IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > مسلمانان همچنان درگیر اختلاف ها

مسلمانان همچنان درگیر اختلاف ها

بزرگان ما در گذشته با همین بی بند وباری ها و تک روی های حکام که هم اکنون در جوامع امروزی ما موجود است مبارزه نمودند و حتی در بعضی از مواقع جان خود را در راه بقای دین مقدس اسلام از دست دادند .
قاسم عبداللهی
شنبه 23 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

حدود 1400 سال از عمر دین مقدس اسلام می گذرد ، و هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان دین مقدس اسلام به عنوان دین بر حق از سوی جهانیان پذیرفته شده است .که این را می توان مدیون زحمت کشی های پیامبر اسلام (ص) ، اصحاب بزرگوارشان و تمامی بزرگان دیگری که در این راه جان متبرک خود را از دست داده اند دانست . اما با این همه تلاش که از سوی این بزرگان برای گسترش این دین در جهان صورت گرفت آیا مسلمانان و کشورهای اسلامی توانسته اند این دستاورد بزرگ را حفظ کنند ؟

متاسفانه هر روز خبرهایی را مبنی بر خشونت ، جنگ ، آدمکشی ، سرکوب و حتی اختلاف های مذهبی از طریق رسانه ها می شنویم که در بعضی از کشورهای اسلامی به وقوع می پیوندد.و تاسف بار تر از آن اینکه عاملین این خشونت ها نیزگروهها وحلقات به ظاهر مسلمان هستند .

این را هم نباید فراموش کنیم که کشورهای بیگانه و کفر طوری که در صدر اسلام نیز مخالفت خود را با این دین مقدس و مسلمانان برای همه گان هویدا ساخته بودند امروز نیز این روند را ادامه داده اند و از هر طریق ممکن در داخل مسلمانان نفوذ می کنند و زهر خود را بر پیکر اسلام میریزانند .

این منافقین با حربه قرار دادن مذاهب شیعه و سنی اختلافاتی را بین این دو مذهب بوجود می آورند و آنان را مشغول اختلاف ها کرده و خود از دور با نظاره برعملکرد آنان آتش را بین مسلمانان شعله ور می سازند . و خود نیز برای پیشرفت علم و تکنالوجی دست به گریبان کتاب آسمانی مسلمانان می شوند و اسرار آن را به صورت پنهانی برای خود آشکار می سازند .

آنها نیز با اجیر ساختن افرادی خود فروخته ،در بین مسلمانان نفوذ می کنند و دست به جاسوسی و اعمال دهشت افکنانه می زنند و اسلام را به جهانیان وارونه جلوه می دهند . طوری که ما شاهد حملات انتحاری از سوی بعضی از گروهک های خود فروخته مسلمان در کشور پاکستان بودیم که این پدیده توسط گروه طالبان به افغانستان منتقل یافت و حال نیز به کشور ایران منتقل شده است که متاسفانه هدف آنان جز افراد بیگناه کسی دیگری نمی تواند باشد .

در افغانستان طی سالهای فراوان حکومت های متعددی روی کار آمد اما هیچکدام از آنها مانند حکومت طالبان به پیکر دین مقدس اسلام در افغانستان ضربه وارد نکرد .

طالبانی که در گذشته هیچ وجود خارجی نداشتند و به هیچ عنوان کسی نامی از آنها را نشنیده بود ، به کمک پنهانی جامعه غربی روی کار آمدن و با برپا داشتن حکومت در ظاهر اسلامی به سختگیری های بی مورد و همچنین بوجود آوردن اختلاف زیاد بین مذاهب مختلف در بین مسلمانان پرداختند و ضربه های جبران ناپذیری را بر پیکر اسلام در افغانستان زدند .که می توان خشونت های زیاد علیه زنان ، دلسردی جوانان از اسلام و تاثیر تهاجم فرهنگی بر جوامع کنونی افغانستان را ازجمله خیانت های این گروه علیه دین مقدس اسلام برشمرد .

در کشور پاکستان همه روزه شاهد بی خانمان شدن عده ای از افراد بیگناه به دلیل جنگ بین دولت پاکستان وگروهها شبه نظامی طالب هستیم .

در ایران نیز چندی پیش به دلیل تقلب های گسترده در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، گروههای شاکی از نتایج انتخابات از سوی دولت مورد شکنجه و بازدشت قرارگرفته اند که حتی در برخی از موارد جوانانی که عمر خود را در راه تعلیم و تحصیل سپری کرده بودند جان خود را در این راه از دست داند .ولی دولت هیچ توجهی به این قضایا ندارد بلکه با مخالفت با اظهارنظرمردم آنان را سرکوب و مجازات می کند .

کشور فلسطین که حدود 40 سال از اشغال آن توسط یهودیان اسرائیلی می گذرد، هم اکنون نیزاسرائیل با حمایت کشورهای آمریکا و انگلیس ، مسلمانان این سرزمین ، که اولین قبله مسلمانان نیز در آن وجود دارد قتل عام نموده و کشورهایی که خود را حامی دفاع از حقوق بشر می دانند با بی اعتنا بودن به این مسئله از کنار آن به راحتی می گذرند .

بعضی ازکشورهای عربی متاسفانه مشغول تجارت طلا و مواد سوختی خود هستند و به دلیل این اشتغال کار از کشورهای مسلمان همسایه غافل بوده اند و حتی در بعضی از مواقع همدیگر را نیز با تهدیدات جنگی روبه رو ساخته اند .

به هر حال این خشونت ها و بی توجهی ها از سوی مسلمانان مبارزات بزرگان ما که در صدر اسلام زحمات زیادی را متحمل شده بودند را به هدر خواهد داد .

بزرگان ما در گذشته با همین بی بند وباری ها و تک روی های حکام که هم اکنون در جوامع امروزی ما موجود است مبارزه نمودند و حتی در بعضی از مواقع جان خود را در راه بقای دین مقدس اسلام از دست دادند . اما متاسفانه امروز ما به جای گسترش دین مقدس اسلام در کشورهای کفر تحت تاثیر تهاجم های فرهنگی آنان قرار گرفته ایم .

اما با وجود برحق بودن دین اسلام بر تمامی ادیان کنونی در جهان اکثر مردم دنیا با تحقیق و تفکر راه درست و معقولی را انتخاب می کنند و با قبول دین مقدس اسلام به خانواده بزرگ مسلمانان می پیوندند ، دراینجا نقش جوامع اسلامی بسیار مهم وحیاتی بوده آنها با تصامیم درست و بر گرفته از کتاب آسمانی مسلمانان ،افراد جامعه را هر چه بیشتر به آینده زنده گی در زیر سایه دین مقدس اسلام امیدوار سازند . کشورهای اسلامی با هوشیار بودن از توطئه های دشمنان افراد جامعه را از این نیرنگ ها آگاه سازند و مسلمانان نیز این امانتی را که بزرگان ما جان خود را بخاطر آن فدا نمودند را بدرستی نزد خود نگاه دارند تا باشد هم وظیفه خود را در قبال حفاظت از دین اسلام ادا کرده باشیم و هم پاسخ مثبتی در قبال زحمات این عزیزان بدهیم .

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • محترم قاسم جان ضمن تائید کامل نوشتار شما باید به عرض برسانم که مسلمانها اگر به وحدت کلمه دست یابند و واقعا به صدای وعتصموابحبل الله گوش فرا دهند انوقت ما مسلمانها بسیار به اسانی ایه وقاتلوا هم حتی لاتکون فته را به اجرا دراورده میتوانستیم و مانند قبیله ابوقریضه یهودی تمام کفر را از حضور خداوند (ج) پاک میکردیم و انهم در نیم روز متاسفانه بعضی ها امده اند میخواهند اسلام را با دموکراسی وفق بدهند مثلا بگویند که تمام انسانها برابر استن و حقوق مساوی دارند بیخبر از ایات قران شریف که ما توسط ایه انتم الاعلون از همه یهودی و مسیحی برتری داریم ما جگونه خود را همرای خوک خوران برابر کنیم کسانی که خداوند به صد ها مرتبه اتش جهنم را به انها وعده داده باز ما بگوییم که کفار و مسلمان باهم برابر است ولعبد مومن خیرالممشرک بنده مومن به هر اینه بهتر از مشرک است به امید روزی که تمام کفار به ضرب مسلمانها از صحفه هستی نابود شوند و دیگر نام دموکراسی و انتخابات را کسی نشود و اولی الامر مسلمین مثل صدر اسلام حاکم مطلق باشد

  روزی دور نخواهد بود که شخصیتی بزرگ از اهل اسلام پیدا شود و شمشیر اش مانند ایشان گردن بر باشد

 • درود

  قاسم عبدالهی:و هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان دین مقدس اسلام به عنوان دین بر حق از سوی جهانیان پذیرفته شده است .

  خیر ! قوانین بین الملل مشخص است ! از دید مردم جهان که همان قوانین بین المللی باشد؛ هیچ دین و آیین بر حق نیست.
  (چون اگر یکی را برحق بشناسیم دیگران هتما ناحق است .)
  ، بلکه همه مساویانه قابل احترام است . از دید جهانیان تفاوت میان اسلام و آیین گاو پرستی و یا بیدینی نیست ! تازه اسلام آبروی نداشته اش بدلیل قتل و تیرور در نزد جهانیان رفته است !

  قاسم عبدالهی: و خود نیز برای پیشرفت علم و تکنالوجی دست به گریبان کتاب آسمانی مسلمانان می شوند و اسرار آن را به صورت پنهانی برای خود آشکار می سازند .

  این یکی از آن جوک های با مزه است ! کدام اسرار علمی در قرآن است مرد حسابی ؟ از برکت همین اسرار علمی قرآن بوده که 1400 سال است به آفتابه سازی مشغول هستید و هیچ پخی نشدید !

  سید کاظم شش پر:روزی دور نخواهد بود که شخصیتی بزرگ از اهل اسلام پیدا شود و شمشیر اش مانند ایشان گردن بر باشد

  قورباغه ابوعطا میخواند ! مردم بمبی اتم ساخته آغا میخواهد با شمشیر به جنگی جهانیان برود !!!!!!

  • با عرض احترام به گفته ها و نظریات شما باید به صراحت بگویم که هیچ دینی در جهان بغیر از دین اسلام بر حق نیست چون هر دینی که از سوی خداوند(ج) آمد بر حق بود اما با آمدن دین و ایین دیگر ان دین دیگر رسمی نبوده و هیچ کس حق ندارد که این گفته ها را که از سوی خداوند(ج) در قرآن آمد ه رد کند .
   در قدم دوم من نمی دانم مطالعه شما در چه حد است اما جهت اطلاع شما باید بگم که کتابی از سوی چند دانشمند اروپایی به نشر رسیده که این کتاب توسط مسلمانان با نام قرآن و ساینس جدید ترجمه شده و به چاپ رسیده است که با مطالعه آن شما پی خواهید برد که چه اسراری در قرآن است که توسط اروپاییان کشف شده است .
   اگر مسلمان هستید احساسات خود را زیر پا کنید و فریب غربی ها و غرب زده ها را نخورید ومطالعه قرآن و کتاب های دینی را که واقعی و درست هستند را در برنامه کاری خود قرار دهید البته این یک پیشنهاد بود برای شما دوست عزیز

  • درود دوباره ، این که شما میگویید بغیر از دین اسلام هیچ دینی بر حق نیست ؛ دیدگاه کودکانه و فاشیستی است و احتمالا نتیجه ی نشستن پای منبر آخوند است ! دین اسلام آخرین دین هم نیست ،آئین بهائی ، آئین سیک ، ساینتولوژی ووو . دین های جدید هستند .

   علم قرآن هم توهمی بیش نیست ! مذخرفات علمی قرآن حاصیل جعل کاری های مفسیرین است .

   من همانطور که از اسمم پیداست؛ بیخدا هستم !

  • (تعدادی شوما مردوم د مابینی خصوصن افغانستان اصلن قابلی فیصد گیری نمیباشه . آیا د مابینی 30 ملیون نفوسی افغانستان 10000 بی خدا و منکر دارین ؟ که اگر داشته باشین بازم بحسابی فیصدی 0،033 فیصد ره تشکیل خات دادین . یک زره انصاف بکار است او آشنا جان . او قندکیم . او نازنینکی اموطنیم ! آخریش نیم فیصدی مردومی ای سرزمینه تشکیل داده نتانیستین . آیا ماقول و بجا است که نیم فیصد بخیزه و هر روز 99،66 فیصد مردومی خدا باوریشه توهین و تحقیر بکونه ؟؟؟

   مشکل نیست اگه مه د محاسبیم غلط شوده باشوم میتانین صحی تریشه نویشه بکونین . میدانوم اوقه دروغ گوی نیستین که صد چند بالا نشان بتین . که د امو صورتی صد چند و دروغ بازی ام د اقلیت قرار میگیرین . که نظر به فورمولی جوز تابی کول باید احترامی وطندارایتانه داشته باشین و با یک سیلی هر روز روی ملیون ها نفره اوگار نسازین که ای گپی مره امو سازمانی بین المللی تان ام رد کده نمی تانه و حقوقی بشر ام امیره میگه که مه میگوم و حتا دیموکراسی ام امی ره خات تصدیق کد . نمیدانوم شوما از کودام قانون و حقوق و ماکمه گپ میزنین ؟)

   اگه خوده از ای ملک حساب میکونین میهربانی کده پیشانی بیرقیتانه بوخانین . سرلوحی نامی وطنیتانه بدانین . چه فکر میکونین که ای نامی دولتی اسلامی افغانستان ره کرزی و امریکا از شوق مانده ؟ نی جانیم اوتو نیست . ای نام بخاطری متحد کدنی مردوم است . اینام بخاطری فریب داد نی مردومی دونیا است . با ای نامی که نمیخاین بالایش بانن مردومه کتیش للو میگن تا ای زخم دیده ها ای سوخته و پوخته شودگی ها ره بخوانن . تو دیگه بری چه زخم های مردومه تازه ساخته سریش نمک پاش میتی . تو دیگه از کودام شاری شیطان تشریف آورده سری عام عزت و آبروی ما ره نیلام میکونی ؟ تو دیگه کودام تفروقه و جنگی نو ره بری ما به ارمغان آوردی ؟ بگو بفرما شف شف نگو و از اسلامی که ما بخاطریش خونی خوده ریختاندیم بد گویی نکو . از خود بگو از خود بشنوان بینیم چه ارمغانی بری ما د چانتیتان دارین .

   از کله و کاپوزیتان مالوم دار است که بغیر از گپای پوچ و بی ارزش دروغ مکارگی مردوم فریبی دیگه چه دارین؟؟؟؟؟؟؟؟ و ما بیچارا بغیر از امی اسلامی عزیزی ما دیگه چه داریم ؟ غیر از خدای خود دیگه کی داریم ؟ امو ره ام بما دیده ندارین ؟ ای خدای خوده ام که بگزاریم بکی پنا ببریم ؟ نعوذبالله به شیطانای شوما ؟ ای کیتابی موبین قرآن ره ام کی ایلا بکونیم بکودام کیتاب پنا ببریم ؟ به کیتاب داروین ؟

   راهی که شوما یافتین بخودیتان مبارک باشه . با سر نویشتی ملتی ما بازی نکونین . اگه برابری یک خردل غیرت و شهامتی افغانیت د کله دارین از سری کلی ما دیست وردار شوین . با خونی ما غسل نکونین . از استخانای ما توپ دنده نسازین . از پوستی ما دایره نسازین و از رودی ما تار تمبور جور نکونین . نه خوده مسخره بسازین و نه ام ما ره شادی باز . زیاد تر از ای که نمیشه بدعوتگران بیخدا جواب بگویم . ما نمیخایم دینی بی دینی ره . ما نمیشناسیم دونیای بیخدا ره میفامین یا باز از سری نو د گوشیتان سرنی پوف بکونوم . اگه ازی خاک استی و قدریشه میدانی مردومی ای خاکه پوریشان نساز . تمامیشان اردم شهید استن . میدانی تمامی دارو نداری ما چیست ؟ نمیدانی لاکن بدان که امو صبریست که بخدا میکونیم . امو صبر و خدای ما ره از پیشی ما نگیرین که د مقابلیش دیگه چیزی ندارین که بجایش نصب کده بما بتین . بلی بلی بلی بلی بلی بلی بلی بلی بلی بلی بلی ...............

   ای ام پیغام و ارمغانیتان :
   علم قرآن هم توهمی بیش نیست ! مذخرفات علمی قرآن حاصیل جعل کاری های مفسیرین است . من همانطور که از اسمم پیداست؛ بیخدا هستم !

   تو که با ای جرت د مقابلی صد فیصد ملتی مسلمان اقرار داری و با فخری تمام میگی کافری و شرمی ام از ملتی ستم دیده نمیکونی بما مرگ خات بود که تو و مثلی تو واری انسان ها ره دلسوز و ام وطنی خود بدانیم ...

  • دوست محترم وقدیمی جناب سر پلی:

   من نسبت به احترامی که به همه هموطنان عزیزم ازهر قوم وقبیله وهر مذهب وعقیده دارم نمیخواهم با گفتار زشت ودور از کرامت انسانی باعث آزردگی خاطر شان شوم و بهمین دلیل سعی میکنم درین بگو مگوها سهم نگیرم ولی وقتی گفتار بی منطق ودور از عقل ودو ودشنام بعضی ها را میخوانم مجبور میشوم تا آنچه به عقل ناقص خودم را منطقی میدانم بیان کنم. من طوریکه بارها گفته ام به وجود خالقی که جهان را آفریده اعتقاد کامل داشته وخواهم داشت ولی این کتابهای که ما انسانهارا ازابتدای نزول تا حال به چه روز گار وبد بختی مبتلا ساخته فکر نمیکنم کارخالق جهان باشد. میدانم برای این همه انتقاد من و دیگران ، دانشمندان دینی محترم جواب منطقی به نظر خودشان دارند که نه من ونه هیچگس دیگر را قناعت داده میتوانند وتکرارآن ضیاع وقت خواهد بود امادر مورد نظرجناب محترم شما که اکثریت نفوس وطن عزیز ما ، ولوحه وبیرق واسم وطن اسلامی است،را دلیل اثبات وتائید نظریات تان دانسته اید، آیا همین عمده ترین دلیل این همه قتل وقتال وجنایت وخیانت وگرسنگی وگداگری وچور چپاول وپسمانی و بدبختی ما نیست ؟ اگر شما همه این دربدری وبیچارگی وفقرو بدبختی را ترجیح میدهید و میخواهید که تمام جوانان وافراد این جامعه مانند من وتو بیسواد بارآمده عمر خودرا در کنج مساجد به خواندن کنز ومستخلص وپنج کتاب بگذرانند ویا حافظ قران بدون اینکه به معنا ومفهوم آن بدانند، بار آیند وتا ابدالابد بنام دین ومذهب از علم وساینس و انکشافات روز مره چشم بپوشند ، من به این فهم ودرایت تان آفرین میگویم. امید وارم به ارشادات تان بعوض مضامین دور ودراز که از حوصله خواندن اکثریت خارج است قدری تجدید نظرفرمایید. بااحترام

  • محترم شاد اولا جان باری دیگه سلام ! نو درو پیش از خاندنی اینجه اونجه رفته اخلاصی خوده مثلی اخلاصیتان نویشته کدوم . د قسمتی گپایتان یک مثال میتوم با ای که بی ادبی میشه . اگه کسی روزانه شوما ره پدر و مادر گوفته دو بزنه چقه کتیش حوصیله خات کدین ؟ اگه اینا د امو عقایدی پوچی ما دو نزنن ما دیوانه نیستیم که کتیشان بچسپیم حتا دیدین که دلیل گوفتن بدونی هتکی حرمت دلیل گوفتیم . ریشخند زدن مسخره کدن عادتیشان شوده حتا شوما ام بنفسی نفیسیتان بالای یک حدیث که او ره از مسخره گری تا سرحدی آیت بالا بوردین مخو چیزی نگوفتوم . پیغمبر که چیزی گوفت کسی قبول نکد مه مجبور شودوم تا امو داکتری خودیشانه از گوشیش کش کده کتی لابرتواریش لمبری خانه و تلیفونیش گریفته آوردوم امو بود که خپ و چوپ شودن اگه نی حالی ما مردومه آرام میماندین ؟ گپی یک نفری عادی که راست گوفت و یا دروغ قبول میکونین گپی کسی ره که ملیارد نفر قبول داره قبول نمیکونین . ای یک تصادوف نیست شاداولا جان تمامیش حقیقت است خو شوما ره امو چند سوالای حل ناشودنی ناشود ساخته و بری شوما و ذهنی شوما ایچ دوا پیدا نمیشه بخشیش میخایوم که دوست گوفتین دوستانه کتیتان لگیا استوم نه کور میگوم نه کیانه . حالی آمدیم به سری گپای شوما . مهربانی بکونین راهی حلیشه نشان بتین که ای مردوم ما چه بکونن ؟ نویشتی که د آقای غزنوی کدوم تکرار نمیکونوم . دمی نقد ما مردوم فقط یک خدا داریم و دامنی صبری جمیل ره گریفتیم ایره ام که ایلا بکونیم شوما خودیتان قضاوت بکونین که ای غزنوی و بابک و چند تای دیگه د ما چه خات دادن ؟ باور داشته باشین که اگه مرضی بیخدایی د ای وطن درامد مثلی امی ادراری شتر ثابت خات شود که بغیر از ارج و مرج آدم کشی و بیادر کشی تا سرحدی پدر کشی و مادر و اولاد کشی دیگه چیزی ره نخات یافتین . بخاطری اختلافی تنظیمی بخاطری اختلافی زبانی و اخلافی قومی ما تابلی به لک ها نفری اموطنی خوده نکوشتیم ؟ چه فکر میکونین که بخاطری کافر شودنی بچی خو و یا بیادری خود به اونا رحم میکونیم ؟ آشنا جان باز شمشیرکای ما از غلافکیش میبرایه و د گلونی خودیما میدرایه و مه بیسواد از امی نوقطه سخت میترسوم و پیشی خودیم تا جان داروم نمیمانوم ای بیادر کشی د وطنی پدر مردی ما باز بیایه . اگه ای نظری مه غلط باشه نیتیم راست است . باز ام بوبخشین که گپا ره کوتا کده نتانیستوم و با ایکه یک دردی دلی خوده نگوفتوم د امینجه بس میکونوم . تشکر از نظری زیبایتان د اونجه و از نصیحتیتان د اینجه موفق باشین تشکر .

 • قاسم خان :

  سرپلی میگه که در قران نوشته اند که شاش شتر بر نفس تنگی دواست . طالبان بان سر جایش . از شاش خر و گاو شتر حرف بزن که میگن دواست . مسلمان های بیچاره پیسه خرچ کرده میرن بر دوا های داکتر های کفار . حالا باید از سعودی عربیه شاش اسپ و شتر را وارد افغانستان کنید برای تداوی . به شفا خانه ها به چای سیرم خلطه شاش خر و اسپ و شتر را به مردم تزریق کنید .

  • جونم سرپلی هرچه میگه ثبوت ام که میکنه کمی خجالت بکش. من که به او داد میتم و به اسلام خود مینازم. تو داری بکی مینازی؟ بحرف های پوچی ناخدا یا اون یکی مزاری هزار چهره که داره روزانه ماسکی جدید میپوشه یا اون بابک که نتونست جوابی سه حرفه بده. نمیدونم تا کی با خدا میجنگین. شیش نفری که زورش به یک نفر مسلمانمون نرسه چجوری با خدا میتونه بجنگه؟ شمارا خدا دست ازین ویرانی بردارین ما را بیشتر ازین خجالتمون نسازین.
   بزودی مردومی دنیای غرب ازعربستون سعودی بجای نفت و تیل شاشی شتر هاشونه هم واسی ساختن کپسول ها برای زیق الصدرهاشون وارد میکنه. نوشی جونیشون که اینجور خدا بهیشون میده تا دلی حسودانه بسوزونه . ماشاالله که نفتشون بس نبود که طلاهاشون چشم زنها تونه کور ساخته. حالی میدونی که دیگه چه گپ میشه ؟ حالی در ریگ دشت هاشون موادی مهیم دیدن که هر روز دولت ها پیشیشون زاری میکنه که ریگی دشت هاتونه بما بفروشین. خودیتون بگین که ای ریگی دشت های عربستون از خلاصی هستیش؟

  • شفیع جان ! شما دیگراز کدام باغ وحش گریخته اید ، که سرو کلۀ تان از کابل پرس برآمده ؟

  • قربانتون! قربانتون برم جونم! از همون باغی که بروم پوخ زدین ترسیدم و گریختم.

  • شما در کدام قفس بودید که برویتان پوخ زدم ؟

  • خاهیش میکنم! قربانی چشماتون. ممنونم از شما که حرفهامه تصدیق کردین و از پوخ زدنتون انکار نیستین ممنونتون. آیا میشه از شما سوالی داشته باشم جواب بگین که بعدیش چیزی نگم؟ سوال اینه آیا از داخل قفس هم بیرون قفس معلوم میشه ؟

  • غیر بون حالا ثابت شد که عرب شاش شتر خور بوده و گوه حیوانات میخوردن . حالا ایرانی ها پشقل گوسفند به یاد گوه شتر میخورند و برای اینکه خسر بره های امام حسین هستن و خواهر شان با عرب سوسمار خور شاش شتر خور بزور ازدواجیده بود . باید این عربها به ملا های ایرانی نیز کمی گوه شتر و یا شاش شتر بدهند .

  • شفیـع جان ! وقتی خواستید به سایت اوغانها چیزی بنویسید ، دیگر تون و یون را ننویسد ، اگر به فرهنگ و زبان خود ارزش می گذارید . امید آزرده نشوید .

   حقیقـتی را که خود میدانید از من چرا مپرسید شفیع جان ؟ شما که داخل قـفس اید نه من . راستی نفرمودید که در کدام بخش باغ وحش بودید ؟ جانوران اهلی ، جانوران وحشی ، خزنده گان ، پرنده گان ؟ بگفتۀ خودتان اینکه من سوی شما پوخ نموده ام معلوم میشود که از همان جانوران درنده وحشی هستید ! درست فهمیده ام ؟

  • اجازه میتین اسمتونه مکدونا لدز بخونم؟ چون گپاتون در لذت کمتر اون نیستیش. خیلی ها ممنونم گرچه اخلاقتونه قبلآ حدس زده بودم اما ندونیستم بیشتر از انید که میدونیستم از حرفهاتون درسی ادب ستوندم دستتون درد نکنه خیلی خیلی اخلاقی عالی دارین بایست بشما فخر کنم. ممنونتون جونم آغای مکدونا لدز .

  • شاف !

   شما از ان ایرانی های هستید که اگر درخت به مقعد تان زده بشه ( خصوصاء توسط عربها ) میگن برگ و شاخش سایه سر مونه . به همین صورت از ایران که مهد تمدن بود و تا اخرین شاه ساسانی که به دست عربهای شاش شتر خوار به خاک نشست , اصطبلی درست نموده اید که فقط ملاه و یک عده دهاتی های که قبلاء از لاله زار کهنه جراات بالا رفتن نداشتند , در ان بچرند .

   عرب در بیابان علف میخورد - سگ اصفهانی اب یخ میخورد .

   من به اجازه شما از این به بعد شما را ( شاف ) خطاب میکنم .

  • دوست عزیز سرپلی ! احترام تقدیم میدارم.میخواستم به عرض برسانم که معتقد شده ام شما همان دوست عزیز ما اقای انصاری هستید.زیرا دلایلی را که اقای بابک روشنضمیر غرض شناخت شما ارایه کرده بودند من هم بسیار واضح و دیر تر از ایشان در پیام های شما دیدم. امیدوارم اجازه دهید که این جانب هم شما را به نام اصلی تان ( اقای انصاری ) بعد ازین بخوانم. میخواستم به عرض برسانم در نبردی که پیش گرفته اید بهترین مشوره را برایتان دوست عزیزم مزاری ارایه داشته اند که ازین بحث ها به نتیجه قطعی نخواهید رسید( زیرا دلایل کافی جناب مزاری ارایه داشته اند ). دانش انسانها به ان مرحله تکامل خود نرسیده که به اتکاء به دستاورد علوم منطق شما را کاملاء غلط ثابت بسازد تا شما قانع شوید. ضمنا با دلایل بسیار ضعیف و بی پایه یی که شما غرض تثبیت اعتقادات خود ارایه میدارید بهیچوجه نمیتوانید به قناعت کسی که شما را با اعتقادات تان رد میکند بپردازد. دین غرض تثبیت خود باید علوم را مستدل رد نماید تا به کرسی اثبات بنشیند. ضمنا علوم هم باید به چنان مدارج ترقی برسد تا تمام اسرار پشت پرده را فاش نماید تا به قناعت دینداران بپردازد که اینها همه توهمی بیش نیست. لهذا نظر مزاری صاحب بهترین نظر میتواند باشد. اگر معتقد شوید که راه علم و راه معتقدات جداست سوال برای هر دو طرف حل است.اقلا برای فعلا این بهترین پیشنهاد است.
   - جای یاد دهانی است که اگر به معتقدات خود احترام میگذلرید به دیگران هم این حق را بدهیدولو که نا خدایان باشند. اگر احساسات پاک مذهبی را که فقط به اعتقاد بدون دلیل به احکام دین است کنار بگذارید زیرا بی دینان مانند شما نمی اندیشند و از دیدگاه دیگران به این مباحثه ببینید متوجه میشوید که در مباحث چقدر بی پایه و ضعیف استدلال میکنید که حتی مومنین را نیز به شک وامیدارید... در یک کلمه اگر بدون تعصب به این مباحثات ببینیم دلایل ایشان از منطق و پایه علمی نسبی یی برخوردار است. امیدوارم از گستاخی من ازرده خاطر نشوید. راستی میخواستم ارزوی قلبی خود را نیز خدمت تان تقدیم بدارم که من قلبا میخواهم با انصاری با ادب و شیرین کلام طرف باشم نه سرپلی به گفته خود تان ...

  • سلام آقای حقبین ! بسیار خوب و درست باد از گوزشتنی تقریبن یکسال امروز مره شناختین و آقای بابک نظر بگوفتی خودیشان تقریبن شش ما پیش شناخته بودن که اونا از شوما کده پیش قدم تر و حق دار تر استن که جایزه ره بگیرن . آقای بابک بری انصاری ساختنی مه چند مقصد داره لاکن مقصدی شوما ره نفامیدوم . آیا امکان داره کسی خوده بنامی مردوم بشناسانه ؟ آیا مه ام ای حقه داروم تا شوما ره مزاری بخانوم . حقبینی عزیز ایچ ندانیستوم که مه بیسواده مردوم حیوان فکر میکونن و یا خودیشان بسیار نادان استن البته با کمالی معزرت نمیدانوم راهی گومراهی از پیشتان گوم شوده و یا میخاین راهی مره گوم بسازن ؟ نمیدانوم عقل از سری مه کوچ کده یا شوما مردوم عقلیتانه از دیست دادین ؟ یا مه بسیار کوستاخ استوم یا شوما بسیار خود خا ؟ یا که نویشتی دور و درازیمه نیمکله میخانین چه بلا . مه کتیتان کار نداروم . مه د غم اصلای شوما نیستوم . مه دلایلی قوی و یا کمزوری خوده بخاطری شوما پرو فیسرا نمیگوم . مه که 50 مایل بخاطری ادراری شتر سفر کده و کیتاب خانا ره زیر و زبر میکونوم و خوه د خودیم حرام میسازوم و از کار و باریم خوده میکشوم بخاطری فاماندنی شوما نیست . ایکه مه با شوما مردوم دیست و یخن میشوم عقایدی خوده سری شوما ها قبولاندن مقصد نداروم . مه میخایوم خوده و عقایدی خوده و مردومی بیچاری خوده از مسخره کدنی شوما مردوم خلاص بکونوم . یک شاشی شتر از زبانی مه لوده برامد دو شو و سه روز مسخری عالم ما ره ساختن تا آدرسی داکتریشه بریشان روان نکدوم از گپیشان خلاص نشودیم . میدانوم بری اونا بیفایده است . نعوذبالله که خداوند خودیش پیشتان ایستاد ام شوه از پیشیش پورسان خات کدین که تو ره کی جور کده . استغفرالله . یک بیسواد امیقه میتانه بکونه حقبین گلیم باقی گپا امو است که بری شاد اولا و غزنوی گوفتوم . د آخر یکدفی دیگام بری شوما میگوم که مه نه انصاری استوم و نه حق داروم نامی مردومه سری خود بانوم . ایکه از سری خود خلاص کده بری بابک چند دفه گوفتیم و او نمیشنوه شوما شاهید باشین که از ای درک سخت شرمندیش خات کدوم که راهی کابل پریسه گوم بکونه . دانشیش پیشی خودیش است او ام بری رد کدنی شاشی شتر بسیار کوشیش کده اسید و تیزابیشه بالا و تا کد که غلط برامد . راستی از نصیحت های مزاری بابا گوفتین که اونا ام مثلی شوما انوز ای دوستی مسکین و از پایماندیشه نشناخته و تا آخر نخات شناخت . د آخر از شوما ام خایش میکونوم که بجالی وطنیتان یک کمترک دل بسوزانین . حالی مردومی ما یک لوقمه نان میخاین و شوما د غمی گریفتنی امو خدایشان استین که اونا ره گوشنه و توشنه به صبر داوت کده که فلسفیشه فیلسوف میدانه کتابای سفسطه ره نبینین که د او پیدانمیشه . راستی نگوفتن خیرت خو بود خیلی روز ها تشریف نداشتین . تشکر امید از گپای بی پردی ای بی ادب آزرده نشوده باشین . هر وقت انصاری درامد و مه نبودوم سخت ماکمیش بگیرین . با احترام

  • دوست گرامی سرپلی نخست از همه صمیمانه ترین سلام های مرا بپذیرید.با اینکه معتقدم شما اقای انصاری هستید ولی بخود اجازه نمیدهم بعد ازین خلاف میل شما انصاری ات بخوانم. به هر نامی که شما خوش دارید خواهم نامید اما باید بدانید که شخص مورد احترام من هستید و نام درین رابطه اهمیتی ندارد. ازینکه لطف نموده از غیابت من یاد اوری نموده اید ممنونم.بجواب تان باید بپردازم که پی لقمه نانی سرگردان بودم.....
   - برادر عزیز ! هدف بنده از یاددهانی نصایای جناب مزاری صاحب این بود که درین بحث به نتیجه یی که میخواهید نخواهید رسید و به گفته ایرانی ها گندش را بیشتر در نیاورید. ورنه ما کجا کسی را بستیم که معبودت را بگذار و راه دیگری برگزین. من فقط میخواستم خدمت شما عرض کنم که بیشتری صدمه را به عقاید خود تان خود میزنید و از خیر این بحث ها اگر بگذرید بهتر است. باقی خود میدانید.. شما یک نکته را بخاطر داشته باشید که با اینکه اختلاف دیدگاه های مان خیلی زیاد است اما شکی نداشته باشید که شما را دوست خوب خود میدانم.

جستجو در کابل پرس