کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > اعلامیه انجمن دانشجويی صلح و عدالت کلیفورنیا در مورد بازداشت کامران (...)

اعلامیه انجمن دانشجويی صلح و عدالت کلیفورنیا در مورد بازداشت کامران میرهزار

سه شنبه 14 آگوست 2007

سکرمنتو, کلیفورنیا, 13 اگست 2007

انجمن دانشجوی صلح و عدالت کلیفورنیا بمثابه یک نهاد مدافع عدالت, آزادی بیان, صلح و حقوق بشر بازداشت خود سرانه و غیر قانونی آقای کامران میر هزار یکتن از ژورنالیستان جوان, فعال و موفق افغانستان را تقبیع نموده, خواهان به عدالت سپردن عاملین آن می باشد.

دولت امریکا و متحدین آن همواره تلاش کرده است که آزادی بیان را یکی از دستاورد های مهم در افغانستان پس از سقوط رژیم طالبان بشمارد. فقط آزادی بیان نیز یکی از شوخی های تلخ تاریخ با مردم افغانستان بوده است. در طی این پنجسال ونیم چندین ژورنالست به قتل رسیده اند, به صد ها ژورنالست, نویسنده و دست اندر کار رسانه یی از طرف طالبان, نیرو های خارجی و دولت آقای کرزی که متحد بزرگ دولت امریکا در منطقه است , توهین, تحقیر, زندانی و شکنجه شده اند, که بازداشت آقای میر هزار نیز آخرین حلقه از زنجیر فشار بر ژورنالیستان آزاد در افغانستان نخواهد بود.

اعضای انجمن دانشجوی صلح و عدالت کلیفورنیا باور کامل دارند که در کشور های که سالهاست جنگ, خشونت و بحران ادامه دارد و فرهنگ زورگویی و خشونت تا جایی نهادینه شده است, نقش گفتمان, آزادی بیان و فضای باز سیاسی - اجتماعی در آوردن صلح, عدالت و زدودن کینه ها ارزنده و غیر قابل انکار است.

بهتر خواهد بود که بگذاریم به عوض سلاح از قلم کار گرفته شود.

انجمن دانشجوی صلح و عدالت کلیفورنیا

واکنش فدراسيون بين المللی ژورناليستان (دری)

متن بيانيه ی فدراسيون بين المللی ژورناليستان به زبان انگليسی

متن خبر سازمان گزارشگران بدون مرز به زبان انگليسی

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


48 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > اعلامیه انجمن دانشجويی صلح و عدالت کلیفورنیا در مورد بازداشت کامران (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.