صفحه نخست > عکس > در سوگ دو کوريايی کشته شده در افغانستان

در سوگ دو کوريايی کشته شده در افغانستان

دو عکس ارسالی به کابل پرس از هيون جين لی از کوريای جنوبی
کابل پرس
شنبه 4 آگوست 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باز میگن طالبان خوب مردم هستند نام افغانستان این غلام های حلقه به گوش در جهان بد ساختند.

 • من خیلی متاسفم که کوریایی ها شکار اهداف فاشیست های در افغانستان شده اند، ولی درین قضیه خود شهروندان کوریا وحکومت کوریا بی باکانه عمل نمودند. دلیل آن اینکه کوریا باید بداند درافغانستان مناطق امن وناامن وجود دارد. ولی آنها بدون مطالعه ساختار جامعه شکار پشتون های فاشیست شدند.
  اگر این همکاری دریکی ازولایات امن افغانستان مد نظر گرفته میشد، یقینا که همکاری وآبرو بیشتری وجود میداشت، راستی مساحت حکومت کرزی مساوی است به شهرداری کابل درسایر جاها هیچ اثری ازحضور یک حکومت مردمی درافغانستان دیده نمیشود، دلیل اش همان عدم موجودیت مجازات برای افراد بلند پایه حکومت است.

  اگر به گفته های من شک دارید پس لطفآ انرا امتحان کنید از کابل خارج شوید وتماشا جالبی خواهی داشت مخصوصا درجنوب کشور تان.

 • واقعیت جای شرم است برای ما مردم! تا بکی کشتن در این کشور داوم دارد؟ تا به کی کسانی را که مخالف عقیده وایمان ما دارند، آنها را بکشیم؟؟؟؟؟؟

  • سلام بخوانندگان کابل پرس?.گروگانگيری يکی ازمنفور ترين عمل است که هيچ دين ومذهبی به ان همنوا نبوده بلکه تمام مذاهب اسمانی اين عمل شوم وننگين را محکوم ميکند.اشخاص بيگناه را اسير وشکنجه وتيرباران نمودن وبرای براوردن اهداف سياسی سپر خويش نمودن در هيچ فرهنگی نميتوان عمل انسانی شمرد.اين دختران جوان بخاطر انسان همنوع خويش خانه وکاشانه خود را رها کرده تا مسوليت انسانی خود را که همانا کمکبه انسان وانسانيت به انجام برساندامروز در دام جانيان حرفوی مرگ خويش رادقيقه شماری ميکنند. وقتيکه کلمه افغان وافغانيت را ميشنويم به ان افتخار ميکنيم . ايا قهرمان بودن ما در کشتار ونابودی وويرانگريست؟ ايا قهرمن بودن ما در خوش خدمتی کردن ببيگانان است ؟ ايا افتخارات ما برادر کشی وويرانگری سرزمين ميراثي ماست؟ افتخار وقهرمان بودن بنظرم کمک به انسان و زدودن اشکی ازچشمان طفل معصومی را گويند.نه گروگانگری افراد بيگناهي.

 • ببینید!

  علت معلوم است، چرا از این امر واضح چشم پوشی کنیم. از روی جامعه شناسی و ارتباطات انسانها و فن اداره مشهود و واضح است؛ هرگاه یک سردمدار بی لیاقت، موذی، بی جرئت، زبون، بی خبر و فاقد صفات مردی بود، تمام سیستم به بیراهه میرود.

  ببینید، هرگاه ما یک دستگاه فوق العاده قوی پولیس میداشتیم، هرگاه ما یک دستگاه نیرومند استخباراتی و در پهلوی آن قطعات به واقعیت مجهز کوماندو و ضربتی میداشتیم چرا به این زبونی ها مواجه میشدیم؟؟ چرا یک مشت افراد که مادر وطن خود را در بدل یک مشت پول ناچیز به پاکستانی و عرب میفروشند، تسلیم میشدیم؟؟

  علت معلوم است که سردمدار ما که آقای کرزی است؛ سست، ضعیف، ترسو، تنبل، بی کفایت، فاقد صفات مردی، زبون، بی ننگ،بی جرئت، خوار و فرومایه است.

  سردار محمد داوود یک شخص بود ولی دولت او همانگونه دسپلین داشت. اگرچه من در آن زمان نبودم ولی آن مرد شجیع همان گونه یک سردمدار قوی بود.
  ببینید، مصطفی کمال اتاترک یک ملت وحشی را به یک ملت رسیده در ردیف ملتهای جهان قرار داد.

  ولی برعکس، کرزی زبون با سرازیر شدن ملیاردها دالر مثل سیلاب به مملکت چه دست آورد دارد؟؟ نتنها که دست آورد ندارد بلکه این چانس بزرگ را به بیراهه برد و منحرفش ساخت. ورنه اگر یک زعیم قاطع میداشتیم، فعلا" در راستا موجودیت قاطع جامه جهانی به سطح جاپان و جرمنی میبودیم.

  بد بختی ملت ما در این است؛ وقتی خوب مشاهده هم میشود که این زمامدار بی کفایت است ولی باز هم به سالها همان زبونی، بی کفایتی و سستی خود را به ملت میچلاند، بدون اینکه اعتراف کند و کنار برود. من فکر میکنم که ملت ما از ازل بد بخت آفریده شده که در مواقع مختلف تاریخی شاشجاع های مثل کرزی چانس های طلای را از دست میدهند.

  از سایت معظم تقاضا دارم تا کلماتم را حذف نکنند، همه بخودم راجع میشود و سایت کابل پرس? کدام دخالتی در آن ندارد.

  با ابراز تشکر از سایت بی نظیر کابل پرس که نظرات ما را بصورت بسیار بی نظیر انعکاس میدهند.

  • آقای مهندس کلمات را که شما در باره رئیس جمهور به کار برده اید واقعاً دور از ادب و نزاکت و کرامت انسانی است. اگر رئیس جمهور شما اینجوری است پس خودتان چی هستید معلوم میشود که شما از آن بدتر هستید چون گذاشتید که بالای شما شخص با صفات که شما ذکر کرده اید بالای تان حکمرانی میکند.

 • مطلبی را در مورد 23 گروگان کوریایی در وبلاگ عشق و آزادی مطالعه نمایید.

  آنلاین : او را برای این بزرگ نکرده بودیم که بکشندش!

 • سلام!
  دوستان هر وقت خبري را مربوط به كوريائي هاي ربوده شده مي شنوم واقعا از افغانستاني بودن خود مي شرمم و هيچ تصور كرده نمي توانم كه آدمي تا چي اندازه هم پست شده مي تواند، گذشته از همه حيران مي مانم كه چرا اين قوم برتر كشور ما نمي شرمد اگر دنيا فكر مي كند كه افغانستاني ها در مجموع دزد،آدم كش، قاچاق بر، و پست فطرت هستند ولي خود ما افغانستانيها مي دانيم كه انجام اين همه وحشي گري كار اين نواسه هاي ميرويس نيكه يا احمد شاه است. سوال اينجاست كه چرااين نسل مردم از سايير اقوام افغانستان نميشرمد و از شرم نمي ميرد.

 • من از کشته شدن کوریایی ها که به خاطر کمک به کشور مایان امده بودن و مردم و یا حکومت چه طالبان باشد و چه دخولی بسیار جای تعصف است یک شخصیکه وطن خانه مال زنده گی خود را فراموش نموده و به خاطر خدمت به کشور مایان امده اند مایان به خاطر مهمان نوازی ایشان را طوری جزا می دهیم که در زنده گی فراموش خانواده و کشورشان نشود اگر دین مایان فرق می کند انسانیت مایان خو فرق نمی کند اگر انسانیت مایان فرق می کند بنی ادم خو گفته می شویم اگر ان فرق می کند همه مایان نفس داریم جان داریم خوبی خود را خواهان هستیم و نمی خواهیم به این شکل کشته شویم چون فرمودن که

  ( میازار نوری که دانه کش است : که جان دارد جان شرین خوش است)
  و مایان بدون انکه انان را بی رنچانیم ترک دنیا می دهیم ترک فامیل می دهیم چرا و چرا ؟

 • بعد از تقدیم نمودن سلام باید به عرض برسانم وقتیکه حکومت افغانستان دعوت ایشان رامی پزیرد درافغانستان هر مشکل که خارجی ها همرا با ان روبرو می شوند یگانه مسولیت دولت است تا به زوترین فرصت را حل را ایجاد نموده تا بتوانند مردم را از همچو مشکلات رهایی بخشند در غیر ان دولت در این متهم شناخته می شود در صورت خواستار ایشان دررابطه به طالبان شما هم چنان بعضی را های خوب را پیدا نموده تا بتوانید این موضوع را به درستی حل نماید به نظر شخصی من اول از کشور های خارجی تقاضا به عمل می اید در صورتیکه که شمامی خواهید در ساحات خطر ناک کشور سفرنماید چرا دولت را در چریان نمی گزارید خوب به هر صورت بعدا در اینده توجه دولت و نیروهای خارجی را در این حرثه خواهانم به امید رهایی از دوستان کوریایی مایان .

 • واقعا ما افغانها باید به این حرکت طالبان شرمگین باشیم. شرمگین بخاطر اینکه اینچنین حرکت بی‌غیرتانه و شرم‌آور و فاشیستی در خاک ما صورت میگیرد و آنهم عمدتا در مقابل زنانی که قصد کمک به مردم ما را داشتند و نه چیز دیگری.

  مردم کوریا از جمله بی‌غرض ترین و شریف ترین مردم جهان میباشند، من شخصا شدیدا احساس خجلت و سرافگندگی میکنم که در مقابل شان اینچنین شرفباختگی و نامردی صورت گرفت.

  آنلاین : گروگانهای کوریایی و کشف جسد یکتن از آنان بوسیله پولیس

 • من هم وقتي كه خبر كشته شدن دو كره اي و به گروگان گرفتن تعدادي از آنها راشنيدم بسيارمتاثر و غمگين شدم . در ذهن تمام نسل امروزيهاي جامعه ما چراهاي زيادي وجود دارد كه اكثر اوقات جوابي براي آنها نميابند .

  به نظر بنده كره اي ها مقصر نيستند در اين دنيا انسانهاي زيادي وجود دارند باارزشهاي متفاوت ، كه همه ما بر اساس همان ارزشها مي انديشيم ، رفتار مي كنيم و حتي قضاوت مي كنيم . آنها هم بر اساس ارزشهاي كه داشتند تصميم گرفتند براي كمك به كشوري قدم بگذارند كه سالهاست موسيقي رنج از گوشه وكنار اين ديار طنين انداز است . اين اولين حادثه تلخي نيست كه ملت ما با آن روبرو شده است . سالهاست كه انسانهاي زيادي قرباني انديشه هاي تروريستي اين گروه شده اند .

  طالبان گروهي هستند كه ارزشهاي انساني برايشان غيرقابل درك است زيرا توانايي انديشيدن به اين مسائل را ندارند . افسوس كه نام اين گروه وحشي ، متحجر بانام كشور ما پيوند خورده و ما بايد شرمنده افكارجاهلانه آنها در سراسر دنيا باشيم .

  البته دولت مردان ما مقصراصلي اند . سران دولت ما اگر كمي به جاي منافع خودشان به منافع اين ملت زجركشيده مي انديشيدند ، و تلاش مي كردند تا توقعات اندكي كه اين ملت دارد را براورده سازند ، شايد شاهد كشوري بوديم كه امنيت واژه اي گمشده دراذهان مردم ما نمي بود . حال در اين كشور با چنين شرايطي دولت مردان ما بايد به فكر امنيت اتباع خارجه باشند .

  من بعنوان يك انسان باخانواده هاي اين عزيزان ابراز همدردي مي كنم و اميد وارم كه باقي گروگانها به سلامت به آغوش خانوادهاي خودشان برگردنند و متاسفم از اينكه اين اتفاق براي آنها رخ داده است .

  اماخدمت آقاي كامران مير هزارعرض شود اينكه : سايت شما يكي از سايت هاي خوبي است كه من به آن زياد رجوع مي كنم اما چرا اينگونه خبرها ديردر سايت شما نشر مي شود .
  بااحترام .

  • THAT IS CLEAR FOR US FROM THE BEGNING WE KNEW THE TALEBAN ARE NOT AFGHANS

   WE ARE ALL SAD AND SEND OUR CONDOLANCE TO THE FMAILIES OF VICTIMS OF KORIAN

   INSHALLAH THOSE CRIMINALS WHO ARE BEHIND THESE KIND OF CRIME MUST BE BROUGHT TO JUSTICE

   DOWN WITH TALEBAN,ARAB TERORESTS AND PANJABIES,LONG LIFE AFGHANISTAN AND KORIANS FRIENDLY RELATIONSHIP

 • من به صفت يک افغان خود را در غم با خانواده هايي اين کروکانان شريک دانسته، نفرين به اينکونه دشمنان انسانيت وآدميت که شرم به نام افغان و افغانستان اند ميفرستم!

 • در کشوری که من زندگی می کنم مردم از افغانستان زیاد نمی دانند. آنها فکر می کنند که طالبان آزادی خواهانی اند که برای آزادی افغانستان می جنگند. همیشه آمریکا را محکوم می کردند. اما از روزی که خبر ربودن این کریایی را شنیده اند از افغانها به شدت نفرت پیدا کرده اند. دیشب چند نفر شان بعد از آنکه فهمیدند من افغان هستم غیر مستقیم به ما وحشی و قاتل می گفتند.

  طالبان با این کارها چهره ای واقعی خود را به جهان نشان می دهند اما افسوس که با توحش خود ما را و کشور ما را بیشتر و بیشتر بدنام می کنند.

  من همدردی خود را به خانواده های این کوریایی های بی گناه و انسان دوست اعلام می کنم.

 • خيلي جالب است ، هرروز كه مي گذرد چهره مردم افغانستان به خاطر اعمال ناشايسته اين گروه جاهل بدتر از قبل براي جهانيان نشان داده مي شود . من نمي دانم جهان از مردم افغانستا ن چه تصوري دارند؟ آيا طالبان اين گروه نادان را از ساير مردم تفكيك مي كنند يا تفوت قائل نيستنند ؟ چرا ما به دليل رفتار جاهلانه يك گروه متحجر شرمنده مردم جهان باشيم !؟

  من هرچي تلاش مي كنم كه به ارزشهاي ملي تكيه كنم نقطه افتخار كه براي من غرور ملي و بين المللي داشته باشد پيدا نمي كنم . يك تعداد انسانها از آنسوي دنيا براي كمك و امداد به اين كشور مي آيند بعد ما با آنها چگونه رفتار مي كنيم ! خودما كه به اين اختلافها ، از قبلي ، اختلافهاي قومي ، مذهبي ، نژادي ، حزبي ، سياسي ، اقتصادي ، لساني و.... عادت كرده ايم وهرروز به اين بهانه ها هم ديگر را مي كشيم ، اما كساني از يك كشور ديگري براي امداد كردن به يك ايده مردم بيگناه ونيازمند مي آيند به آنها هم رحم نمي كنيم .

  جاي بس شرمندگي و تأسف است .

  من براي خانودهاي اين عزيزان تسليت عرض نموده وخودرا هم درد آنها مي دانم و آرزو مي كنم كه ساير گروگانها از دست اين گروه جاهل به سلامت آزاد گردنند .

  • باابراز سلام حضور همۀ خواننده گان سایت کابل پرس? !وقابل توجه ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان!
   من یک تن از افغانانی هستم که بعداز گروگان گرفتن اتباع کوریا برای مدت یک هفته درشهر سیول کوریا اقامت داشتم وفعلا مقیم کشور همسایه اش چین میباشم که مصروف پیداکردن لقمه نان حلال ویا به شکل مدرنیزه اش بگویم تجارت هستم ،درمدت اقامتم به آن کشوردریافتم که مردم کوریا دراین فکراندکه تمام مردم افغانستان طالب وحامی طالبها اند وطالب کیست یک مردم وحشی که صرف نام انسان بالایشان گذاشته شده وبس ویگانه خشم ونفرتی که فعلا دارند ازافغانی وکشور افغانستان میباشد چناچه قبلادربرابرمردم جاپان داشتند فعلابدترازآن دربرابرمردم افغانستان دارند،اماکوزبانی که بگوید مردم افغانستان اگر طالب هم باشد آنقدر بی غیرت وبی همت نیست که زن را به صفت گروگان نزد خود نگاه دارد. وبدتر ازآن اینکه درخبری خواندم که از طرف طالبان به چهار زن کوریایی تجاوزجنسی صورت گرفته که برسراین موضوع میان دوگروه از طالبهای پاکستانی وافغانی درگیری به وقوع پیوسته است اگر چنین شده باشد به شرف ،حیثت وجدان وتربیه ملاعمر لعنت که بااین عمل افراد وفادارش نام اسلام وافغانستان رابدکرده وبخاطر خوش ساختن پاکستان ازطالبی پاکستانیکه که درخاک افغانستان به زن کوریایی تجاوز مینماید حمایت ودفاع میکند که این درحقیقت تجاوز به زن کوریایی نه بلکه به فامیل وناموس خودش است اینکه اگر مشکل سیاسی بادولت افغانستان داری بلاخره خودراخو یک افغان میخوانی باز درخانۀ خودت مردم بیگانه را آورده تجارت میکنی بدا به حال توواری مسلمان که دستورمیدهی تا بنامت (امیرالمؤمنین)خطبۀ نماز رابخوانند من تا حال چون خودت مردم افغانستان را بی غیرت ندیده بودم بااین عملت حال افغانهای که درکشورکوریا هستند ازشرم جایی خودراافغان معرفی نمیکنندحتی درکشور چین واگر شناسایی هم میشوند دست بالایی که به صفت مردم قهرمان ومهمان نواز افغانستان داشتند فعلا ندارند .بیاازخدابترس ازپیغمبرش بشرم بایک جرئت کامل وبدون اجازۀ بادارت مردم بیچاره کوریارا رهاکن تابه جهان معلوم گردد که افغانها واقعا غیرت دارند واین راحالاباگذشت چند روز همۀمردم دنیا پی برده اند که این افغان نیست که کسی به کمکش بیاید واو وی رابه خانه اش به صفت اسیرنگهدارد ویا بالایش تجاوزنماید بناءَجناب ملاصاحب اینرا به صفت یک افغان دورازوطن یکباردیگربرایت توصیه میدارم که اگرافغان هستی اصل افغانیت رادرنظر بگیر وخودرااززیرباروستم بیگانگان خلاص کن اگر جنگ هم کردی مرد واری تنها بجنگ ونگذاردروطنت بالای زنیکه برای کمک تو آمده تجاوز شودومردم بیچاره راکه مادر وپدر وخواهر وبرادرش درانتظارش خون گریه میکنند ومرگ وزندهگی شانرادر پنجه های تو میبینند خوش بسازورهایشان کن .

  • پیامهای همدردی و تسلیت خودرا خدمت فردفردمردم شریف ودوست کشورکوریا وخانواده دوتن اتباع آنکشورکه به دست دشمنان اسلام ومردم افغانستان مظلومانه به قتل رسیدند تقدیم داشته ومنحیث یک افغان خودرادرغم واندوه آنها شریک محسوب میدارم .ازخداوند منان استدعا میدارم تا باقی گروگانهای مظلوم راکه بخاطر خدمت به مردم افغانستان آمده بودندازشر این سفاک ها ومظالم نجات دهد.
   ونهایت مایه شرم وتاسف میدانم که یک گروه سفاک نام همه افغانستان رادرجهان بدمیدارند .
   شارق

  • واقعا" این طالبان اگر افغان است که دامن زنان کوریای را لکه دار نمودی لعنت خدا بسر تان اگر پاکستانی دال خور هستی این زنان کوریای نه بللکه تاجی است که بر سر زنان خود زدن ای وطن فروشان جریحه خوران از نام افغان استفاده کرده بیشتر این نام پر افتخار را للکه دار نسازن

 • ba salam khidmati dastandar karan kabulpress

  wola chi begam ba khoda aslan taswor kardansh braiam sakht hast ama az in taliban ki abroy afghanha a islam ra borda beshtar az in namesha tawaqo kard chara ki hamash nafahm hastan
  man ba inwani yak afghani in ghami bawar nakardani ra ba hamay mardom bashrdost koray jonobi tasliyat namoda wa in jnayat bashiri ra mahkom mekon wa salam
  afghan boy

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس