کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > این سانسورنامه هنوز معتبر است!

این سانسورنامه هنوز معتبر است!

دولت افغانستان همچنان می خواهد با فشار بر رسانه ها و محدود کردن بیشتر آزادی بیان، سستی ها و فساد خود را پنهان کند. دولت فعلی افغانستان علی رغم کمک های جامعه ی جهانی و همدلی مردم برای تغییر، یکی از فاسد ترین و بی کفایت ترین دولت های جهان می باشد. این سانسور نامه را در سال 2006، امنیت ملی افغانستان به رسانه ها فرستاده و اینبار وزارت داخله حنیف اتمر ، اجرای آن را برای سانسور بیشتر، در دستور کار قرار داده است.

سه شنبه 2 مارچ 2010

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > این سانسورنامه هنوز معتبر است!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • این طرح بسیارجالب و باید در افغانستان قبلا پیاده میشد. امروز اگر امریکا از محدودیت رسانه ها در افغانستان انتقاد میکند پس موضوع جالبتر گردیده.
  بلی دوستان! امریکا برای بقای خود در افغانستان خواهان هر بیشتر نگرانی مردم عام است چون مردم افغانستان باید احساس نا امنی داشته باشد که امریکا را دوست و تکیه گاه خود بداند. امریکا نمیخواهد که قدرت جهانی را از دست دهد و پیهم کوشش دارد تا در نقاط استراتیژیک جهانی نفوذ داشته باشد. امروز چین رقیب درجه اول امریکا کوشش دارد تا رابطه دیپلوماتیک خود را با پاکستان هر چه بیشتر کند تا در آینده نه چنان دور بتواند دوست و طرفدار مثل پاکستان در همجوار کشور تحت سلطه امریکا را با خود داشته باشد.

  اما ما امروز میبینیم که صد ها جوان بدون اینکه مفهوم اصل دیموکراسی و پلان ها خارجی ها را درک کرده باشد بر ضد همچو طرح ها مفید دولت ما انتقاد میکنند. ما باید از این نوع طرح ها حمایت کنیم تا شاهد یک دولت خود مختار باشیم.

  • یکی ازبزرگانی که نامش رابه خاطر ندارم گفته بود:


   برای امنیت واقعی سیم خاردار نکشید بلکه دروازه ها را باز کنید.

   تنها رژیم های ضد مردمی، خاین، تبهکار و مزدور بیگانه اند که از به آگاهی رسیدن مردم هراس دارند و میکوشند مردم را در تاریکی نگهدارند و این کار را با سانسور شدید بر جامعه اعمال میکنند.

   رژیم ایران یکی از منفور ترین رژیم های جهان در زمینه آزادی بیان است و شیوه های گوناگون سانسور را در کنار قتل و کشتار به کار میگیرد. حال که در دولت افغانستان هم جاسوسان فراوان آن رژیم جا گرفته اند، این شیوه های آزادیکشی آهسته آهسته راهش را در دولت مزدور کرزی نیز باز کرده و به موازات مبارزه و تنفر مردم از این رژیم، آنان نیز سانسور و محدودیت های شدیدتری را بر جامعه وضع میکنند.

   فقط شهامت مردم ما و شکستن این قید و بندهای ضد انسانی و ضد دموکراتیک میتواند یکچنین دولتها را به عقب نشینی وادارد.


   ما باید از جوانان و مردم مبارز ایران درس بگیریم و سد سانسور و محدودیت های دولت مافیایی کرزی را بشکنیم! در همه جا و با استفاده از هر موقع باید روشنگری و افشاگری کنیم.

  • در راستای ایجاد فضای ترس و رعب در افغانستان، پاکستان غلام واقعی امریکا است. در واقع موجودیت پاکستان و بقای آن فقط به خاطر عملی کردن پلانهای امریکا و بریتانیا است.

   طلاب کرام هم بدون اشاره امریکا نمیتوانند چنین آزادانه از حمایت پاکستان بر خوردار شوند.

 • yak rahe hale asaan, mesle dawrane komoneest ha bosate een hama radi wa Tv wa nasharat ra barcheneed faqat yak TV wa radio ke meli namash ast wa yako do roznamaye dawlate kafi ast, ham az ezafa kharchi jelaw geri meshawad wa ham mardom az heech chez agah nameshawand rasti sare afghanistan ra ham pooosh koneed ke mahwara ha dast darazi na konnad ok

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.