کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر (...)

بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر شد!

سایت کابل پرس اکنون در افغانستان نيز توسط برخی از آی اس پی های وابسته به دولت فيلتر شده است. فيلتر کابل پرس در افغانستان، توسط وزير فرهنگ پيشین کريم خرم و همکاری وزارت مخابرات صورت گرفته است. به نظر می رسد کابل پرس تنها سایت اينترنتی فارسی زبان است که مورد خشم دو حکومت می باشد.

چهار شنبه 3 فوريه 2010, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: يک وبلاگ نويس افغانستان مقیم کشور ايران در پيامی کوتاه در وبلاگ خود نوشته است که " بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر فيلترشد." چند تن از خوانندگان کابل پرس نيز با فرستادن پيام، اين خبر را تاييد کرده اند.

کابل پرس پر خواننده ترين سایت اينترنتی افغانستان، در اواخر ماه دسامبر سال 2009 توسط وزارت مخابرات ايران فيلتر شد و خوانندگان زیادی نمی توانند مستقیم وارد سایت شده و با استفاده از فيلتر شکن، به اين سایت دسترسی پيدا می کنند. استفاده از فيلتر شکن در ايران اکنون، ميان کاربران اينترنت، علی رغم آنکه دولت اين کشور، آن را جرم می پندارد، پديده ای رايج می باشد. با فيلتر شدن سایت روزنامه ی هشت صبح در ایران، اين دومين سایت اينترنتی برای افغانستان است که در ايران دسترسی به آن محدود شده است.

سایت کابل پرس اکنون در افغانستان نيز توسط برخی از آی اس پی های وابسته به دولت فيلتر شده است. فيلتر کابل پرس در افغانستان، توسط وزير فرهنگ پيشین کريم خرم و همکاری وزارت مخابرات صورت گرفته است. به نظر می رسد کابل پرس تنها سایت اينترنتی فارسی زبان است که مورد خشم دو حکومت می باشد. با اين حال وزير جديد فرهنگ افغانستان، در گفت و گوی تلفنی با سردبیر کابل پرس از اقدام برای برداشتن فيلتر اين سایت در افغانستان خبر داده است.


کابل پرس در ایران فیلتر شد!

کابل پرس از روز گذشته توسط وزارت مخابرات ايران فيلتر شده و خوانندگان اين رسانه ی آزاد اينترنتی در ایران نمی توانند مستقیم آن را باز کنند.

چهار شنبه 30 دسامبر 2009, نويسنده: کابل پرس

از خوانندگان کابل پرس آنانی که دسترسی به این سایت دارند می خواهیم، راهنمای آمده در لینک زیر را برای دوستان و آشنایان خود در ايران ارسال کنند تا آنان بتوانند دوباره به کابل پرس دسترسی داشته باشند. اين راهنما برای عبور از فیلتر در افغانستان نوشته شده بود و بزودی با معلوماتی جدید، برای خوانندگان در هر دو کشور به روز می شود.

چگونه با فیلتر کابل پرس در افغانستان مبارزه کنیم؟ راه های آسان برای عبور از فیلتر و دسترسی به کابل پرس

اينترنت جایی نيست که زور و پول بتواند مانع بزرگی برای دسترسی به معلومات شود و از اينرو کابل پرس برای مبارزه با سانسور و فيلتر شدن سایت کابل پرس و سایر سایت های اينترنتی، روش های آسان عبور از فيلتر را معرفی کرده و در صورت لزوم هر از چند گاهی آن را با توجه به نوع فيلتر در افغانستان بروز خواهد کرد.

سه شنبه 29 دسامبر 2009, نويسنده: کابل پرس

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


71 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.