در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار ژاپنی در شمال افغانستان ربوده شد!

یک خبرنگار ژاپنی در شمال افغانستان ربوده شد!

این خبرنگار در ولایت قندوز ربوده شده و هنوز هیچ فرد و گرهی مسوولیت ربودن او را بر عهده نگرفته است.
جمعه 2 آپریل 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: رسانه های ژاپنی به نقل از دولت این کشور نوشته است که "کوسوکی سونیکا" خبرنگار چهل ساله در شمال افغانستان از روز سی و یکم ماه مارچ سال روان ربوده شده است. مقامات ژاپنی معلومات بیشتر درباره ی ربوده شدن این خبرنگار ارایه نکرده اند اما برخی از رسانه ها محل ربوده شدن او را ولایت قندوز اعلام کرده اند.

يک تلويزيون ژاپنی در خبری آورده که اين خبرنگار در مناطق تحت تسلط طالبان فعالیت می کرده و جز افغانستان، در کشورهای روسیه و عراق نیز فعالیت خبری داشته است.

و هنوز هیچ فرد و گرهی مسوولیت ربودن او را بر عهده نگرفته است.

چند ماه پيش نيز دو خبرنگار فرانسوی و سه همکار افغان آنان نيز در افغانستان ربوده شده بودند و هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

پیش از آن نیز در ماه سپتامبر، دو خبرنگار ديگر در شمال افغانستان و در ولایت قندوز ربوده شده بودند که يکی از آنان بنام " سلطان منادی" که برای نیويورک تايمز کار می کرد، کشته شده و خبرنگار ديگر آزاد شد. منادی همراه با يک خبرنگار انگليسی در ولایت قندوز ربوده شده بود. کماندوهای ارتش انگلستان در افغانستان ادعا می کنند که سلطان منادی در هنگام عملیات نجات با شلیک گلوله طالبان کشته شده است اما طالبان اين موضوع را رد کرده اند.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس