صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر شد!

بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر شد!

سایت کابل پرس اکنون در افغانستان نيز توسط برخی از آی اس پی های وابسته به دولت فيلتر شده است. فيلتر کابل پرس در افغانستان، توسط وزير فرهنگ پيشین کريم خرم و همکاری وزارت مخابرات صورت گرفته است. به نظر می رسد کابل پرس تنها سایت اينترنتی فارسی زبان است که مورد خشم دو حکومت می باشد.
کابل پرس
چهار شنبه 3 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: يک وبلاگ نويس افغانستان مقیم کشور ايران در پيامی کوتاه در وبلاگ خود نوشته است که " بعد از سایت پر خواننده ی کابل پرس، سایت روزنامه هشت صبح هم در ایران فیلتر فيلترشد." چند تن از خوانندگان کابل پرس نيز با فرستادن پيام، اين خبر را تاييد کرده اند.

کابل پرس پر خواننده ترين سایت اينترنتی افغانستان، در اواخر ماه دسامبر سال 2009 توسط وزارت مخابرات ايران فيلتر شد و خوانندگان زیادی نمی توانند مستقیم وارد سایت شده و با استفاده از فيلتر شکن، به اين سایت دسترسی پيدا می کنند. استفاده از فيلتر شکن در ايران اکنون، ميان کاربران اينترنت، علی رغم آنکه دولت اين کشور، آن را جرم می پندارد، پديده ای رايج می باشد. با فيلتر شدن سایت روزنامه ی هشت صبح در ایران، اين دومين سایت اينترنتی برای افغانستان است که در ايران دسترسی به آن محدود شده است.

سایت کابل پرس اکنون در افغانستان نيز توسط برخی از آی اس پی های وابسته به دولت فيلتر شده است. فيلتر کابل پرس در افغانستان، توسط وزير فرهنگ پيشین کريم خرم و همکاری وزارت مخابرات صورت گرفته است. به نظر می رسد کابل پرس تنها سایت اينترنتی فارسی زبان است که مورد خشم دو حکومت می باشد. با اين حال وزير جديد فرهنگ افغانستان، در گفت و گوی تلفنی با سردبیر کابل پرس از اقدام برای برداشتن فيلتر اين سایت در افغانستان خبر داده است.

کابل پرس در ایران فیلتر شد!

کابل پرس از روز گذشته توسط وزارت مخابرات ايران فيلتر شده و خوانندگان اين رسانه ی آزاد اينترنتی در ایران نمی توانند مستقیم آن را باز کنند.

چهار شنبه 30 دسامبر 2009, نويسنده: کابل پرس

از خوانندگان کابل پرس آنانی که دسترسی به این سایت دارند می خواهیم، راهنمای آمده در لینک زیر را برای دوستان و آشنایان خود در ايران ارسال کنند تا آنان بتوانند دوباره به کابل پرس دسترسی داشته باشند. اين راهنما برای عبور از فیلتر در افغانستان نوشته شده بود و بزودی با معلوماتی جدید، برای خوانندگان در هر دو کشور به روز می شود.

چگونه با فیلتر کابل پرس در افغانستان مبارزه کنیم؟ راه های آسان برای عبور از فیلتر و دسترسی به کابل پرس

اينترنت جایی نيست که زور و پول بتواند مانع بزرگی برای دسترسی به معلومات شود و از اينرو کابل پرس برای مبارزه با سانسور و فيلتر شدن سایت کابل پرس و سایر سایت های اينترنتی، روش های آسان عبور از فيلتر را معرفی کرده و در صورت لزوم هر از چند گاهی آن را با توجه به نوع فيلتر در افغانستان بروز خواهد کرد.

سه شنبه 29 دسامبر 2009, نويسنده: کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس