کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > زيرا از قوم خاص بودند و منظور حضور مبارک سلطان قبيله

زيرا از قوم خاص بودند و منظور حضور مبارک سلطان قبيله

بيانيه مطبوعاتي مجمع سياسي راه نو در رابطه به رأي اعتماد به اعضاي کابينه

پنج شنبه 21 جنوری 2010

مردم شريف افغانستان!

شما نيک مي دانيد که جناب آقاي کرزي طي 8 سال گذشته بطور آرام و خزنده و تحت نام دموکراسي و مردم سالاري سياستهاي کهنه قبيله سالاري را که ميراث شوم استعمار و سلاطين مزدور است، نهادينه نموده و حاکميت و استيلاي قومي را به شکل مدرن آن تقويه مي نمايد. در اختيار قرار دادن چند پست سمبليک و در کنار گرفتن چند چهره قومي براي توجيه، سياستي بود که درگذشته حتي خون خوارترین حاکم هم اعمال کرده بود. شما شاهديد که در8سال گذشته کسی به جزچند فرد مشخص،صلاحیتی نداشته ومتاسفانه شهامت اعتراض هم درکسی نبود.در دو دور معرفي اعضاي کابينه جدید،سیاست مذکورعلنی شده، پستهاي کليدي را آقاي کرزي به يک قوم اختصاص داده وآنهارادر عرصه هاي اقتصادي، امنيتي، سياسي ،اجرايي، قضايي و عدلي مسلط ساخته است.

مردم شريف افغانستان!

هميشه حکومتهاي که ريشه هاي شان در ميان توده هاي مردم خشکيده است، سر در لاک قومي فرو برده و از اين راه نفاق آلود و ويران گرچند صباحي تغذيه کرده است. اين سياست اکنون در حاکميت آقاي کرزي هويدا شده است زيرا: در گام نخست با دلالي و معامله بالاي سرنوشت اقوام، ملت افغانستان را پاره پاره کرده و در گام دوم از اين فضاي آلوده به گرايشهاي قومي، به نفع قوم خاصي بهره جسته است.

با تأسف اکثريت اعضاي پارلمان افغانستان نيز در جريان بازيهاي آقاي کرزي طي سالهاي فعاليتش نتوانسته است، خود را از دام سه خصلت قوم گرايي، وابستگي به حاکميت و دلالي نجات بدهد. چنانکه در جريان رأي دهي به وزراي پيشنهادي چنين خصوصيتي را به نمايش گذاشتند. هيچ يک از اين رأي دادنها و رد نمودنها بر اساس معيارهاي ملي، ارزشگرايي و شايسته سالاري نيست؛ بلکه بر اساس سازماندهي و دستورات پنهاني ارگ رياست جمهوري انجام شده است.

ما همه مي شناسيم کساني را که اگر خدمتي نکرده اند، لااقل جرمي هم انجام نداده اند، رد شدند ولي کسانيکه دست شان به خون هزاران شهروند ما آلوده است، تأييد شدند؛ زيرا از قوم خاص بودند و منظور حضور مبارک سلطان قبيله.
مردم شريف افغانستان!

ما با تأسف از انحرافيکه در مسير دموکراسي و نظام سازي مدرن پيش آمده و عامل آن آقاي کرزي و دار و دسته اش است، تعهد خود را به مبارزه خستگي ناپذير براي ايجاد تغيير و آوردن اصلاحات اعلام مي داريم.

والسلام

مجمع سياسي راه نو

27/10/1388

کابل

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


46 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > زيرا از قوم خاص بودند و منظور حضور مبارک سلطان قبيله

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.