کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > سوء استفاده دولت از ژنرال خاتول اولین ژنرال زن در افغانستان

سوء استفاده دولت از ژنرال خاتول اولین ژنرال زن در افغانستان

دولت قبیله گرای حامد کرزی از بانو خاتول محمدزی، به عنوان اولین ژنرال زن در افغانستان سوء استفاده می کند. حضور ژنرال خاتول و کسانی مانند بانو حبیبه سرابی به عنوان اولین والی زن افغانستان در مراسم مختلف دولتی صرفا جنبه ی نمایشی دارد و تنها نشان دادن حضور زنان در عرصه ی های مختلف، در ویترین قبیله سالاران افغانستان است. آیا وقت آن نیست که تعداد والیان، ژنرالان و سایر مقامات کلیدی زن بیشتر شود؟

چهار شنبه 22 دسامبر 2010

دولت قبیله گرای حامد کرزی از بانو خاتول محمدزی، به عنوان اولین ژنرال زن در افغانستان سوء استفاده می کند. حضور ژنرال خاتول و کسانی مانند بانو حبیبه سرابی به عنوان اولین والی زن افغانستان در مراسم مختلف دولتی صرفا جنبه ی نمایشی دارد و تنها نشان دادن حضور زنان در عرصه ی های مختلف، در ویترین قبیله سالاران افغانستان است. آیا وقت آن نیست که تعداد والیان، ژنرالان و سایر مقامات کلیدی زن بیشتر شود؟

عکس از اسوشیتد پرس

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > سوء استفاده دولت از ژنرال خاتول اولین ژنرال زن در افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • سلام
  جنرال نازوانا است یا جنرا ل ملالی که از جنگ میوند بر گشته ویا یک طالب زن

 • اوغانستان تــجــزیـــه شود یا نــــابــــود ؟!
  اعلام بردگی به فرمان رسمی دولت، برهزاره ها
  قرار نگارش تاج التواریخ نوشته خود امیرعبدالرحمن خان ، جنگ دولت امیر با هزاره ها که مرکز مقاومت و نبرد درارزگان بود آنرا تعیین کننده و سرنوشت ساز خوانده است . امیرعلاوه می کند که امپراطوران ، نادر افشار، احمد خان درانی وغیره تا کنون کسی هزارستان که قلب افغانستان است تابع نکرده بود ، من تنها کسی هستم که این مردم یاغیستان ( مردم هزارستان ) کافر و متمرد را تار و مار و به قتل رساندم و بقیه این مردم که تابع شدند بر آنها حکم بردگی را رسما جاری ساختم و مولیان اهل سنت و جماعت را مؤظف ساختم تا به « شیعیان هزاره » امور شریعت و نماز پنجگانه را یاد بدهند . امیر پس از اشغال ارزگان بردگی را اعلام داشتند و بالای تمام مردم هزاره به معرض اجراء قرار داد .

  در این زمینه علی الرغم اینکه جامعه هزاره به صورت خاص از سوی دولت وقت رسما به بردگی گرفته شد ، و به تعقیب آن امیر جنایات ضد انسانی و ستم ضد اسلامی را در مورد زنان و کودکان هزاره اعمال نیز نمود که ذیلا به دان اشاره می گردد :
  حماسه انتحار چهل دختران در ارزگان :
  زمانیکه مقاومت عادلانه مردم ارزگان در برابر لشکر منظم 120 هزاری دولتی و 40 هزار ملیشه های قومی که متشکل از مردم جنوب و جنوب شرقی کشور ما بودند به شکست مواجه شد و لشکریان قومی داوطلب جنوبی و مشرقی و نظامی امیر عبدالرحمن به ارزگان یورش بردند . سپاهیان دولتی همراه با لشکر ایلجاری قومی اطفال را در مقابل چشمان والدین شان بر سره نیزه برمی داشتند ، به اسارت زنان و کشتار مردان شروع کردند ، زنان اسیر را سینه بریدند و تن های مرده و نیمه زخمی آنان را به دریای ارزگان می انداختند که به هر طرف خون و آتش جولان داشتند . در یک مورد 47 دختر و زن هزاره در برابر لشکر مهاجم تسلیم نشدند و به مقاومت پرداختند . وقتیکه این زنان صحنه محاصره را به خود تندگ دیدند و از اینکه به اسارت نروند و به عفت شان تجاوز صورت نگیرند و کشته نشوند به کوه های « ششپر » گریختند. لشکر امیر نیز به تعقیب آنان به کوه ها هجوم بردند و زنان تا آخرین قلهء کوه خود ها را رساندند که برای دستگیری شان چیزی نمانده بود
  http://www.hazarapeople.com/fa/?p=2887

 • جناب مير هزار. لطفا نوشته هاي مرا در مورد اين زن فاشيست كه حتي با مفكوره هاي فاشيستي خود در زمان حاكمت ننگين طالبان هنوز هم از وزارت دفاع ايشان معاش ميگرفت سانسور نكنيد. هركسي كه شك در مورد گفته هايم دارد لطف كند ويكبار از هركسي كه در قواي هوايي افغانستان كار كرده باشد درمورد شخصيت اين زن بدكاره بپرسد. وي از جمله بدكاره ترين زنهاي است كه قواي هوايي كشور ديده است. داستان هاي وي در محل چنار قرارگاه خواجه رواش مشهور است. خاتول حق انرا ندارد كه خود را سگ زن افغانستان خطاب كند. وي يك زن بدكاره است ولي وردك بودنش اين امتياز را براي وي داده است كه از شغل پاراشوتي امروز جنرال گردد. داستان بركناري جنرالان غيرپشتون از وزارت دفاع كه هم وزير دفاع ان وهم ريس ستاد كل ارتش ان پشتون باشند بايد كسي را بنام خاتول كه يك بدكاره ومشهور عام وخاص بود را جنرال بسازند.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.