کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار ژاپنی در شمال افغانستان ربوده شد!

یک خبرنگار ژاپنی در شمال افغانستان ربوده شد!

این خبرنگار در ولایت قندوز ربوده شده و هنوز هیچ فرد و گرهی مسوولیت ربودن او را بر عهده نگرفته است.

جمعه 2 آپریل 2010

کابل پرس: رسانه های ژاپنی به نقل از دولت این کشور نوشته است که "کوسوکی سونیکا" خبرنگار چهل ساله در شمال افغانستان از روز سی و یکم ماه مارچ سال روان ربوده شده است. مقامات ژاپنی معلومات بیشتر درباره ی ربوده شدن این خبرنگار ارایه نکرده اند اما برخی از رسانه ها محل ربوده شدن او را ولایت قندوز اعلام کرده اند.

يک تلويزيون ژاپنی در خبری آورده که اين خبرنگار در مناطق تحت تسلط طالبان فعالیت می کرده و جز افغانستان، در کشورهای روسیه و عراق نیز فعالیت خبری داشته است.

و هنوز هیچ فرد و گرهی مسوولیت ربودن او را بر عهده نگرفته است.

چند ماه پيش نيز دو خبرنگار فرانسوی و سه همکار افغان آنان نيز در افغانستان ربوده شده بودند و هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

پیش از آن نیز در ماه سپتامبر، دو خبرنگار ديگر در شمال افغانستان و در ولایت قندوز ربوده شده بودند که يکی از آنان بنام " سلطان منادی" که برای نیويورک تايمز کار می کرد، کشته شده و خبرنگار ديگر آزاد شد. منادی همراه با يک خبرنگار انگليسی در ولایت قندوز ربوده شده بود. کماندوهای ارتش انگلستان در افغانستان ادعا می کنند که سلطان منادی در هنگام عملیات نجات با شلیک گلوله طالبان کشته شده است اما طالبان اين موضوع را رد کرده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


43 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار ژاپنی در شمال افغانستان ربوده شد!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.