صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > کامران میرهزار، بار دیگر، بازداشت شد

کامران میرهزار، بار دیگر، بازداشت شد

نویسنده: زهرا میرهزار
چهار شنبه 8 آگوست 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کامران میرهزار، خبرنگار سلام وطندار و سردبیر سایت کابل پرس، امروز ساعت 9:20 صبح، بار دیگر از سوی افراد ناشناسی که لباس ملکی به تن داشتند و خود را کارمندان امنیت ملی معرفی کردند ، از مقابل دفتر کارش بازداشت شد.

به گفته ی شاهدان عینی، افرادی که شناسنامه ی امنیت ملی را داشتند، بدون مدرک رسمی، کامران میرهزار را به زور سوار موتر خود ساختند و به سمت نا معلومی با خود بردند.

کامران میر هزار چندی پیش نیز به اتهام نشر اسناد فساد مقامات بلند پایه ی حکومت در سایت کابل پرس و اجرای برنامه های انتقادی از روی امواج سلام وطندار، برای مدت 5 روز در بازداشت به سر می برد که با ضمانت اتحادیه ی ژورنالیستان افغانستان، رها شده بود.

کامران میرهزار، درست زمانی برای بار دوم بازداشت می شود، که پرونده اش در کمیسیون تخطی های رسانه ای، تحت بررسی قرار دارد.

سعید انصاری سخنگوی امنیت ملی طی تماس تلفونی از دلیل بازداشت کامران میر هزار ابزار بی اطلاعی نمود .

کمیسیون دفاع از آزادی بیان، این عمل را محکوم کرده و خواستار رهایی فوری کامران میرهزار شد.

کمیسیون دفاع از آزادی بیان، این عمل امنیت ملی را خلاف قوانین جاری کشور و ضد دیموکراسی عنوان کرده است.

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • در حاليكه دولت داد از آزادي بيان و شفافيت مي زند اين دومين بار است كه كامران مير هزار بدون ابراز دليل بازداشت مي شود.
  از دولت خواهان اين هستيم كه با شفافيت بگويد كامران چي تخطي قانوني كرده است كه بازداشت مي شود در غير آن مردم چنين فكر مي كنند كه وي قرباني فاش سازي فساد اراكين بلند پايه دولتي شده است.

  repondre message

 • We are conduming this kind of act against Kamran Meer Hazar by puting sticker on the mouth of one or two even hundreds the current government can not rules so we are asking the government to stop arresting media people

  we do not know the jails in afghanistan is full of criminals,killers like taleban kidnappers and so on the government must hung them why they are trying to
  waste their time and others with such irresponsible action

  dear Kamran we are all with you and we will bring your voice for justice to the world

  Ikhlas wardak

  repondre message

 • حیف است، حیف!!!!
  افغانستان صدای آزادی خواهان را خاموش میسازد، اینکار به بهانه خیلی چیزها صورت میگیرد، به بهانه مذهب، به بهانه مصلحت ها....
  ما تا چه وقت اینطور خواهیم بود؟

  repondre message

 • تا که آزادی بود در بند ، در بندیم ما .
  از همه نویسنده گان ، قلم بدستان ، روزنامه نگاران و آزدای خواهان وطن تقاضا میدارم صدای اعتراض شان را بلند نمایند و از نهاد های ملی و بین المللی تقاضا نمایند که به اینگونه خودسری ها و اعمال ضد حقوق بشر برای همیش خاتمه داده شود .
  کمال کابلی - کانادا .

  repondre message

 • در امنيت همه پنجشيری ها است.
  حالا بايد رزاق مامون که سخنگوی شورای نظار است بايد کمک کرده و کامران را رها سازد.

  repondre message

  • بلی من هم موافقم که رازق مامون به مثابه سخنگوی پس پرده باند شورای نظار حتما میداند که میرهزار در کجاست. و حیف است که وی خود را در جامعه "تحلیلگر" و "روزنامه‌نگار" پنهان کرده و از سایت وزین کابل پریس نیز به خاطر نشر افکار جمعیتی - شورای نظاری خود استفاده میکند.

   میرهزار به خاطر مقالات افشاگرش حتما در دست شورای نظاری های فاشیست اسیر است. امیدوریم که این نویسنده شجاع هرچه زوتر آزاد شود تا با نیش قلمش خواب خاینان و جانیان و بربادکنندگان وطن را نآرام نگهدارد.

  • سلام به همه
   برادر این یک واقعیت است که بازداشت میرهزار از سوی امنیت ملی در هردو بار خلاف قانون بوده و امنیت ملی باید به او اعادهً حیثیت کند اما شکایت من این است که چرا هر موصوع را از همه زود تر به مسائیل قومی ربط میدهید آیا این را میدانید که چقدر از پنجشیری ها حامی میر هزار استند؟ گرچه من پنجشیری نیستم اما از ربط دادن هر مسئله بدون در نظرداشت ریشه های آن به یک قوم خوشم نمی آید، چون این کار باعث ایجاد تفرقه میگردد.

 • به درستي كه در كشورما زور سالاري وجنگسا لاري حاكم است .
  اگر كسي در اين جامعه از پشتباني وقدرت كافي برخوردار نباشد هيچ قانوني از حق وحقوق ان فرد حمايت نخواهد كرد .
  كامران ميرهزار داد مي زد كه ، من از طرف سازمان امنيت ملي تهديد مي شوم آسايش و امنيت ندارم ، هيچكس حرفهاي وي را جدي نميگرفت و احساس مي كردند كه كامران به خواطر شهرت اين حرفها را مي زند و امروز ديديم كه حق باكامران بود و اين سرنوشت تمام كساني خواهد بود كه از ازادي بيان دفاع مي كنند .


  به نظرمن ، اين مشكل تنها مشكل يك شخص يا افراد خاصي نيست ، اين مشكل فردا دري خانه تك تك كساني كه حرف از آزادي بيان مي زنند وقدرت وموجوديت شان را در آزادي بيان مي بينند ، دامن آنهارا نيز خواهد گرفت . مرض نا امني وتهديد ، تنها ما ل همسايه نيست ،اين مرض مسري است وبه همه سرايت خواهد كرد . پس قبل ازاينكه ديگران را نيزآلوده كند براي مبارزه بااين مرض يك راهكاري بايد انديشيده شود .

  من خواهان آزادي آقاي كامران ميرهزار هستم

  repondre message

 • همه نگرن هستند که میرهزارباردیگربازداشت شد اما متاسفانه که ژورنالستان افغان متفق نیستند روزی که اصف ننگ بازداشت شد هیچ یک ازهواخواهان میرهزار وخبرنگاران غیرپشتون صدای خود را بلند نکرد ازدست جاسوسان پنجشیری این حالت بالای هرخبرنگارخواهد امد اما ریشه اش یا به اصطلاح جاسوس بزرگ پنجشیری ها درهمان اداره زیر ریش کامران میرهزار کارمیکند جای که اقای میرهزار مصون ترمیدانست واواقا جناب رزاق مامون است کسی که دیوانه وارپشت چنین حوادث میگردد .

  repondre message

 • همه نگران هستند که میرهزارباردیگربازداشت شد اما متاسفانه که ژورنالستان افغان متفق نیستند روزی که اصف ننگ بازداشت شد هیچ یک ازهواخواهان میرهزار وخبرنگاران غیرپشتون صدای خود را بلند نکرد ازدست جاسوسان پنجشیری این حالت بالای هرخبرنگارخواهد امد اما ریشه اش یا به اصطلاح جاسوس بزرگ پنجشیری ها درهمان اداره زیر ریش کامران میرهزار کارمیکند جای که اقای میرهزار مصون ترمیدانست واواقا جناب رزاق مامون است کسی که دیوانه وارپشت چنین حوادث میگردد .

  repondre message

  آنلاين بنگريد : کامران میرهزار، بار دیگر، بازداشت شد

 • از بازداشت دوباره آموزگار آزادی و سمبول شجاعت و دلیری جناب میرهزار متاسف و پریشان شدم.
  اقدام غیرقانونی و جنون آمیز دستگاه امتیتی دولت کرزی را شدیدا تقبیح نموده حمایت بیدریغ خود را از کمیته دفاع از کامران میرهزار اعلان می کنم.

  repondre message

  آنلاين بنگريد : حمایت از کامران میرهزار

 • سلام بخواننده گان کابل کا مران باز هم در چنگال قانون شکنان و بيگانه پرستان.پنج سال از سقوط طالبان ميگذرد طی اين پنج سال درتمام ساحات سياسی اجتماعی واقتصادی تغيرات عميق وبنيادی صورت گرفت تصويب قانون اساسی باتمام معيارهای بين المللی ان که عبارت از سيستم ديمکراسی ؛ ازادی بيان ازادی مطبوعات و غيره غيره.. ميباشد پا به عرصه گذاشت که اين دريجه اميدی است برای روشفکران جامعه در راه تحقق ارمان های مردم ماميباشد .متعاسفانه دشمنان ازادی ومردم با کوشش همه جانبه ميخوا هند سدی در مقابل نهضت مطبوعات ايجاد نمايند. که نمونه ومثال زنده ان دستگيری اقای کامران بدستور امنيت ملی ميباشد.اقای کامران نه زمين کسی را بمانند رجالهای دولتی غصب کرده ونه اسرار دولتی را ببيگانه فروخته .دستگيری اقای کامران هشدار بتمام طبقه روشنفکر جامعه افغانی است.دوستان عزيز بيايد دست بهم داد ه پشتيبانی همه جانبه خود را از اقای کامران اعلان بداريم و نفرين بی پايان خود رابه قانون شکنان و دشمنان مطبوعات ابراز بداريم .نفرين به دشمنان مردم

  repondre message

 • درود به دوستان که به آزادی بیان باور دارند.
  بازداشت میر هزار پیام سانسور و وضع محدودیت ها برای ابراز نظرها از کم کاری های حکومت و ارگانهای دولتی می دهد.
  آزادی بیان که به عنوان اساسی ترین قوه فشار بالای کار کردهای حکومت وهم به نحوی که ان را کنترول می کند حال با بازداشت هاو زندانی ها محدود می شود.مشکل اینجا است که حکومت توان شنیدن انتقاد را ندارد.و هم خواهان ان هستم که دلیل بازداشت مشخص و واضح گردد.

  repondre message

  آنلاين بنگريد : بازداشت میرهزار

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس