوند . تا کی باید مردم بی گناه قربانی شوند تا به اصطلاح- برادران پشتون- متوجه مزایای صلح و ارامش شوند؟ متوجه این شوند که تنها راه به دست اوردن پول ،اسلحه گرفتن و کشتن ادم های بی گناه و جاسوسی و نوکری برای پاکستان و دیگر کشورهای عربی و تجارت مواد مخدر نیست بلکه راه های انسانی تری می شود یافت.

 • پشتون مردم بیچاره و بد بختی هستند که رهبران پشتون انها را در جهل و فقر دانشی سیاسی و اجتماعی نگه داشته اند . و همیشه از انها مانند مواشی چشم و گوش بسته استفاده نموده اند . و در رام کردن انها از دین اسلام و سنت پیغمبر استفاده شده است . حالا زمانی است که دنیا به علم و هنر وزنده گی بهتر خود افتخار میکند ولی پشتون به ادم کشتن و نوکر بودن خود بدون اینکه بداند افتخار مینماید . رهبران پشتون از زمان پاچا خان تا کرزی خان مورد استفاده اجنبی ها قرا گرفته اند . از پشتون های خدایی خدمتگار منظور برای در اختیار داشتن زمام صوبه سرحد قبل از تقسیم هند و پاکستان بابو گاندی به طور نا مرعی استفاده مینمود و بعداء ضیا الحق سر عام از پشتون ها با پنجابی ها اتحادیه ساخته به مقابل مهاجر های بیهار ینگال ایشان را در شهر کراچی به جنگ و کشتن وادار میساخت . حالا در افغانستان به نام غیرت پشتون های بیچاره را به زیر پای امریکایی ها انداخته اند تا از داخل به نام دفاع از افغانستان و از خارج به نام ازاد ساختن افغانستان همدیگر را بکشند تا اخرین نفر . به جای اینکه فارسی وان به پشتون کمک اخلاقی نمایند که از جهل سیاسی و اجتماعی بیرون بیایند و با باقی باشنده های افغانستان در صلح و صفا شوند . بر عکس فارسی وان میخواهد انتقام تمام اشتباهات یک عده چشم و گوش بسته را از پشتون های بگیرند که مانند باقی مردم افغانستان از زنده گی فقیری بر خردار هستند . از این سو تفاهمات امریکا بهترین استفاده را مینماید .

  • سلام جانانه مکوه نازونه ! جانه که جان گپه غلط کرده . دوست عزیز ! هیچکس علیه قوم و برادر پشتون نیست ! هیچکس بی نوایی و مظالمی را که قوم برادر پشتون ما به جان میکشند از دیده ها نیآنداخته ، قوم برادر پشتون ما مانند ما شکنجه شده اند و بیداد کشیده اند . هدف شخصأ خودم محکوم نمودن یک تعدادی فاشیستانی است که برادر پشتون مرا اغوا نموده و از نام بزرگشان استفاده ابزاری میکنند . آنعده برادران پشتون ما که با ما یکجا درین مدت زنده گی کردند و ما را با ایشان پلوان شریک ساختند ، آهسته آهسته با ما عادت پیدا کرده اند ، با ایشان پیوند های دوستی بسته ایم ، ما با برادران پشتون خود مرده شریک و زنده شریک هستیم . ولی وقتی پای منحوس ملا داد الله طالب به سرزمین ما رسید ، همۀ برادران قندهاری و هیلمندی لیلامی فروش را چنین تبلیغ نمود که این سرزمین ماست و دیگران بیگانه اند . اینجا بود که برادران پشتون اندیشمند ما فریب این مکار نخوردند و در صفوف ما به زندانها رفتند و قسمت زادی از ایشان طالب شدند . این همان تعدادی بود که بعد از فرار طالبان فرار را بر قرار دانسته عازم پاکستان شدند که خبر این رویداد از تلویزیونهای جهانی انعکاس یافت .

   ایکاش همین فاشیستان حاکم در وطن ما ، توانایی آنرا پیدا میکردند تا به قوم خود خدمت میکردند ، ایکاش قبیله های پشتون از سواد بهره میگرفتند ، ایکاش به جای اینکه یه سرزمین های دیگران چشم می دوختند در فکر آبادانی سرزمین های خود میشدند . حال هم وقت نگذشته ، بیایند با تفاهم ، برادری ، برابری ، خورد را خورد بدانند و کلانرا کلان ، به اساس شایسته سالاری و تقوا چی پشتون ، چی هزاره ، چی ازبک و چی دیگر اقوام دست بدست هم دهند تا این ویرانه را آبادانه بسازیم . این خواهش انسانی ما در شرایط حاضر با انتحاریان جنبشی و نیکتایی داران طالبی خواب است و خیال است و محال است و جنون !!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس