صفحه نخست > دیدگاه > مظاهره كنندگان روزهاي اخير درمقابل سفارت ايران بايد دستگير ومحاكمه شوند

مظاهره كنندگان روزهاي اخير درمقابل سفارت ايران بايد دستگير ومحاكمه شوند

ايرانيان مظاهرات اخير را پلان ريزي شده از سوي كشورهاي غربي خواندند
محمد رضا طوفان
شنبه 15 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سفارت رژيم فاشيستي ايران در كابل طي بيانيه اي اعلام نمود كه بايد تمامي مظاهره كنندگان روزهاي اخير در مقابل سفارت ايران دستگير ومحاكمه شوند در غير اين صورت ايران مانع از ترانزيت مواد سوختي و كالاهاي مورد نياز افغانستان از مرز ايران مي شوند

مردم غيور و با احساس كابل درتجمعات مختلف در مقابل سفارت ايران ووزارت تجارت و صنايع بارها وبارها متوقف نمودن تانكرها ي افغاني در مرز ايران را محكوم نمودند و با برگزاري مظاهره در مقابل سفارت ايران خشم و انزجام ملت افغانستان را از اين عمل سران رژيم به جهانيان اعلام نمودند. وبا سردادن فريادها وشعارهاي ضد ايراني خواستار حل مسالمت آميز اين مسله شدند.
ولي سران ايراني با برعكس جلوه دادن فرياد مظلوميت خواهي ملت افغان ، اين عمل هموطنان ما را توطئه استعمار غرب خوانده و طرح ريزي اين نوع حركات را از كشورهاي غربي دانسته و مردم ما را بازيچه دست خارجيان معرفي نمودند.همچنين تهديد نمودند كه از ورود مواد سوختي و كالاهاي مصرفي دربازار افغانستان جداً جلوگيري خواهندنمود.اين درحالي است كه موج سرماي شديد در افغانستان آغاز شده است و نمايندگان ولايت تخار نيز اعلام نمودند كه اگر تا دوهفته ديگر مواد غذايي به ولسوالي هاي صعب العبور اين ولايت نرسد ما شاهد بروز فاجعه انساني در اين ولايات خواهيم بود.
با اين حال از متوقف شدن تانكرهاي سوختي در مرز ايران ونيز مواد خوراكي در مرز پاكستان چند هفته مي گذرد ولي دولت با وجود اعتراضات وسيع مردم افغانستان و نيز تاجران ملي و نهادهاي حقوق بشري داخلي وخارجي تا هنوز در مورد حل اين معظل اقدام اساسي روي دست نگرفته و هنوز مهر سكوت بر لبان حك نموده است.

شايد يكي از مهترين دلايل اين سكوت ،رخنه و نفوذ شديد عمال ومهره هاي وابسته به اين كشورها در كابينه و دولت آقاي كرزي باشد. هرچند همواره شايعاتي از نفوذ شديد باندهاي مافيايي درتصميم گيري هاي مهم دولتي و نقش تعيين كننده آنها از طريق رسانه هاي آزاد به گوش مي رسد، ولي اقدامات ضعيف و سكوت دولت ما در قبال چنين عمل هاي ضدمنافع افغاني از سوي كشورهاي همسايه شايد تلقيين كننده صحت اين شايعات باشد. بهانه ي ديگري كه بعضي از منتقدين بردولت وارد مي كنند ضعف شديد كابينه كرزي و عدم موجوديت مردان كاري در اطراف شخص كرزي ميباشد كه تا هنوز نتوانسته اند پلان هاي صحيح اقتصادي و نيز استراتژي درست سياست خارجي كشور را طرح ريزي نمايند. و اين حلقات فاشيستي وقومي است كه كرزي را محاصر نموده و نيز مانع از تصميم گيري ها ي مستقلانه رئيس جمهور مي شوند. حلقاتي كه اكثراً وابسته به تشكل وحزبي خاص بوده و از سوي كشورهاي همسايه تمويل و ساپورت مي گردند. از سوي ديگر با افزايش واكنش هاي ضد ايراني و نيز عكس العملهاي تند ايران و نيز بي توجهي دولت شايد كنترول اوضاع از دست نيرهاي امنيتي خارج شده و ملت غيور ما بدون در نظر داشت مصونيت كاپيتولاسيوني سفارتها دست به خشونت زده و ما باز در كابل شاهد بروز قيام هاي خون بار ديگري باشيم و مسلم است كه دليل اصلي آن بي كفايتي سران دولتي خواهد بود. هرچند بسياري از نهادهاي حقوق بشري تهديد ايران را مغاير با مباني حقوق بشر دانسته وشديداً تقبيح نموده است . ولي دولت ما تا هنوز خط مشي خود را در مقابل اين تهديد ايران اعلام ننموده است .ولي بايد توجه داشت كه تسليم شدن دولت در مقابل خواسته هاي نامعقول رژيم ايران و ايستاده گي در برابر ملت از سوي دولت و نيز ادامه عملكردهاي ضد منافع افغاني از سوي ايران مي تواند جرقه اي باشد براي روشن شدن جنگي دوباره در افغانستان ، پس الزامي مي باشد كه دولت ما با طرح ريزي پلان هاي سنجيده تصميم گيري درست و اساسي با در نظر داشت منافع عمومي ملت عزيز ما راه برون رفت از اين معركه را بيابند.
نوت: مطلع شدیم که در جواب تهدید ایران و نیز تقاضای آنان مبنی بردستگیری مظاهره کنندگان روزهای اخیر ، دفتر ریاست جمهوری در پاسخی شدیداً با این بازداشت اتباع خود مخالفت ورزیده و این عمل را مغایر با قانون اساسی کشور و نیز آزادی بیان در این کشور دانسته و اعلام نموده است که اینجا تهران نیست و تمام شهروندان افغانستان حق دارند در هر موردی اعتراض نمایند و یا با برگزاری تجمع های صلح آمیز مخالفت خود را با آنچه در منافی با منافع ملی و شهروندی خود می بینند عکس العمل نشان دهند. این جواب صریح دولت افغانستان مسلما به مزاج ایرانیان فاشیست خوشایند نخواهد بود و ما باید منتظر واکنش ایران نسبت به موضع گیری دولت افغانستان نسبت به این قضیه باشیم.

جواب رد دولت افغانستان باعث خوشحالی تمامی ملت افغانستان شده و حیثیت و محبوبیت دولتی که در سال گذشته از بین رفته بود را احیا نمود، و در اخباری که در سایت های مختلف به نشر رسید تمامی روشنفکران سیاسی و نیز آگاهان اجتماعی از این موضع گیری دولت حمایت نموده وآن را به سود ملت افغانستان دانسته واین جواب را سیلی محکمی به گوش استکبارتباران ایرانی خوانده است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سفیر ایران افغانستان را خیال ایران کرده است که در تهران مظاهره کننده گان که میگفتند که دیگر احمدی نژاد وخامنه یی نماینده گان خدا نیستند وانها هم مانند ما بشر هستند وباید به جرم خیانت محاکمه شوند را به گلوله بستند که همه ما شاهد به قتل رسیدن یک دختر جوان ایرانی به روی سرکها بودیم.

  ما شاهد بودیم که در نظام فاشیستی ایران حتی مردهای که مخالف سیاسی نظام فاشیستی ایران بودن در زندان ها مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند.

  فدا حسین مالکی کور خوانده است. ما ازادی بیان داریم واین را حق خود میدانیم که بالای پرچم ایران عکس های رهبران ایران شاش خودرا بکنیم.

  جای تاسف اینست که ایران به خود این توانایی را میدهد که یک چنین تقاضای برخلاف عرف دیپلوماتیک بکند زیرا رژیم ایران به دولت فاسد کرزی رشوت میدهد وکرزی این رشوت را از طریق داودزی به شکل بسته های یورو دریافت میکند. اگر عوض خاین ملی کرزی کسی دیگری ریس جمهور این کشور میبود فدا حسین مالکی را به وزارت خارجه احظار وبه عقبش یک چوب را زده نامش را کشمش حسین مالکی میگذاشت وانرا به روسیه میفرستاد تا از ان ودکا بسازند!

  این سردی زمستان میگذرد ولی مردم افغانستان این جنایت ایرانی هارا فراموش نخواهند کرد. بسیار نزدیک است که اسراییل وامریکا خاک ایران را توبره کنند ودخترخانم های طناز ایران نقل محفل مجالس رقص در افغانستان بگردند.

  مرگ به نظام اخندی ایران
  مرگ به فدا حسین مالکی
  مرگ به کرزی واحدی که مزد بگیران وجواسیس ایرانی هستند
  زنده باد اسراییل وامریکا وهر کشوری که خواب بربادی ایران را میبنند

  • روشن عزيز از دل ما نوشتى من هم به همين نظر هستم.جون اين رزيم بر كشور ما بسيار ظلم كرده.در بربادى كشور ما با باكستان همصدا و همنوا, همدست و كاهى هم به حيث دومباله رو ,نقش داشته است.از نوشته هاى رازق ماموند ما اين ملاهاى كه در زير هرتار ريشش جند شيطان نهفته است, شناختيم.اين رزيم فاشيستى حق ندارد كه سلاح اتومى بسازد.اكر او بسازد شايد اولين ضربه را و زهر تلخ خودرا به سر مردوم ما بريزد.مردوم كشور بزرك ايران دوستان مردوم كشور عزيز ما اند.اين دولت قرون وسطى يي مردوم خودرا هم اسير كرفته و خوشى را از انها كرفته,همه زجر روحى ميبينند. همه روزه دربيش جشم شان هم نوع شان به دار اويزان ميبينند.خيلى نفرت اور است.ايرانى ها كه از كشور شان فرار ميكنند فورى به رسم اعطراض به اديان ديكر رو مياورند.اين عجب نيست كه اين ملاهاى فاشيست بر عليه كشور ما هم دست به كار شوند.ولى ما هم روزى به جواب خواهيم برداخت.ولى برادران حساب مردوم ايران جدا و از رزيم ملايي جدااست.ما با انها هيج معضله نداريم.دوستى مردومهاى ما با برجا خواهد بود.صرف نظر از رزيمهاى هردوكشور.

  • هی بینا !
   مردم را چرا مردوم نوشته میکنی ؟ . همیشه تو به نوشته هایت یک ( واو ) زیادی میاندازی . یا هزاره هستی و یا پنجشیری .

   از دل ( ما ) . . تو یک نفر یذات خود هستی . چرا ( ما ) نوشته میکنی ؟ باید من و یا ( مه ) نوشته کنی . چند دفعه به جای ( گ ) ( کاف ) را غلط نوشته ایی .

   مردم ایران با امدن خمینی همه متواری شده رفتند بیرون از ایران و امروز هر چه ترک خر و کرد الاغ چران و عرب تازی و بلوچ قاچاقبر و چاقو کش های تهران ایران را تسخیر نموده اند . و ( مردوم ) ایران همیشه در بدی ( مردوم ) افغانستان بعد از 1979 بوده اند و افغانها را ( افغانی پدر سوخته ) صدا میزنند . اولاد های افغانی را به تحصیلات عالی راه نمیدهند و بهترین دماغ های ( نخبه )افغانی در ایران خشک شده در کارگاه های کفاشی و پیراهن دوزی عمر خود را بسر میبرند .

  • سوتیا بینا جان عامیانه نوشته میکند که بسیار دلنشین است. اما نگفتی که چه لکه ننگ از مردم پنجشیر ویا هزاره در دامنت نشسته که در برابر شان حساسیت نشان میتی؟

 • این مطلب چقدر طفلاته و مغرضانه نوشته شده است. آخر کدام عقل و منطق باور میکند که سفیر یک کشور همچون حرف را بزند که تمامی تظاهر کننده گان را دستگیر کنید. ایران افغانستان نیست که سفرا به اساس قوم و زبان تعیین شوند. حد اقل تحصیلات سفیرلیسانس است. منع تظاهرات در صلاحیت کرزی نیست چه رسد به سفیر یک کشور.

  درج چنین مطالب پرستیژ سایت کابل پرس? را پایین میآورد.

  سفیر ایران خواستار شناسایی و دستگیری آنان شده اند که به سفارت با بادنجان رومی و رنگ و تخم مرغ حمله کردند.

  چقدر ما بدبخت و بیچاره استیم که حتی کارشناسان ما هم این انتقاد بی اساس و بی مورد را میگیرند که سفیر ایران این حرف را زده است. کارشناسان ما که اینقدر نفهم باشند ما چه گله کنیم ارز آنهاییکه مقابل سفارت تظاهرات کردند . شخص که این تظاهرات را راه انداخته بود از همه بدتر آبروی همه را یرد اصلآ نمیتوانست که گپ بزند. وای به حال ما که همچون آدم یک حزب سیاسی را رهبری میکند

  زنده باد جمهوری اسلامی ایران . مرگ بر دشمنان همسایه ما ایران مقتدر آزاد و سر بلند

  • من خودم عزیز. معلوم میشود که شما بیانیه سفیر ایران را نشینیدید که بالای دولت کرزی امر کرد که هرچه عاجل مسببین مظاهره اخیر را که از انداخت رنگ وتخم گنده گرفته تا انداختن مواد غایطه که قبلا توسط محترم نجیب الله کابلی در خریطه های پلاستیکی جابجا شده بود را دستگیر ونخست به زندان روان کرده وطبق قانون جمهوری اسلامی ایران بالای انها تجاوز جنسی صورت گرفته وبعدا به دار اویخته شوند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس