IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > تصویر کسی که پولیس کابل ادعا می کند بروی رزاق مامون اسید پاشیده و به جرمش اعتراف کرده (...)

تصویر کسی که پولیس کابل ادعا می کند بروی رزاق مامون اسید پاشیده و به جرمش اعتراف کرده است

حسین زاهدی
يكشنبه 23 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پولیس کابل اعلام کرده که شخص حمله کننده به نام محمد رفیع از ولایت کابل، باشنده شهرک آریا می باشد که بعد از تحقیقات وبررسی های مداوم پولیس ، شناسایی و دستگیر گردید. پولیس همچنین ادعا می کند که وی به جرم خود اعتراف کرده است.

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • i saw this beauty full boy ,. , and i thinks this is an personal case . . . . . .

  • Salute to Great Mamoon!
   Ms/Mr, Southia how did you find out that this Beauty young man did that crime to Mr. Mamoon due to a personal case???
   On the reality you confessed your illegal affair with this criminal beauty man!!The Kabul press readers will be judged

 • مامون یک نویسنده فروخته شده است و از دولت قبیلوی حاکم پول میگرفته ، هرکس اگر میخواست مامون را بخاطر مفکوره هایش از بین میبرد باید اورا میکشت نه اینکه برویش تیزاب میپاشید ، این کاملن خصومت شخصی بوده و ارتباطی به کار او ندارد . اگر اندکی در مورد ارتباط این شخص با مامون میدانستد همه چیز برایتان روشن میشد.

  • درود به مامون عزیز، نویسنده دلیر، افشاکننده دشمنان خارجی و مزدوران ناموس فروش داخلی!
   چه خوب شد! southia گردیزی میشود!!
   از سنگ محک تجربه آید بیرون
   چون سیاه روی بود هرکه در او غش باشد

 • kubra jan !
  we saw a lot of killing and kidnapping and lot of other criminal cases in country , but not like this . . is it sound is like same one clear he is personal account with mamoom khan . and this man look like not a gunge member or not an agent from Pakistan or Iran even .

  • Dear Southia Jan!
   Don’t worry everything show up soon.

  • Drud and Salute to great Mamoon,
   Dear Southia jan, I have to tell you something about a bureaucratic mafia administration like Afghanistan which their president got cash money from Iran, It was very difficult to
   Bring case with prime suspect to the court of justice.
   Most time when they realize that on the court a lot of thing will disclose; in most case
   They destroy the evidences and witness.
   Believe me this is not an ordinary and simple case!!

 • یکی از مسایل که این شخص را مجبور به اسید پاشی بروی مامون نموده است این باید باشد که مامون در نوشته های اخیر خود ایران را مسول قتل مسعود قلمداد نموده بود . و از چهره این کاکلی معلوم میشود که باید یکی از هزاره های غزنی باشد و از طرف حاجی اغا های ایرانی مسول تادیب مامون گشته است . ولی این میتواند تاکتیک برای بهم زدن روابط هزاره ها و پنجشیری ها توسط تیم استخباراتی کرزی نیز باشد و از این اب خیط فقط میتواند دولت کرزی که تصمیم جابه جا نمودن ناقلین را در هزاره جات دارد مفاد بگیرد , یعنی هزاره ها را از این به بعد توسط پنجشیری ها بکشند , در این میان اگر این شخص هزاره از اب درامد باید قانونی و خلیلی در روابط شان با ایران تجدید نظر کنند . . ولی باز هم برای اینکه کرزی و خلیلی و قانونی و معلوم نیست کی ها از ایران ماهانه تنخواه میگیرند , شاید در مقابل ایران خاموشی گزینند . این در حالی است که حتی جنرالان امریکایی متعجب هستند که چرا کرزی در مقابل بازداشت زیاد تر از 2000 تانکر تیل افغانی در خاک ایران توسط عسکر ایرانی خاموشی گزیده اند . . شاید پول های ایران اثر نموده و کرزی میخواهد که یخن عسکر امریکای را به دست اخوند های ایران بیاندازد . ولی در این معامله ایساف تا حال ابراز نظر نه نموده است و یا از موضوع اطلاع یافته و خاموشی گزیده اند , مامون یک روزنامه چی دست دوم است و احتیاجی برای سر و دست و پا شکستاندن برایش انچانانی نیست که به نظر دولت کرزی بیاید ( اگر در افغانستان هستید ) , ولی به طور مجموع اگر این شخص ( حمله آور ) از بازارک و یا رخه و یا از خینچ بنجشیر سر در اورد , , عزیزان باید متوجه شوند که کاری عبدالله عبدالله کمپوندر و یا کاری قسیم فهیم غرابه است تا در صورت از بین رفتن کابینه و لویه جرگه ( طبیله . . lol ) از شهرت نسبی مامون که بعد از اسید پاشی بیشتر شده است استفاده نموده این شخص را مانند پیراهن خونین حضرت عثمان به نوک نیزه بلند نموده از پنجشیر برا افتند برای تسخیر شورای و کابینه و حکومت کرزی . . ولی به گفته ملاه عبدالسلام ضعیف معاون ملاعمر در دوران حکومت طالبان , فقط امریکایی ها هستند که فیصله میکنند که کی باید در راس حکومت بنشیند و اگر عبدالله عبدالله و قسیم فهیم میخواهنتد که حکومت کرزی را از پا بیاندازند باید به سر کرده گی مامون خان به ملا عبدالسلام ضعیف که در این روز ها بر اثر تبلیغات سی آی ای بر سر زبان ها است بعیت نموده و از کتاب او " د گوانتانامو انزور " الحام گرفته به پیش بروند تا اینکه سر از حکومت امارات اسلامی در بیاورند ( خواهش قبلی و قلبی مجاهدینی چون اینها ) . البته در موقع افهام و تفهیم هر یک از این رهبران برادران پنجشیری باید یک یک چشم خود را مانند قزاق های دریای با یک پارچه ببندند ورنه امیرالمونین از دیدن دوچشم ها ناراحت خواهند شد . و اما بعد . . . منتظر باشید بزودی موی ره از خمیر میکشند . . .

  • خانم یا اقای southia برای معلومات بیشتر شما باید بیافزایم که اقای رازق مامون از قوم هزاره و سنی مذهب است مانند اقای محب بارش و دیگر روشنفکران و ادیبان پنجشیر، اما رژیم اخندی ایران یک رژیم تروریستی است که بخاطر منافع خود هیچگونه حدومرزرا نمی شناسد، نه مذهب برایشان ارزش دارد و نه لسان و نژاد. همچنان باید اضافه کنم که اینگونه سنگ اندازی های شما هم دیگر راه را نمیگرد جز بدنامی خودتان.

  • شخص بازداشت شده به اتهام تيزاب پاشى بر رزاق مامون، اعتراف نموده که وى به منظور مصوونيت حيات ناموس و فرزندانش، اين کار را انجام داده است. اين تيزاب پاشى، به تاريخ ٢٨ جدى حوالى ساعت ٦:٣٠ شام در مکروريان سوم، نزديک منزل مامون صورت گرفت که ٤٨ ساعت بعد از اين واقعه، خواجه عبدالرفيع شوهر زهرا موسوى، بازداشت گرديد. خواجه عبدالرفيع بتاريخ ٤دلو، در يک مصاحبۀ اختصاصى به آژانس خبرى پژواک گفت: ((اگر اين کار (تيزاب پاشى) را نميکردم، زندگى خانم و اطفالم در خطر بود.)) قرار معلومات موصوف، بتاريخ ٢٢جدى زمانيکه از کمپ "ايگر" (محل وظيفه اش) بسوى خانه مى آمد، در پايکوب نصوار (قلعۀ فتح الله شهر کابل)، يکعراده موتر سرف سياه سرمه يى رنگ، در مقابلش توقف نمود و سه سرنشين آن، برايش گفتند که بالاى مامون تيزاب پاشى کند.
   رفيع افزود که از جملۀ اين افراد، يکى به لهجۀ ايرانى، دومى به شکل هزاره گى ايرانى شکل و سومى درى صحبت ميکرد.به گفتۀ موصوف، سرنشينان سرف (که وى نمى شناسد) در تعقيبش بودند و چند روز متواتر الى روز تيزاب پاشى بالاى مامون، در مسير منزلش باوى تماس داشتند و مکرراً ميخواستند تا وى بالاى صورت مامون، تيزاب بپاشد.
   بنابر معلومات رفيع، دو روز قبل از وقوع حادثه، زمانيکه وى بسوى خانه در حرکت بود، افراد مذکور برايش گفته بودند که خانمش در منزل نجيب الله کابلى (عضو اسبق ولسى جرگه) به مهمانى رفته و اطفالش در منزل همسايه اش، مى باشد.
   رفيع در اعترافات خود گفت: ((زمانيکه به خانه رسيدم، ديدم که در خانه کسى نيست و اطفالم در منزل همسايه است و زمانيکه به خانمم زنگ زدم، در محلى که افراد ناشناس برايم زنگ زده بودند، مهمان بود.))
   رفيع علاوه کرد که بعد از اين، افراد يادشده برايش گفتند: ((حالا باور کردى که چيزى که ما ميگوييم، واقعيت دارد و اگر بر روى مامون تيزاب نپاشى، گردن اطفالت را قطع ميکنيم و بعد خانمت را به قتل ميرسانيم.))
   وى افزود، بعداً بخاطر اينکه فاميل خود را نجات داده باشد، به تيزاب پاشى دست زد.
   خواجه رفيع، در اعترافاتش گفت که در اين قضيه، ايران و شمارى از افراد دست دارند و حالا هم ترس دارد که به وى وفرزندانش آسيبى نرسد.
   وى علاوه کرد که مامون، دوست صميمى خودش و خانمش بود.
   رفيع، در مورد اينکه با وجود هشدارهاى مکرر، چرا پوليس را در جريان نگذاشتى؟ گفت: (( زمانيکه معلومات در بارۀ فاميلم دادندوگفتند که تو زير نظرما استى و اگر اين قضيه را با کسى شريک کنى، به ضررت تمام ميشود،با پوليس نگفتم.))
   رفيع افزود که شايد افراد يادشده، به دستور ايران وى را مجبور به تيزاب پاشى ميکردند؛ زيرا مامون اخيراً کتابى را چاپ نموده (رد پاى فرعون) که در آن تمام دسايس ايران عليه افغانستان، فاش شده است.
   رفيع علاوه کرد که وى نيز در دوران مهاجرت، از ايران خاطرات تلخ دارد و چندين بار در اين مورد با شمارى از رسانه ها درکابل، مصاحبه نموده است.
   وى در مورد تيزاب پاشى گفت : ((زمانيکه ديدم موتر مامون به نزديک بلاک رسيد، با عجله بايسکل خود را ايستاد کردم و بسوى بلاک در حرکت شدم، زمانيکه تيزاب را بالاى رزاق مامون پاشيدم و خودم از منزل اول پائين شدم، بخاطر اينکه کسى بالايم شک نکند، يک مقدار تيزاب را که در تملوط باقى مانده بود، بصورت خود انداختم.))
   در صورت رفيع، آثار تيزاب ديده ميشود و چشمانش تا حدى آسيب ديده است.
   قرار معلومات رفيع، خانوادۀ خانمش فعلاً در ايران زندگى ميکنند و ايرانى ها بخصوص فردى که نام او را دهقانى (مامور سفارت ايران در کابل) گرفت، نميخواست که زهرا موسوى با رزاق مامون نشست و برخاست نمايد؛ از اينرو آنها دسيسۀ تيزاب پاشى را به راه انداختند.
   وى افزود که در اين مورد، معلومات بيشتر دارد؛ اما از ترس اينکه به خانواده اش آسيب نرسد، معلومات را شريک کرده نمى تواند.
   رزاق مامون نيز بعد از اين حادثه، در شفاخانۀ سردار محمد داوود خان به پژواک گفته بودکه در اين حادثه، ايران دخيل است.
   سفارت ايران، هرنوع دست داشتن در حمله بر وى را رد کرده است.
   در همين روز، زهرا موسوى (خانم رفيع) نيز به شفاخانۀ يادشده آمده بود و در کنار بستر مامون ايستاده و گريه ميکرد.
   اما سمونوال محمد ظاهر رئيس تحقيقات جنايى زون ١٠١ آسمايى کابل، به آژانس خبرى پژواک گفت: ((در جريان تحقيقات،کدام مدارک و شواهدى را به دست نياورده ايم تاقناعت ما را حاصل کند که کدام کشور و يا کدام گروه، در تيزاب پاشى دست داشته باشد.))
   ظاهر، افزود که آنها ٤٨ ساعت بعد از حادثه، حمله کننده را بازداشت نموده و از محل گرفتارى وى، يک بشکه تيزاب، يک تملوط پلاستيکى، عينک، نقاب پلاستيکى، کلاه و يک چاقو نيز به دست آورده اند
   رزاق مامون که در راديو بی بی سی، راديوآزادی و تلويزيون خصوصی طلوع نيز کار کرده است، در سالهای اخير دست کم چهار کتاب منتشر کرد، که آخرين کتاب او "رد پای فرعون"، عمدتاً به نقش ايران در تحولات سالهای جنگ داخلی در افغانستان، می پردازد.
   رزاق مامون، موسس و صاحب امتياز آژانس خبرى بست باستان نيز ميباشد.
   مامون حالا براى تداوى، از طرف دولت افغانستان به هندوستان اعزام شده است.
   Add a caption
   متهم : تيزاب پاشى بر مامون ناشى از مجبوريت بود

   شخص بازداشت شده به اتهام تيزاب پاشى بر رزاق مامون، اعتراف نموده که وى به منظور مصوونيت حيات ناموس و فرزندانش، اين کار را انجام داده است. اين تيزاب پاشى، به تاريخ ٢٨ جدى حوالى ساعت ٦:٣٠ شام در مکروريان سوم، نزديک منزل مامون صورت گرفت که ٤٨ ساعت بعد از اين واقعه، خواجه عبدالرفيع شوهر زهرا موسوى، بازداشت گرديد. خواجه عبدالرفيع بتاريخ ٤دلو، در يک مصاحبۀ اختصاصى به آژانس خبرى پژواک گفت: ((اگر اين کار (تيزاب پاشى) را نميکردم، زندگى خانم و اطفالم در خطر بود.)) قرار معلومات موصوف، بتاريخ ٢٢جدى زمانيکه از کمپ "ايگر" (محل وظيفه اش) بسوى خانه مى آمد، در پايکوب نصوار (قلعۀ فتح الله شهر کابل)، يکعراده موتر سرف سياه سرمه يى رنگ، در مقابلش توقف نمود و سه سرنشين آن، برايش گفتند که بالاى مامون تيزاب پاشى کند.
   رفيع افزود که از جملۀ اين افراد، يکى به لهجۀ ايرانى، دومى به شکل هزاره گى ايرانى شکل و سومى درى صحبت ميکرد.به گفتۀ موصوف، سرنشينان سرف (که وى نمى شناسد) در تعقيبش بودند و چند روز متواتر الى روز تيزاب پاشى بالاى مامون، در مسير منزلش باوى تماس داشتند و مکرراً ميخواستند تا وى بالاى صورت مامون، تيزاب بپاشد.
   بنابر معلومات رفيع، دو روز قبل از وقوع حادثه، زمانيکه وى بسوى خانه در حرکت بود، افراد مذکور برايش گفته بودند که خانمش در منزل نجيب الله کابلى (عضو اسبق ولسى جرگه) به مهمانى رفته و اطفالش در منزل همسايه اش، مى باشد.
   رفيع در اعترافات خود گفت: ((زمانيکه به خانه رسيدم، ديدم که در خانه کسى نيست و اطفالم در منزل همسايه است و زمانيکه به خانمم زنگ زدم، در محلى که افراد ناشناس برايم زنگ زده بودند، مهمان بود.))
   رفيع علاوه کرد که بعد از اين، افراد يادشده برايش گفتند: ((حالا باور کردى که چيزى که ما ميگوييم، واقعيت دارد و اگر بر روى مامون تيزاب نپاشى، گردن اطفالت را قطع ميکنيم و بعد خانمت را به قتل ميرسانيم.))
   وى افزود، بعداً بخاطر اينکه فاميل خود را نجات داده باشد، به تيزاب پاشى دست زد.
   خواجه رفيع، در اعترافاتش گفت که در اين قضيه، ايران و شمارى از افراد دست دارند و حالا هم ترس دارد که به وى وفرزندانش آسيبى نرسد.
   وى علاوه کرد که مامون، دوست صميمى خودش و خانمش بود.
   رفيع، در مورد اينکه با وجود هشدارهاى مکرر، چرا پوليس را در جريان نگذاشتى؟ گفت: (( زمانيکه معلومات در بارۀ فاميلم دادندوگفتند که تو زير نظرما استى و اگر اين قضيه را با کسى شريک کنى، به ضررت تمام ميشود،با پوليس نگفتم.))
   رفيع افزود که شايد افراد يادشده، به دستور ايران وى را مجبور به تيزاب پاشى ميکردند؛ زيرا مامون اخيراً کتابى را چاپ نموده (رد پاى فرعون) که در آن تمام دسايس ايران عليه افغانستان، فاش شده است.
   رفيع علاوه کرد که وى نيز در دوران مهاجرت، از ايران خاطرات تلخ دارد و چندين بار در اين مورد با شمارى از رسانه ها درکابل، مصاحبه نموده است.
   وى در مورد تيزاب پاشى گفت : ((زمانيکه ديدم موتر مامون به نزديک بلاک رسيد، با عجله بايسکل خود را ايستاد کردم و بسوى بلاک در حرکت شدم، زمانيکه تيزاب را بالاى رزاق مامون پاشيدم و خودم از منزل اول پائين شدم، بخاطر اينکه کسى بالايم شک نکند، يک مقدار تيزاب را که در تملوط باقى مانده بود، بصورت خود انداختم.))
   در صورت رفيع، آثار تيزاب ديده ميشود و چشمانش تا حدى آسيب ديده است.
   قرار معلومات رفيع، خانوادۀ خانمش فعلاً در ايران زندگى ميکنند و ايرانى ها بخصوص فردى که نام او را دهقانى (مامور سفارت ايران در کابل) گرفت، نميخواست که زهرا موسوى با رزاق مامون نشست و برخاست نمايد؛ از اينرو آنها دسيسۀ تيزاب پاشى را به راه انداختند.
   وى افزود که در اين مورد، معلومات بيشتر دارد؛ اما از ترس اينکه به خانواده اش آسيب نرسد، معلومات را شريک کرده نمى تواند.
   رزاق مامون نيز بعد از اين حادثه، در شفاخانۀ سردار محمد داوود خان به پژواک گفته بودکه در اين حادثه، ايران دخيل است.
   سفارت ايران، هرنوع دست داشتن در حمله بر وى را رد کرده است.
   در همين روز، زهرا موسوى (خانم رفيع) نيز به شفاخانۀ يادشده آمده بود و در کنار بستر مامون ايستاده و گريه ميکرد.
   اما سمونوال محمد ظاهر رئيس تحقيقات جنايى زون ١٠١ آسمايى کابل، به آژانس خبرى پژواک گفت: ((در جريان تحقيقات،کدام مدارک و شواهدى را به دست نياورده ايم تاقناعت ما را حاصل کند که کدام کشور و يا کدام گروه، در تيزاب پاشى دست داشته باشد.))
   ظاهر، افزود که آنها ٤٨ ساعت بعد از حادثه، حمله کننده را بازداشت نموده و از محل گرفتارى وى، يک بشکه تيزاب، يک تملوط پلاستيکى، عينک، نقاب پلاستيکى، کلاه و يک چاقو نيز به دست آورده اند
   رزاق مامون که در راديو بی بی سی، راديوآزادی و تلويزيون خصوصی طلوع نيز کار کرده است، در سالهای اخير دست کم چهار کتاب منتشر کرد، که آخرين کتاب او "رد پای فرعون"، عمدتاً به نقش ايران در تحولات سالهای جنگ داخلی در افغانستان، می پردازد.
   رزاق مامون، موسس و صاحب امتياز آژانس خبرى بست باستان نيز ميباشد.
   مامون حالا براى تداوى، از طرف دولت افغانستان به هندوستان اعزام شده است...

  • دوستان ! ایران کشوری است که همین اکنون با دنیا طرف است و خس و خاشاکی مانند مامون را اصلن نمیبیند
   مامون ازدستگاه حاکم برای تلاش برای بدنام ساختن ایران پول میگرفته است تلاش های که به جای هم نرسید اصل قضیه در اینجا است که آقای رفیع برای انتقام از مامون که با خانمش روابطه داشته است صورت گرفته است > وگرنه کدام منطق قبول میکند که کشوری بخواهد کسی را ترور کند و بعد بیاید آقای رفیع را برای تیراب پاشی انتخاب کند.

 • http://www.youtube.com/watch?v...

  این برنامه ویدیو تمام سر و راز این اتفاق را برایتان شرح می دهد. بی ناموسی حد و اندازه دارد.

  • سلام بدوستان ! با شنیدن مصاحبه پدر آقا رفیع تیزاب پاشک ، چند مطلب را قابل یاد آوری میدانم :

   - نخست ، اگر این آقا رفیع غیرتی اسنادی را در مورد اینکه ، زنش با آقا مأمون روابط عشقی و جنسی نامشروع داشته ، چرا از راه های مشروع و قانونی بخاطر اعاده حیثیت خود اقدام ننموده که دست به عمل تروریستی زده .

   - دوم ، اگر این آقا رفیع اینقدر غیرتی بوده چرا به تیزاب پاشی رو آورده ، بعد از ارسال سی دی حاوی خیانت همسرش با مأمون به رسانه ها ، خود را در پهلوی مأمون انتحارمیکرد تا غیرتی و بیغیرت هویدا میشد .

   - سوم ، حال که دستگاه های جنایی ، قضایی و امنیتی ، آقا رفیع غیرتی را با پشتاره دستگیر نموده اند ، این سی دی های که گویا گویای روابط عشقی مأمون و همسر موصوف است چی درد وی را دوا خواهد کرد ؟ آیا مسخره نیست که پدر بیچاره وی امید بازرسی قانونی را در مورد فرزندش از دولتی دارد که خود آقا فرزندش قانون همان دولت را بطور روشن و هویدا زیر پا کرده است ؟

   - چهارم ، بفکر این حقیر درین موضوع حتمأ شمالکی است ، وگر نه شاخه های درختان بخودی خود شور نمی خورند و این تیزاب پاشی آقا رفیع به سرو روی مأمون سرچشمه از جای دیگری باید داشته باشد . بدترین جزا به شخصیت مأمون همان سی دی های ( اگر وجود خارجی و سند الزامی مؤجه داشته باشند ) است که دررسانه های نوشتاری ، سیمایی و انترنتی به نشر می رسیدند ، تا عمل تروریستی تیزاب پاشی بی مفهوم .

   - پنجم ، اینکه بعد از دستگیری آقا رفیع توسط پولیس ، رفقای مامون برویش تیزاب پاشیده باشند کمی مجهول ودور از واقعیت به نظر میرسد . فکر میکنم این مطلب صرف یک بهتان و تهمت بوده میتواند تا اصل و واقعیت .

  • آقای حسین زاهدی!
   مصاحبهء تیلفونی شما را با پدر رفیع متهم شنیدم متاسفانه از نظرژورنالیستی سوالهای که باید میشد نشد. واین کار شما میرساند که این مصاحبه بدستور مقامات ایرانی بطور فرمایشی صورت گرفته است. اگر شما قبلا ازخبرهای نشرشده توسط آزانس پژواک اطلاع داشتید باید درهمان محور سوالهای بیطرفانه را از پدر موصوف میکردید که نکردید. ازجمله کشتن اطفال توسط زهرا موسوی مادراطفال وخانم متهم چیز ایست که به هیچ صورت عقل سالم انسانی آنرا نمی پذیرد.
   اما یک چیز را بدانید که شما به حیث عناصر زر خرید حکومت آخوندی درکانادا با این ترفندها ملت افغان را از مداخلات وتوطئه های پنهان وآشکار رژیم آخوندی هرگز غافل ساخته نمی توانید. قتلهای زنجیره ایی در داخل ایران بوسیله عمال استختباراتی ایران تاهنوز فراموش مردم نشده است.
   آخوندهای ایرانی در داخل ایران نیز بخاطر رد پا گم کردن افراد فدائی خودرا بخاطر منحرف ساختن افکار عمومی بمردم معرفی کردند که گویا قاتل داریوش فروهر مجید مختاری وپروانه فروهر این ها اند. بی انکه از آنها درسطح رسانه یی تحقیقات صورت گرفته باشد.
   اما ملت افغان هرگز به این ترفندها بازی نمی خورد. من هم مخالف مامون هستم ولی حساسیت های که سفارت ایران درکابل علیه مامون نشان داده است پنهان شدنی نیست

 • به امید صحت یابی آقای حسین زاهدی که نمی دانم عقده روانی و کمپلکس مشهود و وحشتناک خودت نسبت به رزاق مامون از کجا ناشی می شود، از نخستین روزتیزاب پاشی قیافه و سر کلۀ خودت علیه مامون پیدا شده است و این می رساند که در عمل جنایتکارانه و غیر انسانی تیزاب پاشی رفیع که معادل تروریسم است، توهم دست داشته وی را تحریک نموده و شریک جرم و دستیار وی بوده ای و تعهد سپرده ای که این جنایت را توجیه کنی، باید بدانی تیزاب پاشی به هر علتی که باشد در ایران جزای آن قصاص و در هندوستان اعدام است٠ اگر طبق مصاحبۀ جعلی خودت از دهن پدر رفیع، پدر یک جنایتکار می گویی که علاقمندی زهره موسوی نه سال به قربانی بوده است، نخست معلوم می شود که رفیع مرد بی عرضه بوده وبرای زنش جالب نبوده و زن ناگزیر به یک نویسندۀ بزرگ و ژورنالیست بی همتا علاقمند شده است و اگر رفیع بی غیرت دید که زنش نه سال عاشق قلم و دانش مرد دیگراست چرا دراین نه سال ادامه داد و طلاقش نداد و باز دروغ پدر رفیع که زهرا دو پسرش را می کشت، این منطق به درد یک شریک جرم تیزاب پاشی می خورد که مادری دو فرزند خود را بکشد٠ سعی نکنید با پول که از دشمنان مامون گرفته اید وکیل مدافع یک تروریست شوید و جرم را توجیه کنید، بهتر است به یک درمانگاه روانی مراجعه کنید و جای خیز و جست در پیامخانه های سایت ها و فیسبوک ها به مداوای خود پپردازید٠

 • آقای زاهدی صاحب

  راستش از اول علاقهء به پرداختن به این موضوع نداشتم، اما مصاحبهء شما را که شنیدم و نحوهء سوالاتان را، مسایلی به ذهنم خطور کرد که خوب است یاد آوری نمایم.

  البته مصاحبهء شما با فردی که خود را پدر رفیع می خواند امری است ستودنی، و چه بهتر از آن که صدایی را که شنیده نمی شود، و یا مجال شنیده شدن به آن داده نمی شود بشود به طریقی بلند نمود. این کار شما، در میان پنهان کاری هایی که ممکن است از طریق پلیس یا مدیا به خاطر مامون صورت می گیرد، فرصت دادن به بلند شدن صدای "دیگری" است که مجال بیان نمی یافته است.

  اما نحوهء سوالات شما از پدر متهم بی طرفانه نیست. شما مصاحبه را به گونهء شروع می کنید که در نظام های دیکتاتوری مثل ایران رایج است. مصاحبه برای کسانی که می خواهند"واقعیت قضیه" و "حقایق" این حادثهء دلخراش را بدانند. شما اعلان می کنید که با این مصاحبه گویا"پرده از حقایق این حادثهء دلخراش"بر می دارید. شما به عنوان کسی که فرسنگها از افغانستان فاصله دارد از کجا می دانید که اینها "واقعیت قضیه" و "حقایق" آن حادثه است؟ آیا واقعیت و حقایق فقط همین است یا ممکن مسایلی دیگری هم در قضیه دخیل باشد که این حقایق و واقعیت ها جزیی از آن است؟

  شما برای کشف واقعیت قضیه وقتی سوالی را از پدر متهم با استناد به گزارش خبرگزاری پژواک می پرسید، در بیان خبر تحریف می کنید."خبرگزاری پژواک که در کابل استه، اونا گفتند که، همین مسئله را مطرح کردند که اونا را گویا دولت ایران مجبورش کرده، بچهء شما ره مجبور کدن که برن و تیزاب در صورت یا در روی رزاق مامون بپاشه، . گفتن که خودش بعد از اون خوده مثلاً تیزاب در روی خود هم زده..." . در حالیکه آن سخنان خبرگزاری پژواک نیست، بلکه مصاحبهء آقای رفیع با خبرگزاری پژواک است.

  نکتهء دیگر در مورد "رفتن مامون به هند از هزینهء مردم افغانستان" است.

  شما در کشوری غربی زندگی می کنید، و از نوشته های شما بر می آید که آدمی هستید به اصطلاح سکولار و به دین و دینداری اعتقادی ندارید، و بر ضد دین و اخلاق بر آمده از آن مقالات زیادی در همین سایت نگاشته اید. حالا می آییم قضیهء ناموسی و دینی این موضوع را کنار می گذاریم ( که حتی در صورت وقوع، تا شهودی معتبر آن را شهادت ندهند در فقه صرف اتهام موضوعیت ندارد، و در حکومت دینی هم افراد، در زمانی که قضا است، خود نمی تواند کسی را مجازات کند، و کسی که بدون رفتن به محکمه، منجر به آسیب رسیدن به کسی شود، از نظر دینی نیز مجرم است). در حکومت های عرفی و سکولار، روابط با دیگری قباحت اش زدوده شده است، و اصلاً موضوعاتی از این قبیل در حیطهء حوزهء خصوصی است، و دخالت در حوزهء خصوصی هم امری پسندیدهء نیست. در جامعهء سکولار اگر این عمل اتفاق بیفتد، پاسخ دولت و نهادهای دولتی و جامعهء مدنی به آن چیست؟ مثلاً فردی به "اتهام" رابطهء جنسی با فردی دیگر، از طرف خانم یا شوهر مورد حمله قرار بگیرد و به رویش تیزاب پاشیده شود، بدون اینکه پای کدام دولت خارجی دیگر در میان باشد، وظیفهء دولت در قبال فرد آسیب دیده چیست؟ فکر نمی کنید بر جسته کردن" رفتن مامون به هند از هزینهء مردم افغانستان" به این شکلی که شما مطرح می کنید، یک بام و دو هوا بازی در عرصهء فکری و اعتقادی نیست؟

  انصافاً اگر از این فرصت در جهت بی طرفانه تری استفاده می کردید، هم وجههء خود را خراب نمی کردید، و هم این حملهء ظاهراً ناموسی بیشتر روشن می شد. گرچه به باور من، حتی اگر گفته های پدر متهم درست باشد، زندگی کردن وی با چنین زنی جز اختیارات وی در طول این همه سال بوده است، و حتی اگر موضوع را نمی دانسته است، ممکن با درگیری مامون با ایرانی ها در کتاب اخیرش، حتماً آنها در زندگی خصوصی وی سرکی کشیده اند، و با تحریک شوهر آن خانم، به درست یا غلط، شاید وی را تشویق به این کار کرده باشند، و اگر مصاحبهء با پژواک را، مصاحبهء از روی رغبت از طرف وی بدانیم، عوامل ایران که از هر قومی آنها عواملی در استخدام دارند، ممکن در این کار واقعاً دخیل باشند.

  اما واقعاً عجلهء شما برای نشان دادن "واقعیات اصلی" از روی چیست؟ گرچه من علاقهء به یافتن نیت کسی ندارم، اما از این همه تناقض در اعتقادات فردی و موعظهء آن برای مردم در جهت هدایتشان، و پرداختن به مسایل ناموسی در عجبم! اگر من اعتقادات شما را داشتم، در مقالهء از از روابط دو انسان آزاد، دفاع می کردم، و شوهری را که نظاره گر این موضع برای سالیانی متمادی بوده است، و نا گهان رگ غیرتش می جهد و دست به انتقام می برد، موردی برای دفاع نمی یافتم. اما معتقدم اکر این موضوع صحت داشته باشد، کار فکری مومن به کنار، وی فردی فاسد است. انسانی که به دوست خود چنین خیانت کند، از مروت و مردانگی چیزی نمی داند، و شخصیت ضعیف و دروغینی دارد.

  • نکتهء از "قید قلم" ماند. متهم به تیزاب پاشی هم در نزد دولت باید از حق تداوی برخوردار باشد، حتی از هزینهء مردم. حق دسترسی به تداوی، از جملهء حقوق شهروندی است و کسی نمی تواند آن را سلب کند. اما فکر نکنم کسی را که به روی فردی دیگر اسید پاشیده است، و به اتهام ارتکاب جرم در بازداشتگاه بسر می برد، بشود به کشوری دیگری جهت تداوی فرستاد، لا اقل از لحاظ تخنیکی این امر مشکل است.

  • shema chera gereftar teury tauteah hastid Mamoon Bah Zan Mardakah Rabetah Namashroo Darad Dar kabul Besyary ha medanand..............you are outside the country .

 • مامون اوغان است و کارمند خاد بود. به نجیب الله سخت احترام دارد و عکس های او را در خانه خود آویزان کرده است

  از یک افغان یا پشتون به جز دروغ دیگر هیچ چیز انتظار نداشته باشید .

  • رزاق مامون قرباني دشمني شخصي شد ولي بار ملامتي را خواست كه بالاي ايران بيندازد. اقاي رفيع هم كه اظهارات مامون در قسمت ايران را شنيد خواست كه بار ملامتي خود را به دوش ايران بيندازد ولي به همگان معلوم است كه مامون وزهرا موسوي روابط عاشقانه خيلي محكم داشتند و رفيع هم شاهد روابط انها بود. در برنامه مهمان يار كه از طريق تلويزيون طلوع به نشر ميرسد يك برنامه ان در مورد رزاق مامون اختصاص يافته بود كه در ان برنامه زهرا موسوي ديده ميشد كه به عوض خانم رزاق مامون در يك ميز با وي نشسته است. صحبت پدر رفيع را هم شنيدم و تعجب ميكنم كه چه ديوث هاي در اين وطن وجود دارد كه فلم سكس يكي از اعضاي فاميل خود را به رسانه ها ميكشانند. بهتر بود كه اقاي رفيع يا به كدام محكمه مراجعه ميكرد ويا مانند يك مرد با مامون تصفيه حساب ميكرد. عمل تيزاب پاشي وي نشاندهنده بيغرت بودن وي است كه شاهد معاشقه زن خود سالها با مامون بوده ودم نزده است. رفيع واضعا گفته است كه خود وي تيزاب را به روي خود پاشيده است وادعا پدرش دروغين است.

 • کتاب راه پای فرعون فقط یک بهانه بیش نبود. چنین معلوم میشود که این کتاب را هم او به خاطر پنهان کردن رابط غیر مشروع خود با خانم رفیع نوشته است !؟؟!!!

جستجو در کابل پرس