IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > اعلامیه ی اعضای کمیته ی حمایت از "میرهزار"به خاطر بازداشت دوباره ی "کامران (...)

اعلامیه ی اعضای کمیته ی حمایت از "میرهزار"به خاطر بازداشت دوباره ی "کامران میرهزار"

نويسنده: عبدالله خداداد
پنج شنبه 9 آگوست 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کامران میرهزار، خبرنگار سلام وطندار و سردبیر سایت کابل پرس، امروز ساعت 9:20 صبح، بار دیگر از سوی افراد ناشناسی که لباس ملکی به تن داشتند و خود را کارمندان امنیت ملی معرفی کردند ، از مقابل دفتر کارش بازداشت شد.به گفته ی شاهدان عینی، افرادی که شناسنامه ی امنیت ملی را داشتند، بدون مدرک رسمی، کامران میرهزار را به زور، سوار موتر خود ساختند و به سمت نا معلومی بردند.

کامران میر هزار، چندی پیش نیز، به اتهام نشر اسناد فساد مقامات بلند پایه ی حکومت در سایت کابل پرس و اجرای برنامه های انتقادی از روی امواج سلام وطندار، برای مدت 5 روز در بازداشت به سر می برد که با ضمانت اتحادیه ی ژورنالیستان افغانستان، رها شده بود.

کامران میرهزار، درست زمانی برای بار دوم بازداشت می شود، که کمیسیون نظارت بر تخطی های رسانه یی وزارت فرهنگ افغانستان، به فرستادن توصیه نامه ی، به نشانی او، اکتفا کرده است.

سعید انصاری سخنگوی امنیت ملی طی تماس تیلفونی از دلیل بازداشت کامران میر هزار، اظهار بی اطلاعی نمود .

جای یاد آوری است که کامران میرهزار چندی پیش در تاریخ 13 سرطان 1386 برابر به 4 جولای 2007، ساعت 10 و 45 صبح از جانب کارمندان ریاست امنیت ملی، به طور غیر قانونی، از مقابل دفتر کارش بازداشت شد و پس از 96 ساعت اعتصاب غذا، در 17 سرطان 1386، به ضمانت اتحادیه ی ملی ژورنالیستان، آزاد و بلافاصله دوسیه ی کامران میرهزار، به کمیسیون نظارت بر تخطی های رسانه های همگانی وزارت اطلاعات و فرهنگ، واگذار شد.

ریاست عمومی سارنوالی امنیت ملی بر بنیاد مطالعه ی دوسیه ی میرهزار، پس از جریان تحقیق و باز پرسی، دوسیه ی او را یک تخطی رسانه یی خوانده و آن را ضمن آزادی کامران، به کمیسیون تخطی رسانه های همگانی محول نمود.
کمیسیون تخطی رسانه های همگانی به ریاست عبدالکریم خرم، وزیر اطلاعت و فرهنگ، به تاریخ 13 اسد سال جاری با حضور اعضاء و شخص آقای میرهزار تشکیل جلسه داد و پس از ارزیابی و بحث، به تاریخ 16/05/1386، فیصلهء خود را مبنی بر توصیه به سردبیر کابل پرس، صادر نمود.

باید گفت که بازداشت این بار کامران میرهزار، همانند دفعهء پیش، غیر قانونی و با جبر و اکراه صورت گرفته است.

اعضای کمیته ی حمایت از میرهزار که متشکل از خبرنگاران، نویسنده گان، روشنفکران و اعضای نهادهای جامعه ی مدنی می باشد، ضمن محکومیت بازداشت میرهزار، برخورد نهادهای مسئوول امنیتی و در کلیت دولت را در برابر خبرنگاران، غیر دموکراتیک و خطرناک دانسته، خواهان دانستن دلیل بازداشت و هم چنان رهایی کامران میرهزار می باشند.

با ارات زیاد
اعضای کمیته ی حمایت از میرهزار

كارنامه

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • مرد به زندان شرف آرد بدست

  یوسف از اینروی بزندان نشست

  (نظامی گنجوی)

  در همین سه دهه از عمرم که گذشته شاهد ظلم و ستم سازمانهای گوناگون مخوف و و حشتناک در کشور عزیز م بوده ام... این یکی نیز از همان قُماش بوده و تنها پا لانش بدل شده است ... خانهء ظا لمان خراب است انشاءالله!

  این حقیر نیز به نو بهء خویش به کا روان آزادی و حقیقت پیوسته و از درگاه آن توانای یکتا آزادئ برادر عزیز آقای (میر هزار) را از چنگ خُــــفا شان حــــلقه بگوش بیگانه ها خواهانم!

 • ما ژورنالیستان ولایت بلخ که در جریان موضوع قرار داریم بازداشت مکرر آقای میر هزار را خلاف قوانین جاری کشور دانسته پشتبانی مانرا از تصامیم "کمیته حمایت از میر هرار"اعلام میداریم و منتطر اقدام هم آهنگ شان هستیم .
  با عرض احترام
  ژورنالیستان بلخ باستان

 • به مثابه یک انسان معتقد به آزادی بیان و حقوق شهروندی حد اقل انسانی ،اعلامیه اعضای کمیته حمایت از آقای کامران میرهزار راتائید میکنم . و از تنظیم کننده کننده گان این اعلامیه سپاس میکنم که با سرعت بینظیری دربرابر این عمل نه تنها خلاف قانون اساسی و قانون رسانه های همه گانی کشور ما افغانستان بلکه مغائیر با تمامی کنواسیون های حقوق بشر و آزادی بیان واکنش نشان داده اند .
  به امید رهائی و آزادی تمامی آزاد اندیشان

  با عرض حُرمت بی پایان

  کامران از هالند

  • افغانستان کشور هست که سابقه دراز مدت از دیکتاتوریها دارد که دیکتاتورهای تاریخ این کشور مخروبه به خواطر حفظ مقام و زمامداری خودشان تمام ارزشهای انسانی را نادیده میگیرند و از تمام توانای شان کار میگیرند تا جلو پیشرفت مردم را بگیرند آیا از نظر جوهری افغانستانیها چه فرقی با مردم دیگه ای دنیا دارند که رفاه و بهتر و مدرن زندگی کردن برازنده ای این ملت تمتواند باشد؟؟ این ملاهای خونخوار و وحشی که نمیدانند انسانیت چیست سعی میکنند جلو قلم و دهن روشن فکران رابگیرند و نگذارند که حقیقت برای مردم نگونبخت و نا بیناافشا شوند این ملاها رسانه ها را به خواطر پخش تصویرهای نامناسب فرهنگ افغانی متّهم کرده و ادعا کرده اندکه پخش اینگونه تصاویر احساسات ملت ما را جریحه دار میسازد آیا امروز این آخوندها فهمیده اند که چیزی به نام احساس هم در انسان وجود دارد؟ آیا ان روزهای که همین آخوندها و افراطیها بنام مجاهدین با تیر قلب همین ملت را شکاف میکردند بدون اینکه نگران جریحه دارشدن احساس مردم باشد ایا انروز این احساس وجود نداشت ؟؟ من ازین شجاعت آقای میرهزار واقعا شگفت زده هستم و این قد علم کردن و قیام کردن تنها وظیفه ای کامران عزیز نیست بلکه وظیفه تمام مردم افغانستان است که تا به پا خیزیم و بر علیه این دشمنان انسانیت مبارزه کنیم و به دیکتاتوری این صنف ضد بشری پایان دهیم اینها در طول این سه دهه جنگ داخلی آنچنان مردم را به عقب باز گرداندند که یک عمر نیاز است تااین همه خرافات را از مغزهای منجمد مردم پاک کرد
   ه

   آنلاين بنگريد : آزادی بیان و رسانه ها از نظر سارانوالیستها

 • Mr.Kameran Mir Hazaar needs a group of lawyers , or a strong lawyer to defend from his legal-rights. I wrote him two times before ,but he does not pay attention ? If he has a lawyer ,please write here ,or send his address to me. Thank You

 • من بعنوان يك انسان معتقد به آزادي بيان حمايت خود را از اعلاميه اعضاي كمته حمايت از كامران ميرهزارتاييد مي نمايم و اعتقاد دارم كه حمايت از ازادي بيان حمايت از حق وحقوق كل مردم افغانستان وحقوق شهروندي خود من است . مردمي كه درطول 30 سال به خاطر ارزشهاي زيادي از جمله آزادي بيان مبارزه نموده اند وخون داده اند ومصيبت هاي زيادي را متحمل گشته اند . پس نبايد آزادي كه به سختي بدست آمده است ، توسط عوامل ضد آزادي به راحتي ناديده گرفته شود

جستجو در کابل پرس