صفحه نخست > عکس > مردم کوریای جنوبی با فرستادن فرزندانشان به افغانستان مخالفند

مردم کوریای جنوبی با فرستادن فرزندانشان به افغانستان مخالفند

يكشنبه 21 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در حالیکه درصد بالایی از مردم افغانستان بدليل هراس از بازگشت گسترده تر ناامنی و حاکم شدن دوباره گروه آدمکشان طالب، از حضور نیروهای بین المللی حمایت می کنند اما مردم در کشورهای مختلف با فرستادن فرزندانشان به افغانستان به عنوان سرباز مخالفند. در سال 2007 يک گروه از زنان و مردان کوریایی در هلمند توسط طالبان ربوده شدند و برخی از آنان مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند.

اسوشیتد پرس/ سئول

loading...
loading...

پيام‌ها

  • اقای مامون مردم افغانستان هم از آمدن مردم کوریا خوشبین نیستن بخاطریکه افرادی را که طالبان ربوده بودن برای کومک برای مردم بیچاره افغانستان نیامده بودن بلکه برای تبلیغ دین مسیحت وارد افغانستان شده بودن و ماند مثله طالبان وحشی دیگر قادر نیستن که دوباره افغانستان را اشغال نمایند چون بادار اصلی شان فعلآ در گرداب و چاه که برای مردم بیچاره افغانستان کنده بودن در حال غرق شدن است و امیدواری مردم افغانستان بیشتر شده برای ارامی افغانستان انشآ اله که به بسیارکوتاترین فرصت افغانستان عزیز ارام و پایه های حکومت مردی خواهد شد باامید افغانستان آرام مستقل متحد و آزاد
    با احترام
    فرهاد مجددی

    repondre message

  • از کوریا مشینری برای تبلیغات عیساییت نمی اید , بلکه عسکر برچه پک میاید برای کشتن مردم . برای ما هرکه بر ضد امریکن بجنگد بهتر از کرزی و یا صبغت الله مجددی است . امریکن جنگ را مانند مرد ها نمیجنگنند برای همین در زندان های طالبان برای عسکر دستگیر شده امریکایی عدالت نمیشود بلکه مستقیم به اسفل الساقلین فرستاده میشود . این برای داستان های واقعی زندان های ابو غریب عراق و زندان های دشت عقب کوه های خیر خانه در نزدیکی میدان هوایی بگرام است . حالا اگر بیاد داشته باشید ماو تسه تونگ در زمان حمله و تسخیر نیم کشور چین توسط عسکر جاپان در شروع انقلاب چین در شهر های یوحان بود و همرای عسکر دولت چیانک کای چک میجگنید برای پیروزی انقلاب . ولی ناگهان دست از جنگ کشید و با دولت مرکزی کومینگ تانگ اتحاد نمود . در ین ماه ها و سالها که امریکن را دولت شاهی جاپان یا تمام قرار داد های اسلحه از قبیل ماشیندار های هواد زر و توپ های دهان پر 6 تش 12 پن و تفنگ های کارتوسی مثل موش کش و غیره از جاپان خارج نموده بود و قرار داد همکاری با فرانسوی ها بسته بود . امریکایی ها به چین امدند و ماو تسه تنوگ تمام قرار داد های منسوخ شدهء امریکایی ها را با جاپان از خود ساخت و شروع به جنگ و دفاع کشور خود در مقابل تهاجم جاپانی ها که در ان زمان با قدرت تر از کشور های دیگر منطقه بودند , نمودند , و بدین منوال جاپان را از کشور خود کشیدند , بعداء چیانگ کای چک میخواست با ماو تسه تونگ از در صلح پیش اید ولی ماو تسه تونگ با دولت مرکزی ضد و بند ننمود و انقلاب را پیروز ساخت . درین میان استالین و دولت کمونیست روسیه به خاطر اتحاد ماو تسه تونگ با چیانگ کای چک و گرفتن اسله از امریکایی ها ناراحت شدند و ماو تسه تونگ را ادم ابن الوقتی شروع به حساب نمودن کردند . و در اولین دیداری ماو تسه تونگ از ماسکو بعد از پیروزی انقلاب استالین او را زیاد اهمیت نداد . منظور اگر نیرو های چپ در افغانستان تنهایی و یا با میانجی گری مثلاء اشخاصی مانند شهنواز تنی بتوانند با طالبان حتی برای کم وقت یعنی تا بیرون انداختن امریکایی ها از افغانستان موافقه و یا اتحاد نمایند , شاید به نفع تمام مردم افغانستان باشد . این اتحاد را بعداء توسط انتخابات که دراین روز ها طالبان نیز راضی اند براه انداخته رهبر کشور را انتخاب کنند . برای این معامله مردم افغانستان باید به یکی از احزاب و توسط احزاب معرفی شده در کمیته اتحاد پیش گردند , بدین وسیله میشود دو حزب پر اقتدار از همه مردم افغنستان درست نمایند , یعنی طالبان و مردم افغانستان . حالا اگر طالبان بتوانند خود را از روسای امریکایی , پاکستانی , ایرانی , انگلیسی , عربی , هندی , اسراییلی , جدا سازند . در ساختن جزییات این اقدام هستند خبره گانی که میتوانند این طرح را مورد عمل قرار دهند .

    repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس